Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Meslektaşların Soruları Hukukçu meslektaşların hukuki nitelikte sorularını birbirlerine yöneltecekleri mesleki yardımlaşma forumu. SADECE hukuk fakültesi mezunları ile hukuk profesyonellerinin (bilirkişi, icra müdürü vb.) yazışmasına açıktır. [Yeni Soru Sorun]

Nafaka-adres Tespİtİ Yapilamamasi

Yanıt
Old 25-09-2006, 10:30   #1
Kavaz

Varsayılan Nafaka-adres Tespİtİ Yapilamamasi

2003 yılından berı devam eden nafaka davasında adres tespiti davalı tarafın yurtdısında ikamet etmesinden dolayı Temmuz 2006 da yapılabılmıstır.Ancak tespit edilen adreste davalı kişinin bulunamadıgı gerekcesiyle Sosyal ve Ekonomık durum arastırmasının da yapılması mumkun olmamıstır.Bu durumda davacı avukatı olarak ne yapmak gerekmektedır?Neyi talep edebilirim?
Old 26-09-2006, 12:02   #2
Kavaz

Sayın Taslak;
Emeginize tesekkur ederım ama ben usule ilişkin bir soru sormak istemiştim.İlan yolu ile tebligat yapılmasını talep etsem nafaka davalarında gecerlı bır teblıgat yapılmıs olacak mı?Yoksa butun 3 yıllık adres tespıtı ıcın ızlenen prosedur tekrar mı ızlenecek?
Old 26-09-2006, 12:13   #3
medenikal

benim kanaatim ilan yapılıp;

yukarda ki makalede geçen;

Alıntı:
Önemli:Koca yurt dışında çalışıyor ve maaşı da belli değil ise "Çalışma bakanlığı Yurt dışı işçi Sorunları Genel Müdürlüğü" ne müzekkere yazılarak ortalama maaş miktarı belirlenmelidir.

dikkate de alarak ;

bir talepte bulunmanız;

yoksa tekrar tekrar , adres araştırmasının anlamı yoktur;
Old 29-10-2006, 00:21   #4
Kavaz

Sayın Taslak;
Ortalama maaş tespiti yapıldıgı zaman belki nafaka mıktarı dusebılır dıye dusundum.Ne yaptıgımı soylemek ıstıyorum.Alman makamlarımdan adli yardım istedim.Sonuc alınamazsa ilan yapalım dedım.Yalnız ilana ragmen davalı ortaya cıkmazsa o zaman ne olacak? Davalının yoklugunda mı karar verılecek?O zaman nafakayı hıc alamayız kı?Nasıl olucak sımdı?
Old 30-10-2006, 12:40   #5
medenikal

davalının yokluğunda karar verilmesi ile ;

nafakanın tahsil edilme ;edilmeme konuları ayrıdır

yokluğunda karar verildi;

nafaka yükümlüsünün türkiyede malı mülkü yoksa ;

ve yabancı ülkede çalıştığı yer veya kurum tespit edilemediyse bu durum da nafaka nın tahsil edilmesi havada kalacaktır;

ama siz ben adamı bulamadıktan sonra nafaka kararı çıkartsam ne anlamı olack da diyebilirsiniz;

yada nafaka kararını çıkartayım adamı araştırmaya devam edeyim de diyebilirsiniz
Old 30-10-2006, 14:50   #6
Kavaz

Alıntı:
ama siz ben adamı bulamadıktan sonra nafaka kararı çıkartsam ne anlamı olacak da diyebilirsiniz;

yada nafaka kararını çıkartayım adamı araştırmaya devam edeyim de diyebilirsiniz

Karar çıksın gerisini sonra düşünüceğim...
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi