Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Haberleri Hukuk Haberleri, duyuruları, güncel hukuki gelişmeler. [Haber Ekleyin]

İzmirli avukat, mahkemenin kararı sonucu ömür boyu eski fiyattan ödeme yapacak

Yanıt
Old 13-12-2010, 14:46   #1
pluvia

Varsayılan İzmirli avukat, mahkemenin kararı sonucu ömür boyu eski fiyattan ödeme yapacak

İzmir Barosu avukatlarından Eylem Salık, kendisine haber vermeden aylık sabit ödeme tutarını artıran cep telefonu operatörünü Tüketici Hakem Heyeti'ne şikayet etti. Cep telefonu şirketi avukatları, Salık'ın başvurusuna itirazda bulunarak Tüketici Mahkemesi'ne başvurdu. Talebi inceleyen hakim, mağdur olan avukatı haklı bulup ömür boyu eski fiyattan konuşması yönünde karar verdi.

ALİ EYCE (HABER MERKEZİ)

İzmir Barosu avukatlarından Eylem Salık, kendisine haber vermeden aylık sabit ödeme tutarını artıran cep telefonu operatörünü Tüketici Hakem Heyeti'ne şikayet etti. Cep telefonu şirketi avukatları, Salık'ın başvurusuna itirazda bulunarak Tüketici Mahkemesi'ne başvurdu. Talebi inceleyen hakim, mağdur olan avukatı haklı bulup ömür boyu eski fiyattan konuşması yönünde karar verdi.
İki çocuk babası 15 yıllık avukat Eylem Salık, kullandığı cep telefonu operatörünce, 67 lira olan tarife bedelinin haksız olarak artırılarak 77 liraya çıkarılmasının iptali ve fazla ödemelerin iadesi için Konak Tüketici Hakem Heyeti Başkanlığı'na başvurdu. Salık dilekçesinde, "2009 yılı ortalarında operatör değişikliği yapıp, adı geçen şirketin her yöne sınırsız kampanyasına kayıt yaptırdım. Tarife şartları 10 bin dakika konuşma ücreti 67 lira olarak belirlendi. 27 Ağustos 2009'da operatör 10 bin dakika kısmını kaldırıp, bunu 3 bin dakika ve 75 farklı telefon görüşmesi ile her yöne 'Özgürlük tarifesi' adı altında sınırlandırdı. Aylık ücreti bu tarihten önce tarifeye kayıtlı aboneler için 67 lira, bu tarifeden sonra kayıtlı olanlar için 77 lira olarak belirlediğini de internet sayfasında yayınladı" dedi.
GSM operatörünün 22 Şubat 2010 tarihinde telefonuna gönderdiği mesaj ile "Her yöne özgürlük tarifesinin" 77 lira olduğunu duyurduğunu söyleyen Salık, "Operatör aylık 67 lira olan bedeli, tüketicinin aleyhine tek taraflı olarak 77 liraya çıkarmıştır. Operatörün tek taraflı olarak şartlarda değişiklik yapma hakkı olmayacağı aşikardır. Bu keyfi uygulamanın kabulü mümkün değildir. Tarifede haksız olarak yapılan bu değişikliğin iptali gerekmektedir. Ben bu konuda mağdur oldum" dedi.

'DAVA AÇIN'
Cep telefonu operatörü ise İzmir 1. Tüketici Mahkemesi'nde iptal davası açtı. Davaya bakan 1. Tüketici Mahkemesi Hakimi Ahmet Yıldırım, avukat Salık'ın Konak Tüketici Hakem Heyeti Başkanlığı'na sunduğu dilekçeyi talep edip inceledi. Yıldırım, itirazın reddine ve avukat Salık'ın sözleşmesini yaptığı ilk tarifeden görüşmeye devam etmesine karar verdi.
Davayı kazanan İzmir Barosu avukatlarından Eylem Salık,"Ben herkesin önünü açtım. Mağdur olanlar dava açsın" dedi.

Kaynak : http://www.yeniasir.com.tr/UcuncuSayfa/2010/12/13/izmirli_avukat_omur_boyu_eski_fiyat
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi