Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Meslektaşların Soruları Hukukçu meslektaşların hukuki nitelikte sorularını birbirlerine yöneltecekleri mesleki yardımlaşma forumu. SADECE hukuk fakültesi mezunları ile hukuk profesyonellerinin (bilirkişi, icra müdürü vb.) yazışmasına açıktır. [Yeni Soru Sorun]

Tarım Reformu Müdürlüğünün Toplulaştırma İşlemine itiraz

Yanıt
Old 21-01-2010, 13:55   #1
AVUKAT AYŞE

Varsayılan Tarım Reformu Müdürlüğünün Toplulaştırma İşlemine itiraz

Tüm mesleştaşlere güzil bir çalışma günü diliyorum.Sorum şu olacak.Müvekkilin arazilerinin bulunduğu bölgedi 3083 sayılı yasa uyarınca Tarım Reformu Müdürlüğü'nün Toplulaştırma çalışmaları yürütülmektedir.Müvekkilin farklı yerdeki sulanabilir ve oldukça değerli 2 ayrı arazisi toplulaştırma sonucunda yeri değiştirilerek başka bir bölgeden aynı miktarda tek bir arazi verilmiş.Müvekkilim yurtdışında ve 4 gün önce taşınmazı icir olarak kullanan kişilere yerin teslimi yaılarak tutanak düzenlenmiş.Ancak müvekkile verilen yeni arazi değerli değil, arazinin önemli bir alanında kum tepeleri denilen ve tarım yapılamayacak kumluk alan bulunmakta.Şimdi biz bu arazi birleştirmesine ve teslime itiraz etmeyi düşünüyoruz.Zira emsal değerde olmayıp müvekkilin mülkiyet hakları zarara uğratılmış.Ancak itiraz mercii neresi bilemiyoruz,çünkü daha önce çalışma aşamasında iken 2 kez Tarım Reformu Müdürlüğü'ne itiraz dilekcesi vermiş ve herhangi bir değişiklik yapılmamış.Bu konuda deneyimi olan arkadaşların yardımını bekliyorum.Çok teşekkürler..
Old 18-04-2011, 17:01   #2
BAFRA HUKUK

sayın meslektasım bu konuda bir gelişme saglayabildiniz mi? aynı sorun bizde de var..sanırım burdan yardımcı olabilecek bir meslektasımız cıkmamıs..
Old 26-02-2014, 11:02   #3
avukat73

sayın meslektaşlarım biraz geç oldu ama soruyu yeni gördüm.Ben bu konuda Bölge İdare Mahkemeside Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ve DSİ adına Toplulaştırmanın özüne aykırılık olması nedeniyle yürütmeği durdurma talepli dava açtım.
Old 28-04-2016, 13:03   #4
erkol68

Sayın meslektaşım davanızın akıbeti nedir bilgi verirseniz sevinirim.
Old 03-05-2016, 08:21   #5
Av.İsmail Yıldız

Sayın Meslektaşlarım davanızın akıbeti hakkında bilgi verirseniz bu güzide konu için ve bizler için bir çözüm olur
Old 30-10-2020, 14:21   #6
dlndmr

sayın meslektaşım davanızın akıbeti nedir. Benzer durum bizde de var çünkü.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi