Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Lisans Eğitimi Hukuk Lisans Eğitimi ile ilgili sohbetler ve konular

roma hukuku ilk vizesi

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 31-03-2008, 13:05   #1
hukukkızı

Acil roma hukuku ilk vizesi

İstanbul Üniversitesi'nin vize haftası yaklastı ve ben Roma Hukuku sınavına nasıl hazırlanacagımı bılmıyorum ..Sınavda ne tür sorular cıkabılecegı hakkında bılgı verebılecek olan varmı?

saygılar..
Old 01-04-2008, 00:35   #2
Av.muhittinköylüoğlu

eğer dersi bir bütün olarak kabul edip işlediğiniz konulara bütün olarak vakıf olursanız sınava nasıl hazırlanacağınız ve ne tür sorular çıkacağı gibi bir sorun olmaz.Kolay gelsin
Old 04-04-2008, 18:24   #3
Av.Didem Kutlu

tavsiyem kitaptan çalış,bende istanbul hukuktayım,geçen sene en yüksek vize notuna sahiptim avukat beyin dediği gibi konulara hakim olmaya çalış,tarih kısmını es geçme.önemsiz dedğim yerlerden bile çıkabilir.(geçen sene öyleydi)bir de pratik çalışmaları kaçırma.umarım yardımcı olmuşumdur.başarılar...
Old 05-04-2008, 10:16   #4
hukukkızı

Alıntı:
Yazan judge
tavsiyem kitaptan çalış,bende istanbul hukuktayım,geçen sene en yüksek vize notuna sahiptim avukat beyin dediği gibi konulara hakim olmaya çalış,tarih kısmını es geçme.önemsiz dedğim yerlerden bile çıkabilir.(geçen sene öyleydi)bir de pratik çalışmaları kaçırma.umarım yardımcı olmuşumdur.başarılar...

dersimize DOÇ.Dr. Diler Tamer giriyor ve tarihlere cok onem verıyor sanırım ıkı gunum kaldı halletmeye calısacagım tesekkurler
Old 05-04-2008, 19:43   #5
irem k.

Hukukkizi, ben de ne yapacagimi nasil çalisacagimi sasirmis durumdayim ama artik bunun için bile çok geç sanirim Bende sayin hocamizin kendi pratik kitabi var,soru cevap seklinde olmasi itibariyle hocamizin sorulara istedigi cevaplarin tarzina alistiriyor.Bir hukuki muamelenin devirlere ve tarihlere göre farklari önemli bi yer tutmakta.
Bu arada üst siniflara sormak istedigim bir soru var,Roma Hukuku dersinden (çift) özgeçmis yazmazsak ve ödev yapmazsak geçme ihtimalimiz var mi ? Vize - final arasi ödevlerini yapmak yeterli olur mu? Açikçasi geçebilecegime güvendigimden bunlari yapmadim ama fazla güven iyi degilmis
Old 07-04-2008, 20:12   #6
Av.Didem Kutlu

roma hukuku vizesi bugün oldu,umarım iyi geçmiştir. bu arada ben tekim.geçen sene havva hoca bizden özgeçmiş falan istemişti ancak ödev istememişti.bence dersten geçmekle bunun ilgisi yoktur.önemli olan sınavlarda iyi cevap verebilmek...(ben özgeçmişimi verdim )
Old 07-04-2008, 23:51   #7
ydü_sonerkaya

merhabalar roma hukuku hukuk 1 de en kolay derstir bana göre.geçen sene aldım ben o dersi ve AA ile geçtim.Bende şuanda ceza genel dersiyle uğraşıyorum gittikce zorlaşıyor hukuk dersleri.Tüm hukuk öğrencilerine kolay gelsin...
Old 09-04-2008, 08:58   #8
hukukkızı

ben tektim ve maalesef çok zorlandım neyse finali beklemekten başka çaremiz yok..başarılar
Old 15-04-2008, 14:39   #9
suat s

roma hukukuna bende çalışıyorum sınava girmiş birisi olarak ne tavsiye edersin ?
Old 15-04-2008, 22:01   #10
Av.Barış

malesef 3. sınıfa geldiğiniz zaman zorluğu görüp "Roma hukuk neymiş" diyeceksiniz.
Yanlış hatırlamıyorsam bizim dersimize marmara hukuk'tan bir hoca geliyordu.Sorusu ilginçti."A ,B yi yaralamaıştır.Bunu roma hukuku bakımından irdeleyiniz
A,B nin evinden eşya çalmıştır.Zilyetlik açısından değerlendiriniz tarzı sorular vardı.
Ayrıca kast ve taksiri sormuştu.Tabi bu 2001 yılındaydı.Soru şekilleri değişmiş olabilir..
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi