Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hasta Hakları Hukuki Destek Merkezi (HASDEM) Hasta Hakları Hukuki Destek Merkezi (HASDEM), THS Hasta Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece hasta haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [HASDEM Portalı]

sünnet hatası davası

Yanıt
Old 12-03-2016, 01:03   #1
Konuk

Önemli sünnet hatası davası

çocuğumu 13 ay önce sünnet ettirdim penisinde farklılık vardı doktoru kozmetik olarak biraz kötü görüntü var çok önemli değil dedi geçiştirdi.ilçedeki başka hastahaneye gittim doktor sünnetin yanlış yapıldığını sünnet derisinin fazla kesildiğini söyledi. bu durumun rapor olarak verilmesini istedim doktorun kim olduğunu sordu önce sonra rapora gerek yok çok önemli bir şey değil sadece kötü bir görünüm var dedi vermedi. bende başka bir ilde bulunan tıp fakültesine gittim burada yapılan muayenede ameliyat ile düzeltme yapılması gerekir dendi ve ameliyat günleri dolu olduğundan 4 ay sonraya tekrar muayeneye çağırdılar bu muayeneye gittiğimde ameliyat gerektiren bir sünnet hatası olduğunu belirten bir rapor istediğimi ve sünneti yapan doktordan şikayetçi olacağımı söyledim, bunu söyleyince bana bir ay sonra tekrar muayeneye gelin o zaman bakarız dendi 1 ay sonra gittiğimde ise verilen raporda sünnet derisinin fazla kesildiği yazmakta. düzeltme yapılması gerektiği ile ilgili bir ibare yok beş yaşına kadar 6 ayda bir kontrole çağırdı takip edilecek gerekirse o zaman ameliyat yapılacağını söylediler.Bu raporla sünneti yapan doktora dava açabilir miyim?
Old 10-04-2017, 11:05   #2
Av.Dr.Yahya DERYAL

Bir tazminat davası açarak, sünnet yapma işleminde bir hata olup olmadığını, varsa hatanın boyutlarını mahkemece belirlenecek bir bilirkişiye tespit ettirmelisiniz.
Old 20-07-2023, 09:34   #3
Konuk

Karar Sünnet hatasi

Bizde de aynı olay ve gidişat oldu. Dava açamadık çünkü sağlık ucu açık bir yer. Hemen işte çıkıyorlar doktora defalarca kontrole getireceğini ilettim getir dedi her defasında sunneti yapan asistanina gönderdi bakmadı bile. Cocuk cerrahi uzm gösterdik daha estetik olabilirmiş sunneti iyi olmamış dedi rapor istedik kim yaptı dediğim de doktoru söyleyince tabii ki arkadaşı olduğu için rapor tutmadı. 5 6 yaşından sonra tekrar gelin dedi. Fakat cocugum lavaboda sünnetten dolayı eğri olarak tuvaletini yapıyor bu durumda dava açarsak ne gibi bir yaptırımı olur doktor cezasını bulur mu ? Önemli olan bu.
Old 07-01-2024, 12:17   #4
Konuk

Varsayılan Hatalı sünnet

Sonuç olarak konune oldu acaba ? Bizde de b3nzer durum söz konusu?
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi