Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Lisans Eğitimi Hukuk Lisans Eğitimi ile ilgili sohbetler ve konular

Ey Marmara Hukuk Gençliği.uyanmanin Zamani Geldİ...

Yanıt
Konu Notu: 2 oy, 3,00 ortalama. Değerlendirme: Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 10-11-2006, 01:34   #61
Cest la vie

Alıntı:
Yazan ayssnnn
Bu arada 2 daha zormuş ben 1'i özledim arkadaşlar, hepimize kolay gelsinnn. Bu arada 1. sınıftan sıkılanlar için şunu söylemeliyim onun değeri 2. sınıfta anlaşılıyormuş en azından bana öyle oldu
Oncelikle tebrikler.

2'nin degerini de 3. sinifta anlayacaksiniz diyecegim, hatta okul bittikten sonra o sinav donemlerini bile ariyor olacaksiniz.
Bu nedenle "bugun"un kiymetini bilin
Basarilar...
Old 12-11-2006, 18:53   #62
av. adayı

mrb arkadaşlar ben 1. sınıf 1.anfideyim(tek nolular) ibrahim hocanın
cevaplan(a)mayan sorularını düşünmeyi seviyorum ve öğrencilerin bu dersten sırf önyargıyla yaklaşımları yüzünden kaybettiklerine inanıyorum (umarım vizelerden sonra da böyle derim)okulumuzun kalitesini takdir ediyorum

ewt bence de 1. sınıfın değerini 2. sınıfta anlayacağız tıpkı şimdi üniversite sınavı ne kolaymış dediğimiz gibi..
Old 14-11-2006, 22:11   #63
gooncaa

mrhb.ben 4'e geçtim.
3 gerçekten zor.ama başkalarının çoook zor,20 alırsan şükret tarzı sözlerinin moral bozucu,dersten soğutan sözler olduğunu düşünüyorum. 1.sınıfın ürkekliği üzerimdeyken üst sınıflardaki abilerimin ve ablalarımınanayasa için söyledikleri gözümü korkutmuştu;ama her şey insanın kendisinde başlıyo ve bitiyo.bu tüm dersler için geçerli.
bu arada epey marmaralı varmış
Old 15-11-2006, 13:16   #64
iustinianus

ya arkadaşlar saygıdeğer hocamız kamil yıldırım için alman hukuku neden bu kadar önemli,daha doğrusu onun için önemli olmasının dışında bizi neden bu kadar ilgilendiriyor.biz alman usul hukukçularının görüşlerini bilmek zorundamıyız.?
Old 15-11-2006, 17:21   #65
Seyda

Mezunları da aranıza aldığınıza göre ben de katılabilirim Öğrenci arkadaşlarımıza bu 4 seneyi büt.süz bitiren biri olarak birkaç tavsiyem olacak..Marmaralı olup da Kaboğlu'ndan şikayeti olmayan pek az insan var.A.yasa dersinden kolay geçmek için sınavda ne biliyorsanız yazın;normlar hiyerarşisi,erkler ayrılığı,laiklik vd. kavramlar arasında vargücünüzle bağlantı kurun.Sakın çekinmeyin ancak öyle geçiliyor çünkü
2.sınıfta bana göre zorlayıcı bir ders yok.3.sınıf en önemli sene çünkü hem dersler birden çok ayrıntılı oluyor hem de hocalar son seneki gibi çok gözünüzün yaşına bakmıyorlar.Borçlar ve eşyaya eğer Burak hoca veya İpek hoca geliyorsa sakın ama sakın kitap okumakla uğraşmayın,mutlaka derse girin tuttuğunuz notlarla o dersleri geçememe gibi bir ihtimaliniz yok Vergiyi ise küçümsememenizi öneririm çünkü birçok arkadaşım Vergiden tek derse kaldı.Usule hangi hoca gelir bilmem ama Selçuk hoca gelirse Baki Kuru yeter de artar..
Ve son sene..Mezuniyet ve yıllık telaşı 2.döneminizin önemli bir kısmını alacağından dikkatli olun Son sene için sizlere çok düzenli çalışmanızı öneririm çünkü o kadar ayrıntı var ki.. Hele hele ki iş ve sosyal güvenlik hukuku..Ancak şunu da söylemeliyim ki not ortalamanızın en yüksek olacağı sene son senedir,garanti ediyorum
Aklıma gelen son birşey daha..Okulumuzda fakülteyi 4 yılda ve büt.süz bitirmenin Yüksek Lisans mülakatında hocalarımız için hiçbir önemi yoktur,hatta o okulun öğrencileri olmanız bile sizi kimsenin önüne geçirmez.Diploma notunuz mu??Onun da öneminin olmadığını tecrübe ederek gördüm.Bunu neden mi söylüyorum?Yüksek lisansa başvuracaklar hayal kırıklığı yaşamasın diye..
Hepinize başarılar ve hayırlı mezuniyetler dilerim..Sevgiler
Old 16-11-2006, 18:18   #68
Av.Ayşe

Alıntı:
Yazan iustinianus
ya arkadaşlar saygıdeğer hocamız kamil yıldırım için alman hukuku neden bu kadar önemli,daha doğrusu onun için önemli olmasının dışında bizi neden bu kadar ilgilendiriyor.biz alman usul hukukçularının görüşlerini bilmek zorundamıyız.?

Sevgili İustinianus Kamil Hocamız Enver Paşa'dan sonra bu ülkenin yetiştirdiği en büyük Alman hayranıdır Yapacak hiçbirşey yok maalesef.Alman Hukukuna alışmaya bak Saygılar.
Old 23-11-2006, 20:38   #69
gülsümgül

Bende burdayim canim Marmaralı 4.sınıf ogrencisi... Kamil Hocanin derslerine giren kisi yuce sabirli insan bende burdayim... :P
Old 01-12-2006, 19:31   #70
su perisi

Varsayılan ben de varım

Alıntı:
Yazan iustinianus
arkadaşlar acaba marmara hukuk öğrencileri olaraksitede kaç kişiyiz.sitemizde tanıdığım sadece iki m.h.öğrencisi var.mesela ben 3.sınıfa(çift) geçtim.sizlerle tanışmak isterim.
selam.ben de marmara 2. sınıfım.alttan dersim yok ve çok çok memnunum.güzel hedeflerim var.okulumu da çok seviyorum.umarım soğutacak bir şey yaşamam
Old 06-12-2006, 17:52   #71
Noter44

Varsayılan Maşallah

Arkadaşlar okuyun okuyun biz ihtiyarladık sizleri bekliyoruz
Gerçi sizden 2 yaş büyügüm ama )
Saygılar
İstanbul 36. Noter Başkatibi
Muharrem ŞEKER
Old 18-12-2006, 19:49   #72
salimengin

Varsayılan An olur ki ;7. sınıfa kadar uzatılabilirsiniz

Merhaba değerli Marmaralı Hukukçu arkadaşlar....Ben de Marmaralıyım.7 senede şu yükü üzerimden atmak üzereyim.
Old 18-12-2006, 19:55   #73
özgür

Sayın öznur
ben hala kabuslar görüyorum ya Kamil yada Nevhis hoca cevap kagıtlarımı tekrar okur da mezuniyetimi avukatlığımı muallakta bırakır diye))
beklerim
Old 25-12-2006, 14:43   #74
imperium

ben de marmara hukuk 4. sınıfım çiftim diyecegim de tek çift bi türlü ayrılamadıgımız için bu sene sadece 4. sınıfım demek yeterli
Kamil hocanın(2 dersi hariç ne dedigini anlamadıgım ve Gaulu övmeye başladıgında dayanamadıgım için dersten cıktım derslerine girmememe ragmen Gaul ve Alm. hukuku yeterli arkadaslar tabi 4. sınıfa geçtiginizde Türk hukuku hakkında hiçbirşey öğrenmemiş oluyorsunuz ama olsun bütünleme de ya da bi sene daha Gaul dinlemekten iyidir.Mukayeseli bilin yeter
Old 25-12-2006, 16:29   #75
marmarahukuk

bende marmara hukuk 4.sınıfım derslere sık girmiyorum hatta hiç girmiyorum denilebilir. ancak kamil hocanın dersine girdim. medeni usul alttan dersim sınavda saygıdeğer gaul hocamızı çok övdüm ama işe yaramadı,galiba fazla okumadan övdüğümü anladılar şimdi harıl harıl kamil hocanın kitabını okuyorum
Old 01-01-2007, 23:34   #76
uye12277

bende 4. sınıfım ve vizelerin olduğu şu dönemde konu başlığının değiştirilmesini talep ediyorum
marmara hukuk gençliği uyumak istiyor şeklinde olabilir mesela ..
tüm arkadaşlara kolay gelsin diyorum ve 1. öğretim olan arkadaşlardan ceza usul hukuku ile ilgili püf noktaların ne olduğunu söylemelerini bekliyorum
Old 04-01-2007, 11:00   #77
alper_k

merhaba arkadaşlar bende 4.sınıfım.1.sınıftayken üst sınıftakiler hep derslerin zorluğundan bahsederek bizi korkuturlardı ama korkulacak bir şeyin olmadığını insan zamanla anlıyor.yalnız şunuda söylemeliyimki insan 4.sınıfa geldiğinde zamanın nasıl geçtiğini anlamıyor.
Old 06-01-2007, 17:08   #78
zazaenden

Ben de varım arkadaşlar.
2006-2007 sezonu itibarı ile 4.sınıf (çift) öğrencisiyim.
herzaman bana yazabilirsiniz...
Saygılar & Sevgiler...
Old 11-01-2007, 15:49   #79
medusa

Arkadaşlar merhaba!ben de son sınıfta okuyorum.site kurulması çok güzel.paylaşım zamanı!
Old 15-01-2007, 02:30   #80
cesur_yürek

Okadar çok marmaralı var ki insanın marmaralı olası geliyor.Sizin gibi gençlerdeki coşkuyu görünce eski yıllarıma döndüm hey gidi okul yılları hey ..
Old 15-01-2007, 17:49   #82
özgür

3. sınıfın tamamını 5.sınıfta verdim.O yuzden 3. sınıftayken okuldaki en rahat öğrenci bendim,gezdim dolaştım hatta izmir den ew bile kiralamıştım
Old 20-01-2007, 19:44   #83
iustinianus

hepimize geçmiş olsun arkadaşlar.vizeler bitti.ama ne yazıkki tatil çok kısa.daha zor,bizim için(3.sınıflar) en zor bir öğrenim dönemi başlıyor.sınavlarınızın iyi geçmiş olması ve yeni dönemde daha başarılı olmanız dileğiyle...
Old 22-01-2007, 14:00   #85
özge_law

evet, hepimize geçmiş olsun ama bunun finallerinin de olduğunu hatırlamak çok kötü.1 ay sınavın ardından 2 hafta tatil umarım iyi gelir. sınavlar mı bitti biz mi bittik anlamadım.ctesi bile sınav koyan mantık nasıldır bilmiyorum
Old 27-01-2007, 13:49   #86
ycildir

Ya hiç mi 3.sınıf tek yok arkadaşlar.Türünün tek örneği benmiyim?
Old 30-01-2007, 16:18   #88
tabularasa

arkadaşlar ben de marmara ailesindenim!..fakat 2. sınıflardan pek bi katılım yok sanırım...
Old 04-02-2007, 08:30   #89
miss pinokyo

merhaba bende marmaralılardanım 3. sınıf çiftlerdenim.. ama halen buna sevinmeli mi üzülmeli mi karar veremedim. neyseki yolun yarısını tamamladık..
Old 01-06-2007, 17:33   #90
alper_k

okulumuz hakkında bir çok bilgiyi,öğretim üyelerinin fotoğraflı özgeçmişlerini,mezuniyet töreni ve balosu hakkındaki biligileri,mezunların mezuniyet sonrasında yaşadıklarını,okulumuzdaki sosyal aktiviteleri,finaller öncesi dersler hakkındaki bilgileri,hakim savcılık sınavı hakkındaki bilgileri ve okulumuz fotoğraflarını bulabilirsiniz..
http://marmarahukuk.niceboard.com/
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi