Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hoşgeldiniz

Yanıt
Old 21-05-2007, 22:13   #1
Armağan Konyalı

Varsayılan Hoşgeldiniz

Sayın Üyeler

Avukatlık Hukuku Çalışma Grubu üyeleri ilk toplantılarını 21.5.2007 günü sitemizin sohbet odasında yapmıştır. Katılan ve katılmak isteyen üyelerimize teşekkür ederiz. Katılmak isteyenler aşağıdaki bilgilerin ışığında katılmakta geç kalmış sayılmazlar. Avukatlık Hukuku Çalışma Grubu sürekli toplantılarla değişik konularda sürekli çalışacaktır.

Toplantılarda çalışma konuları belirlenerek bu belirlenen konularda çalışmak isteyen gönüllü üyelerden oluşan Çalışma Grupları kurulmaktadır. Çalışma Grupları kendi belirledikleri sürede ve koşullarda çalışmalarını tamamlayıp, Avukatlık Hukuku Çalışma Grubu alanında bir belge yayınlayacaktır. Bu belge tüm site üyelerinin görüş ve tartışmasına açık olacaktır.

İlk toplantıda 3 çalışma konusu ve bu konularda ayrı ayrı çalışacak üyelerimiz belirlenmiştir:
- Uzlaşma - Av. Kadir Coşkun, avsevil
- Avukatlık Reklam Yönetmeliği – Av. Ali Hallaç, Av.Bülent S.Akpunar, Av. Cengiz Aladağ, av.herdoğru, avfundasin,
- Şirketlerin Avukat Bulundurma Zorunluluğu – Av.Ali Hallaç, Osmaniye

Adları yukarıda altın harflerle yazılı üyelerimize çalışmalarında başarılar dileriz.

Siz de başarıları imzalamak isterseniz aşağıdaki adreste gösterilen bağlantıyı tıklayınız:
http://www.turkhukuksitesi.com/showthread.php?t=15896

Saygılarımızla
Old 21-05-2007, 23:06   #3
Kadir COŞKUN

hayırlı olsun, yararlı olabilmek ümidiyle...
Old 22-05-2007, 02:09   #4
Seyda

Hayırlı olmasını diliyorum..Güzel çalışmalarda buluşmak ümidiyle..
Old 27-05-2007, 21:33   #5
Av.Selim HARTAVİ

hayırlı olsun bu bizim hukukumuz kendi hukukumuzu gözardı etmememiz gerekirdi . bence gec bile kaldık
Old 31-05-2007, 10:43   #6
muratsadioğlu

Varsayılan Anasayfa'lık bir konu..

Alıntı:
Yazan Avukatlık K.Md-35/ek
6762 sayılı Türk Ticaret Kanununun 272 nci maddesinde ön görülen esas sermaye miktarının beş katı veya daha fazla esas sermayesi bulunan anonim şirketler ile üye sayısı yüz veya daha fazla olan yapı kooperatifleri sözleşmeli bir avukat bulundurmak zorundadır.

Mesleğe Taze Kan verebilecek bir çalışma.

Sayın Admin'in öncülüğünde ve Sayın Av.Konyalının yönetiminde başlayan bu çalışma,bu yönde verilen hizmetlerin,en realist,en yararlı ve en umut vericisi.
02.05.2001'den beri yürürlükte olan bu şans,nedense hep unutulmuş,unutturulmuş,gözardı edilmiştir.
Bizce THS,mesleğimizin ana arterine neşteri vurmuştur.
Bütün arkadaşlarımdan rica ediyorum:Şirket ve kooperatif vekilliğine ihtiyacı olsun olmasın,lütfen herkes bu konuyu izlesin,tartışsın,ağırlığını koysun.
Sevgili genç arkadaşlarım!.Bu maddede iş,ekmek ve özgürlük var.Çalışmalara siz sahip olun..
Sn.Av.Hallaç ve Sn.Av.Osmaniye,mesajlaşma ortamında tanıdığım enerjik arkadaşlar..
Onları yalnız bırakmayalım.İki satır espri içerikli mesajlarla geçiştirilecek bir olay değil.
Benim sayın THS yönetiminden bir ricam var:Konu Anasayfa'lık..''Meslektaş soruları'' sütununa alınmayı hak ediyor.
Saygılarımla.
Old 01-06-2007, 13:17   #7
filorinalı 1

Avukatlık Hukuku Çalışma Grubu içerisinde yeralan arkadaşlara çalışmalarında başarılar diliyorum.
Sayın Murat Sadioğlu'nun düşüncelerine katılıyor, tüm meslektaşların katkı sağlaması dileğiyle
saygılar sunuyorum.
Old 01-06-2007, 13:53   #8
muratsadioğlu

Varsayılan Mesleğimize sahip olalım,

Sayın Filorinalı,

Konya'dan gelen desteğiniz çok anlamlı..
Her sorunda inisiyatifi büyük kentlerimize bırakmak,bir yandan bu kentlerimizi yorarken,öte yandan diğer kentlerimizi tembelleştirir.
THS üyesi olarak size büyük görev düşmektedir:Lütfen,Sayın Konya Baro Bakanı başta olmak üzere aranızda konuyu ele alıp,sahipleniniz.
Saygılarımla.
Old 04-06-2007, 19:29   #9
persona

oncelikle tum hukukculara hayirli olsun , internetin turk insaninin ve hukukcusunun hayatina hergun daha fazla girmesiyle (henuz cok geride olsak da )onemi ve baski gucu hergecen gun artan turk hukuk sitesinde boyle bir bolumun meslektaslarin hayatinda cok onemli rol oynayacagi kanaatini tasiyorum (bu izlenimi en son katildigim site yemeginde edindim, tanistigim harika meslektaslar sayesinde)...

ben nasil katkida bulunabilirim anlasilan gecen toplanti cok verimli gecmis.... ve galiba bu sorunun yaniti bugunku toplantida... yaklasik 1 saat sonraki toplantida gorusmek uzere...

tekrar basta sayin Konyali olmak uzere emegi gecen herkese cok tesekkurler...
Old 06-07-2007, 11:33   #10
AV.ZAFER TUNCA

Varsayılan tebrik ederim

bir hukuk sitesinde bence en önemli bölümdür "avukatlık hukuku" bölümü. sitemiz için de son derece faydalı olacağına şüphem yok. bölümle ilgili en yakın zamanda aktif çalışmalara başlayacağım. elimde güzel bir de kaynak var Avukatlık staj bitirme tez konum olan "Avukatlık Kanunu' na göre avukatın hak ve yetkileri" konusunda 50 sayfalık bir çalışma hazırladım. stajla ilgili ufak yükümlülüklerim de bitince gruba aktif olarak destek sağlayacağımı belirtmek isterim. faydalı olacağına eminim.
şimdilik iyi çalışmalar ve saygılar...
Old 06-07-2007, 12:50   #11
Armağan Konyalı

Sayın Zafer Tunca'ya 'müstakbel lakin mücessem' vaatleri nedeniyle teşekkür ederiz. Saygılarımızla
Old 18-03-2009, 12:38   #12
av.turgut aydın

Hukukun savunucusu ve uygulayıcısı olan tüm meslektaşlara faydalı olabileceği kanaatinde olduğum bu çalışma grubunun çalışmalarında başarılar diliyorum....
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi