Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

eşimin aşırı kıskançlığı var boşanmak istiyorum, haklarımı bilmek istiyorum

Konuyu Kilitleyin
Old 02-06-2010, 08:28   #1
Konuk biricik

Mutsuz eşimin aşırı kıskançlığı var boşanmak istiyorum, haklarımı bilmek istiyorum

merhaba aslında tam olarak bunu buraya yazmamın doğru olup olmadığını bilmiyorum ama boşanmak istiyorum eşim sürekli bir kıskançlık içinde ve ben çok bunaldım utanmasa babasından babamdan bile kıskanacak hakaret etmiyor ama bunu bana yansıtmasını bile kişiliğime hakaret olarak yargılıyorum oturdum günlerce konuştum ama hiçbişey değişmedi bunaldım 2 yaşında bir kızım var ve boşanmak istediğim bir eşim.mahkemeye gittiğim zaman bu yeterli olmuyor neden niçin ne oldu 2 3 sene sürüyor ben neler yapabilirim çok zor durumdayım lütfen bana yol gösterirmisiniz.
Old 04-06-2010, 10:14   #2
uye8490

Sayın konuk;

Eşinizin kıskançlık olarak nitelendirdiğiniz davranışları gerek sizin yaşamınızı gerekse ortak yaşamı zora sokuyorsa,(toplumsal hayata katılamama,akraba ,eş dostla rutin ilişki olarak nitelendirebileceğimiz ilişkilere girememe, vb.)bu hareketler ve kısıtlamalar ,hayatın olağan seyri içinde bunlara katlanmanızın beklenilemeyeceği türdense evlilik birliğinin sarsılması nedenli boşanma davası açabilirsiniz.

Dava dilekçesinde boşanma sebebi olarak salt kıskançlık gösterilmişse, hakimin bu kıskanma olayının sizin hayatınızı ne şekilde etkilediğini,sizi ne şekilde kısıtladığını ve bu kısıtlanmalar sonucu aranızda meydana gelen sorunları bilmek istemesi,yani bu kıskançlık iddiasının altının doldurulmasını istemesi doğaldır.
Zira evlilik birliğinin sarsılması genel bir boşanma sebebidir.Yakınılan durumun evlilik birliğini sarsar nitelikte olup olmadığına vicdani kanaatini de kullanarak -ve sunulacak delillerin de ışığında tabii ki- hakim karar verecektir.

Hak kaybına uğramamanız için bir avukattan hukuki yardım almanızı öneriyoruz.Maddi durumunuz yetersiz ise yargılamanın yapılacağı yer barosundan adli yardım talebinde bulunabilirsiniz.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi