Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Soruları Arşivi THS Hukuk Soruları alanına 2000-2007 yılları arasında gönderilmiş eski soruların arşivlendiği forum alanımız. Bu alan yeni mesajlara ve yanıtlara kapalıdır ve sadece arşiv amaçlı olarak yayında tutulmaktadır.

İsim Benzerliği Ve İcra

Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 02-01-2005, 13:55   #1
elemterefish

Varsayılan İsim Benzerliği Ve İcra

merhaba arkadaşlar. bolu merkezli bir mobilya ve halı mağazasının ankaradaki şubesinden 1999 ve 2000 yıllarında halı almıştık ve bütün borçlarımızı ödeyerek senetlerimizi aldık ve hala saklamaktayız.borcumuzun bitmesinden birkaç yıl sonra evimize karakoldan bir çağrı geldi ve kimlik bilgilerimi istediler. ben de ibraz ettim. daha sonra firmanın avukatlık işlerini üstlenen boludaki avukatlık bürosundan borcumuzun olduğunu ve hakkımızda icra davası açıldığına dair bir bildirim geldi. ben de bunun üzerine halıları aldığım mağazaya gittim ve bir yanlışlık olduğunu söyledim.konuyu araştırdığımızda aynı mağazadan aynı ismi taşıyan bir kişinin alışveriş yaptığı ve borçlarını ödemediği ve icra davasının ismi benzerliği nedeniyle bize açıldığı ortaya çıktı.aynı ismi taşıyan bu kişinin adresi de farklıydı. bu hatanın düzeltileceğine ve bir daha rahatsız edilmeyeceğimize dair bize iyiniyetlerini belirttiler.daha sonra bize ankarada bu konuyla alakalı dava için mahkemeden davet kağıdı geldi fakat bazı sebeplerden dolayı davaya gidemedik.geçenlerde de avukatlık bürosundan tekrar bir kağıt geldi ve borcumuzu ödemediğimiz takdirde haciz yapılacağını söylüyor. tekrar konunun çözülmesi için mağazaya gittim.yanlışlık olduğunu onlar da kabul ediyor ama problemin çözümü için hiçbir şey yapmıyorlar. haciz davası bizim adresimize açılmış.acaba bize haciz yapabilir mi? bize mahkemeden haciz işlemi yapılacağına dair bir bildirim de olmadı henüz.problemin çözümü için karşı dava açacığım acaba tazminat talep edebilirmiyim?nasıl bir yol izlemem gerek.yardımcı olabilirseniz müteşekkir kalırım.
Old 03-02-2005, 09:38   #2
ibrahimbey

Söz konusu mağadayı, imza sahteciliğinden şikayette bulunacağınıza dair uyarabilirsiniz.

Keza, menfi tespit davası açarak, takibin iptalini sağlayıp, %40 tazminat alabilirsiniz.

Eğer eşyalarınız haciz edilirse, maddi ve manevi tazminat davası açabilirsiniz.

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi