Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

çocuğum kaçırıldı savcılık bulmuyor

Konuyu Kilitleyin
Old 01-04-2011, 17:04   #1
Konuk

Varsayılan çocuğum kaçırıldı savcılık bulmuyor

Konu şu ki : Velayeti bende olan oğlum 3 ekim 2009 tarihinde babası ve babaannesi tarafından kaçırıldı.savcılığa polise şikayete bulundum ama o tarihten beri bir sonuç alamadım.hakklarında SULH ceza mahkemesinde davası görülmüş ve babası 3 şubat tarihinde yakalanıp ifadesi alındıktan sonra serbest bırakılmış. Oğlum 7 yaşında bu yıl ilkokula başlaması gerekiyordu fakat yakalanırız korkusuyla okula bile göndermemişler.bu kişiler çocuğumu kaçırarak bir suç işliyor onu okula göndermeyerek ikinci bir suç daha i,şliyorlar ama yakalanıp tekrar serbest bırakılıyor.dün savcılığa gittim şikayette bulundum savcılık bana bu iş bizim değil biz buna takipsizlik kararı veririz bu kamu davası değil icra mahkemesine gidin dediler,icra mahkemesine gittik icra müdürlüğüne gidin dediler,icra müdürlüğü git bana avukatınla gel dedi avukatım yok baroya gittim avukat veremiceni söyledi.yani ben kendime muhatap bulamadım.ortada bir suçlu var yakalınyor ve çocuk nerde diye sorulmuyor çocuğun okula gitmesi gerektiğini söylüyorum okula göndermiyorlar diyorum kimsenin umrunda değil.merak ediyorum yargıda bir boşluk mu var beni kim dikkate alacak ortada söz konusu olan benim çocuğumun hayatı bakın sizede şikayet ediyorum çocuğumu kaçırarak bir suç ve onu okula göndermeyerek ikinci bir suç işliyorlar ben milli eğitim bakanlığı ve milli eğitim müdürlüğü olmak üzere başvurmasığım yer kalmıyor ama kimse bir çaba sarfetmiyor.burdanda bir sonuç alamazsam cumhurbaşkanına kadar yazıp görüşeceğim.ben 2009 yılından ber içocuğumu görmüyorum artık birileri devreye girsin bu adaletsizliği ortadan kaldırsın.her zaman deniyorki burası hukuk devleti nerde hukuk devleti burası teksas gibi herkes istediğini gayri resmi yapıyor ve hiçbir yargı organı bunun hesabını sormuyor.ikinci dönem başladı benim çocuğum okula gitmesi gerekirken köşe bucak kaçırılıyor bunun peşine devletin düşmesi gerekmiyor mu?ilkokul çağındaki çocukları okula göndermemek suç değil mi?çocuk kaçırmak suç değil mi?nasıl ifadesi alınıp serbest bırakılır.artık aranmıyoruz güvencesiyle istediği yere rahat bir şekilde kaçırabilir çocuğu neden bulp tekrar salıyorlar.siz yargının en tepesindeki kurumsunuz bunu sizde çözemezseniz artık diyecek bir şey bulamıyorum.ve sizi göreve çağırıyorum bu işi siz çözeceksiniz.artık bu mağduriyetimi giderin.çocuğumu bulun suçluları cezalandırın.oğlumu olması gerekn yere okuluna gönderin.
kanun çıkarılıyor ama nasıl çıkarılıyor artık şüphelerim var.ben ihbarda bulunuyorum ihbarımı alacak olan savcıdır ama benim konum değil diyor onun konusu değilse şikayetimi alır ve gerekli yere gönderir değil mi gerekli yer artık nereyse bizde bilmiyoruz ordakilerde bilmiyor herkes topu bir başkasına atıyor bu arada gerçek suçlular elini kolunu sallayarak yurdun neresindelerse geziorlar.artık yoruldum makam makam gezmekten ve bir sonuç alamamaktan sözyler misiniz bu işi kim çözecek? tv programlarına mı çıkayım yani bu işi biz yapamıyoruz onlar daha iyi yapıyor mu diyorsunuz?karşıma çıkan çoğu kimse bana bunu söyledi.yargının itibarı yok mu?neden yargı değilde tv programları buluyor?benim bu noktada ne yapmam lazım
Old 02-04-2011, 11:34   #2
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.Katılımcı

Bazı durumlarda etkili olabilecek diğer bir girişim de
Kadının Statüsü Genel Müdürlüğüne başvuru yapmaktır.

Adres : Ziya Gökalp Cad. No:40 Kızılay Ankara/TÜRKİYE
Telefon : 90-312 430 45 77
Fax : 90-312 430 76 70
Web Sitesi : http:// www.ksgm.gov.tr
E-Posta : info@ksgm.gov.tr
Old 03-04-2011, 18:29   #3
Av.M.Yücel

Boşanma ilamında çocuğun velayetinin size verildiğine dair hüküm varsa İcra İflas Kanunu'nun 25a maddesi gereğince kesinleşmiş boşanma ilamını icra takibine konu yapabilirsiniz.

Şayet borçlu tebligattan itibaren yedi gün içerisinde çocuğu teslim etmez ise, icra dairesi çocuğu nerede bulunursa bulunsun borçludan alıp size vermek suretiyle ilamdaki hükmü yerine getirir.

Tabii çocuk teslimi teknik bir konu olduğundan bu konuda bir avukattan hukuki yardım almanızda fayda vardır. Şayet avukat tutabilecek gücünüz yok ise bulunduğunuz yer barosuna müracaat ederek yoksul olduğunuza dair belgeleri sunmanız halinde tarafınıza Adli Yardım Bürosu'ndan bir avukat görevlendirilir.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi