Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Konumuz : Hukukçular Biz bizi konuşuruz! Konusu "hukukçular" olan ve diğer alanların konusu içine girmeyen sohbetlerimiz için.

Hukukçu Olmasaydınız?

Yanıt
Old 18-01-2009, 22:44   #361
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Yazan Batur77
cengiz hocam pilotluk meslegine girmek icin bu parayi bulmak adina o gayeyle yapmiyorum zaten mecburiyetten baska yapacak bir isim olmadigi icin bu isi yapmak durumundayim. siz nicin birakmami tavsiye ettiniz ?

Bırakmanızı önermedim. Yalnızca avukatlığın, geldiği bu noktada, artık zar zor geçimi sağlayan bir meslek haline geldiğine vurgu yapmaya çalıştım.

Avukatlık o kadar güzel bir meslek ki, bazen yapmak için (varsa) üste para vermeye bile razıyız. Ama salt para kazanmak için yapılacak bir meslek olmadığı gibi, zaten çoğunlukla kazandırmıyor da...
Old 18-01-2009, 22:46   #362
Canavar Avukat

cengiz ustat hic yoktan bir arabamiz bir evimiz bile olmaz mi o kadar ekmek yemez miyiz bu meslekten ? baska da bir para beklentim zaten yok bu meslekten..gecinecek ortalama yeterli...

hobilerimi icra edeyim hobilerim icin gereken techizati alayim, fotografcilikla ugrastigim icin fotograf makinesi alabileyim o kadar benim beklentilerim baskalari icin cok kucuk olabilir ama benim icin buyuk

bakiniz ben evde linkini verdigim yere gozatin bu tur cihazlardan hobilerimi icra ediyorum, havaciliktan cok iyi anlarim hatta baska bir buroda calismama ragmen patronumum izniyle disardan aldigim ilk muvekkilim havacilik camiasindandir ve onun davasina bakiyorum.. 8 aylik avukatim.

http://www.ekokpit.com/resimler.html
Old 19-01-2009, 18:42   #364
manolimato_06

ben bakkal olmak isterdim kapının önünde otur şöyle turistik bir yerde diğer esnaf arkadaşlarla çay-kahve iç...birkaç el tavla at.akşama kadar otur müşteri ayağına geliyor zaten nerden yazdım bu okulu nerede hata yaptım...kim aklıma soktu offf
Old 26-01-2009, 16:45   #365
beyazbulut

DOKTOR.Bir jinekolog olup bütün kadınların çocuk bekleme keyfine ortak olurdum
Old 27-01-2009, 15:04   #366
AVHTC

güneyde bir yerlerde turistik eşya satan bir dükkan işletmecisi olmak isterdim müşteri gelmediği zamanlarda iki el tavla oynamak ve sessiz gürültüsüz bir yaşam...
Old 27-01-2009, 17:50   #367
av.sally

Alıntı:
Yazan AVHTC
güneyde bir yerlerde turistik eşya satan bir dükkan işletmecisi olmak isterdim müşteri gelmediği zamanlarda iki el tavla oynamak ve sessiz gürültüsüz bir yaşam...
Daha bu yaz aynısını düşündüm tek derdim günlük harçlığımı çıkarmak olurdu
Old 28-01-2009, 16:35   #368
Av.Özgür ODABAŞ

Tembellik yapmak isterdim.Öğlene kadar uyumak,çıkıp dışarıya eşe dosta uğrayıp,laflamak.Gece geç yatmak.Gün içinde de hobilerimle ilgilenmek isterdim.
Old 29-01-2009, 12:23   #369
sevcengiz

Varsayılan ben aslında iyi bir ev hanımıyım

Arkadaşlar size garip gelebilir ama,
Hukukçu olmasaydım evhanımı olmak isterdim.Çünkü evde oğlumla vakit geçirmeyi, arkadaşlarıma yemek yapmayı çok seviyorum. Ayrıca her ne kadar kıymeti bilinmese de ev hanımlığı gerçekten çok zor ve tecrübe gerektiren bir iş.
Old 29-01-2009, 12:38   #370
damla_

Lise son sınafta bir karar değişikliği ile sayısaldan eşit ağırlığa geçmiştim )) Herkes doktor olacak gözüyle bakıyordu. Estetik cerrahi okuyacakmışım. Ama şuan hukuk okuyorum. Ve hukuk okuyor olmasaydım hiçbirşey okumak istemezdim. Hukuk benim herşeyim )) Tek isteğim avukat olmak. Adalete az veye çok bir katkı yapmak.
Old 30-01-2009, 13:58   #371
avde

Bir cafe işletmek isterdim, gerçi hala da bu umudum var ama para biriktirmem lazım oyalamayın benii
Old 30-01-2009, 14:48   #372
gavel

tiyatro oyuncusu olmayı isterdim aslında..
ama mesleğimi de seviyorum..
Old 30-01-2009, 17:55   #373
Av.F.Karakurt

Mutlu

Bu soru mesleğe yeni başladığım zamanlarda sorulmuş olsa idi cevabım psikolg olurdu. Hukuk tercihimin altında psikoloji vardı. Ama şimdi bunu demiyorum, çünkü meslekte ilerleyen sürede Avukatlık ile iç içe çoğu zaman psikologluk yaptık zaten. Tek fark, psikologların tersine, biz verdiğimiz hizmetten ücret almadık, almamaya da devam ediyoruz.
Şu an için, Avukatlık mesleğini bıraksam , onun yerine seçeceğim iş , cafe-bar tarzı bir yerim olsun, orayı işleteyim isterdim. Ama sıradan herkesin gidebileceği bir yer değil. Belli meslek gruplarının, avukat doktor, mühendis vs... akşam iş çıkışı uğrayabilecekleri, arkadaşları ile buluşup sohbet edebilecekleri, herkesin birbirini tanıdığı , sıcak sevimli bir yer.. Belli mi olur ... Belki ileride olur...
Old 30-01-2009, 22:27   #374
Av.Bilgin Elial

Varsayılan hoşgeldinizci olmak isterdim..

Küçük bir tekneyle gittik kız kulesine..-Hoşgeldiniz ..dedi bir adam gülümseyerek..hanımların elini tutuyor, beylere gülümsüyordu nazikçe..Siyah papyonlu bir de kıyafet vardı üstünde..Dünyanın en güzel işlerinden birini yapıyor diye düşündüm o an..Kız kulesiydi işyeri, denizin ortasında.. HOŞGELDİNİZ..demek ve gülümsemekti işi..
İşte ben ondan olmak isterdim büyüyünce..HOŞGELDİNİZCİ..
Old 30-01-2009, 22:33   #375
Admin

Alıntı:
Yazan Av.Bilgin Elial
Küçük bir tekneyle gittik kız kulesine..-Hoşgeldiniz ..dedi bir adam gülümseyerek..hanımların elini tutuyor, beylere gülümsüyordu nazikçe..Siyah papyonlu bir de kıyafet vardı üstünde..Dünyanın en güzel işlerinden birini yapıyor diye düşündüm o an..Kız kulesiydi işyeri, denizin ortasında.. HOŞGELDİNİZ..demek ve gülümsemekti işi..
İşte ben ondan olmak isterdim büyüyünce..HOŞGELDİNİZCİ..
Diğer meslektaşlarımız için birşey diyemem ancak sizin isteğinizi yerine getirmeye yardımcı olabilirim sanırım:
http://www.turkhukuksitesi.com/showthread.php?t=15129
Old 30-01-2009, 22:34   #376
Av.Bilgin Elial

Psikoloji ile ilgilenmek isteyenlerin çokluğunu görünce düşündüm de..Biz sorunları, soruları ve hatta sorunlu insanları seviyoruz sanırsam..Cevapların içinde bana en çekici geleni -evimin kadını, çocuklarımın anası olurdum..oldu..
Yapma arkadaşım..daha 3.günde atarsın kendini büroya..))
Old 30-01-2009, 22:35   #377
Av.Bilgin Elial

Sevgili Admin, teşekkür ederim..Hayali bile güzel..
Old 05-02-2009, 12:47   #380
av.semanur

hayır ne yazık ki gerçi bunun için çaba sarfetmiş olduğum da söylenemez..ama meslek konusunda bir netlik olduğunda bu alanda bir şeyler yapmayı düşünüyorum..
Old 05-02-2009, 13:11   #381
Dilge

Hayallerinize kavuşmanızı dilerim Sn. runames! Ama size Semanur demek daha hoş sanki!
Old 05-02-2009, 15:24   #382
av.semanur

Alıntı:
Yazan dilgehuk
Hayallerinize kavuşmanızı dilerim Sn. runames! Ama size Semanur demek daha hoş sanki!
ne demek rahat geliyorsa onu söyleyin tabiki sizinde tüm hayallerinizi gerçekleştirmeniz dileğiyle
Old 05-02-2009, 16:42   #383
Üye7528

ıstakoz ihracı yapardım
kilosu 100 dolarmış mı ne
Old 07-02-2009, 04:04   #385
hakikiavukat

Yeni Fikir Ne olmak isterdim ?

Normal bir vatandaş. Ne iş yaptığı sosyal statüsü çok da önemli değil. Ama mutlaka avukata , avukatlık taslardım.İlk önce bir avukat TUTAR , avukatın yaptığını işten saymaz , beyinterinin karşılığını geçiktirirdim , devamlı arayıp avukatımı rahatsız ederdim , telefonda hukuki danışmanlık BEDAVA olduğundan hergün arardım , gider çayını çorbasını içer arkasından ileri geri konuşurdum , sabahın 5 de İCRA DOSYASI için arardım , avukatın senelik hayır işi kontenjanındaki yerimi ki hepsi benimdir yılbaşından ayarlardım... ah!... keşke... şu gözünü sevdiğimin mesleğine hiç başlamasaydım. İnsanlar bu yaptıklarından nasıl bir haz alıyor kesin ben de tadardım.Daha neler yapardım neler. Ama zannetmiyorum , sanki hikmet avukat olmamakta değil ya da cahillik de vicdan muhasebesinden yine yapamazdım. Keşke vicdanım olmasaydı. Mesele vicdan sahibi olmakta sanırım.
Old 07-02-2009, 10:53   #386
Nur Deniz

Alıntı:
Yazan hakikiavukat
Normal bir vatandaş. Ne iş yaptığı sosyal statüsü çok da önemli değil. Ama mutlaka avukata , avukatlık taslardım.İlk önce bir avukat TUTAR , avukatın yaptığını işten saymaz , beyinterinin karşılığını geçiktirirdim , devamlı arayıp avukatımı rahatsız ederdim , telefonda hukuki danışmanlık BEDAVA olduğundan hergün arardım , gider çayını çorbasını içer arkasından ileri geri konuşurdum , sabahın 5 de İCRA DOSYASI için arardım , avukatın senelik hayır işi kontenjanındaki yerimi ki hepsi benimdir yılbaşından ayarlardım... ah!... keşke... şu gözünü sevdiğimin mesleğine hiç başlamasaydım. İnsanlar bu yaptıklarından nasıl bir haz alıyor kesin ben de tadardım.Daha neler yapardım neler. Ama zannetmiyorum , sanki hikmet avukat olmamakta değil ya da cahillik de vicdan muhasebesinden yine yapamazdım. Keşke vicdanım olmasaydı. Mesele vicdan sahibi olmakta sanırım.

Siteminizi güzel bir dille anlattığınız için çok güldüm.

Olabilecek şeyler için müvekkillerinizi uyardığınız da bir sorun kalmayacaktır sanırım. Çünkü bütün müvekkiller gece gündüz bir ya da en fazla bir kaç dosyayı düşünür, sizin tek müvekkiliniz olduğuna inanırlar..

İyi bir müvekkil olarak size bazı tavsiyelerim olacak.

1- Cebinizden sıkça aranıyorsanız, kesinlikle ilk arandığınızda açmayın. Ve açtığınız zaman büroda değilde adliye de olun.

2-Elinizde olan dosyalar (pembe pembe) , büronuzda muhakkak müvekkillerin görebileceği bir yerde olsun.

3-Büronuzda çalışan sekretelerle müvekkillerinizin samimi olmasına izin vermeyin. (Burası çok önemli.)

4-Mesai saatlerini muhakkak hatırlatın.

5-Uyap nedeni ile artık koşturmakla bir şey yapılamadığını ve bu sistemin dışına çıkılamayacağını anlatın.

6-Muhakkak ücretendirme için imza alın. Ve baronun ücret tarifesini büronun bir kaç yerine asın ve de danışmanlık ücretlerini koyu renkle en üste belirgin bir şekilde yazın.

7- Bir de müvekkil tarafından düşünün, ya onun bir avukatı var her şeyi halleder, çocuğunun doktorunu, döviz kurlarını, dosyayla alakalı alakasız her şeyi size sorabilir ve avukat her şeyi bilir.
Old 12-02-2009, 00:47   #387
Avukatt

Eczacı olmak isterdim.Diplomayı asardım, birde bulurdum kalfa ne güzel hayat .Öğlen gider akşam evde olurdum
Old 12-02-2009, 22:35   #388
hülya demir

Ben nikah memuru olmak isterdim .mutlu insanları daha çok görmem mümkün olurdu.
Şimdide bazen çabalarımın.çalışmalarımın sonuçsuz kaldığı anlarda keşke bir fırıncı olsaydım çeşit çeşit ekmek yapardım.(Örneğin fındıklı.fıtıklı.cevizli)Ürettiğim şey somut olurdu diye düşünüyorum.
Old 13-02-2009, 00:00   #389
üye8180

Alıntı:
Yazan turkishrock
kesinlikle edebiyat öğretmeni olmak isterdim.

Aynen. Edebiyat en sevdiğim dersti.

Mefailun failatün failün...
Old 13-02-2009, 00:33   #390
Av.Cengiz Aladağ

Bugün küçük bir kağıttaki 4,9,19,32,35 ve 40 yazan kutucukları karalamış olmak isterdim.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi