Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Site Lokali Edebiyat, Müzik, Spor, Sinema, Bilgisayar.. Site üyelerimizin hukukla ilgisiz konularda sohbetleri için. [Siyaset ve din bu sitede konu dışıdır!]

Mutlu Evlilik

Yanıt
Old 15-12-2006, 12:49   #1
av_aykut

Varsayılan Mutlu Evlilik

Mutluluğu yakalayan bir erkeğin yazısını okudum ve
sizlerle paylaşmak istedim.

Karım ve ben bir evliliği sonsuz yapmanın sırlarini
keşfettik...

Haftada iki kere, güzel bir restoranta gideriz,
biraz şarap, biraz
güzel yiyecek... Salı günleri o gider, Cumaları
ben...

Ayrı yataklarda yatarız...
Onunki izmir'de, benimki istanbul'da...

Karımı her yere götürürüm...
Ama her seferinde dönüş yolunu bulur...

Yıldönümümüz için karıma nereye gitmek istedigini
sordum...

O da "Uzun zamandır gitmediğim bir yer olsun"
dedi...

Mutfağı önerdim...

Her zaman elele tutuşuruz...
Eğer elini bırakırsam, hemen alışverişe başlar...

Elektrikli blender'ı, elektrikli tost makinesi,
elektrikli ekmek
kızartıcısı var...
Bana diyor ki "çok fazla ıvır zıvır var ve oturacak
tek bir yer
yok" Ben de ona elektrikli sandalye aldım...

Şunu her zaman hatırlayın... Evlilik boşanmanın
birinci nedeni...

İstatiksel olarak, boşanmaların %100 ü evlilikle
başlıyor...

Karıma 18 aydır tek bir söz söylemedim...
Onun sözünü hiç bir zaman kesmek istemem...

Son kavgamız benim suçumdu...
Karım bana "televizyonda ne var" diye sordu... Ben
de "toz"
dedim...
Old 15-12-2006, 13:01   #2
Veysel

Çok güzel di Sayın Aykut ; Ben yanlış bir yoldamıyım acaba ?
Old 15-12-2006, 13:49   #3
cLaW

Karım bana "televizyonda ne var" diye sordu... Bende "toz" dedim...

çok güldüm,mükemmel yaklaşım...
Old 15-12-2006, 16:37   #4
av_aykut

Öncelikle Veysel Bey,mutlu evliliğin şartları bunlarmış demekki.Bu zamana kadar bunların aksini yapanlar yanlış yoldalarmış Claw bende en son kısmı okuduğumda kopmuştum resmen.Ben hala bayan üyelerimizden tepki bekliyorum ama...
Old 15-12-2006, 18:44   #5
allegria

Espri açısından yaklaşırsak gayet hoş ama ciddiye alısak bayanlara bu kadar haksızlık etmeyiin
Old 15-12-2006, 18:50   #6
nigartp

Daha önce buna benzer şeyler okumuştum.Ama hepsi içinde ince espriler barındıran hoş yazılardı.Bu yazıyı çok kötü buldum.Anlamlı değil , komik hiç değil.Anlatmaya çalıştıklarına ki anlatamamış yorum bile yapmayacağım.
Old 17-12-2006, 17:41   #8
Kavaz

Çok güldüm.Gerçek hayatta olabileceğini düşünürsek;bana kalırsa televizyonda ne izliyorsun sorusunun cevabına "toz" denebiliyorsa,bu tozu görmek istediği için o tozların ona göründüğü anlamına gelir ki gerçekte toz olsa bayan da görürdü değil mi?
Old 17-12-2006, 17:44   #9
Kavaz

Alıntı:
Yazan av_aykut
Yıldönümümüz için karıma nereye gitmek istedigini
sordum...
dedi...
Mutfağı önerdim...
----
Bana diyor ki "çok fazla ıvır zıvır var ve oturacak
tek bir yer
yok" Ben de ona elektrikli sandalye aldım...
-----
Karım bana "televizyonda ne var" diye sordu... Ben
de "toz"
dedim...

Tekrar okudum,okudukça gülüyorum.Teşekkürler.
Old 17-12-2006, 18:07   #10
cLaW

Alıntı:
Yazan nigartp
Bu yazıyı çok kötü buldum.Anlamlı değil , komik hiç değil.
Bu yaptığınız bir yorum değilmidir?
Old 05-01-2007, 17:31   #12
av_aykut

Sayın nigartp bizler hukukcular olarak bir çok ciddi işle uğraş halindeyiz.Zaman zaman tebessüm için bu tür şeyleri çok fazla paylaşmaya çalışıyorum ben.Yaptığınız yorum hiç hoş değildi bence.Beğenmemiş olabilirsiniz,ama bu kadar ciddiye almanıza gerek yoktu.Diğer yorumlardanda anlaşılacağı üzere bir çok kişi tarafından beğenilmiş.Bence hayatı bu kadar ciddiye almayın.Saygılarımla...
Old 11-01-2007, 22:24   #13
Opioid

sayın av. aykut, bir adedi rüus olarak bu yazınızı namütenasip bulmaktayım.bu isticvap edilesi tavrınız için teessüf ve esef ederim..
YA ŞAKA.kendim evlenmek isteyen,çok büyük bir aşığım şuanda ama.napalım.kabul etmeli!çok komikti.gülmekten dikişlerim attı. teşekkürler
Old 12-01-2007, 19:55   #14
av_aykut

Sayın Tayfun Bey,yazınızın ilk kısmını pek anlamasamda güzel birşeyler yazmışsınız sanırımBen tşk ediim yine her ihtimale karşılık.Alla mutlu mesut eder inşallah.Ölene kadar mutlu devam eden bir evlilik yaşamanız dileğiyle...
Old 17-10-2007, 23:17   #15
av_aykut

Nigartp isimli üye hala sitemizde aktif bir üyemi acaba.Bak yaa okuyunca sinirlendim şimdi tekrar.Ben eski mesajlarımı en iyisi okumuyayım tekrar.Ne güzel herkes eğlenirken o neler söylemiş.Ama emininim bir gün sizde eşinize televizyonda ne var diye sorcaksınız.Alacağınız cevabın program ismi olduğunu hiç sanmıyorum ama neyse.Saygılarımlaa efendimmmm
Old 21-10-2007, 19:22   #16
suskun_juliette

'Yıldönümümüz için karıma nereye gitmek istedigini
sordum...

dedi...

Mutfağı önerdim...' Buna epey güldümTelevizyon esprisi de oldukça güzeldi,zira bence de bir kavga sebebidir
Old 22-10-2007, 13:53   #17
_Halise_

Güldüren bir yazıydı teşekkürler ancaaak;kadını erkek her yerde yalnız bırakıyor,erkeğin her söylediği lafta bir ima var gıcık bi durum dolayısıyla yemek de yapmaz temizlik de...:d
Old 22-10-2007, 15:05   #18
üye18721

Sayın av aykut'un bir no'lu anti-feminen yazısına karşılık biz kadınların da bu konuyla ilgili yazacakları vardır diye düşünüyorum.Ne dersiniz?
Old 23-10-2007, 08:56   #19
Envanter

Her zaman elele tutuşuruz...
Eğer elini bırakırsam, hemen alışverişe başlar...

inanılmaz süper.
Old 23-10-2007, 13:34   #20
av_aykut

Olaydaki anti feminen ben oluyorum galiba ama bence gerçekleri mizahi bir dille yansıtan yazı yaa.Bütün kadınlar böyle olmayabilir.Ama bir ortalama yaptığınız zaman, ortaya bu çıkıyor işte diye söylüyorlar.Ben onların yalancısıyım
Old 26-10-2007, 17:11   #21
suskun_juliette

Hep erkekler yalnız bırakmıyor bu kez kadın da yalnız bıraktı,bugün ben ne yaptım,belki de asrın gafıydı,anlatayımErkek arkadaşımla sınıf arkadaşıma rast geldik,onunla sohbet etmeye başladık,sınıf arkadaşım da erkek,mustafa dedim,biz mezun olunca ne olacağız?Sevgilimin gelecek endişelerini hafifletmekti niyetim,oysa bizim bile hukuk okumamıza rağmen gelecek endişelerimizin olacağını belirtecektim.Mustafa'dan gelen cevap:İstediğimiz her şeyi olacağızYok yok dedim,düşersem bir kocanın eline,çocuk bak yemek yap der evde oturtursa okuduğum dört yıl çöpe gitmiş olacak dedim.Tabi ki o an sevgilimi dışlamış oldum,o orada ortada kaldı,tabi sadece eğitim geleceği değil ikimizin ortak geleceği de endişe konusu oldu))Yaşasın kötülük
Old 06-11-2007, 15:25   #22
Gülümse

Bu sabah dostlarımdan aldığım evlilikle ilgili bir iletiyi paylaşmak isterim..

Çocuklar sormuşlar, mutlu bir evliliğe nasıl karar verirsiniz diye..

"Buna biz karar veremeyiz, Tanrı bunları önceden
ayarlamıştır. Biz de kime
takılacaksak, bir gün yolda yürürken karşımıza
çıkar." Zeynep, 10 yaşında.

- EVLENMEK IÇIN EN UYGUN YAS KAÇ OLMALI?

"Yasla ilgisi yok, evlenmek için aptal olmak yeter"
Ali, 6 yaşında

- ANNENLE BABANIN ORTAK YÖNÜ NEDIR?

"İkisi de, başka çocuk istemez." Selin, 8 yaşında.

- BIR KIZLA BIR ERKEK ÇIKTIKLARI ZAMAN NELER
YAPARLAR?

"Biriyle çıkmak çok eğlenceli.. Aslında yeterince
sabırla dinleyebilirseniz, erkekler bazen güzel
konuşuyorlar." Gamze, 8
yaşında.

"İlk randevuda birbirlerine yalan söylerler. Ama bu
yalanlar ikinci
kez buluşmak isteyecek kadar ilginç olmalı" Metin, 10
yaşında

- ILK RANDEVUDAN MEMNUN KALMAZSAN NE YAPARSIN?

"Eve gidip olu taklidi yaparım. Ertesi gün bütün
gazeteleri arayıp ben öldüm ismimi cenaze ilanlarınıza yazar misiniz
derim" Hüseyin, 9 yaşında.

- BIRINI ÖPMEK HANGI SARTLARDA DOGRUDUR?

"Çok parası varsa." Petek, 7 yaşında

"Kanunlar en az 18 yaşında olmalısınız diyor ama
kanunları boşver" Cüneyt, 7 yaşında

"Ben öpmem. Kadınlar öpünce hemen evlenip çocuk
yapmak istiyorlar, ben uğraşamam". Levent, 8 yaşında

- EVLILIK DIYE BIRSEY OLMASAYDI NELER OLURDU?

"Hesabini vermemiz gereken bir sürü bebek olurdu".
Murat,8 yaşında
Old 06-11-2007, 15:35   #23
Av.Turhan Demiroğlu

Alıntı:
Yazan Adam Olacak Çocuk
- EVLENMEK IÇIN EN UYGUN YAS KAÇ OLMALI?

"Yaşla ilgisi yok, evlenmek için aptal olmak yeter"
Ali, 6 yaşında
Ali'de istikbal var.
(Elde ne çocuklar var! )
Old 06-11-2007, 16:05   #24
Gülümse

Bir gün oğullarım heyecanla yanıma gelip bir arkadaşlarına sünnetinde bir sürü altın takıldığını anlatıp kendi sünnetlerinde bir şey takılıp takılmadığını sordular.. Bende onlara bir kaç takılarının olduğunu büyüğünce onlara vereceğimi anlattım..

Büyük oğlum " iyi, ben onunla karıma bir altın bilezik alırım" dedi..

Küçük oğlum ise " Ne altın bileziği ben onu harcayıp gezeceğim.."

Old 10-11-2007, 23:10   #26
nigartp

Bu sitede yorum yaparken av aykut un beğeneceği tarzda yorum yapmak gerektiğini bilmiyordum.Nasıl bilmezsin, yazıkkk!! dediğinizi duyar gibiyim ama endişeye mahal yok,öğrenmiş bulunuyorum.Bundan sonraki yorumlarımı önce kendisinin onayına sunup sonra yayınlayacağım böyle de bir karar aldım..Çünkü görüyorum ki içine oturuyor aylar sonra kalkıp tekrar gündeme getiriyor..ilk yorumumdan sonra kendisi bir şeyler yazmıştı cevap vermemiştim ama bu ikinciye duyarsız kalamadım,denedim ama olmadı.ilkinde bana bir ders vermişti kendisi, hiç unutmadım bunu.Hergün kalktığımda ilk düşümdüğüm şey oluyordu. Kahvaltımı yapıp evden çıkana kadar da tekrar tekrar düşünüp ders çıkarıyordum. Bu herşeyi ciddiye almamam konusunda verilmiş bir dersti.Günler sonra kendisi kapanmış bir konuyu gelecekteki hayatımdan bir kesitle süsleyerek tekrar yorumlayıp ciddiyet konusundaki düşüncelerinde ne kadar samimi ve tutarlı olduğunu ortaya koydu.Ben şahsen dünyadaki herkese bu konuda kendisini örnek gösteriyorum.Bakın ve ders alın. Yalnız şu tv izlerken tvde nevar diye sorup ,karşılığında alacağım cevabı çok merak ettim.Yazısı beni güldürmemişti (evet gülmediğim için kendimi hala affetmiyorum bir bu olsa neyse bir de kalkıp yorum yapmışım,nasıl bir küstahlık bu olacak şey değil ,çok utanıyorum bunlardan: [ [ [ ) ama bu gerçekten güldürdü .ciddi ciddi bu konuda oturup kafa yormuş.: ] ] ]Kendisi hayal gücünde de sınır tanımıyor belli ki.Funclub ı falan var mı bilmiyorum bilenler varsa beni bilgilendirsinler zira hemen üye olacağım , böyleyken böyle.
Old 14-11-2007, 15:44   #27
av_aykut

) yazınızı büyük bir zevk ve beğeniyle okudum.Uzun zamandır siteye giremediğim için yeni okudum cevabınızı.Cevabımı geciktirdiğim için özür dilerim.Hakkımdaki görüşleriniz inanın çok mutlu etti beni.Ama bir taraftan sitemlerimide tekrar iletiyorum size.Çünkü bundan sonraki yorumlarınızda onay almak istediğinizi belirttiğiniz halde, tarafınızdan bana böyle bir soru gelmedi hala.Büyük bir merakla diğer yapacağınız yorumları onayıma sunacağınız günü bekliyorum.Gurur duyarım bundan.Ayrıca fan club ım yok ama kurulur kurulmaz ilk olarak sizi davet edeceğimden şüpheniz olmasın.Sizlerin destekleri sayesinde bir yere geleceğim inşallah.Bir diğer noktada her ne kadar mutlu evlilik adlı alıntı yazımla sizi güldürememiş olsam da, yaptığım yorumla sizi güldürdüğüm için ayrıca mutlu oldum.Azmeden,çalışan başarırmış.zor oldu ama başardım bendeSaygılarımla efendim...
Old 14-11-2007, 21:29   #28
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
Yazan Av.Turhan Demiroğlu
Ali'de istikbal var.
(Elde ne çocuklar var! )

Aslanım Ali! Bulsak hemen transfer edeceğiz lololistan'a.. Veliaht olarak!
Old 14-11-2007, 22:24   #29
Envanter

Süpermarkette alışveriş yapan kadın, alacaklarını tamamladıktan sonra hesabı ödemek üzere kasaya gider. Aldıklarını kasaya bırakır. Kasiyer sorar; “Nakit mi, kredi kartı mı?” Kadın çantasını açıp, bakar ve yanıtlar; “Nakit...” Ancak çanta açıkken içerisinden bir televizyon uzaktan kumandası yere düşer. Kadın kumandayı alıp, tekrar çantasına koyar. Kasiyer merakla; “Afedersiniz ancak siz hep televizyon kumandasını yanınızda mı taşırsınız?” Kadın “Hayır, ancak kocam benimle alışverişe çıkmayı kabul etmedi. Kumandayı evde bırakmamak verebileceğim en iyi cezaydı!..”
Old 14-11-2007, 22:24   #30
Envanter

Adamın karısı normalde telefonu eline aldı mı 2-3 saatten önce bırakmazmış. Bir akşam yine telefon çalmış, kadın gidip açmış ama bu kez sadece yarım saat konuşmuş. Adam şaşırmış: “Hayrola hanım? Sen 2 saatten az konuşmazdın, bugün anlatacakların yarım saatte nasıl bitti?” Karısı cevap vermiş: “Yanlış numaraydı!..”
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi