Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Boşanma kararına itiraz

Konuyu Kilitleyin
Old 06-10-2018, 23:18   #1
Konuk

Varsayılan Boşanma kararına itiraz

18 aylık evliliğim boyunca hamilelik ve lohusalık dönemlerimde eşimden fiziksel ve psikolojik şiddet görüyordum.karakolluk olduğum en son şiddet olayından sonra ayrılarak ailemle yaşamaya başkadım ve hemen boşanma davası açtım.elimde darp raporum ve şiddete uğrağıdığım zaman çekmiş olduğum resimleri mahkemeye delil olarak sunduğum halde boşanma davam 04.10.2018 de boşanma kararıyla sonuçlandı bu süre içinde kapımı tekmeledi ailemin ve benim üzerime yürüdü kapıları tekmeledi kaç defa çocuğumla görüşma günlerinde kendisine çocuğu teslim ettiğim halde karakola çocuğumu kaçırdı benimle görüştürmüyor diyerek şikayette bulundu.bende hakkında şikayetlerde bulundum.buna rağmen mahkeme ikimizdede aynı oranda suç bularak boşanmaua karar verdi.manevi tazminat davası açmıştım onuda red etti.Çocuğum 3 yaşında kız çocuğu her ayın 1,2 ve 4.haftalarında cumartesi saat 9.00 dan pazar günü saat 17.00 a kadar , Bayeamlarda 2 günü yine aynı saatlerde alınıp 3 günü teslim edilmesine her yıl 1 temmez saat 9.00 da alınıp 30 temmuz saat 17.00 da teslim edilmesine karar verildi.Kendisi polis memuru olduğu içşn çalışma saatleri ve çalışma şekli düzenli değil.Sorum şu alınmış olan bu kararlara itiraz edeceğim en azından önceden her ayın 1 ve 3 cumartesi pazarları görüşüyordu yeniden aynı kararı alabilirmiyiz 1 aylık kalma süresini yaşından dolayı kısaltma kararı verilebilir mi itirazımız kanul edilir mi?
Old 08-10-2018, 19:11   #2
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.Katılımcı,

Boşanma kararının gerekçeli hali tarafınıza tebliğ edildiğinde hem kusura,hem tazminatın reddine hem de kişisel ilişki süresine itiraz ederek istinaf başvurusu yapabilirsiniz.

Kararın sonucu dosyadaki delillere göre oluşacaktır.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi