Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Yazdıklarımız - Yazdıklarınız. Üyelerimizin yazdığı ve bizlerle paylaştığı şiir, öykü, deneme ve diğer yazınsal türler.

Claw'un Köşesi

Yanıt
Old 30-11-2006, 12:17   #1
cLaW

Varsayılan Claw'un Köşesi

Merhaba..Bu konuyu açmamın sebebi forumda başlık kirliliği olmasın istememdir,bulduğum,okuduğum,kah gülerek,kah fikir olarak katıldığım yazıları sizinle paylaşmaktır,kesinlikle artniyet taşımadığımı,birşey ima etmediğimi belirtmek isterim.Techaül-ü arif,teşbih,intak gibi sanatları kullanmaktanda yana değilim.Genelde ilginç yazılar,resimleri burda toplamak amacıyla acılmıştır ama aslında taşımak istediğim tek amaç hukukçu olsakta sonuçta birer bireyiz ve tebessüm etmek güzel birşeydir.
Kadınlar ve erkekler,yurdumuzdan insan manzaraları,ilginç bilgiler şimdilik aklıma gelen konu başlıklarım.Admin beni banlayana kadar,değerli yorumlarınızı esirgemezseniz sevinirim.
Kadınlar konusunda yazılanlar kesinlikle tartışma konusu yaratmak için yazılmamıştır.Algı yanılmaları ya da zan olarak değerlendirirseniz sevinirim.Yanlış anlaşılmalar olmaması dileğiyle..
Teşekkürler
Saygılar..
Old 30-11-2006, 12:22   #2
cLaW

Varsayılan sözlük

İYİ: Bir kadın yerden göğe kadar haklı olduğu bir konuda bir erkekle tartışmaya girmişse, erkek artık saçmaladığını bilsin çenesini kapasın diye bu kelimeyi söyler...
5 DAKİKA: Bir kadının "5 dakika"sı yarım saate eşittir, tabii bir erkeğin 5 dakikasının da tv´deki maçın ne zaman biteceğine eşit olduğunu düşünürsek, durum gayet adil...
HİÇ: Bir erkek saatlerdir karşısında somurtan kadına en sonunda "neyin var?" diye sormayı akıl ederse alacağı cevap budur: "Hiç" cevabını alan erkek anlamalı ki az sonra kadının yerden göğe kadar haklı olduğu bir kavga başlayacak ve bu kavga en az "5 Dakika" sürecek...
PEKİ (Tek kaşını kaldırarak): Kadının bu lafının ardından erkeğin bir soru daha sorması büyük cesaret işidir... Çünkü bunun ardından kadın "Hiç" yüzünden sinirlenecek ve bir tartışmaya daha başlayacaksınız.
PEKİ (Normal bir yüz ifadesiyle): Bunun anlamı : "Pes ediyorum" ya da "aman ne halin varsa gör"...
PEKİ (Her iki kaş da havada): Siz öldünüz... 5 gün boyunca muhabbeti unutun hatta yemeği, ütülenmiş gömlekleri bile...
Derin Bir İç Çekiş: Bu erkeklerin en yanlış anladıkları bir kadın tepkisidir... Derin derin iç çeken bir kadının aklından şu geçmektedir: "Aaah ah bende de akıl olsa "Hiç" yüzünden senin gibi bir aptalla tartışır mıyım?"
Kısa Bir İç Çekiş: Bu da bir kelime değil ama erkeğin kadınlarda doğru anladığı bir tepki... "Kısa Bir İç Çekiş", kadının o an için halinden memnun olduğunu gösterir... Bir erkek bu durumun ne kadar uzun sürmesini istiyorsa, o kadar uzun süre hareket etmemeli ve nefes almamalıdır.
AAAA: Kadının bu kelimeyle başlayan her lafı, eninde sonunda erkeğin başına bela olacaktır... Örnek: "Aaaa dün öyle söylememiştin...", "Aaaa ama ben yemeğe annemleri çağırmıştım..." Bir erkeğin yapacağı en akıllı iş, kadın söze "Aaaa..." diye başladığı anda kapıya doğru yönelmektir.
LÜTFEEEEN: Bunu bir rica kelimesi olan "lütfen" ile karıştırmayın. "Lütfeeeeen" diyen kadın belli ki anlattıklarınıza inanmıyor ve "lütfen beni kandırmaya çalışma yemezler" diyor... Zaten olay bu noktaya geldiyse yapacağınız hiçbir şey yok, Bir yanlışınız geçmişteki ve gelecekteki bütün doğruları götürdüğü için yalvar yakar olsanız yine de kadını inandıramazsınız, bu aykı maaşınızı vitrinde görüp aşık olduğu gerdanlığa yatırırsanız belki biraz gülümsemesini sağlarsınız, ama yine de tartışmanızı izleyen "5 Gün" boyunca, cinsel ihtiyacınızı gidermek için elinizde bir erkek dergisiyle tuvalete kapanmak zorundasınız...
ÖNEMLİ DEĞİL: İşte kadının en tehlikeli sözlerinden biri... Yaptığınız bir şeye karşılık olarak kadın size böyle diyorsa, yaptığınız şeyi nasıl burnunuzdan fitil fitil getireceğini düşünmektedir... Çünkü kadının "önemli değil dediği konu tabii ki çok önemlidir, bundan sonra 5 yıl boyunca yapacağınız her kavgada tekrar tekrar gündeme alınacaktır..."Önemli Değil"in ardından genelde "Peki"nin tek kaş havada olan versiyonu gelir ki o zaman anlayın kadın intikam planını çoktan kurmuştur...
SÖYLE HAYATIM: Bu da bir suçunuzu, affedilmez bir günahınızı itiraf etmeniz için kadının size verdiği fırsattır... Bu fırsatı iyi kullanarak dürüst ve makul bir konuşma yapmalısınız.
TEŞEKKÜRLER: Bir kadın size teşekkür ediyor..!! Şaşkınlıktan yere yapışmayın efendim "rica ederim" demeniz yeter.
ÇOK TEŞEKKÜRLER: Bu maalesef "Teşekkürler"den daha büyük bir minnettarlık ifadesi değil.. Bir kadın size "Çok Teşekkürler" diyorsa ya kırıldı ya sinirlendi yani yaptığınız şey bir şekilde ona battı demektir... "Çok Teşekkürler"in ardından genellikle "Derin Bir İç Çekiş" gelir, siz de insanlık hali merak edip "ne oldu" diye sorarsanız, alacağınız cevap... "HİÇ
Old 30-11-2006, 12:33   #3
cLaW

Varsayılan bize özgü yalanlar

Kalsaydınız,birşeyler yerdik...
Vallaha sarıda geçtim memur bey...
Kazanmak önemli değil,mühim olan katılmaktı...
Dünya ahiret bacımsın...
Şu an 65 milyon bizi izliyor...
Bu son sigaram...
Bütün kadınlar güzeldir...
İki saat kapıda bekledim,açan olmadı...
Seni düşünmekten bütün gece gözüme uyku girmedi...
Sen beni bi de gençliğimde görecektin...
Ağlamıyorum,gözüme birşey kaçtı...
Yemezsen arkandan ağlar...
Seni leylekler getirdi yavrum...
Akşama erken gelicem...
Bu aldığım en güzel hediye...
Bi oturuşta iki büyük deviririm...
Hepimiz birimiz,birimiz hepimiz için...
Ağzıma sigara sürmedim...
Ben almiyim,rejimdeyim...
Kadınlar en çok kel erkeklerden hoşlanır...
İşim bitsin ben seni ararım...
Bir kez olsun yüzüm gülmedi...
Hayatımda hiç ilaç almadım...
Seni anlıyorum...
Old 30-11-2006, 18:51   #4
cLaW

Varsayılan ah biz erkekler..

Şahsen bu cevapları hiç almadım ama almış olan arkadaşlar varsa ve söyleyebilen bayanlar varsa ayrıca teşekkür etmek lazım...

-Ne kadar güzelsiniz
- Biliyorum... Onun için bu yaşta evliyim
- Pardon yenge

mekan haydarpaşa
-pardon saati sorablir miyim?
-şurda kocaman yazıo göremiyo musun?

Adam kızın oturduğu masaya yaklaşır yanındaki boş sandalyeyi tutar ve dil sürçmek suretiyle
-Boş musunuz
-Hayır arkayı beşledik gör müyon mu
-Ben sandalye için sormuştum
-Ben sizi yanlız bırakayım o zaman

tanışmak isteyen erkek kızın masasında birşey arar gibi yapar. kültablasını kaldırır altına bakar vs. aranır da aranır.
sonunda kız dayanamaz ve sorar
- ne arıyorsunuz siz
- sizinle tanışmak için güzel bir bahane arıyordum, ama bulamadım
- bunun üzerine benim "aaaaayy çok tatlısınnn" mı demem gerekiyo
- eeööö e tabi olabilir
- defol!!

-Daha önce tanışmış mıydık?
-Sanmam hayvanat bahçesine gitmeyi sevmem
-Hönk

- Pardon tanışabilir miyiz?
- Sebep?
- eeöö
- eee
- güzelsiniz desem
- bu benim sorunum desem?
- pardon abla

- Tanrım... Sizi daha önce tanımalıydım
- Ben o kadar vakit kaybını göze alamazdım
- Nasıl???
- Naş diyorum kısa ve öz

- yalnızmıyız?
- Sorduğun soruyla çelişme
- nası????
- hem çoğul hem yalnız olamayız dimi ama
- öhmm pardon
- ne o bayım.. zeki mi geldim?

- İlk görüşte aşka inanır mısınız
- ....
- İnanmıyosanız çıkıp bi daha gelicem de
- ay yesinler sempatik şey
- ehehe
- dövecem ama bak

- Merhaba nasılsın
- ???
- Şaşırdın mı
- ???
- Ben Varol..
- Yokol!!!

Kız köpek gezdirmektedir;

- ehhehe ne sevimli şey... Isırır mı
- Parcalar bile

- Ne güzel gözleriniz var
- Lens onlar
- eööe olsun yine de güzel
- ha sonuna kadar zorlucam şansımı diyosun

- sizi birine benzetiyor gibiyim?
- siyah kuşak var bende.... asıl ben seni benzetebilirim

- pardon bayan bişey sorabilirmiyim ?
- tabii..
- bu ne güzellik ??
- hangisi

-pardon saatiniz var mı acaba?
--yok maalesef...
-bende var...
-iyi güle güle kullan

- pardon saatiniz var mi acaba?
- yok, maalesef.
- aliriz?
- yemezler

-merhaba, saat var mı
-ne?
-saat diyorum.
-eee
-kaç olmuş acaba.
-ne oldu randevun mu var.
-yoo.
-o halde niye soruyorsun
-merak ettim de
-bi git be!!

- Pardon isminizi öğrenebilir miyim
- Naapcan
- Kalbime kazıycam, kimse unutturamasın diye
- Ha çok romantiğim diyosun
- Evet...
- Peki embesilliğini gizleyebilecek bi özelliğin var mı

-Pardon tanışabilir miyiz
-2 soru sorcam bilirsen tanışırız
-1-Cumhurbaşkanımızın adı
-Erdoğan
-daaaaat
2- ekmek kaç YTL
-YTL mi o ne
-daaaaaaaaat hadi canım hadi seni televoledeki mankenler paklar

- Sigaran ve sen ölesine birbirine benzionuz ki... Ama onu ben yaktım, beni de sen
- Allala enteresan... Bence de sen ve sigaram benziyosunuz... İkinizi de ayağımın altında ezebilirim
- Upss

- bayaannn gülüşünüz ne kadar tatlı. babanız şekerci mi?
- hayır semerci senin gibi eşeklere semer dikiyoo
Old 01-12-2006, 08:48   #5
cLaW

Varsayılan Bir Türk'ü tanımak..

1. Kagit mendili kumas mendil gibi günlerce burusuk sekilde cebinde tasir.
2. Rüzgarli havalarda küller uçmasin diye küllüge su koyar.
3. Serçe parmagini kulagina sokup iyice sallayarak karistirir.
4. Ancak bir Türk gazete bulmacasini hep baskalarina sora sora çözebilme becerisini gösterip , kendisi çözdü diye sevindirik olabilir.
5 . Sakal trasi olduktan sonra kanayan yerlerine küçük kagitlar yapistirir.
8. Soba borusu aktiginda yogurt kaplarini telle soba borusuna baglar.
9. Nezle olunca tuvalet kagidini uzun bir serit yaparak kullanir.
10. Dis firçasiyla disini firçalamayip da saçini boyamak için kullanan birini görürseniz , o saçini seven bakimli bir Türk'tür.
11. Konusma yetenegi olan hayvanlara ilk olarak küfür etmesini ögretir.
12. Sahilde mayosunu kabinde giymek yerine arkadaslarina havlu tutturarak giymeye çalisip bir de arkadaslarina "bakmayin lan" diye çikisir.
13. Çorabinin kirlenip kirlenmedigini burnuna götürerek kisa süreli koklayarak anlayan kisi temizligine düskün bir Türk'tür.
14. Daha birinci telefon zili çaldiginda telefonun basina dikilen ama açmak için ikinci kez çalmasini bekler.
15. Bir dükkana girip , onun bunun fiyatini sorduktan sonra "abi araba bes dakka dursun, ben hemen gelicem" deyip, 2 saat
sonra gelir.
16. Cebinden çikardigi paralarin içinde en eskisini özenle arayip bulduktan sonra para üstü verir.
17. Trafikte ambulansin pesine takilarak sikisikliktan kurtulup , uyaniklik yaptigini zanneder.
18. Kagit paralarin üzerine not alir ve parayi harcadigi için notu kaybeder ve ya elden ele dolasacagini bildiginden
komik yazilar yazar. ( Paranin ön yüzüne tehlike aninda arkayi çeviriniz yazip aninda çevirince de simdi degil salak tehlike aninda yazanlardan bahsediyoruz .)
19. Çocugu yanlislikla elini kestigi veya düstügü için agladiginda elini kesti veya düstü diye çocugunu döver.
20. Taksi tuttugunda taksicinin yanina oturur .Eger üç dört kisi taksi tutuyorsa , taksi parasini veren kisi ön koltuga
oturur.
21. Kürdanla disini karistirip önce çikarip bakar , sonra tekrar agzina koyar.
22. Ütü fisi , teyp fisi veya televiyon fisi kablosunun bakir teli disari çikmis ise çocuklari elektrik çarpmasin diye bakir teli selobantla yapistirir.
23. Ailece televizyon izlenen bir evde kumanda babanin elindeyse ve o ne izlerse digerleri de onu izlemek zorunda kalir.
24. Çantasinin içinde yeni tanistigi birisine bile çekinmeden göstermek üzere en güzel fotograflarini ve aile albümünü
tasiyan birisini görürseniz hemen boynuna sarilmayin yoksa çantayi kafaniza yiyebilirsiniz , çünkü o kisi bir Türk kizidir.
25. Bir türk esnafi , müsterisinden aldigi parayi önce iki ucundan tutup iki defa gerginlestirir daha sonra da günese dogru
tutup bakarak sahte olup olmadigini anlar.
26. Evin bir odasinin ampülü patladigi zaman yenisini almayip da fazla kullanmadigi bir odanin ampülünü onun yerine takar.
27. Evinde bulunan saksilarin dibini kültablasi olarak kullanir.
28. Dislerini gazoz açacagi , findik ve ceviz kiracagi olarak kullanir.
29. Isinde iyi olan birisini överken hakaretle iltifat eden bir Türk'ten baskasi olamaz. (Serefsizin oglu ne is yapmis be
kardesim, helal olsun)
30. Aracin sinyal lâmbalari dururken kolunu çikararak "dönüyorum" hareketi yapar.
31. Yemegin etini en sona birakir.
32. Dingildeyen bir masanin ayagina kagit sikistirma fikri bir Türk'ündür.
33. Dislerinin arasindan "viij viij" diye ses çikarir.
34. Tv'de film seyrederken filmin oyunculariyla muhatap olan (dur oraya gitme öldürecekler seni) Türk sinema severlerdir.
35. Arabasina öküz, köpek, horoz sesli korna taktirma fikrinin patenti bir Türk'e aittir.
36. Gazete kagidini en iyi sekilde kullanir.(Cam silme bezi, külah, mendil, sofra bezi )
37. Plastik yogurt kabini saksi yapar.
38. Arabasinin arkasina yazi yazar .(Rahmetli de sollardi, tek rakibim THY, kroyum ama para bende)
39. Uçakta bulunan tanidiklarina uçak havalandiktan sonra görmeyecegini bildigi halde el sallar.
40. Çignedigi sakizi daha sonra çignemek üzere kafasindaki tülbende yapistiran bir Türk kadinindan baskasi degildir.
41. Tek abdestle bes vakit namaz kilmak için iki büklüm kivranir.
42. Desenlerini çok begenerek aldigi yeni bir mobilyanin üstünü baska bir örtü örterek kullanir.
43. Geçirdigi bir trafik kazasindan sonra kanlar içinde çikip, çarpilmis arabasina üzülür.
44. Tüp kaçiriyor mu, kaçirmiyor mu diye kibrit yakip kontrol eder.
45. Otoyolda, otomobilin gaz pedalina tugla koyup, yorulmadan kullanma fikri bir Türk'ündür.
46. Elektronik hesap makinesini, uzaktan kumandasini naylona sarmis, üzerine de ambalaj lastigi geçirmis birini görürseniz
Türk'tür o.
47. On yillik bir otomobilin koltuk ambalaj naylonlarini çikarmadan kullanma becerisini gösterir
48.Trafik isiklari kirmizidan yesile döndügünde önündeki herkesi salak sanarak
kornaya basar.
Old 02-12-2006, 13:24   #6
cLaW

Varsayılan bazı terimlerin başka anlamları

Aşk : 1 sesli, 2 sessiz ve 2 aptaldan oluşan sözcük.
Baş ağrısı : Kadınlar tarafından en fazla kullanılan doğum kontrol yöntemi.
Nanosaniye : Trafikte ışığın yeşile dönmesi ve arkadaki hayvanın korna çalması arasında geçen süre.
Futbol : Kadınların kocaları yerine bilmeden evlendikleri nesne.
Hardware : Bilgisayarın software arızası nedeniyle bozulması durumunda yumruklanan kısmı.
Entellektüel : 2 saat boyunca seksten başka birşey düşünmeyi becerebilen insanoğlu.
Ekip çalışması : Bütün suçları ekibin geri kalanına yüklemeyi sağlayan çalışma biçimi.
Doktor: Hastalığınızı ilaçlarla iyileştiren, sonra da sizi faturalarla öldüren kişi.
Patron: Geç kaldığınızda işe erken gelen, erken geldiğinizde geç kalan kişi.
Gözyaşı: Erkek gücünün, kadın gücü karşısında bozguna uğratılmasına yarayan hidrolik güç birimi.
Söylenti: Ses hızından bile hızlı dağılan haberler.
Sözlük: Boşanmanın, nikahtan önce geldiği tek yer.
Evlilik: Erkeğin lisansını yitirip, kadının master (lisans üstü) olduğu bir sözleşme.
Baba: Doğanın bize armağanı olan banka.
Gülümseme: Pek çok şeyi bir doğruya çeviren eğri.
iyimser: Kazayla nehre düştüğünde banyo yapmaya başlayan kişi.
Diplomat: Size cehenneme gitmenizi öyle bir dille anlatır ki, bu yolculuk için can atarsınız.
Ofis: Gergin bir ev hayatından sonra gevşediğiniz yer.
Komite: Kendi başlarına hiçbir şey yapamayan ve birlikte hiçbir şeyin yapılamayacağına karar vermek için bir araya gelen insanlar.
Old 02-12-2006, 13:39   #7
cLaW

Varsayılan Kadınlar....

* Kadinlar vitrinde gördükleri "Indirim" lafina dayanamaz. Indirimdeki mal kadinda miknatis etkisi yapar. 10 tane benzer pabucu olsa indirimde gördügü ayakkabiyi alir, siz, "Bunlarin aynisi dolabinda var" deseniz "Sen gerçekten hiç anlamiyorsun" lafini yapistirir.

* Kadinlar aglar. Ancak tek basina bir köseye çekilip de -yalniz- aglamaz. Kadinlar, sadece sevdigi erkek duyabilecekse aglar.

* Bütün kadinlar kesin bir cevabi olmayan konularda soru sormakta müthis ustadir. Maksat, siz kendinizi sürekli suçlu hissedin.

* Kadinlar asla sir saklayamaz. Daha dogrusu, kadinlar için bir sirri en yakin üç arkadaslarina söylemek sirri açik etmek kapsamina girmez. Bu mantikla hepsi en yakin arkadaslarina söylediklerinden sonunda sirri bilmeyen kalmaz.

* Kadinlar telefona cevap vermeyi sevmez, uzun uzun çalsa dahi rahatsiz olmadan açmayabilirler. Lakin telefonda dünyanin en uzun konusmalarini yapanlar da yine kadinlardir.

* Kadin yataga yatmadan "evvel" saçini tarayan tek yaratiktir.

* Kestirme yola sapildiginda her kadina bir "kaybolacagiz" korkusu gelir.

* Kirmizi isik, kadinlar için, "makyaj molasi" isaretidir.

* Istisnasiz her kadin vermesi gereken bir-iki kilo oldugunu düsünür.

* Kadinlar durup dururken eve bir buket çiçekle gelen kocadan süphelenir.

* Kadinlar tuvaletin kapagini küçük bir hareketle indirmek yerine tuvaletten salona kadar yürür, kocasina söylenir ve tuvalete geri döner.

* Erkek konusurken kadin lafin ortasindan konusmaya dalar ve devam eder. Ayni seyi erkek yapacak olsa kiyamet kopar.

* Dügünlerde kadin kadina dans edenleri görünce kimsenin aklina bir sey gelmez. Erkekler için durum ayni degildir.

* Karisinin gözucuyla bir baska adama baktigini yakalayabilmis erkek yoktur. Oysa kadinlar erkeklerini baska kadina baktigi an saniyesinde yakalarlar.

* Kadinlarin erkeklerden daha çok para kazandigi tek meslek vardir: Top modellik.

* Kadinin dondurmayi nasil yedigine bakarak karakter testi yapabilirsiniz.

* Evde saatlerce kendi giyimiyle ilgilenen kadin, sokaga çiktiginda saatlerce baska kadinlarin elbiseleriyle ilgilenir.

* "Yok bir sey"in anlami kadinlarda, erkeklerinkinden, tamamen farklidir.

* Kadinlar her konuda erkeklerle esit olmak isterler. Üç istisna: Erkek tuvaletlerine girmek, çöpü indirmek ve hesabi ödemek.

* Kadinlar asla haksiz degildir... En haksiz oldugu konuda bile "Kendime göre nedenlerim var" der.

* Tabiatta kadinlara karsi son sözü söyleyebilecek tek bir dogal yapi vardir: Yanki!

* Kadinlar kendilerine neler verildigine degil, onlar için nelerden vazgeçildigine bakar.

* Zengin adam, karisinin harcadigindan daha çok kazanabilen erkek demektir.

* Kadinlar "Erkeklerle esitiz" iddiasini sürekli tekrarlamaktan vazgeçtikleri anda, erkekler kadinlari kendilerinden üstün gördüklerini söyleyebilme firsatini yakalayacak.

* Kritiklere baslayan kadin, kritik bir yaşa gelmis demektir.

* Evlilikler aynen kazalar gibidir, iki sahit ister.

* Kadin elinizi tuttugu anda, bilin ki, eninde sonunda tepenize çikacaktir.
Old 03-12-2006, 13:09   #8
cLaW

Varsayılan kısır döngü...

SORU: Kadınlar ne ister?...
CEVAP: Bir demet papatya...
CEVABA CEVAP :
1 demet papatya: O an mutluluk sonra neden 1 demet gül değil?...
1 demet gül: O an gülümseme sonra neden orkide değil?...
Orkide (Gülümseme): Buna ne gerek var?... Bunun yerine şöyle ufak bir hediye alabilirdin...
Ufak bir hediye: Buna bu kadar vereceğine pırlanta bir yüzük alabilirdin...
Pırlanta yüzük: Çok güzeeel kaç paraya aldın?... Ama ne gerek vardı?... Yeni bir mutfağa ihtiyacımız vardı...
Yeni bir mutfak: Güzel ama tam istediğim gibi olmadı, mutfak küçük.. Keşke yeni bir evimiz olsa...
Yeni bir ev: İyi oldu yeni ev... Bu muhit çok güzel... Ama akşam işten gelirken insan hiç olmazsa 1 demet papatya getirir.
1 demet papatya: .......
Old 03-12-2006, 14:35   #9
cLaW

Varsayılan Manifesto!

KURAL 1
Altı yada sekiz ay önce ağzımızdan çıkan herhangi bir söz aleyhimizde kullanılamaz.
Sarf edilen her kelime bir hafta sonra geçersiz kabul edilmelidir...

KURAL 2
Eğer bond kızı gibi değilseniz,bizim de James Bond gibi davranmamızı beklemeyin...

KURAL 3
İki farklı şekilde yorumlanabilecek bir laf edersek ve sizin anladığınız şekli sizi kızdırıyorsa kastettiğimiz kesinlikle diğer anlamıdır...

KURAL 4
Dergilerdeki her testi birlikte çözmek ne sizin ne de bizim ilgi alanımıza girer...

KURAL 5
Başka kadınlara bakmamıza kızmayın.Diğerlerine bakmazsak sizin güzelliğinizi nasıl takdir edebiliriz....

KURAL 6
Cinin görünmesini istemiyorsanız lambayı ovalamayın....

KURAL 7
Bir şeyler yapmayı önerebilirsiniz yada nasıl yapmamızı istediğinizi söyleyebilirsiniz..İkisini aynı anda söylemeyin yeter...

KURAL 8
Maç izlerken söyleyeceğiniz şeyleri reklam aralarına saklayın...

KURAL 9
Aldatmayın..Çekip gitmeyi enayi yerine konmaya tercih ederiz...

KURAL 10
Kısa T-Shortler giyip göbeklerini açıkta bırakan kızların kendilerine bakılmasından rahatsız olmaya hakları yoktur...

KURAL 11
Otomobille giderken en ufak bir sarsıntıda “Sonumuz geldi..!”diye bağırmayın

1. Eğer şişmanladığını düşünüyorsan büyük ihtimal ile şişmanlamışsındır zaten, bana sorma, cevap vermeyi ret ediyorum

2. Eğer bir şey istiyorsan sorman yeterli. Bi şeyi açığa kavuşturalım. Biz erkekler basitizdir. Öyle farklı anlamlar taşıyan dolaylı soruları anlamayız. Ne istiyorsan direkt söyle.

3. Eğer aslında cevap beklemediğin bir soru sorduğunda duymak istemediğin bir cevap alırsan sakin şaşırıp kızma.

4. Biz erkekler basitizdir. Mesela senden ekmeği getirmeni istiyorsam, aslında ekmeği getirmeni istiyorumdur. Bundan ekmek masada değil diye bir iğneleme yaptığım sonucunu çıkarma. Bunda ne bir dolaylı anlam ne de bir iğneleme var. Biz gerçekten basitizdir.

5. Biz basitiz. Bana ne düşündüğümü sormanın o yüzden hiç bir anlamı yok. Erkekler zamanlarının % 96.5'inde seks düşünürler. Yanlış anlama, biz sapık değiliz, sadece en çok hoşumuza giden şey seks.İşte matematiksel ispatı

6. Biz basitiz. Seni düşünmediğim zamanlar da olabilir. Bu kötü bir şey değil, buna alışmalısın. Bana ne düşündüğümü sakın sorma, çünkü bu benim için senin politika, ekonomi, felsefe, futbol, kafa çekmek, göğüsler, kalçalar ve arabalar hakkında muhabbet edebileceğini gösterir, ama ne yazıkki edemezsin....

7. Cuma + Cumartesi + Pazar = Bol bol yemek yemek = Arkadaşlarla muhabbet = Futbol = Bira.. Benden başka bir şey bekleme. İster deprem, ister yangın, ister sel, ister dolunay olsun bizim için hafta sonları budur.

8. Alışveriş yapmak zevkli değildir ve asla da olmayacaktır.

9. Bir yere gittiğimizde, hangi kıyafeti giyersen giy sana çok yakışıyor, yemin ederim, o yüzden bir daha, bir daha bana sorma.

10. Yeteri kadar ayakkabın ve elbisen var. Beni iflas ettirmek bir sevgi gösterisi değildir...

11. Erkeklerin çoğunun en fazla 3 çift ayakkabısı vardır. Tekrar ediyorum, biz basitiz. O yüzden 30 çift ayakkabından hangisinin kıyafetine uyacağını sorma, bilmiyorum, 9. maddeye bak yeter.

12. Evet ya da hayır gibi cevaplar yeterlidir, soru ne olursa olsun. Başka anlamlar arama, evet ya da hayır işte ...

13. Bir problemin olduğunda benden sorunu çözmek için yardım iste. Benden seninle aynı üzüntüyü çekmemi bekleme; o senin kız arkadaşlarının işi.

14. 8 hafta süren baş ağrıları baş ağrısı olamaz, bi doktora git.

15. Eğer 2 değişik şekilde anlayabileceğin bir şey söylemişsem, ve bunlardan biri kötü ve seni üzecekse, kesinlikle öbür anlamında söylemişimdir, boşuna beni sıkıntıya sokma.

16. Erkekler sadece 16 renk görürler. Şampanya bir renk değil bir içkidir.

17. Siz el çantalarını ne kadar seviyorsanız, biz de birayı o kadar seviyoruz.
Bunu anlamanı beklemiyorum: çünkü ben de sizinkini anlamıyorum.

18. Sana neyin var diye sorduğumda hiç bir şeyim yok dersen sana inanırım, benim için olay bitmiştir. O yüzden bir şeyin varsa direkt söyle.

19. Beni seviyor musun diye sorma. Emin ol ki sevmesem yanında 1 saniye bile durmam.

20. En karmaşık durumda bile bizim için temel kural sudur: En kolayını seç. Bizden komplike şeyler bekleme. Biz gerçekten basitiz.

Bunu tanıdığın tüm kadınlara yolla da bir kez de olsa bizi anlasınlar. Mümkün olduğu kadar çok erkeğe de yolla ki onlar da yalnız olmadıklarını bilsinler
Old 11-12-2006, 02:54   #11
Kavaz

Varsayılan ...

Sözluk baslıgı altında yazdıklarınızı okurken,bazılarında annemle babamı gördüm.Bunu onlarlada paylaştım.Tesekkur ederiz
Old 11-12-2006, 19:42   #12
cLaW

Varsayılan aşk ve alcohol

*ikisinin de etkisindeyken salak salak siritilir

*aşıkken her alkol alınabilir, alkollüyken herkese aşık olunabilir.

*ikisine de tövbe edersin, ilk karşılaşmada herşeyi unutur baştan başlarsın...

*ikisinde azı yoktur, ya heptir, ya hiç...

*ikisi de seni etkisi altına aldı mı, insanlıktan çıkarır, maymun etmeden yakanı bırakmaz...

*ikisinin de sonrasında, çivi çiviyi söker misali tedavi amaçlı eylemler yapılır. rakı sonrası baş ağrısı için sabah kalkınca bir duble daha içilir, aşık olunan kişiyi unutmak için (nedense) ona çok benzeyen birine gönül kaptırılır vs. ha, bi işe yaramaz ama olsun.

*ikisi de meyhanecileri zengin eder.

*ikisinden sonrada "bana ne oldu?" gibi soru cümlesi belirebilir kafanızda.

*.ikisinde de nerde duracağını kestiremezsin, mutlaka
cılkı çıkar, sonu hüsranla biter...

*ikisi de yaptıklarından utandığın zaman sığındığın en geçerli bahanelerdir.
- çok sarhoştum hatırlamıyorum.
- ben aşkımdan naaptığımı biliyo muyum be! gibi..

*ikisinin de kafası geçtiğinde "ne halt yedim la ben" der insan genelde.....

*ikisi de müziğe bağlar adamı...

*ikisi de etkisi gectikten sonra agizda aci tadlar birakir
Old 11-12-2006, 19:43   #13
cLaW

Varsayılan Replik..

Kadın: Kişiliğimiz kullandığımız arabanın beygir gücü ile doğru orantılı olarak değişmiyor
Erkek: Sizin kişiliğiniz beraber olduğunuz erkeğin cüzdan gücü ile değişiyor
**
Kadın: Kırmızı ışıkta yanımızdaki arabanın bizden önce çıkması yada bir aracın bizi sollaması hiçbir şey ifade etmez
Erkek: Bizim için de çevremizde diğer hemcinsimizin sahip olduğu mücevherat veya üzerindeki pahalı giysi hiçbirşey ifade etmez
**
Kadın: Kas olacak diye bir zorunluluğumuz yok
Erkek: Selüloitler olmayacak gibi bir zorunluluğunuz var ama...
**
Kadın: Aşık oluyoruz korkmadan.
Erkek: Biz de oluyoruz.... azıcık ödümüz patlıyor ama sebep olanlar UTANSIN
**
Kadın: Evde, banyoda, kıl-tüy dökmeyiz.
Erkek: Küvetteki, lavabodaki, yataktaki ve yemekteki saçların çoğu size ait.
**
Kadın: Her sabah tıraş olmak zorunda değiliz.
Erkek: Valla ben tıraş olmayı ağda yaptırmaya tercih ederim şahsen.
**
Kadın: Biri birimizin ağzını yüzünü kırdığımız sporlar yapmıyoruz.
Erkek: Vahşi bakışlarla birbirinizin gözünü oyduğunuz kıskançlık, haset, çekememe sporlarıyla yeterince uğraşıyorsunuz.
**
Kadın: Hiç iki kadının silahla oynarken birbirini vurduğunu duydunuz mu?
Erkek: Hiç iki erkeğin "aman tanrım benim elbisemin aynısını giymiş" diye mahvolduğunu duydunuz mu?
**
Kadın: Horlamıyoruz
Erkek: Halt etmişsiniz, hatta hıçkırmıyor, geğirmiyor ve hapşırmıyorsunuz da. Yoksa siz insan değil misiniz?? Size Afrodit diyebilir miyim?
**
Kadın: Az bildiğimiz bir şey üzerinde çok fazla konuşabiliriz.
Erkek: Yani çok konuşup hiç bir şey söylemezsiniz
**
Kadın: Birbirimize eşek şakaları yapma adetimiz yoktur.
Erkek: Çevrenizde ki diğer hatunlar hakkında senaryo dedikodular üretme alışkanlığınız var ama
**
Kadın: TÜKÜRMEYİZ
Erkek: KIRITMAYIZ!!
**
Kadın: Sanat eserlerinin % 90'ı kadınlardan esinlenilmişdir.
Erkek: Sanat eserlerinin % 90'ı erkekler tarafından yapılmışdır.
**
Kadın: Uzağa işeme, uzağa tükürme, yüksek sesle geğirme gibi aptalca karizma krikolarımız yok
Erkek: Ortamın en güzeli olma, en zayıf olma, en pahalı giyineni olma, en zengin kocayı bulma gibi krikolarınız var ama
**
Kadın: Askere gitmiyoruz
Erkek: Hamile kalmıyoruz
**
Kadın: Kol saatimiz de aynı zaman da hesap makinesi, takometre, barometre, termometre ve radyo olması gerekmiyor.
Erkek: Çantamızda ruj, allık, pudra, yedek çorap,ıslak mendil, vs taşımamız gerekmiyor.
**
Kadın doğum günü, evlilik yıldönümü gibi özel günleri parmağımıza kırmızı iplik bağlamadan da hatırlayabiliyoruz
Erkek: Ütüyü fişde, yemeği ocakta, arabanın anahtarını kontakta unutmuyoruz. Bunlar daha faydalı.....
**
Kadın: Ortalıkta alakasız her türlü nesne ve sözcükten cinsel çağrışımlar çıkarıp günün yarısını seks düşünerek geçirmeyiz...
Erkek: Valla geyik olsun diye yapıyoruz. Hem siz günün yarısını güzelleşmeğe çalışarak geçiriyorsunuz. HANGİ AMAÇLA : ))
Old 11-12-2006, 19:56   #14
cLaW

Mutlu Mükemmel kadın..

Zamanın birinde mükemmel kadın ve mükemmel erkek karşılaşmışlar.
Mükemmel bir flört döneminden sonra mükemmel bir evlilik yapmışlar.
Birlikte mükemmel bir hayat sürmüşler. Bu mükemmel çift karlı,
fırtınalı bir Noel akşamı mükemmel arabalarıyla giderken
yolda,donmak üzere olan bir adam görmüşler. Mükemmel çift
olduklarından adama yardım için durmuşlar. Adam meğer sırtında
oyuncak çuvalı ile Noel Baba imiş. Mükemmel çiftimiz Noel akşamı
çocukların hayallerini karatmamak için Noel Baba ve oyuncakları
arabaya yüklemişler. Oyuncakları çocuklara dağıtarak yollarına
devam etmişler. Maalesef tipi artmış, araca hakim olmak zorlaşmış
ve mükemmel çift ile Noel Baba trafik kazası geçirmişler. Kazada
bunlardan yalnızca biri kurtulmuş...
Soru: Kim kurtulmuş?(Cevap aşağıda)

Cevap: Mükemmel kadın kurtulmuş...
Her şeyden önce mükemmel kadın gerçekten vardır! Herkes bilir ki
Noel Baba ve mükemmel erkek diye birileri yoktur!
Kadınlar burada okumayı bıraksınlar! Erkekler okumaya devam
etsinler!

Eğer mükemmel adam ve Noel Baba yoksa arabayı mutlaka mükemmel
kadın kullanıyordur. Bu bize en mükemmel kadının bile araba
kullanmak gibi bazı konularda pekte mükemmel olmağını açıklıyor!
Kadınlar Kesinlikle Aşağıyı Okumasınlar! Erkekler devam

Aklımdayken eğer bir kadınsanız ve hala bunu okuyorsanız buda başka
bir noktayı açığa kavuşturuyor!
KADINLAR HİÇ BİR ZAMAN SÖZ DİNLEMEZLER***
Old 12-12-2006, 15:26   #15
yağmurdamlası

Varsayılan Değişik...

Sevgili claw,
Yazıların güzel.Sana bir katkıda bulunmak isterim umarım beğenirsin.. Bu da benden sana...

Seni gördüğüm de anladım sen başkaydın başkaydın kadın,kadınım..
Aşk denen söylemesi kolay şey sen de zordu güzelim,
Yaşaması mı zordy yoksa sana anlatması mı bunu da bilemiyorum,
Karagözlerin götürdü beni siyah gecelere...
O sözlerindeki büyülü düğüm,
Kirpiklerindeki uçurum,
Korkuttu kadın beni korkuttu kadınım..

Ben bir deli çocuktum büyüdüm..
Erdim ellerinde mecnuna döndüm,
Öl desen belki senin ellerinde ölürdüm,
Yaşam yalancı yarim oldu gülüm,
Sen kalbimde bir yanık..
Seni sevmek kolay değil..
Kadın,kadınım...

Umarım beğenmişsindir cihan bunu yengeye okursun emi? Hadi eyvaallah...
Old 15-12-2006, 12:09   #16
cLaW

Varsayılan Türk erkeğinin çektiği..

İşe Başlarken Besmele Çeker

Delikanlıdır Tesbih Çeker

Sportmendir Barfiks Çeker

Tek Eliyle Şınav Çeker

Kendi Dişini Kendi Çeker

Taraftardır;Üçlü Çeker

Kaçan Golde Yuh Çeker

Akşamcıdır Kafayı Çeker

Ağzında Sigara Halay Çeker

Dikiz Aynasından Hareket Çeker

Muazzam Kopya Çeker

Kaynanadan Çok Çeker

Genelde Babaya Çeker

Evladına Nutuk Çeker

İskenderin Üstüne Künefe Çeker

Komedi Filminin Kralını Çeker

Çuhayı Yırtmadan Pike Çeker

Kafası Bozulunca Resti Çeker

Yükte Ağır Parada Hafif Çeker

Parayı Bulan Arabayı Çeker

Mahallede Pati Çeker

Gurbette Hasret Çeker

Sevdiğini Sorguya Çeker

Aldatılınca Tetiği Çeker

Memlekete Turist Çeker

Kaşı Gözü İlgi Çeker

Her Ortamda Dikkat Çeker

İtalyan Erkeklerine Beş Çeker

İngilizlere Yirmibeş Çeker

Balıketi Görünce İç Çeker

Canı Neler Neler Çeker...
Old 19-12-2006, 12:59   #17
cLaW

Varsayılan izmirin kızları..

1-İzmirli bir kız; kimseye bağlanmaz, çok gerekiyorsa bağlar.

2-İzmirli bir kız; asla normal kola içmez. Diet kolanın yanında, en kalorilisinden pasta yer. (Vicdan azabi duymaz)

3-İzmirli bir kızın; boyuyla kilosu arasindaki fark asla 20'nin altinda olmaz.

4-Izmirli bir kız; zekasini kanıtlamaya calısmaz. Dunya alemin bildigi birseyin kanıtı olmaz tabii ki!

5-Izmirli bir kız; hastalıktan olse bile kuafordeki randevusuna gec kalmaz.

6-Izmirli bir kız; erkekleri siniflara ayirmaz. Sadece en iyileri bilir, tanır, cıkar. Canı isterse evlenir.

7-Izmirli bir kız; capkınlık yapmaz. Daimi capkindir.

8-Izmirli bir kız; capkınlıgı da gizli yapmaz. Gostere gostere yapar.(Digerlerinin gosterecekleri bir yetenekleri olmadigi icin, Izmirliler'in dedikodusunu yaparlar.)

9-Izmirli bir kız; bastan cıkmaz, cıkarır.

10-Izmirli bir kız; kumruyu bir cins kus sananlara, her kusun etinin yenmeyecegini cok guzel ogretir.

11-Izmirli bir kız diger bir Izmirli kızı tırnaklarından tanır. (cunku o ara, kizin yanindaki yakisikliyi kesiyordur!)

12-Izmirli bir kız; diger bir Izmirli kızın dogal muttefiki sayilacagindan,sevgilisini ayarlamasinda bir sorun yoktur.

13-Izmirli bir kız; kimin olursa olsun, asla kocalara el atmaz. Istisnalar kaideyi bozmaz!

14-Izmirli bir kız; kaprisin Allahini yapar.Yakisir da haspaya!

15-Izmirli bir kız; herseyde oldugu gibi, is yasaminda da coook basarılıdır. Basarsız birsey varsa, calıstıgı sirkettir.

16-Izmirli bir kızı; tavlamak cok kolaydır. Son model bir Ferrari, yoksa bir sureligine Porsche de olabilir bu is icin yeter.

17-Izmirli bir kızın; acıması vardir. Ferrari'si olmayan bir erkegi bir sureligine teselli eder. Ama Ferrari'si olanla evlenir.

18-Izmirli bir kızı; tanımlayacak bir cumle yoktur. Cunku mukemmelin tanimi yoktur!

19-Izmirli bir kız; toplum icinde aglamaz olsa olsa gozune kirpik kacmıstır.

20-Izmirli bir kız; kendisi hakkinda yapilan olumsuz elestirileri dinler. Bu arada hep 18. maddenin ne kadar dogru oldugunu dusunur durur!

21-Izmirli bir kız; kızdıgı zaman, ortalıkta olmamaniz tavsiye edilir.

22-Izmirli bir kız; uyusturucu kullanmaz. Uyarici olarak kendi ustun ve ozgun yeteneklerini kullanir.

23-Izmirli bir kız; canı isterse herseye bir kulp takabilir.

24-Izmirli bir kız; en populer mekanlarda babasının yeriymis gibi rahat davranır. Kasmaz!

25-Izmirli bir kız; en salas mekanlarda da babasinin yeriymis gibi rahat davranır. Kasmaz!

26-Izmirli bir kız; her yola gelir. Yeter ki cani ceksin.

27-Izmirli bir kız; vazgecmez!

28-Izmirli bir kız; kafeinsiz kahve icer.

29-Izmirli bir kız; icince sapıtmaz. Sapıtması icin icmesine gerek yoktur.

30-Izmirli bir kız; annesine tapar. Kardesleri icin olur. Babasina toz kondurmaz.

31-Izmirli bir kız; otobuse ve minibuse binmez.Toplu tasima araclarina,halkından uzakta kalmamak icin biner.

32-Izmirli bir kız; butun gece alemini ve piyasayı tanır tanımasına da; sorsanız, tanımamazlıktan gelir!

33-Izmirli bir kız; kuaforunun soyledigi herseye inanıp, sacını abuk sabuk kestirip boyatmaz. Paraları Leyla'ya basmaz.

34-Izmirli bir kızın; malı kiymetlidir.

35-Izmirli bir kız; comerttir. Kullanma tarihi gecmis ve defolu erkekleri halkina bahseder.

35.5- Izmirli bir kız; bir cakar, bi de duvardan yersiniz. Fazla geyik muhabbetine, abukluklara gelmez.
Old 20-12-2006, 16:35   #18
cLaW

Varsayılan Seni seviyorum....

Seni Seviyorum : Teoride mi, pratikte mi?

Seni Seviyorum : Anlaşıldı. Tamam...

Seni Seviyorum : Ne güzel... Seninle beraber beni seven iki kişi olduk böylece...

Seni Seviyorum : Havalardandır, bana da oluyor bazen...

Seni Seviyorum : Et olarak mı, ruh olarak mı?

Seni Seviyorum : Neden? Bende benim bilmediğim bir şeyler mi var?

Seni Seviyorum : Çok hoş... Peki başka ne gibi hünerlerin var?

Seni Seviyorum : Beni bu işlere karıştırma ne olur...

Seni Seviyorum : Ben de senin, beni sevişini seviyorum.

Seni Seviyorum : Üzülme, zamanla geçer.

Seni Seviyorum : Hadi ya, çok ilginç... Eee sonra...

Seni Seviyorum : Ben de seni seviyorum. Eee, şimdi ne olacak?

Seni Seviyorum : Hayır izin vermiyorum! Bugün beni seven yarın kediyi köpeği de sever. Olmaz, ben ciddi biriyim

Seni Seviyorum : Teşekkür ederim... Bu benim için büyük bir şeref... Sevgine layık olmaya çalışacağım. Büyüklerimi sevip küçüklerimi koruyacağım.

Seni Seviyorum : Gücün bana mı yetiyor? Akranlarını sevsene!

Seni Seviyorum : Bu neye cevap olacak, neyi çözecek peki?

Seni Seviyorum : Allah razı olsun...

Seni Seviyorum : Sen aşmışsın, ben artık ne desem boş...

Seni Seviyorum : Olur paket mi olsun, burada mı seveceksin?

Seni Seviyorum : Seni seviyorumuna ekleyeceğin bir şey yoksa evlere dağılalım.

Seni Seviyorum : Beni sevmek demek, beni görmek demek değildir. Bu fani vücudum elbet bir gün toprak olacaktır fakat sevgin ilelebet payidar kalacaktır.

Seni Seviyorum : İyi de bunun sosyal güvencesi, sigortası filan var mı?

Seni Seviyorum : O vakit ağaç dik Türkiye çöl olmasın, güler yüzün gül yanağın solmasın, ben öleyim sana bir şey olmasın. (TEMA Vakfı)

Seni Seviyorum : Ömrünü, enerjini daha faydalı işlere harcasana canım... Yazık ediyorsun vallaha...

Seni Seviyorum : Elinden başka bir halt gelmez ki zaten...

Seni Seviyorum : Utanmadan bir de bunu yüzüme karşı söylüyorsun ha... Yıkıl karşımdan...

Veee Tabi ki...
Seni Seviyorum : Ben de seni seviyorum aşkım...
Old 21-12-2006, 15:03   #19
cLaW

Varsayılan yakalanma replikleri

Dur abi açıklayabilirim
-Kalk lan oradan. Benim yerime yatmışsın.

-Nea hemde benim yatığmda
-Abi kanepede yatacaktık kirlenmesin dedik. Problem olacaksa kanepeye geçelim

-Hamdi dur düşündüğün gibi değil
-Biliyorum zaten başka bişey düşünüyodum

-Açıklayabilirim cemil
-Bırak açıklamayıda pencereleri kapat
-Neden?
-Silah sesi fazla duyulmasın diye

-Beni aldatıyosun. Bana bunu nasıl yapabildin haa
-Mehmet kocacım açıklayabilirim
-Sen sus! Sana sormadım
-??

-Hakan ! Eee biz kem küm
-Üçüncü lazımmı

-Bana haa. Bu acıyla yaşayamam (silahını çıkarıp kafasına dayar)
-Murat dur yapma
-Sen sus! Sanada sıra gelecek

-Abi açıklayabilirim
-Bekliyorum açıklamanı
-Şimdi hanım abla hastaymış. Çok üşüyodu. Ee ısınmak için yatağa girdi
-Ee
-Baktıkki yatak yeterince ısınmıyo. Bende vücut ısımla ısıyı arttırmak için yatağa girdim
-Ben ısıtırım şimdi sizi (belinden silahını çıkararak)

-Nalan bizim yatağımızda hemde ühü
-Konuyu değiştirme körolacası neredeydin bu saate kadar
-Karıcım arkadaşlarla....

-Nerimanda geldi zaten. İyi adam lafın üzrine gelirmiş
-Levent neler oluyo allahaşkına
-Korkacak bişey yok. Senden bahsediyoduk sadece
-??

-Neler oluyor Tarık
-Şşşt ses çıkarma uyuyo
-!!

-Fuat!!
-Aa Gamze. Ee peki bu yanımdaki kim?

(dolap açılır ve içinden çıplak bi adam çıkar)
-Reyhan bu kim!
-Ayol hani her kış bizim kapı önündeki karları kazıyan biri verdıya
-Ee
-O işte. Kışın kullanmak için kışlıkların yanına koyduydum
-Ama bu çıplak
-E ne yapsın adam. Sıcaktan boğulacak değil ya

(dolap açılır çıplak adam çıkar)
-Sende kimsin!
-Kapat kapat hava almaması lazım
-??!

(dolap açılır çıplak adam çıkar)
-Neler oluyor burada
-Abi ne yaptın sen ya. 15 yıllık deneyin içine ettin yani. İşin yoksa bi 15 yıl daha uğraş. Kapat ya. Yalnız bırak beni ya
-Hadi ya . Bilmeden oldu.

(dolap açılır ve çıplak adam çıkar)
-Sende kimsin!
-Sonunda!Biri beni bu yerden çıkardı. 2 yıldır burada mahsur kaldım abi.

(dolap açılır ve çıplak adam çıkar)
-Sende kimsin!
-Scotty geri ışınla beni. Yanlış yer
Old 09-01-2007, 13:47   #20
cLaW

Varsayılan Ben Belki......

Staj başvurusunda ya da iş başvurusunda kendini sizden büyük! gören insanlar acaba bunları hiç düşünüyorlarmı?Yaşadığımız ülkede para ile nelere sahip olabileceğinizi az biraz düşünerek bulabilirsiniz,onlar(para/makam/mevki sahipleri) ya da başarılı saydığınız insanlar,sizi hakir görüyorlarsa sizinde edebilecek bir çift lafınız olmalı..Açılan ve açılmayı düşünülen hukuk fakültelerinin,yetersiz eğitimin,populist yaklaşımların elbette gelecek kaygısında payı var,ama kimse A4 kağıdına yazılan kadar değildir yada okullarda çarşaf kağıtlara verdiği cevaplar değildir..
Kim nasıl anlamak istiyorsa anlayabilir....
Başarılı insan/Başarısız insan yoktur..Eğitimli/Eğitimsiz insan vardır

Belki şanssız doğmuşum..

Belki istemediğim bir ülkede..

Belki istemediğim bir ailede...

Belki adımı bile sevmiyorum..

Belki nereye gitsem kendimi yabancı hissediyorum...

Belki sistemin bir parçası olmak istemiyorum..

Belki benim doğrularım senin yanlışların..

Belki 5 şıklı bir sistemde istemediğim,haketmediğim bir okulu kazanmışım..

Belki zorla okumuşum..

Belki birini sevmişim ya da öyle sanmışım,mahvetmişim hayatımı..

Belki hocalara yalaklanmayı sevmediğimden birkac puanla kalmışım dersten..

Belki arkadaşlarımla vakit geçirmek için kaytarmışım dersten..

Belki koyun olmak,önüme verileni yemek benim doğama aykırı..

Belki kurt doğmuşum..

Belki duygusalım..

Belki annem-babam ayrı...

Belki evebeynlerim para göndermekle herşey halloluyor sanıyorlar..

Belki adamcılığa karşıyım..

Belki ödeyemeyeceğim borçlar,veremeyeceğim sözler bana uzak...

Belki hastayım..

Belki hayatı Türk filmlerinden öğrendim...

Belki hala sevgi denilen birşeyin varlığına inanıyorum..

Belki balta-sap ilişkisinde benim rolüm yok..

Belki don kişot'um..

Belki soyadım polyanna..

Belki sadece bir ihtilalin amacıyım..

Belki verdiğinden fazlasını istiyorsun..

Belki sen beni hiç tanımıyorsun..

Ya sen hep kendini kandırdıysan?

Saygılarımla
Old 27-01-2007, 13:03   #21
cLaW

Varsayılan Forum yöneticisi vs user :))

Forum yoneticisi: Arkadaşım bu konu daha önce verilmişti. Forumu aramadan niye konu açıyorsun.
user: arama emrim yoktu arayamadım ehuehueheu
Forum yoneticisi: Banned !

user: Hacı bak hele
Forum yoneticisi: Evet
user: Hani derler ya , film yıldızı olmanın yolu rejisörün yatak odasından geçer diye.Forumlarda yönetici olmak için buna benzer bir uygulama yok değil mi ehuehuehuehu

user: Hocam açtığım konuyu kilitlemişsin ya
Forum yoneticisi: ee
user: Bizim bir arkadaş içerde kalmış , üstüne kilitlemişsin konuyu, bi aç da çıkıversin ehuehuehu

user: Hacı isteklerimizi burada mi yapıyoruz.
Forum yoneticisi: evet
user: O zaman sıradaki istek sevip de kavuşamayanlara gitsin ehuehuehu

Forum yoneticisi: Arkadaşım konuyla alakasız baslıklar açmayın demedik mi!
user: Biz forumla alakasız yöneticilere karışıyok mu ehueheuehu

User: Hacı sen ne is yapıyon ?
Forum yoneticisi: Bir Forumda üst düzey yöneticiyim.
User: oldu

User: Bir zamanlar hor görüp de banladığın , repsiz ama gururlu bir user vardı ya
Forum yoneticisi: ee ?
User: Yok yani abi bani artik kaldır da foruma girelim diyiciydim

User: Abi forum yöneticisi forumda ne yapar?
Forum yoneticisi: Yanlış yere açılmış konuları taşır, kurallara aykırı mesajları siler vs..
User: Getir götür isleri yani, hani ofislerde çalışan ofisboylar gibi , başka bir deyişle forumboy da diyebilir miyiz?

Forum yoneticisi: Arkadaşım bu konu daha önce açılmıştı !
User: Konu çok fazla rağbet görünce bir tane de biz açalım dedik ehuehuehu
Forum yoneticisi: Banned!

User: Hacı ben avatar olarak babamın resmini koysam olur mu?
Forum yoneticisi: Hönk!
Old 03-02-2007, 15:50   #22
cLaW

Varsayılan aksiyomlar :)) // gerçekler :)) // kanunlar :))

Harris Aksiyomu
- Bütün iyi kadınlar / erkekler kapılmıştır.
Paralel teori: Harika yaratık eğer kapılmamışsa mutlaka bir nedeni vardır!
Evrensel Gerçek
- Aşkın gözü kördür.
- Diğer evrensel gerçek: Evlilik insanın gözünü açar.
Conways Kanunu
- Yanınıza yaklaşan genç ve güzel kız, sizinle ilgilendiğinden değil birini kıskandırmak için etrafınızda dönüyor.
Beyaz Atlı Prens Kanunu
- Prensi bulacağım diye çok kurbağa öpülür.
Donckels Perşembe Gecesi Kanunu
- Gece saat üçte sadece şişkolar kalır.
Donckels Cuma Sabahı Kanunu
- Pencere benim pencerem değil, oda benim odam değil, yanımdaki kim?
Kazablanka Kanunu
Sizinle beraber olsun diye sürekli para harcadığınız top model gecenin sonunda resminizi çeken paparazzi ile buluşacaktır.
Onasis Kanunu
-Para aşkı satın alamaz ama çok şey halleder.
Gold Card Kanunu
- Siz onun saçının rengine vurulduysanız o da sizin kredi kartınızın rengiyle ilgileniyor olabilir.
Meyer Kanunu
- Kuru fasulye yedikten sonra arabaya otostopçu kız alınmaz.
Olasılık Kanunu
- Çok güzel, kibar, akilli, hoş, zeki, cici bir kızla karsılaşma şansınızın arttığı yer sizden daha yakışıklı, akilli, zengin bir arkadaşınızın yanıdır.
Evrensel Kanun
- Kadın erkeği anladığı anda onun ne söylediğini dinlemekten vazgeçer.
Markus Kanunu
- Her zaman daha iyisi vardır.
İkinci Markus Kanunu
- Kaçmanız gerektiği anda göreceğiniz kabus bacaklarınızın tutmadığıdır.
Rudner Kanunu
- Beraber olduğunuz erkek;
1. Olgunlaştığında
2. Yeni bir iş bulduğunda
3. Tedavi gördüğünde düzelecek zannediyorsanız, bugün terk edin.
Temel Kanun
- Aşk hayal gücünün akli yenmesidir.
İstisna Kanunu
- Kadınlar ya her şeyi unutur, ya her şeyi hatırlar.
Groening Kanunu
- Evlilik deyince kadınlar merasimi anlatır, erkekler delikanlılık yıllarını.
Evlilik Kanunu
- Tek başınayken asla yaşamadığın sorunlara iki kişinin beraberce çözüm bulması sanatı.
Thom Kanunu
- Evliliğin süresi evlilik törenine harcanan parayla ters ilişkilidir.
Grant Kanunu
- "Tam evlenilecek kadın" dediğiniz hanim sizi nikahına davet edecektir.
Murphy Kanunu
- Çöpü kim indirecek kavgası her seferinde çöp kamyonu sokaktan geçtikten
sonra biter.
Dior Kanunu
- Elbise ne kadar güzelse onu çıkartmak isteği o denli güçlüdür.
- Paralel kanun: En güzel elbiseler en zor çıkarılanlar olur.
Hartley Kanunu
- Kendinizden daha çılgın biriyle asla beraber olmayın.
Old 03-02-2007, 16:10   #23
yağmurdamlası

Varsayılan :)

Kanunları dizmişsin cihan...Ne diyeceğimi bilmiyorum.
Old 07-02-2007, 10:17   #24
suskun_juliette

claw,çok renkli bir köşe olmuş.belirtmeden geçmeyeyim bari bu sefer
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi