Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hasta Hakları Hukuki Destek Merkezi (HASDEM) Hasta Hakları Hukuki Destek Merkezi (HASDEM), THS Hasta Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece hasta haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [HASDEM Portalı]

hastalığı geçen engelli

Yanıt
Old 24-02-2017, 21:17   #1
Konuk

Varsayılan hastalığı geçen engelli

merhaba .kamuda engelli statüsünde epilepsi hastalığı nedeniyle %65 iş gücü kaybıyla işe başladım ve 5 yıldır çalışıyorum.şuan hastalığım geçti ve yaklaşık 3 yıldır hiçbir tıbbi ilaç ve dr desteği ihtiyacı duymadan normal hayatım sürüyor..işveren kuruluş beni başka bir birimde istihdam etmek için sağlık kurulundan ağır işlerde çalışabilir ibareli bir heyet raporu almamı istedi ve bunu aldığımda işe engelli başlayıp sonradan sağlam çalışıyorum diye işten atılma riskim var mı..cevap verirseniz çok sevinirim
Old 01-03-2017, 14:37   #2
Mesut ÇETİN

Alıntı:
Yazan Konuk
merhaba .kamuda engelli statüsünde epilepsi hastalığı nedeniyle %65 iş gücü kaybıyla işe başladım ve 5 yıldır çalışıyorum.şuan hastalığım geçti ve yaklaşık 3 yıldır hiçbir tıbbi ilaç ve dr desteği ihtiyacı duymadan normal hayatım sürüyor..işveren kuruluş beni başka bir birimde istihdam etmek için sağlık kurulundan ağır işlerde çalışabilir ibareli bir heyet raporu almamı istedi ve bunu aldığımda işe engelli başlayıp sonradan sağlam çalışıyorum diye işten atılma riskim var mı..cevap verirseniz çok sevinirim
--------------------------------------------------------------------------------------
Sayın KONUK,

Engelli statüsünde çalışmak için almış olduğunuz ilk heyet raporu ile beş yıldır çalıştığınız ve bu sürenin son üç yılında doktor kontrolü veya ilaç kullanmadan şifa bulduğunuzu iddia ediyorsunuz..
Eğer şifa bulmuş iseniz bu durumun teyidi ile birlikte talep etmeyi düşündüğünüz ağır işlerde çalışıp çalışamayacağınız yönündeki heyet raporunun verilmesi konusunda müracaatınızı yapabilirsiniz.Heyetin vereceği rapora göre kararınızı gözden geçirmelisiniz.
Tarafınıza verilen heyet raporları dolayısıyla ileriki bir tarihte işten çıkarılmanız konusu olanaklı gözükmüyor kanatindeyim.Tabii bu durumu hukukcu üyeler daha iyi değerlendirebilirler düşüncesindeyim.
Saygılarımla.
Ecz.Mesut ÇETİN
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi