Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kitap Kitap İncelemeleri, tavsiyeleri, yazarlar ve kitaplara ilişkin sohbetler. (Bu forum hukukla ilgili OLMAYAN kitaplara yönelik olup, siyasi ve dini içerikli kitaplar konu dışıdır.)

Başucu kitapları

Yanıt
Old 11-10-2007, 21:33   #61
av.Halil ibrahim Vargün

Palto-Gogol...Hani karşılaşmışsınızdır mutlaka sokakta ,trafikte "biliyor musun kimim ben ulan!" diye trafik polisine çıkışanları ya da izinden döndüğünde işini kaybedeceği korkusuyla yıllık izne bile çıkma riskini almayan memurları ve ya "ben emir kuluyum!" deyip yaptığı tüm hukuksuzlukları temize çıkarmaya meşrulaştırmaya çalışan insanları....üstadın dediği gibi hepimiz gogol'un paltosundan çıktık......selametle...
Old 11-10-2007, 21:43   #62
av.Halil ibrahim Vargün

Gonçarov-Oblomov..cesaret olmadan aydın olunmaz...
Old 13-10-2007, 00:40   #63
mylassos

1- oğuz atay - tutunamayanlar
2- ahmet hamdi tanpınar - huzur
3- dostoyevski - suç ve ceza
tekrar tekrar okunsa dahi doyumsuzluk hissi uyandırıyorlar.......
Old 14-10-2007, 18:51   #64
ÖFŞ2041

KARA BÜYÜ--KARANLIĞIN SOLUĞU--SİYAH KAN--HAYATI EMEN KARANLIK favorilrim arasında
Old 18-10-2007, 19:49   #65
av.Halil ibrahim Vargün

Veba-Albert Camus...Tanrısız ermiş olunur mu sorusunun cevabını arayanlara....romandan küçük bir alıntı; "umutsuzluğa alışmak umutsuzluktan daha beterdir"....selametle...
Old 18-10-2007, 20:15   #66
halit pamuk

Albert Camus'un tüm kitapları, herkes tarafından okunmalıdır. Özellikle hukukçular mutlaka okumalıdır.

Çok genç ölmüş, onu görmek ve konuşmak isterdim. Çok önemli bir yazar, filozof...

Doğrular Adlı eseri var ki, okup da etkilenmemek imkansız.

"Sıkıyönetimi" zaten herkes biliyor. Ama mutlaka "Doğruları" okumanızı tavsiye ederim.
Old 08-11-2007, 19:40   #67
ocean10

yusuf atılgan''aylak adam''kesinlikle okunması gereken bi kitap...
Old 16-01-2009, 21:10   #69
enginer

Alıntı:
Yazan ahriman
Gecenin Sonuna Yolculuk-Céline
Tutunamayanlar-Tehlikeli Oyunlar-Korkuyu Beklerken-Oğuz Atay
Aylak Adam-Yusuf Atılgan
Saatleri Ayarlama Enstitüsü-Ahmet Hamdi Tanpınar
Kürk Mantolu Madonna-Sabahattin Ali
Kara Kitap-Orhan pamuk
1984-George Orwell
Üzümün Kardeşliği-John Fante
................Fante var ise bir listede,Bukowksky nin alaycı gülümsemesi neden gizlenmiş bir kenara.....
Old 16-01-2009, 21:23   #70
enginer

Varsayılan öneremeyeceğim kitaplar

iskenderiye dörtlüsü....ödül almış çevirisi,size gerçek bir "lüzumsuz zahmet " veriyor...ama çabalarınıza karşılık veren bir kitap.
Tanpınar ın HUZUR unu bence okumayın;Eğer zamandan ve mekandan arınmış (izole ) bir ortamda bir şiiri yaşadığınızın farkında olamayacaksanız!
Borges i hiç okumayın,belki sizi yaradılışın karadeliğine çeker.Ya da karadelikte siz olursunuz evren de..
selamlar
Old 15-06-2009, 18:46   #71
Av.M.Telli

Benim miladım Oğuz Atay... Onu tanımadan önce okuduklarım meğer suya yazılan yazılarmış... Kimse alınmasın gücenmesin, OĞUZ ATAY - TUTUNAMAYANLAR...
Old 07-09-2009, 19:13   #72
g:)

çocukça gelebilir kimilerine ama bence küçük prens şöyle arada bir okunmalı. bir koyunun bir çiçeği yemesinin , sayıları alt alta yazıp toplamaktan daha önemli olabileceğini hatırlamak için...
Old 08-09-2009, 10:30   #73
halit pamuk

Alıntı:
çocukça gelebilir kimilerine ama bence küçük prens şöyle arada bir okunmalı

Küçük prens, bir çok üniversitenin Felsefe bölümünde okutulan eserlerden biridir. Derinliği ile yazılmış en büyük en önemli eserlerin başında gelir.
Old 08-09-2009, 12:54   #74
g:)

kesinlikle öyle sayın adnan koray... maalesef bunun derinliğine inemeyip sadece bir çocuk kitabı olduğunu sananlar var.

yazarın da dediği gibi büyükler bazı şeyleri kendi kendilerine anlayamıyorlar bazen.
Old 30-09-2009, 20:12   #75
Av. V. Gözde Arıkaya

sabahattin ali-kürk mantolu madonna

muhteşem bir aşk hikayesi.aşk hikayelerinden nefret etmeme rağmen bu kitabın yeri çok ayrı.

tiyatrosu yapılmış önceki yıllarda.filmini de istiyorum ben.raif efendi nin yaşlılığını şener şen oynasın.gençliğini ismail hacıoğlu.siz de okuyun maria puder için önerilerinizi bekliyorum
nurgül yeşilçay?
Old 17-10-2009, 01:03   #76
BUSRA1907

Böyle Buyurdu Zerdüşt,İnsanca Pek İnsanca,Nietzsche Ağladığında,Ben Dünyanın En Akıllı İnsanıyım,Dünyadaki En Büyük Satıcı..
İlk 2 kitabı kaç kere okuduğumu bilmesemde diğerlerini en az ikişer kez okudum.Kesinlikle vazgeçemeyeceğim ve her okuduğumda yeni bir şeyler keşfettiğim mükemmel kitaplar...
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 2 (0 Site Üyesi ve 2 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi