Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Eşimin Ailesini sürekli karışıyor ve eşim aşırı derecede bana yükleniyor üstrlik hamile oldugumu bile bile.

Konuyu Kilitleyin
Old 07-06-2016, 15:51   #1
Konuk

Varsayılan Eşimin Ailesini sürekli karışıyor ve eşim aşırı derecede bana yükleniyor üstrlik hamile oldugumu bile bile.

Merhaba. Benim yaklaşık 8 aylık bir evliliğim var. Görücü usulü evlendik. Hem aynı köy hem de aileler tanıyorlardı. Evlenmeden önce eşimin ailesi biz karışmayız gitmeyiz gelmeyiz gibi bi takım laflar ettiler. Herşey güzel hoş. Kayınpederim benimle birlikte kalıyor. İlk başlarda karışmıyordu. Daha sonra Görümcem çok karışmaya başladı daha sonra kayınpederimi doldurmaya başladı. giyimimden kuşamıma karışmaya başladılar. yaptığım yemeğe temizlediğim eve herşeye karışıyorlar. hamile olduğum halde bana ağır şeyler söylüyorlar. eşim hiç yanımda olmuyor Sürekli onları tutarak beni çok fazla üzüyor ve sinirlenmemi sağlıyor. Çocuğunuz için gerekli olan Doktor masraflarını karşılamıyor sürekli Ailesine para yardımı yapıyor ama bana hiçbir şekilde bir para yardımında bulunmuyor Bu da Dolayısıyla ondan soğumama sebep oldu. ailemle benim hakkımda sürekli yalan yanlış Orada Burada Laf konuşuyorlar. değişimi doldurarak benimle kavga etmesine sebep oluyorlar. sürekli kavga ve psikolojik baskı yüzünden boşanmayı düşünüyorum. çocuk doğduğu zaman velayeti kime verilir? Kayınvalidem vefat etti ve ona bakabilecek evde herhangi bir bayan yok. bana verilme olasılığı nedir? benim ne tür yerlere başvurmam gerekiyor Bunun hakkında bilgi verir misiniz? gerçekten çok kötü psikolojim bozuldu o psikolojik baskı görüyorum.
Old 08-06-2016, 14:18   #2
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.Katılımcı,

1-Yeni doğan bir bebeğin velayetinin size verilmesi gerekir.

2-Boşanma olmadan da eşinizden nafaka talep edebilirsiniz. Bir arada yaşadığınız için geriye doğru 1 yıllık süreyi kapsar şekilde nafaka talep edebilirsiniz.

3-Boşanma konusunda kararlıysanız dava süresince tedbir boşanmaya karar verildiğinde yoksulluk nafakası ve koşulları varsa maddi manevi tazminat talep edebilirsiniz.
Yargılama sırasında çocuğunuz doğarsa çocuk için nafaka talep edebilirsiniz.

4-Şiddet olarak tanımlanan ( psikolojik baskı dahil)eylemlerin durdurulması için Aile Mahkemesinden şiddetin önlenmesi için tedbir kararı talep edebilirsiniz.

5-Her aşamada bir avukattan hukuki destek almanızı,mali durumunuz elverişli değilse bulunduğunuz yer baro adli yardım servisine başvurarak tarafınıza avukat atanmasını talep edebilirsiniz.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi