Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Yazdıklarımız - Yazdıklarınız. Üyelerimizin yazdığı ve bizlerle paylaştığı şiir, öykü, deneme ve diğer yazınsal türler.

Kendimle Konuşmalar

Yanıt
Old 20-12-2006, 00:09   #1
Av.Duygu Işık Behrem

Varsayılan Kendimle Konuşmalar

Bir Yolculuk; Annem ve Ben...

Bir gün, bir özlemi fark ediyorsan bir tren yolculuğunda ve buna sebep sadece bir "şal" ise... Annen yaşlarında ama annen kadar güzel olmayan o kadının boynuna doladığı şal yüzünden kuytu ve kimseyi yaklaştırmadığın köşelerine itelediğin özlem su yüzüne çıkmak için çırpınıyorsa... Demektir ki; bu özlemi algılarının açık olduğu tüm alanın dışına itmeye çalışıyorsun. Fakat bu konuda da becerikli olamayınca gözyaşı döküyorsun! Özlemi yutmak üzereyken, yutkunup boğazında en burgulu düğümü oluşturabileceği yere hapsettiğinin ayırdına varıyorsun. Düğüm orada kalacak;her zaman!Ve burgu burgu...
Sadece 3 aydır ya da belki sadece 1 saattir annensiz kalmış olabilirsin. Fark etmez!!!"Çünkü"sü çok uzun. Bunun, ayrılığın ilk küçük adımı olduğunu biliyorsun. Onsuz geçecek günlerinin stajyerliğini yapıyor; tıpkı mesleğinin staj dönemini sevmediğin gibi, bu, "özlememek" işinin staj dönemini de sevmediğini biliyorsun.
Hayatta yaşadığın tüm zorlukları ona anlatmıyordun. Hatta çoğundan haberi bile olmadı! Oysa hayatının bu en zor döneminde, en çok onun yokluğunun iğneli ucu batıyor kollarına, gözbebeklerine ve tüm iç organlarına. Önce tüm uzuv ve organlarının var olduğunu fark ediyorsun bir acı eşliğinde. Ardından, onun salt varlığının bile acını hafiflettiğini duyumsuyorsun.Onu düşünmek güzel şey...Ama acının soylusu olmaz!
İstemsizce camdan dışarı bakıyorsun; çam ağaçları var görünürde ve günün en sevdiğin vakitleri uzaktan göz kırpıyor! Turuncuyu sevmezsin güneşin sahipliği dışında...
Yanındaki yolcu kadınla, aynı enlem, boylam ve eğimdeyken bile aynı şeyleri düşünüyor olamazsın. İşte şimdi daha da iyi anlıyorsun, sevebilmek için de gerek yok "aynı" olmaya!
Dünyaya ilk gelişindi ve bir dahaki seferi yok! Bu yüzden ilk kez ve son kez sever gibi sevdin onu. Bir çocuğu, bir kitabı, bir ağacı, bir oyunu, bir bardak sıcak çayı, ilkokul yıllarını, kumsalda bulduğun parlak taşı, kaleminden çıkan sözcükleri saklayan defteri, kalemini, Ankarayı, ilk aşkını, yolculukları, dünyayı, evreni; hepsini birden sevebilmekti anneni sevmek!

Bir ev düşün
İki göz, bir oda!
İki gözden akanlar sığmaz oldu odaya...

Anneme...
Old 20-12-2006, 01:16   #2
ömer adaleti

Canım arkadaşım,bacım
Ayrılıklar olmadan sevginin farkına varmak,
Ayrılklar olmadan sevdiklerinin kıymetini anlamak,
Ayrılık gelip çatmadan, yüreğindekini saklamadan söylemek,
çokmu zor çevrendeki insanlara seni seviyorum diyebilmek ? etrafındaki kişilerin; sevildiklerini bilmesi,yüreğini hissetmesi,senin gözlerindeki o sevecen bakışı görmesi,sesindeki o sevgi titreşimini duyabilmesi... Hiçte zor değil,yeterki iste,ben Duygu'yu,yüreğinin sesini bin km öteden hissettim ve o düğüm benimde boğazımda şu an...
Old 20-12-2006, 06:40   #3
Cest la vie

Ne yaptin Duygu!

**Onemli degil dedigin gibi ama..yine de... 6 ay bitmek uzere... Kavusmaya bir bu kadar da daha var..
Old 20-12-2006, 13:25   #4
Av.Duygu Işık Behrem

Ahucuğum, çok teşekkür ederim. Dilerim günler su gibi akar da kavuşursun anneciğine. Bu aralar sen de benim gibi duygusalsın galiba...
Old 21-12-2006, 00:24   #5
Cest la vie

Alıntı:
Yazan Av.Duygu Işık Poyraz
Ahucuğum, çok teşekkür ederim. Dilerim günler su gibi akar da kavuşursun anneciğine. Bu aralar sen de benim gibi duygusalsın galiba...
Ben de tesekkur ederim Duygu!

Aah ah, bir sarki vardi ya: 'geel sen ne cektigimi bir de bana sor...' diye.. O geldi aklima birden..
Old 21-12-2006, 21:48   #6
Seyda

Duygucum yaa o kadar güzel ifade etmişsin ki,annem yanımda olmasına rağmen boğazım düğümlendi..Biran annemsiz kaldığımı düşündüm.Umarım annesinden,babasından,kardeşinden ayrı olan herkes onlara en kısa sürede kavuşur.Ailem olmadan bir hayat düşünemiyorum.Onları kaybedenlere Allah'tan en büyük sabrı diliyorum..Lütfen onları ne kadar çok sevdiğimizi söylemek için geç kalmayalım..
Old 29-12-2006, 16:51   #7
Av.Duygu Işık Behrem

bir dudak kıvrımı böylesine sarsabilir mi bir diğer bedeni!
dudağının kıvrımına bile aşığım,
gözbebeğine ve avuç içine de...
bu yüzden dudağının kenarını öpüyor,
bu yüzden gözlerinde duraksıyor,avuç içini kokluyorum.
yaşadığım şehri sevebilmem için varolan tek şey sensin!
"göklerle köpükler" arasında geçiyor zaman
başımda gökyüzü, ayağımda deniz
ve kokladığım her yer kadife çiçeği kokuyor...
tenin gibi!

çocuktum, çocuk halimle bir adama aşık oldum.

apartmanların gölgesinde sıkışıp kalmış bahçeler arasındaydık.
dalından yiyebileceğimiz tek meyve de erikti!
kovaladığımız komşu tavukları hiç olmadı
ya da mis kokulu gözleme yapan ninelerimiz.
biz aşkı başka yerlerden bulup getirdik;
geldiğinde hala sıcaktı.
ucundan bi parça kopardık, ısındık,
dişledik, kemirdik, kokladık!
ama bitirmedik...
Old 29-12-2006, 21:25   #8
Av. Şehper Ferda DEMİREL

Alıntı:
biz aşkı başka yerlerden bulup getirdik;
geldiğinde hala sıcaktı.
ucundan bi parça kopardık, ısındık,
dişledik, kemirdik, kokladık!
ama bitirmedik...

Bir ömür bitirmemeniz dileğiyle...
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi