Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

çocuk kaçırma acil

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 21-04-2015, 16:06   #1
Konuk

Varsayılan çocuk kaçırma acil

iyi günler. velayeti babada olan kızımı cuma 17:00 den pazartesi 17:00 ye kadar görme kararim bulunmaktadır. baba cuma günü saat 11 gibi mesaj ile artık iş sebebi ile farklı ilde ikamet edeceğini çocuğu ordan alabileceğimibildirmiştir. bulunduğum il ile o il arası sekiz saat. teslim etmek zorunda mi veya ben aldıktan sonra teslim etmek zorunda miyim? pazartesi günü getirip bana teslim etmekzorundasın gibi konuşmaları mevcut. getirip bana görme günü teslim etmediği için icra yoluna gitmem gerekir mi sonuçta vermicem demiyor gel al diyor ben gelip almam diyor. benim bulunduğum ilde ailesi var Ben pazartesi ailesi almaya gelirse vermeyip babadan teslim aldım baba bulunduğu ilden gelip alirsa babaya teslim edicem diyerek vermezsem bunun cezai yaptırımı var mı ayrıca baba oraya yeni esiyle gitti eşi hamile bir aya doğumu var. Yeni taşındığı ilde hiçbir tanıdığı yok kirada ben calisan bekar ailemle kaliyorum. benim velayeti almam için geçerli sebep midir ayrıca velayet davamı suan temyizde bu son olayları nasıl kullabilirim. tekrar dava mi açmayaliyim? teşekkür ederim
Old 21-04-2015, 16:20   #2
Av.Ufuk Bozoğlu

sayın Katılımcı,

Babanın kalıcı olarak başka bir ile taşınması söz konusuysa, aile mahkemesinden çocuğunuzun sizinle kişisel ilişkisinin yeniden düzenlenmesi için dava açmak gerekir.

Geçici bir durumsa, karar dosyası üzerinden ara kararla geçici bir süre için düzenleme yapılması aile mahkemesinden istenebilir.

Değişik bir karar almadan, çocuğunuzu süresinde teslim etmemek sıkıntı doğuracaktır. Teslim etme borcu size aittir. Çocuğunuzu güvenli bir biçimde babaya ve/veya gösterdiği adrese teslim etmenizde yarar vardır. Teslim ettiğinize dair bir yazılı, imzalı belge almanız da iyi olacaktır. Babanın gösterdiği kişilere teslim ettiğniizi kanıtlamanız açısından verdiği talimatı duyan birilerinin yanınızda olması da önerilir.

Cuma gününe kadar aile mahkemesine durumu izah eden bir dilekçe ile başvurulup görüşme süresinin halin icabına kadar uzatılmasını talep edebilirsiniz.

Tanıdığınız bir avukattan doğrudan yazılı, fiili destek alınız.

sAYGILAR
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi