Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Yüksek Hukuk Eğitimi Hukukta yüksek lisans ve doktora eğitimi ile ilgili konular

Toefl

Yanıt
Old 31-01-2007, 06:04   #1
Canavar Avukat

Varsayılan Toefl

Merhaba,
Toefl sinavini istanbul'da hangi merkez yapiyor, bileniniz var mi ? Net uzerinde epey bir bakindim ama ets ki toefl'i duzenleyen ana kurumun sitesine browser kaynakli oldugunu dusundugum bir sorundan dolayi hicbir sekilde giremiyorum o nedenle istanbul'daki yetkili subeleri de bulamiyorum. Bir diger sorum yedek subay olabilmek icin askerlik kurumunca yapilan sinav ve mulakattan sonra ibraz edilmesi gereken belgeler acisindan toefl veya ielts bir ise yariyor mu, bileniniz bizzat yasayaniniz var mi ? Ben biraz da bu belgeleri askerlgi yedek subay olarak garantilemek icin edinmek istiyorum. Asker alma dairesi ana sitesini de epey bir inceledim toefl adi geciyor yazilan ve uygulanan bir midir, az para da degil sinavlar nerden baksaniz 200-300 YTL civarinda. Bana yardimci olursaniz cok sevinirim.
Old 31-01-2007, 06:52   #2
Cest la vie

Merhaba,
Gecen yil Istanbul'da Sisli'de bir kurumda girmistim ama su an kurumun adini hatirlayamiyorum. Ancak ben girdigimde halen CBT uygulaniyordu, su an IBT (internet based) uygulandigindan degismis de olabilir ki o zamanlar Adana ve Mersin'de bu testi almak imkansizken IBT sayesinde su an bu sehirlerde de alinabildigini duydum.
ETS'nin sitesini actim, locationslara tikladim ancak sadece sehir listesi vermisler, kurum listesi yok. Test alacakmis gibi davranip yer seceyim dedim ama bu defa da uye olmami istediler ben de biraktim ciktim. Bu yontemi izleyerek yetkili kurumlarin listesini gorebilirsiniz belki.
Ayrica Amerikan Kultur Dernegi'ni arayarak da bu bilgilere ulasabilirsiniz.
Askerlik hakkinda bir bilgim yok sadece Ingilizcesi cok iyi olan bir avukat arkadasimin (ki saniyorum askerlik dairesi bir ingilizce sinavi yapiyor) askerligini "Ingilizce Ogretmeni" olarak yaptigini soyleyebilirim. Cok rahat bir askerlik donemi gecirdigini soyluyordu. Bu nedenle bu konunun ustune gitmenizi tavsiye ederim.
Saygilarimla
Old 07-03-2007, 17:07   #3
persona

ingilizce bilmenin askerligini yedek subay olarak yapman konusunda hicbir garanti saglamadigi konusunda garanti verebilirim... bu olay tamamen biz sivillerin anlayamayacagi sekilde genelkurmay bakanligi tarafindan belirleniyor. o yuzden eger tek amacin buysa bence hic bosuna boyle caba icine girme. zaten toefl in olsa bile orduya alindiktan sonra seni test edip ona gore gorev yerini tayin ediyorlar. eger ingilizcene guveniyorsan formlarda yaz iyi derecede biliyorum diye yeter...
Old 07-03-2007, 17:14   #4
persona

yedek subay olmayi ve 1 yilini asker olarak gecirme konusunu birdaha dusun derim,(tecrubeli olarak) ayrica yetkisiz sorumluluk hali ve hemen hergun asker-sivil catismasi soz konusu, biraz stresli bir ortam yani...
Old 07-03-2007, 20:28   #5
Canavar Avukat

Alıntı:
Yazan persona
ingilizce bilmenin askerligini yedek subay olarak yapman konusunda hicbir garanti saglamadigi konusunda garanti verebilirim... bu olay tamamen biz sivillerin anlayamayacagi sekilde genelkurmay bakanligi tarafindan belirleniyor. o yuzden eger tek amacin buysa bence hic bosuna boyle caba icine girme. zaten toefl in olsa bile orduya alindiktan sonra seni test edip ona gore gorev yerini tayin ediyorlar. eger ingilizcene guveniyorsan formlarda yaz iyi derecede biliyorum diye yeter...

Bilgi icin tesekkur ederim forma da oyle yazdim zaten ingilizce ana dil seviyesinde diye belirttim
Old 08-03-2007, 15:31   #6
persona

onemli bir nokta, eger gercekten yedek subay olmak istiyorsan, sinavin ilk gunu erkenden orada ol derim.. avantaj,

sana yedek subay olarak harika bir askerlik temenni ederim, inan hayatinda gecirecegin cok ilginc bir tecrube olacak,... orada ogrendigin bazi seylerin , sivil hayatta da isine yarayacagini garanti ederim, ozellikle insan iliskileri konusunda....
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi

THS Sunucusu bu sayfayı 0,04962993 saniyede 13 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.