Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Özür ve yeni sorum mal kaçırma

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 19-07-2014, 20:44   #1
NCL

Mutsuz Özür ve yeni sorum mal kaçırma

İlk katılıyorum derken yanlışlık oldu ben İnt.kullanmayı yeni öğreniyorum,bu vesileyle benim adıma cocuğumun sorduğu konulara zaman ayırıp cevap veren Sn.Ufuk Bozoğlu'na ve Sn.Habibe Kayar'a çok teşekkür ederim ve yanlışlık için özür dilerim.Yeni sorum, eşim şimdi birlikte olduğu kadına ilk boşanma davasını açmadan 1 sene önce arsa devretmiş ve davanın reddinden sonraki süreçte de kadının üzerine bir ev almış.Şu anda 166/son md.gereği boşanmayla birlikte tazminat ve nafaka istemine onama çıktı.Bundan sonra en sağlıklı hangi girişimlerde bulunabilirim ve çocuklarımın hak kaybına uğramaması için nasıl bir yol izlemeliyim? Eşimin tam kusurlu bulunması olası davalarda etken olur mu? eşime ait aile konut şerhi olan ev de oturuyoruz bizi nelerin beklediği konusunda aydınlatırsanız minnettar olurum,teşekkürler.Saygılarımla.
Old 22-07-2014, 11:21   #2
Av.Ufuk Bozoğlu

Sayın Katılımcı

Eşinizin 2002 sonrası edindiği mallar ve aile birliği mallarını eksiltmek için yaptığı satışların mal rejiminin tasfiyesine dahil edilmesi istenebilicektir.

Bu bağlamda devredilen arsa ve oturduğunuz ev üzerinde katılma payı alacak hakkınız bulunmaktadır. Doğrudan kadın üzerine alınan evin bu tasfiye hesabına dahil edilmeyeceğini düşünüyorum.

Aile konutu şerhi, boşanma kararının kesinleşmesi ile etkisini yitirmiş durumdadır. Eşiniz, evden çıkmanız için ihtar gönderebilir. İhtardan sonra dava açabilir. veya doğrudan fuzuli işgale dayalı dava açabilecektir. Bu dava veya ihtar öncesi oturmalarınız için kira/ecrimisil talep edemez.

Eğer eşiniz edinilmiş mallara katılma rejiminden doğan alacaklarınız için anaşmaya yanaşmazsa dava açmak mecburiyetinde kalırsınız.

Sayın Katılımcı

Bilgisayar ekranından, tapu bilgi ve kayıtlarını, boşanma dosyası içeriğini görmemiz mümkün değildir. Dava açma koşullarınızın gerçekleşip gerçekleşmediğini, detayları anlamak için tüm bu evrakların birlikte incelenmesi gerekir. Bir avukat desteği olmadan hareket etmeyiniz.

Mali durumunuzun avukatlık ücreti ödemeye elverişli ollmadığını ispatlayarak türüfınıza ücretsiz avukatlık hizmeti verilmesi için başvurabilirsiniz.

Saygılarımla
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi