Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

uluslararası alanda çalışan arkadaşlarımız için bilgiliendirme

Old 07-12-2008, 15:39   #1
yyyasemin

Varsayılan uluslararası alanda çalışan arkadaşlarımız için bilgiliendirme

Arkadaşlar uzun bir aradan sonra genel bir bilgilendirme yapmak istedim. Birçok arkadaşım bana internet üzerinden ulaştı yüz yüze görüştüğüm kişiler de oldu. Bunun akabinde ( 1 yıllık süre ) amerika ile ve ingiltere ile yaptığım bağlantılarda, buradaki arkadaşlarımıza nasıl yardımcı olabiliriz diye düşündük. ( bazı arkadaşlar rakip toplama dedi )) ) Daha açık konuşmak istersem :
1 : Hukuk fakültelerinde ( yeditepe maltepe kültür başkent v.d ) eğitim ve danışmanlık yapacağız. ingiltereden gelecek olan bir yabancı ile...
2 : Bizden buradan veya yüzyüze görüştüğümüz kişilerin istekleri doğrultusunda bulduğumuz master, hukuk sertifika programı ve hukuk ingilizce programlarını bir hizmet olarak sunacağız.
Sonuç olarak arkadaşlar birikimlerimizi paylaşmadan öte aktif hale getirip size ulaşabileceğiniz bağlantılar için de yardım etmeye çalışacağım.
Umarım bu başlangıçla mahçup olmayız ve sizlere elimden geleni yapabilirim.
Selam ve Saygılarla
Av. Yasemin Güllüoğlu ( LLM ) ( Sağlık hukuku uzmanı )
Old 21-12-2008, 04:05   #2
harbeli

iyi günler danışmanlık yapacağınızı yazmışsınız ben yazdığınız ünv. lerde değilim fakat bulgaristanda hukuk fak. öğrencisiyim hataylıyım türk vatandaşıyım burada oturum hakkım var 6 aylık veya 1 yıllık oturum alıyoruz süre bittiğinde yeni başvuru ve yeni sure...
sorun şu ki 6 aylık oturum ücreti 270 1yıllık ücreti 550 ytl gibi 1 para ama yabancılar polisi 6 aylık veya 1 yıllık para ödememize rağmen bu süreyi 2-3 ay kestiği oluyor...
tam olarak 2 yıl 3 gündür bulgaristandayım 3 defa 6 aylık 1 defa 1 yıllık oturum aldım ve 20 subatta oturum surem bitiyor tekrar başvuru yapıp oturum süremi uzatmam gerek bu durum sadece benim için böyle değil en azından butun tanıgım oturumlu kişiler için bunları hakkımızı yiyorsunuz diye dava etmeye kalksak mahkeme polisi haklı cıkarır sonuç itibariyle yabancıyız veya yanlış mı düşünüyorum nasıl bir çözüm önerirsiniz şimdiden teşekkür ederim iyi calışmalar
Old 21-12-2008, 23:15   #3
yyyasemin

Konununz tamamen farklı bir alan, uluslararası hukuk a girmektedir.
Bu sorun sadece sizde değil yakın bölgedeki birçok ülkede var, bu konuyla ilgili iyi bir araştırma yapılması gerekiyor. Benim yeterli bir bilgim yok açıkçası , size önerim o bilgede görev yapan Türk uyruklu avukatlara danışmak, Türk konsolosluğuna gidip bilgi almak olmalıdır.

Sizin için bir kaç kişiye bunu soracağım.
Old 22-12-2008, 00:42   #4
harbeli

ilginiz için teşekkür ederim tavsiye ettiğiniz yolu deneyeceğim ilk fırsatta türk konsolosluğuyla görüşeceğim avukat varsa konsolosluk biliyordur gelişmelerden sizi haberdar edeceğim sizden ricam sizinde beni bilgilendirmeniz iyi calışmalar diler tekrar teşekkür ederim

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi