Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Meslektaşların Soruları Hukukçu meslektaşların hukuki nitelikte sorularını birbirlerine yöneltecekleri mesleki yardımlaşma forumu. SADECE hukuk fakültesi mezunları ile hukuk profesyonellerinin (bilirkişi, icra müdürü vb.) yazışmasına açıktır. [Yeni Soru Sorun]

Ödenmeyen Su Parasinin Tahsİlİ

Yanıt
Old 03-05-2007, 17:12   #1
özspartaküs

Varsayılan Ödenmeyen Su Parasinin Tahsİlİ

Sözleşmeli avukat olarak çalıştığım belediyenin belediye sınırları içinde bulanan okullardan su parası alacağı var. Çeşitli kez görüşmelerimize rağmen İl Milli Eğitim Müdürlüğü su paralarını ödemiyor. İcra takibi yapmayı düşünüyoruz ancak takibin İl Milli eğitim Müdürlüğünemi yoksa Bakanlık aleyhinemi yapılacağı konusuna tereddütümüz var bu konuyla ilgili bilgi sahibi olanların yardımcı olmalarını bekliyorum. Şimdiden teşekkürler
Old 04-05-2007, 10:06   #3
ISIL YILMAZ

Bu okullar İl Milli Eğitim müdürlüğüne bağlı ise, valililğe karşı harekete geçmeli diye aklımdan geçti Emin olamadım ama, aşağıdaki mevzuat bir incelerseniz, belki yardımı olabilir.
Saygıyar.

KANUN NO: 5442

İL İDARESİ KANUNU (*)

......
MADDE 4 - İl genel idaresinin başı ve mercii validir. Bakanlıkların kuruluş kanunlarına göre illerde lüzumu kadar teşkilât bulunur. Bu teşkilâtın herbirinin başında bulunanlar il idare şube başkanlarıdır. Bunların emri altında çalışanlar ilin ikinci derecede memurlarıdır. Bu teşkilât valinin emri altındadır.

KANUN NO: 3797

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞININ TEŞKİLAT VE GÖREVLERİ HAKKINDA KANUN

.......

ÜÇÜNCÜ KISIM

TAŞRA VE YURT DIŞI TEŞKİLATI

TAŞRA TEŞKİLATI
MADDE 53 - Bakanlık, Bakanlıkların Kuruluş ve Görev Esasları Hakkında Kanun, Genel Kadro ve Usulü Hakkında Kanun Hükmünde Kararnameler ve İl İdaresi Kanunu hükümlerine uygun olarak taşra teşkilatı kurmaya yetkilidir.
Her ilde ve ilçede bir millî eğitim müdürlüğü bulunur, ilçe millî eğitim müdürlükleri görev ve hizmetleri yürütürken, il millî eğitim müdürlüklerine karşı da sorumludur. İl ve ilçelerin sosyal ve ekonomik gelişme durumları, nüfusları ve öğrenci sayıları gözönünde bulundurularak bu müdürlükler farklı tip ve statülerde kurulabilir ve farklı yetkiler verilebilir. İş durumuna ve ihtiyaca göre Bakanlık ana hizmet birimleri, millî eğitim müdürlüklerine bağlı olarak ayrı il ve ilçe birimleri de kurulabilir.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi