Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Site Lokali Edebiyat, Müzik, Spor, Sinema, Bilgisayar.. Site üyelerimizin hukukla ilgisiz konularda sohbetleri için. [Siyaset ve din bu sitede konu dışıdır!]

Gizemli Tiyatro (zeka oyunu)

Yanıt
Old 29-05-2007, 21:14   #31
Cest la vie

Alıntı:
Yazan Av.Ateş
2,4,9 oldu da ne oldu,ben bir şey görebildim mi?Hayır

O krikoyu acarak kirmizi gozlu heykeli aciga cikarttiniz mi? Onun altinda kuyu var, ordan iniyorsunuz samdan ve cakmagi da alarak.

Alıntı:
o salterlerden once 6 yı sonra 4 u sonra da 2 yı kaldırınca heykel yolu gosterıyor...
yemezler
Yolu bulduk 2,4, 9 ile de yer altindaki resimlerin sirrini cozup kapilari acamiyoruz?
Old 29-05-2007, 21:24   #33
Seyda

Pekiii, bakalım şunu kim bilecek Neden eziliyorum ben kuyunun içinde? O ortadaki yuvarlak şeyi çeviriyorum çeviriyorum ıııhhh...Olmuyor..Canavar yine öldürdü prensesi..Ben pes ediyorum artık.Rüyalarıma girecek yoksa
Old 29-05-2007, 21:26   #34
tuval2310

pardon 6,degıl 9,salter dogru olan(once 9 sonra 4 sonra da 2)..yer altından cıkmaya gelınce..orası bıraz karısık umarım duzgunce anlatabılırım..merdıvenden asagı ınınce sola gıdın orada rahıplerın oldugu bır resım var..o resımde kapıların uzerındekı ısretlerın aynından var ve bunlar sırayla verılmıs..o sıralamayı alın ve tekrar merdıvenın oraya donun.bu kez saga gıdın ordakı kapı ılk kapı..sıralamadakı ılk ısaretı orada altta bulunan sabıt ısaretın uzerıne getırın..dıger ısaretlerı de sırayla dıger kapıların uzerıne getırın..tum yerlestırmeler bıtınce sıfre cozulmus oluyor ve dugmeye bastıgınızda kapı acılıyor.tum ısaretlerı yerlestırmeden dugmeye basarsanız yıne duvar asagı ınıyor ..her kapı aynı yere acılıyor.o kapılardan zıncırlerle ortada asılmıs bır sandık var.bu sandıgı almak ıcın zıncırlere tıklamak gerekıyor.yalnız burada dıkkat edılmesı gereken sey yan yana ıkı kapının zıncırıne tıklamamak cunku o zmn sandık kırılıyor...bu yuzden karsılıklı ıkı kapıdakı zıncırlere tıklamak gerekıyor.o zaman sandıktkı seyı ele gecırıyorsunuz ve oyun bıtıyor..
Old 29-05-2007, 21:27   #35
Cest la vie

Son karar 2,4, 9.

Yok, hadi THS halki, bu gece bu oyunu cozmeden uyumak haram bize.
Bu arada kadinin ilk odasindaki tabloda o kutu icindeki elin bir kuyunun ortasina baglandigi anlatiliyor(ustune tiklayinca canlandiriyor) acaba onun kuyunun icindeki kapilarla ve resimlerle baglantisi nedir ki?

sayin tuval, cikisi soylemezseniz sizin de oyunu bitirdiginize inanmayacagiz
Old 29-05-2007, 21:36   #36
tuval2310

sayın ahu
oyunu nasıl bıtırdıgımı anlattım umarım acık bır sekılde anlatmısımdır da sız de bıtırır ve bana ınanırsınız
Old 29-05-2007, 21:50   #37
Cest la vie

mesajlari ayni saniyelerde atmisiz, sizin mesajinizi gormemistim.
ama fakat lakin, yine olmuyor!
Siz en iyisi bize isaretleri Dogu, bati, kuzey, guney yonlerindeki isaretlerle adlandirarak anlatin(mesela Bati=C, guney=S'ye benzeyen isaret gibi) yoksa saat 11 oldu uyuyamayacagiz.

(Ne guzel oyun oynuyoruz yalniz )
Old 29-05-2007, 22:12   #38
tuval2310

tamam o zaman soyle anlatayım merdıvenden saga sapınca ılk kapının ısaretı c'ye benzeyen,ıkıncı kapınınkı x'e benzeyen.3.kapınınkı s' ve son olarak da 4.kapınınkı k'ye benzeyen..
tekrar hatırlatıyorum tum ısaretlerı yerlestırdıkten sonra kapılardakı dugmelere basın yoksa duvar cokuyor..daha once de dedıgım gıbı yanyana olan kapılardakı zıncırlere tıklamayın karsılıklı olanlara tıklayınca oyun bıtıyor...bır ıpucu daha mause a ne kadar cok tıklarsanız canavar o kadar cabuk hareket edıyor ve sızı hemen yakalıyor..o yuzden gereksız yere tıklamamak sızın yararınıza olur..
bu arada 2.oyundakı cok zor bır kısmı sayın elvann'a ozel msj olarak attım..eger o oyunda o kısmı cozemeyenler olursa dıye ,ben cok ugrastım cunku orayla,belkı yardımı olur da fıtık olmaktan bır kac arkadası kurtarırım dıye dusundum ben okuluma sınavlarıma gıdıyorum..ben orda sınavlarla bogusurken hepınıze ıyı eglenceler
Old 29-05-2007, 22:45   #39
Cest la vie

Ama eli bulduk oyle kaldi??? Devam edecek dedi.. Hayir yaa, 2.yi oynamak istemiyorumm.
Old 29-05-2007, 23:03   #41
tuval2310

evet 2.,3.,4. ve hatta 5. oyun bıle var hepınıze kolay gelsın
Old 30-05-2007, 06:11   #43
tuval2310

oyunun baslangıcında kızın uyandıgı yerın sag tarafında bı cekmece var,aynanın cekmecesı..cakmak orda...
Old 30-05-2007, 08:59   #44
ISIL YILMAZ

Çakmak nerdeee...

Kanki, çakmak ilk odada, kadının sağındaki çekmeceyi tıklıyorsun,orada
Old 30-05-2007, 09:18   #45
Av.Elvan Akkaya

arkadaşlar 2,4,6 için kusura bakmayın.inanın yanlışlıkla yazmışım.

ilk oyunda yer altına kadar gelmiştim.tuvalin anlattığı sistemle bitirmeye çalışacağım.ancak 2.oyunda ilerleme kaydetmeme rağmen onu da bitiremedim. (((((

hepinizi delirttiğim için üzgünüm.ama bitirince dava kazanmış kadar mutlu olacağınızı bildiğim için pişman değilim. hihi...
Old 30-05-2007, 11:20   #46
Av.Elvan Akkaya

kuzey güney fikriyle hareket etmiştim bende ama yanlış işaretten başlamışım.tual teşekkürler.nihayet ulaştım.

ancak ilk oyunda neredeyse sonuna gelmişim zaten.
önemli olan ikinci oyun.

içeri girdiğinizde sandıkları doğru sıralama ile taşımanız gerekiyor.hazine sandığına ulaştıktan sonra çıkmak için yine sandıklardan yol açacaksınız.bu arada çıkmadan krikoyu almayı unutmayın.

sonuca ulaşan lütfen buraya yazsın.

iyi çıldırmalar)))))
Old 30-05-2007, 12:34   #47
Opioid

Varsayılan Bu işler tam bana göredir..

Şimdi benim anlayamadığım bir şey var.
Arkadaşın ilk mesajda verdiği linkin üzerine tıklamayı bitirdim.
Başka bir pencere açılıyor ve yanlış hatırlamıyorsam "PLAY" gibi bir yazı
yazıyor.(İngilizce gibi duruyor)
Şimdi mouse'umu o yazının üstüne mi getirip basacağım?
Diğer sorum ise şu:Bilgisayarımı kapatmama yardımcı
olacak arkadaşlar arıyorum. Çok ısındı makina.
Hatta buradan kasanın yarısının eridiğini görebiliyorum.
Haliyle yaz ayına giriyor olmamızdan dolayı bu sorun
daha bir ehemmiyet arz ediyor.
Oyun,dedektiflik,tilkilik benim işimdir. Oyunu hemen nasıl bitireceğim göreceksiniz
Saygılarımla..
Old 30-05-2007, 12:46   #48
ISIL YILMAZ

Alıntı:
tekrar hatırlatıyorum tum ısaretlerı yerlestırdıkten sonra kapılardakı dugmelere basın yoksa duvar cokuyor

Yooo, öyle yapınca da duvar çöküyor. İlk işaretin c olması da zor bence, işaretler kağıtla ilgili sanırım. Kağıtta da ipucu var, mesela ilk satırda yer alan "sparkle of a naked sky " bana kuzey ( k işareti ) gibi gelmişti, türlü kombinasyonlar denemiştim ama olmamıştı.

Çıkmıyor kadın yahu, çıkmıyor

Biri beni kurtarsın
Old 30-05-2007, 13:02   #50
Av.Elvan Akkaya

c,x,f,k

bu işaretleri alttaki kısma getirdikten sonra son kapıda açmaya çalışmadım.ilk kapıya giderek onu açtım. öyle deneyin bakalım.

zincire tıkladıktan sonra ikinci değil üçüncü kapıyı açacaksınız.
Old 30-05-2007, 13:06   #52
Av.Ateş

Olmuyor olmuyor olmuyor...
Old 30-05-2007, 13:54   #53
ISIL YILMAZ

Alıntı:
Dava açalım kanki...

Açalım valla, ben ikinci oyunu oynadım. Adamı lağım şebekesinin içine filan güç bela soktum, kardinalin mesajını dinledim oyun dondu kaldı, ayıp yani.

Birinci oyunda işaretleri yukarı getirip durduğum için açılmıyormuş, işaretler aşağı olunca açıldı Akıl sağlığım kurtuldu.
Old 30-05-2007, 14:40   #54
Cest la vie

Tuval, sen hangi oyunları bitirdin, ona göre söyle de onları oynayalım. Yoksa takıldığımız yerde dönüp durmak oldukça sinir bozucu, uykusuzluğa yol açabilir.
Old 30-05-2007, 15:23   #55
Av.Elvan Akkaya

tuval konyaya gitmiş sınavlar için
uzun süre bakacağını sanmam siteye.
de,
Alıntı:
Adamı lağım şebekesinin içine filan güç bela soktum, kardinalin mesajını dinledim
kardinalin mesajı nerde çıkıyo???? ben krikoyla açılan yere girdim ama bişi bulamadım.suyun üstünde kırmızı ok beliriyo.oraya bir şeyle girmek gerekiyo baştaki sandık gibi...napıciiiiim bilmiyorum
Old 30-05-2007, 15:29   #56
Jeanne D'arc

Ya bir akşamdan sabaha, siz nerelere gittiniz yahu? Niye beni beklemediniz? Şimdi işi gücü serip, sizi yakalamaz mıyım?!

Bu arada şamdanı da elime aldım ama kız yine inmedi kuyuya? Noluyor diyordum, bu çakmak nerden çıktı, alla alla?
Old 31-05-2007, 09:25   #57
ISIL YILMAZ

Alıntı:
ben krikoyla açılan yere girdim ama bişi bulamadım.

Önce, şu sandıkları kaldırdığın yerde gidip, vinç kumandasının yanındaki İngiliz anahtarını alman lazım.

Bizim adamın sarhoşla konuştuğu yer var, oranın üzerinden borular geçiyor, boruya tıklayınca adam karşıya geçecek. Orada vana benzeri birşey var, oraya tıklayınca adam Hımm diyecek, ingiliz anahtarını o vanamsı şeye doğru sürükleyeceksin. Tek çubuk - yuvarlak - tek çubuk işaretlerini ingiliz anahtarıyla çevir, bu işaretler vananın üzerinde boşluk gibi duran yerlere bakacak. Bu hareketle suyun tahliyesini sağlıyorsun ve tekrar lağıma girdiğinde su bir miktar boşalmış oluyor. Lağımda hemen solundaki merdiveni tıkla adamımız merdiveni yerinden söküyor, sonra tam karşıdaki vanaya tıkla, o zaman da kalan su tahliye ediliyor, rahatça lağımda yürüyorsun.

Kalanını anlatmayayım da bari )))
Old 31-05-2007, 14:51   #58
Cest la vie

Alıntı:
Yazan Jeanne D'arc

Bu arada şamdanı da elime aldım ama kız yine inmedi kuyuya? Noluyor diyordum, bu çakmak nerden çıktı, alla alla?

Jan'cım, kadının uyandığı odadaki çekmecenin içinde çakmak var. O çakmağı da alıyorsun, şamdanı onla yakıyorsun, kız anca öyle iniyor aşağı.
Old 31-05-2007, 15:51   #59
Av.Elvan Akkaya

Alıntı:
Yazan ISIL YILMAZ
Önce, şu sandıkları kaldırdığın yerde gidip, vinç kumandasının yanındaki İngiliz anahtarını alman lazım.

Bizim adamın sarhoşla konuştuğu yer var, oranın üzerinden borular geçiyor, boruya tıklayınca adam karşıya geçecek. Orada vana benzeri birşey var, oraya tıklayınca adam Hımm diyecek, ingiliz anahtarını o vanamsı şeye doğru sürükleyeceksin. Tek çubuk - yuvarlak - tek çubuk işaretlerini ingiliz anahtarıyla çevir, bu işaretler vananın üzerinde boşluk gibi duran yerlere bakacak. Bu hareketle suyun tahliyesini sağlıyorsun ve tekrar lağıma girdiğinde su bir miktar boşalmış oluyor. Lağımda hemen solundaki merdiveni tıkla adamımız merdiveni yerinden söküyor, sonra tam karşıdaki vanaya tıkla, o zaman da kalan su tahliye ediliyor, rahatça lağımda yürüyorsun.

Kalanını anlatmayayım da bari )))

ışıl hanımcım allah razı olsun senden.
Alıntı:
adam Hımm diyecek

buna çok güldüm işte.
orda deli gibi uğraştım bulamamıştım.
ama kardinalin mesajından sonra ilerleme sağlayamadım.bir sürü iş çıktı yine başımıza o odada. çok merak ediyorum nasıl biteceğini))))
Old 31-05-2007, 16:36   #60
Ayşegül Kanat

İngiliz anahtarı nerede? Kimlerle aşık atıyorum ki? Yaşlı bir kadınım ben. Başıma böyle işler açmayın.Senaryo yetiştirmem gerek, ben nelerle uğraşıyorum:=)
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi