Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Ticari Duyurular Ticari hukuk programları ve ürünleri, ücretli seminer ve konferans duyuruları, hukuk kitapları - yayınları. Hukukla ilgili tüm ticari ilanlar için.

Hukuki Perspektifler Dergisi

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 21-02-2007, 13:59   #1
Eyüp Özel

Varsayılan Hukuki Perspektifler Dergisi

Hukuki Perspektifler Dergisi (HPD), Merkez Dergi Grubu bünyesinde üç aylık periyotlarla yayımlanan, ülke genelinde dağıtımı yapılan, hâkemli, akademik bir hukuk dergisidir. Doç. Dr. Adem Sözüer’in editörlüğünde 2004 yılında yayın hayatına başlayan HPD’nin yayın kurulu Prof. Dr. Hakan Pekcanıtez, Prof. Dr. Oğuz Atalay, Doç. Dr. Fatih Selami Mahmutoğlu, Doç. Dr. Halil Akkanat, Y. Doç. Dr. Gül Okutan Nilsson, Y. Doç. Dr. Ali İhsan Erdağ, Y. Doç. Dr. Onursal Cin, Dr. Barış Erman’dan oluşmaktadır. Danışma kurulunda ise Türkiye ve yabancı ülkelerden 116 bilim adamının bulunduğu HPD’nin yayın direktörü Merkez Medya Grup Başkanı Av. Kenan Tekdağ’dır...

Dergimiz, branşında uzman yerli - yabancı akademisyen ve uygulamacıların makalelerinden, seminer-konferans ve tartışmalarından oluşmaktadır...
Old 21-02-2007, 23:34   #2
ISIL YILMAZ

Bilgi için teşekkürler.

Derginize abonelik koşullarını yazar mısınız? Dağıtımı Ankara'ya da yapılıyordur herhalde, hukuk kitapları satan herhangi bir yerde bulabilir miyiz?

Saygılar.
Old 22-02-2007, 11:05   #3
Eyüp Özel

Varsayılan HPD abonelik

Alıntı:
Yazan ISIL YILMAZ
Bilgi için teşekkürler.

Derginize abonelik koşullarını yazar mısınız? Dağıtımı Ankara'ya da yapılıyordur herhalde, hukuk kitapları satan herhangi bir yerde bulabilir miyiz?

Saygılar.

Dergimiz yurt genelinde kitabevleri ve gazete bayilerinde bulunuyor. Abneliklerde ise Türkiye'nin heryerine ücretsiz kargo ile adrese teslim ediliyor.
Ayrıca şu an devam eden kampanya dahilinde 1 yıllık abonelikte indirim ve geçmiş tüm sayıları alabiliyorsunuz. (9 geçmiş sayı + 2007'nin 4 sayısı; toplam 13 sayı 1 yıllık abonelik fiyatına)
abone olmak için:0216 651 5 651
0212 411 20 18
0212 411 20 21
abone@merkezdergi.com.tr

istek ve önerileriniz için: 0212 411 22 42
eozel@merkezdergi.com.tr
İlginiz için teşekkürler
Eyüp Özel
HPD
Old 26-02-2007, 22:11   #4
Av.Barış Kılıç

Varsayılan Ben HPD dergisini bulmak istiyorum

Ben İletişimin dinlenmesi konulu bir ödev hazırlıyorum. Hukuki perspektifler dergisinin 4- 5- 6. sayılarında bu konu ile ilgili makale varmış. Acaba dergiyi ve özelliklede bu sayılarını neden bulabilirim.
Old 27-02-2007, 03:38   #5
Cest la vie

Alıntı:
Yazan Barış kılıç
Ben İletişimin dinlenmesi konulu bir ödev hazırlıyorum. Hukuki perspektifler dergisinin 4- 5- 6. sayılarında bu konu ile ilgili makale varmış. Acaba dergiyi ve özelliklede bu sayılarını neden bulabilirim.
Mesajinizdan bir onceki mesajda verilen telefon numaralarini arayin??
Old 27-02-2007, 16:24   #6
Eyüp Özel

Varsayılan HPD eski sayılar

Sayın Barış Kılıç,
Eski sayılarımız satılmamaktadır, yalnız kampanyamız dahilinde bir yıllık abonelikte, -çok da komik (ucuz) bir fiyata- hem geçmiş sayılara hem de yeni 4 sayıya sahip olabiliyorsunuz.
Sayın Ahu Güneyli'nin de belirttiği gibi yukarıdaki irtibat telefonlarından bize ulaşabilirsiniz.

Eyüp ÖZEL
HPD
Old 25-03-2007, 17:37   #8
nghn

Varsayılan ödev..

uzlaşma konusunda makaleye ihtiyacım var.saglıklı kaynaklar bulamadım.yardımcı olursanız cok sevinirim
Old 26-03-2007, 08:38   #9
Eyüp Özel

Alıntı:
Yazan nghn
uzlaşma konusunda makaleye ihtiyacım var.saglıklı kaynaklar bulamadım.yardımcı olursanız cok sevinirim

Sayın nghn,
Dergimizin 7. sayısında (Yeni TCK 1 Yaşında, başlıklı ve Temmmuz 2006 sayısı) "uzlaşma" ile ilgili iki değerli akademik çalışma bulunmaktadır.

"GENEL OLARAK ALTERNATİF UYUŞMAZLIK ÇÖZÜMÜ"
İnci Biçkin (Yargıtay Tetkik Hâkimi)

" UYUŞMAZLIK ÇÖZÜM YOLLARI İÇİNDE ARABULUCULUK VE BİR DÜZENLEME ÖNERİSİ"
Doç. Dr. Muhammet Özekes (Dokuz Eylül Üniversitesi)

bu makaleler ödeviniz için size yardımcı olabilir.
Saygılar
Old 31-03-2007, 12:11   #10
eren60

Dikkat

Alıntı:
Yazan nghn

sayın nghn, istanbul hukuk fakültesi hocası Yener Ünver'in 'sorularla CMK' kitabında bu konu ile ilgili makale tarzında yazılar bulabilirsiniz.
saygılarımla,
Old 08-04-2007, 09:13   #11
A.Turan

HPD dergisi gerçekten değerli bir dergi..
Old 08-04-2007, 10:47   #12
Av.Engin Özoğul

Derginin yayına devam edip etmeyeceğini merak ediyorum.
Old 09-04-2007, 13:16   #13
Eyüp Özel

Varsayılan yayın hakkında

Alıntı:
Yazan Engin Özoğul
Derginin yayına devam edip etmeyeceğini merak ediyorum.

Sayın Engin Özoğul,
Hukuki Perspektifler Dergisi'nin yayımlanmasıyla ilgili herhangi bir problem yoktur;
"Anayasal Değer ve Kurumları Aşağılama Suçları" kapak konulu 10'uncu sayımız bu hafta kitapçılarda ve gazete bayilerinde olacak...
Saygılarımla

Eyüp Özel
HPD
www.hpd.com.tr
Old 13-06-2007, 16:48   #14
Av.Eren Şener

Sayın Eyüp Özel,
Yukarıdaki mesajınızda bir porblem olmadığını belirtmenize rağmen derginizin sayılarına ulaşamıyorum.
Konu ile ilgili olarak bilgilendirme amacı ile bir mail atarsanız memnun kalacağım
Old 04-11-2007, 11:07   #15
av_arday

Varsayılan linke ulaşamadım

dergiyi bir arkadaşımda gördüm ve gerçekten güzel hazırlanmış burda verilen linke ulaşamadım bağlantıylamı ilgili?
Old 07-11-2007, 00:59   #16
Engin Özoğul

Yayınlanmayacağını anlamış ve sormuştum.

Kenan Tekdağ olmadan maalesef kimse böyle bir dergi için yatırım yapmaz.

Maliyet problemleri nedeniyle bildiğim kadarıyla dergi yayınlanmıyor artık.

Belki birkaç ay sonra yeniden görebiliriz
Old 26-12-2007, 21:59   #17
Av.Didem Kutlu

dergi yayınlanıyor mu acaba,yayınlanıyorsa almak isterim
Old 22-06-2009, 08:01   #18
akaragoz1984

Varsayılan abonelik

iyi günler acaba bu dergiye abonelik mümkün mü? eğer mümkünse ne kadar yıllık? ve kaç ayda bir çıkıyor. bana bir örnek göndermeniz mümkün mü acaba? iyi çalışmalar.
Old 22-06-2009, 23:27   #19
Engin Özoğul

Alıntı:
Yazan Engin Özoğul
Yayınlanmayacağını anlamış ve sormuştum.

Kenan Tekdağ olmadan maalesef kimse böyle bir dergi için yatırım yapmaz.

Maliyet problemleri nedeniyle bildiğim kadarıyla dergi yayınlanmıyor artık.

Belki birkaç ay sonra yeniden görebiliriz

Derginin akıbetinin ne olacağı hakkında daha önce yazmıştım.

HPD kar getirmeyen bir dergiydi. Ciner Medya Grup Başkanı Sn. Kenan Tekdağ da hukukçu olduğu için dergiyle özel olarak ilgileniyordu. TMSF, grup şirketlere el koyunca derginin de sahibi oldu. Kar getirmediği; aksine zarara neden olduğu için de yayından kaldırdı.

Yeni bir gelişme yoksa son durum böyleydi. Başkaca bir gelişme olacağını da sanmıyorum.
Old 23-06-2009, 08:21   #20
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
Yazan Engin Özoğul

HPD kar getirmeyen bir dergiydi. Ciner Medya Grup Başkanı Sn. Kenan Tekdağ da hukukçu olduğu için dergiyle özel olarak ilgileniyordu. TMSF, grup şirketlere el koyunca derginin de sahibi oldu. Kar getirmediği; aksine zarara neden olduğu için de yayından kaldırdı.

Yeni bir gelişme yoksa son durum böyleydi. Başkaca bir gelişme olacağını da sanmıyorum.

Kar getirmeyen bir dergi ise,o zaman biz de THS Dergisini çıkaralım.
Old 23-06-2009, 17:26   #21
Av. Taner BAŞ

Alıntı:
Yazan Engin Özoğul

Evet; internet sitesi de şu an kapalı. Oysaki kıymetli hocalarımızın katkılarının yer aldığı bir dergiydi. Çok yazık olmuş.
Old 30-06-2012, 18:41   #22
Av.Emin

Alıntı:
Yazan Av.Mehmet Saim Dikici
Kar getirmeyen bir dergi ise,o zaman biz de THS Dergisini çıkaralım.

Bu fikir tartışıldı mı? herhangi bir forumda ? Ya da yöneticiler arasında ?

Neden mi derseniz bence olması gerekir bu kadar yılın birikimi çok güzel bir kitap ya da dergide toplanabilir.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi