Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Konumuz : Hukukçular Biz bizi konuşuruz! Konusu "hukukçular" olan ve diğer alanların konusu içine girmeyen sohbetlerimiz için.

İzmir'de iş bulamama :(

Yanıt
Old 09-12-2017, 00:47   #1
avkathanım

Varsayılan İzmir'de iş bulamama :(

Merhaba arkadaşlar. Uzun süredir iş aradım ve bulamadım. Kendi vergi levhamı çıkarmayı düşündüm ama çok masraflı geldi ve tek başıma bu işe girme cesaretini bulamadım kendimde. Şu an vergi yükümlüsü ya da sigortalı olmadığım için vekalet alamıyorum ve çok kişi kaçırdım. Cmk yaptım makbuz kesemiyorum. Anlayacağınız durum vahim. Ofis yoğunluğu çok olmayan kendi dosyalarımı da alabileceğim, tabiki onun da işlerinde yardımcı olabileceğim bir yer aradım (yüksek rakam beklentim de yok tabiki.Hatta bir süre sonra Sigorta girişim yapılsın yeter diye düşünmeye başladım.) Onu da bulamadım. Son olarak Bir meslektaşımızın yanında sigortalı olarak görünsem de sigortamı da ben yatırsam onun makbuzunu kullansam olur mu diye düşünüyorum. Önerileriniz nelerdir. Yardımcı olan herkese şimdiden teşekkürler.
Old 09-12-2017, 09:40   #2
Admin

Vergi mükellefi olduğunuzda masraflı bulduğunuz kalemler hangileri tam olarak?

Bu durumda
- Sigorta priminizi yatırmanız gerekecek ama başkasının yanında çalıştığınızda da aynısını göze alıyorsunuz.
- Bir muhasebeci tutmanız gerekecek, İzmir'deki durumu bilemiyorum ama çok da yüksek bir maliyeti yok genel olarak.
- Ofis kirası vs. sizi düşündürüyorsa, ilk etapta evinizi (örneğin bir odasını) işyeri gösterip açılış yapabilirsiniz (home-ofis). Bu durumda bir miktar stopaj çıkacaktır ama öte yandan evin bazı masraflarının (elektrik, su, aidat, yakıt vs.) yarısını da masraf yazıp vergiden düşebileceksiniz.

Başka aklınıza takılan masraf kalemi hangisi bu senaryoda?
Old 11-12-2017, 02:04   #3
escan

Avukathanım tuncayeser35@gmail.com adresinden irtibata geçebilirseniz size yardımım dokunacağına inanıyorum . İyi çalışmalar.
Old 11-12-2017, 20:30   #4
avkathanım

Alıntı:
Yazan Admin
Vergi mükellefi olduğunuzda masraflı bulduğunuz kalemler hangileri tam olarak?

Bu durumda
- Sigorta priminizi yatırmanız gerekecek ama başkasının yanında çalıştığınızda da aynısını göze alıyorsunuz.
- Bir muhasebeci tutmanız gerekecek, İzmir'deki durumu bilemiyorum ama çok da yüksek bir maliyeti yok genel olarak.
- Ofis kirası vs. sizi düşündürüyorsa, ilk etapta evinizi (örneğin bir odasını) işyeri gösterip açılış yapabilirsiniz (home-ofis). Bu durumda bir miktar stopaj çıkacaktır ama öte yandan evin bazı masraflarının (elektrik, su, aidat, yakıt vs.) yarısını da masraf yazıp vergiden düşebileceksiniz.

Başka aklınıza takılan masraf kalemi hangisi bu senaryoda?
Ssklı olunca daha az masraflı olacağını düşünmüştüm ancak pek bir fark yokmuş sanırım.
-Beni düşündüren sigorta primleri dışında Ofis masrafları ( aidatından faturalarına kadar her şey ) , vergiler ve muhasebeci. Bu kalemler beni korkutuyor. Malesef evim de bunun için hiç uygun değil.
O yüzden sizlerden bilgi almak istedim.
- Bazı meslektaşlar ilk dönemlerde Bağ-kur primlerini yatırmıyorlarmış. Yatırmamak bir sorun yaratmaz mı? Ne zamana kadar yatırılmayabilir?
Old 11-12-2017, 20:47   #5
avkathanım

Alıntı:
Yazan escan
Avukathanım tuncayeser35@gmail.com adresinden irtibata geçebilirseniz size yardımım dokunacağına inanıyorum . İyi çalışmalar.

E-mail gönderdim. Teşekkür ederim.
Old 16-02-2018, 19:03   #6
7bitirdibeni

Varsayılan Aynı sorun

Alıntı:
Yazan escan

Ben de İzmirde aynı sorundan müzdaribim..
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi