Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Kindergeld

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 06-09-2015, 15:07   #1
Konuk

Varsayılan Kindergeld

İyi günler,
benim sorunum; yaklaşık 1,5 yıldan bu yana kindergeld almıyorum. Bunu da jobcenter'e bildirmiştık, fakat jobcenter halen daha kindergeld aldığımızı varsayıp aylık 184,- euro kesinti yapıyormuş. Biz bunun farkına yeni vardık ve Familienkasse'den yeni bir belge alıp tekrar jobcenter'e götürdük. Ancak onlar da bize sadece son 3 ayın kesintisini geri ödediler. Bu durum yasalmıdır, yoksa gecen 1,5 yılın tam parasını ödemek zorundalar mı? Beni bu konuda bilgilendirirseniz cok sevinirim. Şimdiden yardımınız için teŞekkür ederim.
Old 08-09-2015, 23:17   #2
Gemici

Alıntı:
İyi günler,
benim sorunum; yaklaşık 1,5 yıldan bu yana kindergeld almıyorum. Bunu da jobcenter'e bildirmiştık, fakat jobcenter halen daha kindergeld aldığımızı varsayıp aylık 184,- euro kesinti yapıyormuş. Biz bunun farkına yeni vardık ve Familienkasse'den yeni bir belge alıp tekrar jobcenter'e götürdük. Ancak onlar da bize sadece son 3 ayın kesintisini geri ödediler. Bu durum yasalmıdır, yoksa gecen 1,5 yılın tam parasını ödemek zorundalar mı? Beni bu konuda bilgilendirirseniz cok sevinirim. Şimdiden yardımınız için teŞekkür ederim.
Sayın Konuk,
Hangi nedenle 1,5 yıldan beri Kindergeld (Çocuk Parası) almadığınızı bilmiyorum. Hakkınız olduğu halde çocuk parası için müracaat etmedi iseniz belirli durumlarda Jobcenter, parayı almadığınız halde alıyormuşsunuz sayar ve size verdiği paradan keser. Çocuk parası alma hakkı ortadan kalkmışsa durum değişir elbette.
Jobcentere bildirmiştik diyorsunuz. Bildirdiğinizi kanıtlarsanız kesintileri çocuk parasının kesildiği andan itibaren geri alabilirsiniz. Yazılı olarak bildirimde bulunmadı iseniz kanıtlamak biraz zor olur.

Jobcenter sadece üç aylık geriye doğru ödeme yaparım diye size bir bildirimde bulundu ise, bu bildirimden itibaren bir ay içinde itiraz (Widerspruch) hakkınız var. Bu itirazı nereye yapacağınız Size gönderilen bildirimde (Bescheid) belirtilmiştir. Bulunduğunuz yerde bir avukata danışmanızda fayda var.

Saygılarımla
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi

THS Sunucusu bu sayfayı 0,04340100 saniyede 13 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.