Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Site Lokali Edebiyat, Müzik, Spor, Sinema, Bilgisayar.. Site üyelerimizin hukukla ilgisiz konularda sohbetleri için. [Siyaset ve din bu sitede konu dışıdır!]

Anket Sonucu: Kaç Kişi Katılacaksınız
1 kişi katılacağım 3 42,86%
2 kişi katılacağım 0 0%
2 kişiden fazla oluruz 0 0%
Şimdi mi söylenir 5 71,43%
Birden Fazla Seçenek İşaretlenebilen Anket. Oy Verenler: 7. Bu ankette oy kullanamazsınız. (Anket no : 292)

1 Mayıs 2010- Sayın Gemici'ye Hoşgeldin Toplantısı

Yanıt
Old 03-05-2010, 09:56   #31
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Yazan supernatural
Keşke gelebilseydiniz Cengiz abi.İnşallah Adli Tip İzmir'e Hoş geldin partisinde acısınız çıkarırız

Haziran'da "Adli Tip İzmir'e hoşgeldin" partisini birlikte yapacağız. (Bu arada boyozculara söyleyin de üretimi iki katına çıkarsınlar. )
Old 03-05-2010, 09:58   #32
supernatural

Alıntı:
Yazan Av.Cengiz Aladağ
Haziran'da "Adli Tip İzmir'e hoşgeldin" partisini birlikte yapacağız. (Bu arada boyozculara söyleyin de üretimi iki katına çıkarsınlar. )

Cumartesi günü 20 tane sipariş edilmiş sonra Hazira'a bayatlar diye iptal edilmiş süleyim Cengiz abi
Old 03-05-2010, 09:58   #33
Av.Elkan

Alıntı:
Yazan Av.Suat Ergin
Evet, Elkan Abi özel bir teşekkürü hak ediyor. Hem sigara içilebilecek bir mekandı (Sayın Admin çatıdaydık.); hem meze ve balıkları çok güzeldi; hem de manzara muhteşemdi. Neden daha önce keşfetmedik diye hayıflandım doğrusu.

Tüm dostlarımız her zaman benim ismimi (işletmecilerden Nural Bey'le iletişim kurarak) vererek gönül rahatlığı ile gidebilirler...

http://karakoyafrodit.com
Old 03-05-2010, 09:59   #34
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Av.Elkan
Tüm dostlarımız her zaman benim ismimi (işletmecilerden Nural Bey'le iletişim kurarak) vererek gönül rahatlığı ile gidebilirler...

http://karakoyafrodit.com

15'indeki toplantıyı da orada yapalım.
Old 03-05-2010, 10:01   #35
Av.Elkan

Alıntı:
Yazan Av.Suat Ergin
15'indeki toplantıyı da orada yapalım.

Tamam hatta özel istenen bir şey varsa önceden haber veririz temin ederler )
Old 03-05-2010, 10:04   #36
Refya

Bende katılmayı çok istedim, hatta kızıma bakacak arkadaş ilede görüştüm ama otobüs saatleri uymadığı için katılamadım malesef ama yüreğim sizinleydi...
Old 03-05-2010, 10:06   #37
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Av.Elkan

Ne gibi? Dansöz misal.
Old 03-05-2010, 10:07   #38
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan refya
Bende katılmayı çok istedim, hatta kızıma bakacak arkadaş ilede görüştüm ama otobüs saatleri uymadığı için katılamadım malesef ama yüreğim sizinleydi...

Üzüldüm şimdi.
Old 03-05-2010, 10:08   #39
Refya

Alıntı:
Yazan Av.Suat Ergin
Üzüldüm şimdi.
Bende üzüldüm
Old 03-05-2010, 10:08   #40
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Yazan Av.Elkan

Fotoğraf makinası getirmemizi anımsatsınlar bize.
Old 03-05-2010, 10:10   #41
Av.Elkan

Alıntı:
Yazan Av.Suat Ergin
Ne gibi? Dansöz misal.

Yiyecek olarak kast etmiştim... sohbet ortamında dansöz hoş olmaz sanırım)
Old 03-05-2010, 10:11   #42
Av.Elkan

Alıntı:
Yazan Av.Cengiz Aladağ
Fotoğraf makinası getirmemizi anımsatsınlar bize.

Yok bu defa ben kesin alırım makineyi...senin gibi unutmam))
Old 03-05-2010, 11:58   #43
ege

Biz de İstanbul'u kıskanmadık

Sayın Gemici birazcık borçlandı o kadar Onu da İzmir'de görmek isteriz bir başka zamanlamada.

Süper Kardeşimin dediği gibi bu sefer Adli Tıp'a İZMİR'E HOŞGELDİN partisi yaparız İstanbul'u İzmire çağırırız, değil mi?
Old 03-05-2010, 12:01   #44
ege

Alıntı:
Yazan Av.Cengiz Aladağ

Fırınlara haber salalım hemen

Ama bizim toplandığımız mekan da en Az Elkan'ın bulduğu yer kadar güzeldi,(Adli tıp İstanbul'a anlatır)
Old 04-05-2010, 10:32   #45
Derya DEMİR

Çok keyifli bir akşamdı!
1 Mayıs coşkusu ve enerjisi bir çoğumuzun üzerinde olduğundan mıdır yoksa bizler hep öyle coşku ve enerji dolu insanlar olduğumuzdan mıdır bilmem ama o akşam manzaranın da etkisiyle çok keyifli bir akşam yaşadığımızı söyleyebilirim. Sayın Gemici' ye hediyeleri için bir kez daha teşekkür ediyorum.
Old 04-05-2010, 16:41   #46
Gemici

Varsayılan Birinci İstanbul Kuşatmam ve Teşekkür

İstanbul’u kuşatamadım ama THS üç gün boyunca yakın markajım altındaydı. Bazıları çıkıp ‘biz Gemici’yi üç gün boyunca esir aldık’ deseler bile inanmayım; Gerçekte ben üç gün boyunca THS’sini kuşatma altına aldım. Büyük çoğunluk başlarına gelecekten korkmayıp İzmire, EGE ve Konyalı Düklüğüne, sığınmamış olsaydı, THS’sinin düşmesi an meselesiydi.

THS’sini ele geçirme senaryolarım dahiyane idi. Büyük bir işbirlikçilikle hem alttan gelecek bir ayaklanmanın, hem de tepeden inme bir darbenin çalışmalarını sürdürdüm. Üzülerek belirtmem gerekir ki, hem ayaklanma hem de darbe planlarım, 37 senelik avukatlık tecrübelerine çok güvendiğim iki öğrencilik arkadaşımın, Tekin Aydın ve Mümtaz Yurtsever, desteğine rağmen(çaktırmadan ‘Türkiye’de kalsaydım, benim de bu kadar avukatlık tecrübem olurdu’, demek istiyorum), gerçekleşmeden uzaktı; Durumu anladıktan sonra kökü dışarıda THS’sine el koyma planlarımdan vaz geçerek geldiğim gibi geri döndüm.
Not: Yukarıdaki itiraflar gerçek dışıdır. Düzmecedir. Zora gelirse ben yazmadım derim.
Gerçek:
İlk günün akşamı Sayın Suat Ergin ve Sayın Kavili beni misafir ettiler. Sayın Ergin ilk akşamı ve 1 Mayıstaki toplantıyı organize etti. Candan teşekkürler. Hemşehrim Ömer Kavili ‘Yılın Hukukçusu’ tanımına yakışır bir şekilde gece saat 12 ye doğru bile, hava alanında gösterdiği avuklatlık kimliği kabul edilmeyen bir avukata telefonla yardımcı oldu ve avukatlık kimliğini kabul etmeyen polise hukuk dersi verdi.

Dedem & Afrodit gerçekten nefis bir yer; Sayın Elkan’a teşekkürler seçimi için. Sayın Elkan’ın tenkit edilecek tek tarafı kafasına göre şapka seçemeyişi olsa gerek. Sayın Elkan’ın yakışıklılığı mı yoksa şapkanın küçüklüğü mü bilemiyeceğim, şapkanın küçüklüğünü ispat edecek resim bulanık çıkmış. Şapka Derya Hanım’a çok daha iyi yakışmış. Resmi email le gönderirim.

Dönelim Dedem & Afrodit’e, akşamın tenkid edilecek tek yanı, hemen kulağımın dibinde çalmış olmalarından olsa gerek, biraz yüksek tondaki canlı müzikti. THS Harmandalı Ekibinin profesyonellere taş çıkartacak şahane gösterisi ile müziğin yüksek dozu bile çekilir oldu sonradan. Gösteriden sadece bir resim çekebildim. Fotoğraf makinamın tam o anda su koyvereceği tuttu nedense.

Müzik ve yirmi yıldan fazla bir süredir görüşmüş olmamanın sonucu olsa gerek, en fazla öğrencilik arkadaşlarım Tekin Aydın ve Mümtaz Yurtsever’le(başına küçük gelen iki şapkasından birisini bana hediye etti. Büyük başa küçük şapka almanın ne kerameti var çıkaramadım daha) sohbet edebildim o akşam. Sayın Habibe Yılmaz Kayar ve Sayın Cengiz Aladağ’la doğru dürüst konuşma fırsatı bile doğmadı; Gece biraz kısa geldi gibime geliyor. Gecenin sempati kraliçesi Habibe Hanım’la ancak, gecenin sonunda bizi otele bırakırken biraz konuşma fırsatı yakalıyabildim.

Üçüncü günde Sayın Admin ve Sayın Özge Yücel’le iki saatliğine buluştum. Özge Hanım’la ortak bir proje üzerinde konuştuk. Sayın Admin’in belirttiğine göre kendisini ilk gören herkes, ‘sizi daha yaşlı olarak tahayyül ediyorduk’ diyormuş. Kendisine söyledim mi hatırlamıyorum, ama ben de öyle düşünmüştüm. Bu son iki cümleyi yazmasam olmaz, yazsam okumasını istemediğim 1 Mayıs Akşamı Masası ‘da okur. Sonunda yazmaya karar verdim. En iyisi 1 Mayıs Akşamı Masası’nın yaş konusunu tutanağa geçirilmemiş olarak kabul etmesi. Beni örnek alsınlar mesela; Çırmığtı’lı Ömer Kavili’nin bundan birkaç sene önce ‘senin nüfus cüzdanın eskimiş hemşerim’ ifadesini okumadım bile!

Sıcak ve candan karşılamadan sonra Türkiye’yi su yolu yaparım gibime geliyor. THS’li ve diğer dostlarıma candan teşekkürler.

Saygılarımla
Old 09-05-2010, 16:08   #47
Av.Elkan

Alıntı:
Yazan Gemici
İstanbul’u kuşatamadım ama THS üç gün boyunca yakın markajım altındaydı. Bazıları çıkıp ‘biz Gemici’yi üç gün boyunca esir aldık’ deseler bile inanmayım; Gerçekte ben üç gün boyunca THS’sini kuşatma altına aldım. Büyük çoğunluk başlarına gelecekten korkmayıp İzmire, EGE ve Konyalı Düklüğüne, sığınmamış olsaydı, THS’sinin düşmesi an meselesiydi.

THS’sini ele geçirme senaryolarım dahiyane idi. Büyük bir işbirlikçilikle hem alttan gelecek bir ayaklanmanın, hem de tepeden inme bir darbenin çalışmalarını sürdürdüm. Üzülerek belirtmem gerekir ki, hem ayaklanma hem de darbe planlarım, 37 senelik avukatlık tecrübelerine çok güvendiğim iki öğrencilik arkadaşımın, Tekin Aydın ve Mümtaz Yurtsever, desteğine rağmen(çaktırmadan ‘Türkiye’de kalsaydım, benim de bu kadar avukatlık tecrübem olurdu’, demek istiyorum), gerçekleşmeden uzaktı; Durumu anladıktan sonra kökü dışarıda THS’sine el koyma planlarımdan vaz geçerek geldiğim gibi geri döndüm.
Not: Yukarıdaki itiraflar gerçek dışıdır. Düzmecedir. Zora gelirse ben yazmadım derim.
Gerçek:
İlk günün akşamı Sayın Suat Ergin ve Sayın Kavili beni misafir ettiler. Sayın Ergin ilk akşamı ve 1 Mayıstaki toplantıyı organize etti. Candan teşekkürler. Hemşehrim Ömer Kavili ‘Yılın Hukukçusu’ tanımına yakışır bir şekilde gece saat 12 ye doğru bile, hava alanında gösterdiği avuklatlık kimliği kabul edilmeyen bir avukata telefonla yardımcı oldu ve avukatlık kimliğini kabul etmeyen polise hukuk dersi verdi.

Dedem & Afrodit gerçekten nefis bir yer; Sayın Elkan’a teşekkürler seçimi için. Sayın Elkan’ın tenkit edilecek tek tarafı kafasına göre şapka seçemeyişi olsa gerek. Sayın Elkan’ın yakışıklılığı mı yoksa şapkanın küçüklüğü mü bilemiyeceğim, şapkanın küçüklüğünü ispat edecek resim bulanık çıkmış. Şapka Derya Hanım’a çok daha iyi yakışmış. Resmi email le gönderirim.

Dönelim Dedem & Afrodit’e, akşamın tenkid edilecek tek yanı, hemen kulağımın dibinde çalmış olmalarından olsa gerek, biraz yüksek tondaki canlı müzikti. THS Harmandalı Ekibinin profesyonellere taş çıkartacak şahane gösterisi ile müziğin yüksek dozu bile çekilir oldu sonradan. Gösteriden sadece bir resim çekebildim. Fotoğraf makinamın tam o anda su koyvereceği tuttu nedense.

Müzik ve yirmi yıldan fazla bir süredir görüşmüş olmamanın sonucu olsa gerek, en fazla öğrencilik arkadaşlarım Tekin Aydın ve Mümtaz Yurtsever’le(başına küçük gelen iki şapkasından birisini bana hediye etti. Büyük başa küçük şapka almanın ne kerameti var çıkaramadım daha) sohbet edebildim o akşam. Sayın Habibe Yılmaz Kayar ve Sayın Cengiz Aladağ’la doğru dürüst konuşma fırsatı bile doğmadı; Gece biraz kısa geldi gibime geliyor. Gecenin sempati kraliçesi Habibe Hanım’la ancak, gecenin sonunda bizi otele bırakırken biraz konuşma fırsatı yakalıyabildim.

Üçüncü günde Sayın Admin ve Sayın Özge Yücel’le iki saatliğine buluştum. Özge Hanım’la ortak bir proje üzerinde konuştuk. Sayın Admin’in belirttiğine göre kendisini ilk gören herkes, ‘sizi daha yaşlı olarak tahayyül ediyorduk’ diyormuş. Kendisine söyledim mi hatırlamıyorum, ama ben de öyle düşünmüştüm. Bu son iki cümleyi yazmasam olmaz, yazsam okumasını istemediğim 1 Mayıs Akşamı Masası ‘da okur. Sonunda yazmaya karar verdim. En iyisi 1 Mayıs Akşamı Masası’nın yaş konusunu tutanağa geçirilmemiş olarak kabul etmesi. Beni örnek alsınlar mesela; Çırmığtı’lı Ömer Kavili’nin bundan birkaç sene önce ‘senin nüfus cüzdanın eskimiş hemşerim’ ifadesini okumadım bile!

Sıcak ve candan karşılamadan sonra Türkiye’yi su yolu yaparım gibime geliyor. THS’li ve diğer dostlarıma candan teşekkürler.

Saygılarımla

Saygın Gemici;

Asıl biz size teşekkür ederiz böyle bir gece yaşanmasına vesile olduğunuz için size ve zarif eşinize teşekkür ederiz.

Müzik konusunda haklısınız biz de rahatsız olduk gerekli uyarılar yapıldı bir daha olmaycak. Ben olaya anında müdahale ettim ama yeterli olmadı sanırım. Şapka kosununda da haklısınız. Ama artık şapka küçük gelmiyor sorun saçlarda imiş, çok uzamış kestirince şapka rahat oluyor. Şapkanın Derya hanıma daha çok yakıştığı doğru tabiki güzele ne yakışmaz ki??? Derya hanıma ısrar ettim ama almadı şapkayı. Artık bi dahaki toplantıda Derya hanıma bir şapka hediye etmek şart oldu..

Umarım yakında yine Türkiyeye gelir ve böyle toplantıların yapılmasına vesile olursunuz.. Selam sevgi ve saygılarımla...
Old 10-05-2010, 13:25   #48
Derya DEMİR

Alıntı:
Yazan Av.Elkan
Saygın Gemici; Şapkanın Derya hanıma daha çok yakıştığı doğru tabiki güzele ne yakışmaz ki??? Derya hanıma ısrar ettim ama almadı şapkayı. Artık bi dahaki toplantıda Derya hanıma bir şapka hediye etmek şart oldu.

Ben neden anımsamıyorum acaba ısrarınızı azıcık ısrar etseydiniz alırdım. Sayın Gemici' nin yolladığı şapkalı fotoyu da gördükten sonra ah keşke el koysaymışım demedim değil hani
Old 10-05-2010, 14:16   #49
Av.Elkan

Alıntı:
Yazan Derya DEMİR
Ben neden anımsamıyorum acaba ısrarınızı azıcık ısrar etseydiniz alırdım. Sayın Gemici' nin yolladığı şapkalı fotoyu da gördükten sonra ah keşke el koysaymışım demedim değil hani

Bor toplantısı bitti artık... Şansını Niğde toplantısında dene ... Bir daha geldiğin toplantıda sana şapka hediye edicem söz.. istersen aynını istersen başka...
Old 14-05-2010, 21:21   #50
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Yazan Av.Elkan
Bir daha geldiğin toplantıda sana şapka hediye edicem söz.. istersen aynını istersen başka...

Bana çok inandırıcı geldi. Sence Martı kardeş?
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi