Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Sohbetleri Hukuki yorumlar, görüşler ve tartışmalar.. Soru niteliği taşımayan her türlü hukuki sohbet için.

Fakülteden 4 yılda mezun olmak

Yanıt
Old 03-03-2009, 01:47   #211
fikirbay

Varsayılan Demekki Einstein'ın başarısının sırrı neymiş?

Evet, okul hayatı sıradan bir insan gibiydi, ama o "göreceli" zamanını ahmakça işler yaparak geçirmedi.

Göreceli olarak; kısa bir zamanda uzun bir hayat yaşadı.

Bu faslı bitirmeden önce, bir inci de bendenizden:

"Hız eşittir yol bölü zaman" formülünü hepimiz biliriz.

Limit değerler açısından sayı bölü sıfır eşittir sonsuzdur.

O halde, formülümüzdeki hız sonsuz olabilse, zaman sıfır olacaktır.

Sonsuz hızda iş görebilirseniz eğer, sıfır zamanda bir kainat yaratabilirsiniz.

Geri kalan zamanda ne mi yapacaksınız?

Atalarımız bu sorunun cevabını vermişler; Vakit nakittir.

Gençlere sevgilerimle.
Old 04-03-2009, 14:34   #212
UĞUR_08

kriter,4 senede bitirmek değil ,bulunduğu süre içinde nekadar şey öğrendiğidir...zaten herkez öyle diyor..teşekkürler.
Old 04-03-2009, 21:03   #213
oguzhand0

Alıntı:
Yazan UĞUR_08
kriter,4 senede bitirmek değil ,bulunduğu süre içinde nekadar şey öğrendiğidir...zaten herkez öyle diyor..teşekkürler.
Sayın UĞUR_08 kriter demişsiniz; ne kriterinden ya da hangi kriterden bahsediyorsunuz?
Old 04-03-2009, 21:41   #215
Adli Tip

5 yilda bitirdim, 6 yilda bitirmeyi cok isterdim aslinda
Old 04-03-2009, 21:47   #216
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Yazan Adli Tip

Ben de ömür boyu öğrenci olmak istiyordum; başardım.
Old 10-03-2009, 09:28   #217
fatihn

Varsayılan Uzatanlara bak...

Bu kriteri Anayasa mahkemesi başkanlığı için arasalar A.Nejdet sezer olamazdı,cumhurbaşkanlığı için arasalar yine olamazdı....Ya da deniz baykal!!Ve daha bi sürü örneği var akedemisyenlerdende......

Ama 4 yılda bitirenleride tebrik etmek istiyorum o da ayrı bi maharet..Hele bizim Ankara hukuk için Her uzatan da iyi yerlere gelemez tabi ki bunu da göz ardı etmeyelimm
Old 10-03-2009, 12:25   #218
Dilge

Alıntı:
Yazan Av.Cengiz Aladağ
Ben de ömür boyu öğrenci olmak istiyordum; başardım.

Ben de sinemada ya da otobüste öyle diyorum ama kimse kabul etmiyor. İlle de belgeni göster diyorlar
Old 12-03-2009, 21:46   #219
Ulukoca

Okul beşinci seneye uzadı, altıncı sene kabusu yaşıyorum...

Ankara Hukuk'ta okumak gerçekten güzel; ama öğrencilikte bir yere kadar. "Şu okul bir bitse" diyerek geçirdim zaten ilkokuldan beri. Söyleme rekorumuzu üniversitede yaptık orası ayrı tabi.

Fakülteden dört yılda mezun olmak aslında çok zor değil, bakmayın benim uzattığıma ve halen uzatma ihtimaliyle yaşadığıma.
Old 07-04-2009, 16:09   #220
av.metinmso

Aslında her fakülte kaç yıl ise o kadar sürede bitirilmesi normal olan ancak "Hukuk Fakültesi" söz konusu olunca gerçekten 4 yılda bitirmek disiplin, düzen ve sabır gerektiren bir olgu halini alıyor..

En basitinden son iki yılda iki adet Kamil Yıldırım dersi geçmek lazım

Başarılı bir avukat olma açısından kriter olmasa da kriter olarak öne sürülmesinin bu kadar yadsınmaması gerektiği kanaatindeyim.
Old 08-04-2009, 16:12   #221
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Adli Tip

4 yılda bitirdim, 7 yılda bitirmeyi çok isterdim(Altımda son model araba, boğazdaki bir yalıda oturarak.)
Old 08-04-2009, 16:32   #222
Av.Duygu Işık Behrem

Ben de üniversiteyi 4 yılda bitirdim ve ben de ömür boyu öğrenci olarak kalmak isteyenlerdenim. Bu arada Suat Bey'in fikri de çok cazip geldi

İşin esprisi bir yana üniversitenin bitirilme süresinin mesleki başarı yönünden hiçbir şekilde kriter olmadığını düşünüyorum. Üniversiteyi 11 yılda bitiren ve mesleki bilgisine çok güvendiğim meslektaşlarım da var(çift dikiş diye olabilir ) 4 yılda bitirip hiçbir şey bilmeyenler de... Bu iş kişinin kendisinde bitiyor.
Old 08-04-2009, 23:20   #223
Av.Mehmet_Ali

Hukuk fakültelerini 4 yılda bitirmenin çalişkanlıkla ilgili olduğunu düşünmüyorum.Birazcik sorumluluk..Gerçekte 3 yada 3.5 yıl ders çaliştim.resmi olarak 5 yılda bitirdim.Tüm yutulan lokma gibi sindirilmemiş hala eksikliğini hissettiğim konular var.Başari hukuku sevmekten ve ayrica kişinin kendisinde geçiyor bence..
Old 09-04-2009, 17:38   #224
nemesis34

Bende fakülteyi 4 senede bitirdim(pekte faydasını gördüm diyemem) ama bende öğrenci kalmak isterdim. Çalışmak zor, birde 65 te emekli olacağım düşünülürse(hem yasa çıkarıp hemde beni küçük yaşımda çalışıyor gösterebilecek bir babam yok), bu yaşa kadar çalışmaktansa öğrenci kalmayı yeğlerdim....
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi