Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

eşimin üzerinde olan velayetleri biz evlendikten sonra almak istiyor

Konuyu Kilitleyin
Old 15-01-2008, 16:29   #1
Konuk

İnceleme eşimin üzerinde olan velayetleri biz evlendikten sonra almak istiyor

Bİz EŞİmle 7 Aydir Evlİyİz EŞİm Eskİ EŞİyle Şİddetlİ GeÇİmsİzlİkten BoŞanmiŞ Ve Eskİ EŞİ Çocuklari AlmamiŞ İkİ Çocuklari Var. Şuan Bİrİ 4, DİĞerİ 10 YaŞinda Çocuklari Annesİ İle GÖrÜŞmelerİ İÇİn TÜm KolayliĞi SaĞlamiŞ Ama Eskİ EŞ Bİz Evlenene Kadar Çocuklar İÇİn HİÇ Bİr Çaba GÖstermemİŞ. SÜreklİ Yalan Ve Hakaretlerde Bulunup Tacİz Ettİ Hata Bana UlaŞip Evlenmeme İÇİn Uyarilarda Bulundu.Şİmdİ Çocuklari Sadece EŞİmİ Cezalandirmak İÇİn İstİyor.Çocuklardan BÜyÜk Kizimiz Yenİ Yenİ Kendİnİ Topluyor SÜreklİ Anneden Şİddet GÖrdÜĞÜ İÇİn Kendİnce Koruma GelİŞtİrmİŞ.sÜreklİ Yalan SÖylÜyordu .Şİmdİ İse GÜvende Ve Her Sorunu KonuŞmayla ÇÖzmeye ÇaliŞtiĞimiz İÇİn Daha İyİ Hata Okuldan Rehberlİk ÖĞretmenİnde Yardim Aldim HerŞeyİ Yoluna Gİrİyor Kizim Kendİ İsteĞİ İle Bana İlk TaniŞtiĞimizdan Berİ Anne Dİyor.Öz Annesİ Bana Anne Dememesİ İÇİn Tehtİt EtmİŞ Kizimda Emek Veren Anne Olmuyormu DemİŞ Şuan ÜÇ ÇocuĞumuz Var Benİm İlk EŞİmden Olan Ve EŞİmİn İkİ ÇocuĞu,Çocuklar Bİrbİrİnİ Öz KardeŞ Olarak Benİmsedİ Ve Çok Mutluyuz Ama Eskİ EŞ SÜreklİ Çocuklara Babalarini KÖtÜlÜyor Ve Mahkeme AÇti. Bİr GÜn BİrŞey SÖylÜyor Sonra Vaz GeÇİyor.bİrde En Önemlİsİ Kendİsİ Dİn DeĞİŞtİrİp Yahuva Şahİdİ MÜrİdİdİr Ve Çok Kati Kurallari Vardir.bİr KaÇi Asla Kanalip Veremezler.erkekler Asla Eskere Gİdemezler .eŞİm Çocuklarini Eskİ EŞİnden Çocuklarini Asla GÖstermemek Gİbİ Bİr Talebİ Yoktur Netİcede Annelerİdİr.mahkemenİn Karari Her Ayin İlk Cumasi Olmasinaramen 15gÜnde Bİr GÖnderİyoruz .mahkemede Şaİt Olarak Kizimiz Dİnlenecek Ve Çok Korkuyor ÇÜnkÜ Annesİ Kendİnİ SeÇmezse Bİr Daha Onu AlmiyacaĞini SÖylemİŞ Benİm Sİzden Rİcam Nasil Bİr Yol İzlemelİyİz. Çocuklarimizi Nasil Korumaliyiz Bİzİmleyken EĞİtİmlerİnİ Devamsiz Devam Edİyor Şuan 4.sinifta İlk Kez Devamsiz EĞİtİm SÜrÜyor.tİyatro EĞİtİmİ Aliyor.bİzİm Yanimizda Kalmalari İÇİÇn Ne Yapmaliyiz
Old 15-01-2008, 18:47   #2
Av.Suat Ergin

Sayın Konuk,

Öncelikle çocuklara sevgi ve şefkat gösterdiğiniz için sizi tebrik ediyorum. Eşinizin ne zaman boşandığını yazmamışsınız. Velayet taraflardan birisine bırakıldığı zaman değiştirilmesi için çok önemli sebeplerin oluşması gerekmektedir. Taraflardan birisinin yeniden evlenmesi bu sebeplerden değildir. Davacı annenin hangi sebeplere dayandığını da bilemiyoruz. O nedenle genel bir açıklama yapmakla yetineceğim.

-Davacının çocuklara şiddet uyguladığını mümkünse raporla değilse tanıkla kanıtlamaya çalışın.

- Büyük çocuğun öğretmenlerini tanık olarak gösterip, çocuktaki olumlu değişimi hakime anlatmalarını sağlayın.

- Büyük çocuk kendini ifade edebilecek yaşta olduğu için, mahkemenin göndereceği uzmanlar raporunu olumlu yazacaklardır. Duruma göre mahkeme de çocuğu bizzat dinlemek isteyebilir.

- Büyük çocuğun durumuna göre, muhetemelen dava red olacaktır. Çünkü uygulamada kardeşlerin ayrılmamasına özen göterilmektedir.

-Bunların dışında çocuğun gelişimi için yaptıklarınızı(Tyatro kursu vs.) belgeleyin. Davacının inanç değiştirdiğini kanıtlamaya çalışın.

Ama her şeyden önemlisi davayı bir avukat vasıtasıyla takip edin. Ki bir hak kaybına uğramayın.

Saygılarımla
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi