Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

bosanma davasi lütfen yardim edin

Konuyu Kilitleyin
Old 26-10-2008, 19:58   #1
Konuk demet

Varsayılan bosanma davasi lütfen yardim edin

aile2 senedir devam eden bir davam var ilk günden dayak yedim takilarim elimden alindi 3 ay evli kaldim sürekli hakarete siddete magruz kaldim bu sürecin icinde esim bütün takilarimi parami elimden alip bana bosanma davasi acti 2 senedir devam ediyor ve bu sürec icinde bende adli yardimdan avukat istedim avukat atandi tazminat davasi acildi dayak yedigimin kaniti olsun diye dayak yedikten sonra fotoraflarimi verdim ancak 2 yil olmasina ragmen hala bitmedi bu arada benim sahitlerimden biriyle ortaklik ettiklerini ve sahidimin yalanci yere ifade verdi bu sirada ben üniverstedeydim ve beni gördügü ayni üniversteden ve ayni bölümden kuzenime erkek arkadasim gibi ifade verildi avukatim tazimnatin miktarinin düsücegini söylüyor ancak ben kuzenimin oldugunu ispat edebilirim bide biri gercekten bana yardim edebilrmi neden davam hala bitmiyor pskolojik olarak etkileniyorum gercekten suan zor durumdayim tazminatimi alabilrmiyim m suan yardim etmeye calsiyor ama madur durumdayim
Old 26-10-2008, 21:10   #2
üye8180

Sayın Konuk, adli yardımdan size atanan avukatınız, dosyanıza en vakıf kişi durumundadır. Dosya, muhtemelen, delillerin toplanamamış olması sebebiyle karara çıkmamıştır. Tanıklara davetiye çıkartıldığında, tanıkların bildirilen adresten ayrılmış olmaları, adreste bulunmamaları vb. sebeplerle yargılama uzayabilmektedir. Yine mahkemece gönderilen müzekkerelere cevapların, ilgili kurumlarca geç gönderilmesi de yargılamayı uzatan bir sebep olarak düşünülebilir. Boşanma ile mevcut ve muhtemel ekonomik yararlarınızın yok olacağı, zedeleneceği ihtimalinde maddi, kişilik haklarınızın zarar göreceği ihtimalinde manevi tazminat alabilirsiniz.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi