Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Aldatma haklarım

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 04-08-2011, 10:56   #1
Konuk

Varsayılan Aldatma haklarım

Eşim tarafından uzun bir süredir aldatılıyorum. Beni kim ile aldattığını da biliyorum. Bu bayan benim çevremden biri. Ancak her ikiside çok gizli ve tedbirli bir şekilde görüştükleri için onları yakalayamıyorum. Ne var ki bu bayan beni hem ev , hem cep, hem de iş telefonlarımdan rahatsız ediyor ve ettiriyor. Arattığı numaralar ise başkalarının üzerine olan numaralar. Başkalarına ait numaralar üzerinden tehdit mesajları da yolluyor. Aile bütünlüğümüze devamlı saldırıda bulunuyor. Eşimde onunla olduğunu aile bireylerimiz önünde itiraf etti. Ve hatta bir gece tartıştık ve bana yine bu kadınla olmayı istediğini söyleyerek ertesi gün evi terketti gitti. Bu kadınla ilgili konuların ve hususların aile birliğimizi devamlı huzursuz ettiği, eşimle aramızda kavga, tartışma vs yarattığı yakın akrabalarımız tarafından şahit olunmuş olaylardır.
Bu durumda ne yapabilirim. Elimde resim yok. Büyük ihtimal başkalarının üzerine olan hatlardan görüşmelerini yapıyorlar. Ancak bu kadının da eşimi bırakacağı yok. Eşimin de onu bırakacağı yok sanıyorum. bir dava açabalir miyim ? Zor bir durum içindeyim. Ne olur bana yardım edin .
Old 04-08-2011, 13:06   #2
üye31284

-Eğer boşanmak istiyorsanız boşanma davası açabilirsiniz. Bu davada eşinizden maddi, manevi tazminat ve nafaka talep edebilirsiniz.

-Sizi aldattığı kadına karşı da tazminat davası açabilirsiniz.

-Ayrıca tehditler dolayısıyla kadın aleyhine suç duyurusunda da bulunabilirsiniz.

Tamam, elinizde delil niteliğinde resim yok ama anlatımlarınıza bakılırsa pek çok geçerli başka delil var.

1) Başkalarına ait numaralar üzerinden, size tehdit mesajları atıldığına göre, bu tehditlerle ilgili savcılığa suç duyurusunda bulunmanız halinde, hat sahibinin ifadesi alınacak ve hat sahibi ceza almak istemeyeceğinden, mesajı gerçekten çeken kişinin kim olduğunu muhtemelen itiraf edecektir.

2) Eşiniz, aile bireyleri önünde sizi aldattığını itiraf ettiğine göre söz konusu aile bireylerinin yapacağı tanıklık da delildir.

3) Kadının, eşinizle aranızda huzursuzluk çıkardığını gören akrabalarınızın tanıklığı da delildir.

4) Ayrıca, kadını tanıdığınıza göre, isim ve soyadını da biliyorsunuzdur. Boşanma davası içinde, eşinize ve kadına ait telefonların geçmişe yönelik son bir yıllık arama ve mesaj dökümlerini isteyip, hangi sıklıkla kimlerle görüştüklerini tespit de edebilir ve bu suretle de aldatmayla ilgili ip uçlarına ulaşabilir, iddialarınızı destekleyebilirsiniz.

Davanızı bir avukat aracılığıyla takip etmeniz menfaatinizedir.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi