Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hasta Hakları Hukuki Destek Merkezi (HASDEM) Hasta Hakları Hukuki Destek Merkezi (HASDEM), THS Hasta Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece hasta haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [HASDEM Portalı]

Ameliyat komplikasyonu ve yanlış yönlendirme.

Yanıt
Old 21-11-2019, 18:20   #1
Konuk

Önemli Ameliyat komplikasyonu ve yanlış yönlendirme.

31 ekim tarihinde özel bir hastaneye ortopedi bölümüne muayaneye gittim, diz kapağımda ağrı ve el bileğimde kist vardı büyük bi şekilde. Yakın zamanda başka hastanede çekilmiş MR görüntüleri elimde olduğundan doktor bu görüntülere bakarak dizlerim için fizik tedavi başlamamı gerektiğini ve el bileğimden ameliyat olmam gerektiğini söyledi. Fakat bana ameliyat komplikasyonlarını ve olaşabilcek riskleri bana sözlü olarak anlatarak uyarı yapmadı. 10 gün içerisinde iyileşebileciğimi söyledi. 05 Kasım olarak ameliyat tarihi belirledi ve gelmemi söyledi. Sonrasında ameliyat olduktan sonra istirahat raporum olduğu için ameliyattan sonra dizlerin için fiziğe başlarsın dedi. 5 kasım 13,30 gibi ameliyat oldum, o günün gecesi hastanede yattım ve ertesi gün doktor yanıma geldi 30 gün istirahat yazdı krem ve ağrı kesici hap yazarak o gün içerisinde taburcu etti. 1 hafta sonra kontrole çağırdı. 1 hafta içinde el bileğimde his kayıplarım ve sancılarım oldu kontrole geldim, kontrolde bana normal olduğunu kendiliğinden iyileşir ameliyat esnasında sinirler kesilmiştir düzelir dedi ve çıktım. Normal bir durum olarak bana aksettiği için o gün içerisinde fizik tedavi bölümüne başvurarak dizlerim için fiziğe başladım. Fakat kontrolden 4-5 gün sonra bileğimde sancılar arttı elektrik çarpar tarzında sızlamalar oldu çok rahatsız oldum tekrar doktora gittim. Durumu anlattım normal mi bu olanlar dedim hayır değil kesilen sinirler geriye kaçıyor fizik tedaviye gitmen gerek dedi ve ben o gün afalladım bişey demeden çıktım doktorun yanından fizik tedavi bölümüne gittim durumu anlattım. Fizik tedavi bölümü ameliyatı yapan doktor bu durum için sizden Mr ekg gibi tahliller istedimi baktı mı dedi hayır dedim. Fakat dizlerim için fizik devam ettiği için aynı anda iki bölgeye fizik olmuyormuş. Onun için ya diz tedavimi bitireceğim yada diz tedavisini yarım keserek bileğime başlayabilceğimi söyledi. 1 sene fizik için 2 dosya açma hakkım varmış. Dizlerim için 1 dosya açıldı şimdi 10 seansı doldurduktan sonra diz tedavim yarım kesilerek el bileğime başlıycam. 2. Dosyada açılcak. Ve yarım kalan diz tedavime 1 sene sonra tedavi alabileceğim. Sonra dayanamayıp ameliyat yapan doktora tekrar gittim. Siz bana bu riskleri söylemediniz dedim ameliyat öncesi imza attığınız kağıtlarda mutlaka vardır dedi bende sözlü olarak uyarmadınız dedim atlamışımdır dedi. Bu sinir kesikleri normal mi dedim çok ince olduğundan ameliyat esnasında görülmüyor dedi. Fizik tedavi başlangıcında yanlış yönlendirmenizden dolayı tedavim yarım kalacak ne yapacam kararsız kaldım dediğim de bileğimden devam etmemi keşke devlet 2den fazla hak tanısa da görseniz gibisinden konuştu. Şuan beni im kafam çok karışık bileğimde olan sinir kesikleri hangi boyutta hasarlı bunların hiç birinin tahlilini istemeden direk fiziğe yönlendirdi beni. Ameliyat sonuç durumunu belirten bir rapor varsa bunu bana verirler mi? Ve hangi yolları izlemem gerek. Burda benim hasta haklarım hakkında çiğnenmiş bir hata/suç var mıdır? Ne yapmam lazım yardımcı olursanız çok sevinirim teşekkürler.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi