Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Site Lokali Edebiyat, Müzik, Spor, Sinema, Bilgisayar.. Site üyelerimizin hukukla ilgisiz konularda sohbetleri için. [Siyaset ve din bu sitede konu dışıdır!]

Nasıl kaybolursunuz?

Yanıt
Old 25-07-2009, 23:18   #121
üye18721

Uyuyarak...
Old 31-08-2009, 21:08   #122
Nur Deniz

Özgürlüğü kazanmadan, kaybolma lüksümüz yok ki..

Özgür değilsek kaybolamayız...

Bağları, bağımlılıkları kesmek gerekli..

Ve özlemeyi unutmalı insan kaybolabilmek için..

Kocaman bir yüreğe sahip olmalı ki, bazen kendisine bile büyük gelecek kadar..

Zor sanat kaybolmak..

Ustasına sormak en iyisi.
Old 01-09-2009, 16:52   #123
NurTuna

Mutlu

Alıntı:
Yazan Av.Cengiz Aladağ
Yaşamın sıkıntıları bazen bizde şu düşünceyi uyandırır: "Herşeyi burada bırakıp kaybolsam!"

Tamam da, nasıl kayboluruz?
Madem beni bu duyguya sürükleyen "yaşamın sıkıntıları"adı altındaki şeyler, işte onlar neyse onların uzak olması gerekmez mi? Ben neden gidiyorum? Yerimi, evimi, sevdiğim, müdavimi olduğum mekanları terk etmeden o sıkıntılar ne ise onları uzaklaştırırım kendimden. Bu düşüncelerdeki, kişilerdeki, hayat şartlarındaki vb. sorunlar olabilir. Çünkü geride var oldukları sürece benim gitmem ne getirir? Olduğum yerde kaybolmak, o sorunlar ne ise bana ulaşmasına izin vermemek benim seçimim olurdu.
Old 01-09-2009, 16:58   #124
üye18721

Alıntı:
Yazan agatha
Madem beni bu duyguya sürükleyen "yaşamın sıkıntıları"adı altındaki şeyler, işte onlar neyse onların uzak olması gerekmez mi? Ben neden gidiyorum? Yerimi, evimi, sevdiğim, müdavimi olduğum mekanları terk etmeden o sıkıntılar ne ise onları uzaklaştırırım kendimden. Bu düşüncelerdeki, kişilerdeki, hayat şartlarındaki vb. sorunlar olabilir. Çünkü geride var oldukları sürece benim gitmem ne getirir? Olduğum yerde kaybolmak, o sorunlar ne ise bana ulaşmasına izin vermemek benim seçimim olurdu.
Bence de..Nereye giderseniz gidin; kafanızdakilerle beraber gidersiniz.Söylemesi kolay; Depresif ruh hali içinde olan kişilere;" 5-10 gün tatile git stresini at,rahatla gel" derler.Aslında hiç de öyle olmuyor.Kafanızın içinde halledemediğiniz sorunlarla birlikte sadece mekan değiştiriyorsunuz...Ne çevrenizdeki güzellikleri görebiliyorsunuz ne de kafa yapınız değişiyor..
Old 01-09-2009, 20:03   #125
suskun_juliette

*Gözlerini sımsıkı kapasan olmaz,sen görmesen de onlar seni görürler.

*Kulaklarını tıkasan olmaz,beyninin içinde dönen sesler hiç susmaz.

*Şehrini değiştirmek istersin,gittiğin yer sana yabancıdır,sen de ona.Ama kâr etmez,dipsiz bir yalnızlık hissiyle yine geri dönme baskısı duyarsın kalbinde.

Aslında kaybolmak 5 duyu organının işine bağlı değil,ben önceleri öyle sanırdım.Görmezden gel,duymazdan gel,vurdular mı acımadı de...Ama gördüm ki beyhude uğraşmışım.Bir insan ancak kafasında her şeyi yerli yerine oturtursa kaybolur.Şöyle ki,eğer bir yığın sorun varsa paslı prangalar misali mıhlanır ayaklarınıza,salmazlar bir yere,bu yüzden kaybolamazsınız.Ama her soruya bir yanıt bulabildiğinizde özgürsünüz demektir.
Old 01-09-2009, 23:55   #126
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Yazan agatha

Doğru ama konu bu değil.
Konu, "yaşamın sıkıntılarından nasıl kurtuluruz?" olsaydı, en kestirme yanıt "bir şekilde sorunları çözmek" olurdu.
Ama yanıtlardan da anlaşılacağı gibi, "nasıl kayboluruz?" sorusuna esprili yanıtlar arıyoruz.
Old 02-09-2009, 12:23   #127
Academic

Alıntı:
Yazan Av.Cengiz Aladağ
Doğru ama konu bu değil.
Konu, "yaşamın sıkıntılarından nasıl kurtuluruz?" olsaydı, en kestirme yanıt "bir şekilde sorunları çözmek" olurdu.
Ama yanıtlardan da anlaşılacağı gibi, "nasıl kayboluruz?" sorusuna esprili yanıtlar arıyoruz.

Yolu sormazsak

Eşimle çıktığımızda birine soralım bak daha kolay buluruz desem de ısrarla sormaz , dur tamam bulucam şimdi der..döneriz, dolaşırız, biraz zor olsa da sonunda buluruz Oysa ki sorsak o kadar uğraşmaya da gerek kalmayacak ama.

Haritamız yoksa ya da eski ise, mapquest de yoksa, yolu da sormayı gurur meselesi yapan bir adam varsa yanınızda kolaylıkla kayboluruz.
Old 02-09-2009, 19:56   #129
üye18721

Alıntı:
Yazan Av.Mehmet Saim Dikici
Kaybolmak için akıllı bir uzaylı bekliyorum.

Akıllı uzaylı ufonun içinde...

Old 04-09-2009, 20:54   #130
üye8180

Ataköy'de menemen evini ararken...
Old 04-09-2009, 20:59   #131
Nur Deniz

Alıntı:
Yazan Av. Neslihan

Old 04-09-2009, 22:52   #132
Gülümse

Alıntı:
Yazan Av. Neslihan

Ama siz yol tarifi aldığınızda çok başarılıydınız... Hoş kadıncağım Menemen evinin kibar ve yakışıklı ve zeki... Ev sahibini hatırlamamıştı o da başka mesele
Old 07-09-2009, 09:57   #135
av.sally

nasılını bilmem ama kaybolmak istediğim kesin
Old 07-09-2009, 10:55   #136
av.araf

Yola benimle çıkarak
Evime yaklaşık 5-10 km uzaklıkta olan bir polis karakolunu aracımla saat 9:00-11:30 arası aradıktan ve aklınıza gelmeyecek kadar çok ilçemizi ziyaret edip kaybolduktan ve karakolu bulamadıktan sonra evime gelip aracı evimin önüne parkedip taksiye binmiş bir insanım ben
Old 14-09-2009, 11:07   #137
Atahun

Bazen bir türkünün sözlerinde, bazen bir mızrabın ucunda; bazen gecenin bir vakti yıldızların arasında, bazen de bir ağacın gölgesinde kaybolurum.

İşte o an, bulabilene aşk olsun.
Old 14-09-2009, 12:48   #138
üye8180

Masal kitapları okurken.
Old 01-10-2009, 23:16   #140
Av. V. Gözde Arıkaya

gerçekten kaybolmak...
yapabilen varsa tebrik ederim sadece.ben asla yapamıyorum!
Old 05-10-2009, 21:09   #142
Gülümse

Ipod'umu kulağıma takar, önüme bilgisayarımı alır öyle kaybolurum... Hele yanımda kedim Huzur varsa kimse beni bulamaz...
Old 05-10-2009, 22:44   #143
Academic

Çalışırken kayboluyorum. Hem dünyadan kopuyorum sanki hem de kitapların kağıtların dökümanların arasında kayboluyorum. Arada bir çıkmak istiyorum ama çıkınca konsantrasyonumu yitiriyorum ..en iyisi tümüyle kaybolmak galiba.. biri nasıl olsa bulup çıkarır. Sevdiğiniz insanın getirdiği bir fincan kahve, acıkmışsındır sen diye getirilmiş bir sandwiç, hadi biraz ara ver artık kendini helak ettin diye kızan kolundan tutup biraz uyu artık diyen biri.. kaybolmak da iyi ama bulunmak bence daha güzel)
Old 06-10-2009, 18:21   #144
suskun_juliette

Nasıl kaybolunacağına dair pek bir şey bilmesem de nasıl kaybedileceğini çok iyi biliyorum.Her gün bir nefesimi,hayata olan inancımı dahası yaşamın manasını,umutlarımı,iyiye olan itimadımı kaybedip duruyorum.Mesela bir insanın nasıl kaybedileceğini çok iyi bilirim ben,elini çektiğinde üzerlerinden,yüreğini yangın yerine ve en az 9 şiddetinde deprem olmuş gibi viran haline çevirdiklerine defalarca bizzat şahit oldum.Bunu bir gökyüzüne benzetiyorum,sen koca ve uçsuz bucaksız bir gökyüzüsün,her insan bir yıldız olsa yüreğinde,teker teker yanarak ve silik bir iz bırakarak çekip gitseler,bundan gayrı kimse gökyüzüne bakmaz ve gökyüzü denen bir şey de kalmaz.İşte insan aslında böyle kaybolur!
Old 27-10-2009, 11:42   #145
halit pamuk

Alıntı:
gerçekten kaybolmak...
yapabilen varsa tebrik ederim sadece.ben asla yapamıyorum!

Ben yaptım.
Old 27-10-2009, 22:20   #146
suskun_juliette

Alıntı:
Yazan Av.Adnan Koray
Ben yaptım.

Öyleyse sizi tebrik etmemiz gerek

Tebrikler
Old 01-11-2009, 01:18   #147
üye25928

Bilmediği bir yere nasılsa kaybolmam ben bir çıkış yolu bulurum diyerek gidilmesi halinde ortaya çıkan durum.
Old 02-11-2009, 13:00   #148
NurTuna

Neşeli

kedi gibiyimdir kaybolmam ben
Old 04-11-2009, 11:35   #149
yalcin3

Tv'de çok severek izlediğim bir program varsa veyahut bir kitabı çok sürükleyici bulmuşsam o kitabı okurken kayboluyormuşum sanırım.Gerçekten de kimseyi duymuyorum o an sadece bunlara odaklıyorum kendimi.Bu bana o anda seslenen çoğu insanın sinir krizi geçirmesine sebep oluyor maalesef.:P
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi