Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Lisans Eğitimi Hukuk Lisans Eğitimi ile ilgili sohbetler ve konular

Ey Marmara Hukuk Gençliği.uyanmanin Zamani Geldİ...

Yanıt
Old 13-09-2006, 10:43   #31
Av.Mehmet SAVRUN

Olumlu

bende marmara hukuk mezunuyum. iustianus'u tebrik ediyorum böyle bir girişimi başlattığı için.
Old 13-09-2006, 16:29   #32
iustinianus

Varsayılan teşekkürler

bize katıldığınız için ben de size teşekkür ediyorum sn.savrun.
Old 13-09-2006, 16:35   #33
iustinianus

arkadaşlar sanırım anayasa hukukundan kalmış olmak sadece terazi burçlarına değil marmara hukukta okuyan öğrencilerin çoğunluğuna özgü bir durum olsa gerek.gerçi ben yatay geçiş yapmadan önce (kocaeli hukukta) anayasayı vermiştim ama kendinizi yalnız hissetmeyin.allah sizi i.kaboğlunun şerrinden korusun.
Old 13-09-2006, 18:48   #35
terazi87

ne kadar çok kader arkdşım warmış inş geçiçez arkdşlarrr başarcazz bakın ne kadar çok kişi geçmiş yanee!!!! özge in law moral werdiğin için çok saolll aysen sanada bütte başarılarr ne diimmmm sevgilerrr
Old 13-09-2006, 18:50   #36
terazi87

ayssnn biz aynı anfiden olabiliris dimi sen kimlerdensinn
Old 13-09-2006, 20:00   #37
ayssnnn

değiliz terazi sanırım ben 2. öğr çünkü..inşallah geçeceğiz zaten başka çare yokgeçenlere eklenmek güzel bir şey olmalı
Old 15-09-2006, 19:22   #38
terazi87

ben gülşah aysen sanırım seni tanıyorumçokaz kaldı bütünlemeye çalışıyormusun?arkadaşlar çok fazla kişiyi bıraktıklarına göre büt biraz daha kolay olmazmı bu yıl?lütfen öyle olabileceğini söyleyin
Old 16-09-2006, 12:06   #39
erkanakca84

merhaba arkadaşlar bende 4.sınıf oldum... 3.sınıf gerçekten bana da çok ağır geldi özellikle usul hukuku..işin kötü yanı bu yükü hala taşımaktayım
Old 18-09-2006, 15:49   #40
iustinianus

sayın 3.sınıfı bitirmiş marmaralı hukukçular.bizi gerçekten çok korkutuyorsunuz.kendimi bu yıl kafayı yiyecekmiş gibi hissediyorum.ne olur bize moral verin.üstelik 1, ve2.sınıf arkadaşları da şimdiden korkutmuş oluyorsunuz.başarımızı gerçekten etkileyebilir bu yılgınlık.
Old 18-09-2006, 23:02   #41
av.öznur

arkadaşlar 3 zordur ama çalışın mutlaka geçersiniz zaten artık nevhis deren yıldırım yok.. daha ne olsun.. ondan kurtuldunuz..
ya birde usulde nevhis olsaydı.. ben diyim, iyi olmuyo.. 3. sınıfta
beni çok korkutmuşlardı, stresten hiç çalışamamıştım.. sonuç 7 büt ama tek derse bile kalmadan okul bitti nihayetinde.. çalışırsanız hepsi geçer.. başarılar....
Old 19-09-2006, 01:36   #42
erkanakca84

amacımız korkutmaktan ziyade sizi uyarmak arkadaşım.bizede aynı şeyler söylendi ama zorluk yada kolaylık görecelidir bu yüzden korkmanın anlamıyok sadece zamanın kıymetini bilip bu güzel yılları hem ders çalışarak hemde eğlenerek geçirmek gerekiyor bence..bu arada nevhis hoca yok ama biricik yadigarı kamil yıldırım var
Old 22-09-2006, 09:45   #44
mehmetfatihincecik

merhaba arkadaşlar bende marmaradayım (3. sınıf Çift) burda sınıf arkadaşlarım var ama siz de takdir edersinizki iletişim kurmanın güç olduğu okulumuzda onların kim oldukları hakkında bilgim yok. kendilerini tanıtırlarsa sevinirim. bu arada ben marmara üniversitesi hukuk müşavirliğinde memur olarak çalışıyorum bu mail grubu deyince sizlere bir müjdeli haber vermek istedim biz birkaç arkadaşla beraber HUKUKMARMARA.COM adlı bir site yapımına başladık burası sadece bize ait bir site olcak forumlar ve daha neler neler eğer sizlerde yardımcı olursanız sevinirim çünkü siteyi güncel tutmak bizim en büyük derdimiz saygılarımla...
Old 03-10-2006, 14:45   #45
demester

ben de 3. sınıfa geçtim..fakat okula fazla uğramıyorum,herkese başarılar
Old 06-10-2006, 18:59   #46
geleceğin avukatı

Önemli Marmara Hukuk Ogrencılerı nın dikkatıne!!!!!!!!!

Sizin dekanınız Prof.Dr.Bülent Tahiroğlu mu?
Old 09-10-2006, 14:41   #47
erkanakca84

yok o gitti.şimdi merih kemal omağ.iş hukuku hocası sanırım
Old 13-10-2006, 16:52   #48
ggörkemg

merhaba arkadaşlar haftaya diplomamı alacak olsamda halen marmara hukuk öğrencisiyim. 5 yılda bitti. zor muydu zordu! ama çok hızlı bitiyor ve biterken ben hiç birşey anlamadım. o yüzden zor mor demeyin bir şekilde bitiveriyor.
bu arada nottu, tüyoydu her yardıma hazırım. (:
Old 16-10-2006, 15:01   #49
haki

Hernekadar bana Malkoçoğlu filminden bir sahneyi hatırlatsa da aynı cümleyi ben de kurmak istiyorum: Ben de Marmaralıyım, 2005 mezunuyum. Herkese kolay gelsin.
Old 21-10-2006, 20:57   #50
halo

slm bende marmara hukuk 3. sınıf (çift) 1.eğitim öğrencisiyim aynı amfiden arkadaşlar var onları tanımıyorım tabi fıtı hariç arkadaşlar gözümüzü çok korkuttunuz şuan tek dersim var alttan genel kamu ama görünüşe bakılırsa genel kamu bu sene yalnız kalmayacak
Old 28-10-2006, 12:52   #51
elif_zadig

Ben de Marmaralıyım(2.sınıf)...Ben de korkuyorum...Ama mutluyum ve seviorm okulumu!!! Tabi bunda Kaboğlu'nun canavar yüzünü görmemiş olmamın katkısı büyük
Old 29-10-2006, 18:05   #52
karakız

selam herkese
ne kadar bunu çok geç söyleyebildiysemde bende marmaradayım.hatta nası olduğunu anlamadan 2. sınıf bile oldum. geç olmaktan kastım bu arada okula adapte sorunuydu.sanırım mart ayıydı ancak birileriyle tanışıp da okula alışabildim.eğer aranızda 1. sınıflar varsa benden ders alsınlar yani.alttan dersleri söylemiyorum bile.neyse artık 2. sınıf tekim! sanırım burada bırde sınıf arkadaşım var ama tanışmıyoruz
Old 06-11-2006, 21:05   #53
gamze_

mrb ben 1.sınıf tekteyim.yeniyim yani ve okulla ilgili hiçbirşey bilmiyorum.yardımcı olurmusunuz..
Old 06-11-2006, 22:29   #55
erkanakca84

mrb gamze tam olarak hangi konuda yardım istersin.idari ise onların kendilerine yardım edecek halleri bile yok.dersler anlamındaysa genel olarak zor ders diye bir şey yoktur.birileri bunu başarmışsa sende yapabilirsin.(bu biraz polyannacı bir yaklaşım olduhocalar hakkında ise burda hangi birini yazayım.sana son sınıf olarak tavsiyem ders çalış ama 1.sınıfın kıymetini de bil ve tadını çıkar.sadece anayasa için birşey söyleyeyim gündemi takip et sadece ders kitabıyla mümkün görünmüyor yani yapan arkadaşlar vardı elbette ama zorlamanın anlamı yok ve stres yapmadan kafan rahat gir.
Old 07-11-2006, 16:26   #56
iustinianus

gamze hanım moral vermek yerine karşına çıkabilecekler için seni önceden uyarmak daha iyi olur.şu an senin için en büyük sorun, bence değil herkese göre anayasa dersi.daha doğrusu saygıdeğer hocamız ibrahim kaboğlu.hernekadar onun dersinden geçmek imkansıza yakın bir ihtimal olsa da bir hukukçu olarak ve bu zor öss sistemine rağmen marmarayı kazanarak başarını ispatlamışsın.başarını peçinlemek için de anayasayı geçmen gerekiyor.ben inanıyorum ki anayasayı ilk yılda geçen bir öğrenci direnç kazanmıştır ve okulu dört yılda rahatça bitirebilir.anayasayı bir ölçü olarak alabilirsin.geçilmesi en zor ders olarak.ama 1.sınıf anayasaya rağmen en kolay sınıftır.yapman gereken tek şey çalışmak okul hakkında bilgiye gerek yok.zamanla alışacaksın.umarım ibrahim kaboğlu mağduru olmazsın.bunun içinde gündemdeki anayasa hukuku bağlantılı olayları takip et ve ibrahim kaboğlu gibi düşün
sana başarılı ve hukuk dolu bir öğrenim yılı diliyorum.
Old 08-11-2006, 12:56   #57
gamze_

erkanakça ve justinianus öneme alıp cevap verdiğiniz için sağolun.çok sevindim. derslere gelince zordur elbette ama çok sıkılıyorum okuldan falan özellikle roma hukukunda..anayasa daha zevkli bile diyebilirim.dediklerinizi yapmaya çalışıcam.anayasaya da özellikle dikkat edeceğim.ama kaboglu gibi nasıl düşüneceğim? sorun olduğunda ben sorarım yine.çok teşekkürler
Old 09-11-2006, 20:49   #58
iustinianus

kaboğlu gibi düşüneceksiniz.yani en azından sınavlarda onun görüşlerine uygun cevaplar vereceksiniz.ama görüşüne uygun cevap vermek yetmiyor.mantıklı şekilde cevap vereceksiniz.okuldan neden sıkılıyosun ki galiba alışamadın.ama alışınca okuldan ayrılmak istemeyeceksin.seni bilmiyorum ama benim için roma hukuku çok zevkliydi.umarım tüm derslerden zevk duyarsın ve başarılı olursun.tabi başarının yolu çalışmaktan geçiyor.tekrar başarılar dilerim.
Old 09-11-2006, 22:47   #59
ayssnnn

Selamlar tekrar...Müjdeyi vermek istedim Anayasayı bütünlemede verdim, 1.sınıfla hiç bir bağım kalmadı artık, yuppi))) Bu arada 2 daha zormuş ben 1'i özledim arkadaşlar, hepimize kolay gelsinnn. Bu arada 1. sınıftan sıkılanlar için şunu söylemeliyim onun değeri 2. sınıfta anlaşılıyormuş en azından bana öyle oldu
Old 09-11-2006, 23:44   #60
erkanakca84

hukuk fakültesinde konuştuğumuz şeye bak fikir özgürlüğünün tartışmaların en çetin geçmesi gereke bir ortamda hoca gibi düşünmeden geçememek....aslında kaboğlunu ve anayasayı bukadar büyütmeyin derim nekadar büyütürseniz okadar zorlanırsınız...
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi