Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Meslektaşların Soruları Hukukçu meslektaşların hukuki nitelikte sorularını birbirlerine yöneltecekleri mesleki yardımlaşma forumu. SADECE hukuk fakültesi mezunları ile hukuk profesyonellerinin (bilirkişi, icra müdürü vb.) yazışmasına açıktır. [Yeni Soru Sorun]

Uyapta Kİra AlacaĞi İcra Takİbİ Acİl!

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 30-09-2009, 09:48   #1
avseher

Varsayılan Uyapta Kİra AlacaĞi İcra Takİbİ Acİl!

MERHABA UYAPTA KİRA ALACAĞI İÇİN TAKİP HAZIRLAMAK İSTİYORUM AMA DAHA ÖNCE BONO DIŞI TAKİP YAPMADIĞIM İÇİN YANLIŞLIK OLMAMAIS İÇİN BİLGİSİ OLAN ARKADAŞLAR YARDIM RİCA EDİYORUM.

1- KONTRATLARA DAMGA VERGİSİ PULU YERİNE NE YAPILIYOR?
2-UYAPTAKİ KONTRAT BİLGİSİ BÖLÜMÜNE MEBLAĞI KISMINA YILLIK BEDELİMİ YOKSA ALACAK KISMIMI GİRİLECEK. PUL DEĞERİNE NE YAIZLMAIS GEREKİYOR?
3-FAİZ KISMI 7 AYLIK KİRA ALACAĞI MEVCUT TEK TEK UYAPTA NAISL HESAPLANIR AYLIK KISMINI SEÇİNCE SIFIR FAİZ HESAPLIYOR YILLIKMI DEMEK LAZIM.
4- FAİZ KİRA ALACAKLARINDA ADİ KANUNİ FAİZMİDİR?

ACİL CEVAPLARSANIZ ÇOK SEVİNİRİM. ŞİMDİDEN TEŞEKKÜREDEİM.
Old 30-09-2009, 11:58   #2
avktderya

icra takibinde hangi programı kullanıyorsanız okuyarak takip edin . kirada faiz adi kanuni faiz. ay , ay temerrüt tarihi belli olduğu için faiz hesaplanır. yıllık talep edin faizi .
mesela ;
100,00 TL nisan ayı
12,00 TL işlemiş faiz
200,00 TL mayıs ayı
10,00 tl işlemiş faiz

+------------------
.....toplam alacak

ama eğer kira parasını ödemezse tahliye edilecek derseniz örnek 13 e göre tahliye . o zamanda toplam alacak ,asıl alacağa işleyecek yasal faiz .....vs vs ile birlikte borçlunun ..ili ... mahallesi ... adresteki mecurdan tahliyesi talebinden ibarettir. dersiniz.
pul yapıştırılmıyor artık.
iyi çalışmalar
Old 30-09-2009, 13:15   #3
ISTANAZ

İş yeri kiralarında damga vergisi ödenmesi gerekir. Bu kiralayanın vergi dairesinde ödenir. Kira sözleşmesi işyerine aitse icra müdürlüğü sizdeb ödeme makbuzu soracaktır.

Kontrat bilgisi bölümünü ben kontrata göre dolduruyorum. Meblağ bölümüne yıllık kirayı yazıyorum; çünkü program buna göre pul hesabı yapıyor. Pul değeri kısmına mesken ise 0, işyeri ise yatırdığımız damga vergisi tutarını yazıyorum. Bu kısımları boş geçme şansı yok.
Faiz hesaplarını manuel olarak hesaplayıp dolduruyorum. ( Bakanlık sitesinden indirilmiş programda, başka programları bilmiyorum) Normal takiplerde HACİZ olarak doldurduğunuz kısmı bu takipte (tahliye isteyecekseniz) Mutlaka HACİZ VE TAHLİYE şeklinde yazmalısınız.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi