Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Lisans Eğitimi Hukuk Lisans Eğitimi ile ilgili sohbetler ve konular

Dokuz EylÜl Hukuk

Yanıt
Old 24-08-2006, 23:28   #1
nektanebo59

Varsayılan Dokuz EylÜl Hukuk

mrb lar ben dokuz eylül hukuk fakültesini yeni kazanmış bir öğrenci olarak siz değerli üyelerimizin fakültem hakkındaki düşüncelerini öğrenebilir miyim acaba? Şimdiden msg. yollayan herkese tşkler.
Old 25-08-2006, 13:47   #2
lavania

Alıntı:
Yazan nektanebo59
mrb lar ben dokuz eylül hukuk fakültesini yeni kazanmış bir öğrenci olarak siz değerli üyelerimizin fakültem hakkındaki düşüncelerini öğrenebilir miyim acaba? Şimdiden msg. yollayan herkese tşkler.
okulumuza hoşgeldin!!! pişman olacağını zannetmem..
Old 25-08-2006, 13:57   #3
Viyola

Varsayılan Selam

Önce hayırlı olsun diyorum.Ben de bir Dokuz Eylül mezunuyum ve bu konuda mütevazi olamayacağım.İyi bir tercih yaptığını düşünüyorum.Gerçekten kaliteli ve bu işin ehli hocalardan ders alacaksın.Buna bir de İzmir gibi bir şehir de okumak eklenince...
Old 25-08-2006, 16:45   #4
Cevher

Olumlu

Tebrik ederim.Ben de DEÜ 3.sınıfa geçtim.Bazı eksiklikleri olsa da Türkiye'nin sayılı hukuk fakültelerinden biri herkesin bildiği gibi.Aktif sistemin bilinciyle mi tercih ettin bilmiyorum ama umarım bu sistemden hoşnut kalanlardan olursun. Haftada iki gün devam zorunluluğu olan derslerimiz oluyor.Bu derslerde olaylar veriliyor ve biz de sorular çıkartıp bi dahaki derse kadr arştıryoruz.3 haftada bir de bunlarla ilgili sınav oluyoruz.Anlaycağın sürekli .Genel olarak bu kadar anlatabileceklerim.Hoşgeldin
Old 26-08-2006, 16:29   #5
Avukat Ayşegül

Tebrikler.Bende 3. sınıfa geçtim ve kendi adıma fakültemizdeki sistemden memnunum Arkadaşımızın da bahsettiği gibi haftada iki kez ortalama 20 kişiden oluşan sınıflarımızda oturumlarımız oluyor,bir önceki oturumda bize verilmiş olan olaylardaki soruları cevaplıyoruz,tartışıyoruz.Oturumlarda konuşmak,aktif şekilde derse katılmak eğitim yönlendiricimizin bize 20 puan üzerinden vereceği sözlü notu açısından oldukça önemli.Bunun yanı sıra her dönem hazırladığımz ödevlerimiz oluyor(10 puan üzerinden değerlendiriliyor)Tabi bir de 3 haftada bir olduğumuz sınavlarımız varGerçekten yoğun bir çalışmayı gerektiren bir sistem.Ancak bu çalışmalarımızın iyi hukuk eğitimi için gerekli olduğunu düşünüyorum.Umarım biraz olsun yardımcı olabilmişimdir. Başarılar..
Old 26-08-2006, 22:40   #6
JUDAS

DEÜ Hukuk Fakültesi mezunu olarak gururla söyleyebilirim ki Türkiye'nin en seçkin hukuk fakültelerinden birinde en seçkin hocalarla tanışmak üzeresin....
Seni kutlarım...
Old 28-08-2006, 15:08   #7
kezzy

tebrikler arkadaşlar aramıza hoş geldiniz bende dokuz eylül üniversitesindenim. aktif eğitimin ve hocalarımızın kalitesi tabiki tartışılmaz bu nedenle doğru tercih kesinlikle
konuaklama konusuna gelince okadar gözünüzde büyütmayin izmir bir öğrencinin en rahat yaşayabileceği şehirlerden bir tanesi, yurt sıkıntısı çekmezsiniz temiz ve rahattır hepsi ancak ev gibi değil tabiki zaten biraz daha çevreye alıştıktan sonra arkadaşlarla birlikte evde kalabilirsiniz hatta okul etrafında tek başınıza kalmak isterseniz bir+bir evlerde bulunmakta
Old 28-08-2006, 15:23   #8
Serkan Polat

bence yandın sıkıcı ve boş bir egitime hoş geldin.. ve boş gidecende
Old 28-08-2006, 17:29   #9
Gordon

Niçin böyle söylediniz anlayamadım bu kadar kötü olamaz değilmi? Hiç bir eğitim boş değildir kaldı ki Dokuz Eylül Hukuk boş olsun. Eğer öyleyse Dokuz Eylül mezunu olan başarılı avukat, hakim ve savcılar yalanmı söylüyorlar?
Yanlış anlamayın sizi eleştirmiyorum herkesin düşüncesi farklı olabilir ama en azından biraz daha yumuşak eleştiriler yapmak lazım.
Yinede düşünceleriniz için teşekkür ederim en azından ben çabalayıp boş çıkmamaya çalışırım.
Old 28-08-2006, 17:32   #10
Av. R. Onur ÇINAR

selamlar

öncelikle hayırlı olsun

arkadaslar gayet iyi acıklamıslar sistemi

ben de sana sınavlarımızın test oldugunu soyleyim...
Old 28-08-2006, 17:38   #11
Gordon

Peki bu sınavların test şeklinde olması iyimi yoksa kötümü? Yani yorum kabiliyemizi köreltmezmi? Birde sınavlara kanunlamı giriliyor?
Old 28-08-2006, 17:43   #12
kezzy

bence olumsuz yönde etkilemekteydi sonuçta yazı yazma kendimizi ifade etme kabiliyetimizi körelttiğine inanıyordum hoş her dönem ödevler hazırladığımız için bu açığı böyle kapattığımızı iddia etselerde iddialar çürültülmüş ıolsa gerekki arkadaşlar , bu dönemle birlikte sistemde biraz değişiklikler olacak mesela dersler dönemlik hale getilecek vede sınavlar klasik olacak hocalarımızdan duyduğum bilgilerdir bunlar arkadaşlar
Old 28-08-2006, 17:47   #13
Gordon

Çok teşekkür ederim yardımlarınız için. Umarım yazılı şeklinde olur zira testle hukuku pek bağdaştıramadım.
Old 28-08-2006, 18:07   #14
Av. R. Onur ÇINAR

dostum
klasik dersler
pdö dersleri
3 haftada bir sınav
dönemlik ödevler
sene sonunda tümd derslerden tüm seneden sorumlu olduğun bir final sınavı
bu sınavlar ancak test olursa bi işe yarar

test olursa da hukukla bağdaşmaz

test olmazsa da bu iş eğitim değil ancak angarya diye nitelendirilerbilir
Old 28-08-2006, 18:12   #15
Av. R. Onur ÇINAR

hocaların kanaati yüzde 20

pdö sistemine karşı olan hocaya denk gelirsen sana 19 ya da 20 verir (20 üzerinden) yok eğer bu sistemi benimsemiş hocaya denk gelirsen tamamen objektif bir değerlendirme yapar ve ne yaparsan yap alacağın not 17yi gecemez..yuzde 10 luk sömestr ödevi de aynı şekilde değerlendirilir... bazı hocalar çok zor sorulardan oluşan bir sınav yapar ve o sınav sonucu senin ödev notun olur... ya da çok kolay bir konuda 3-4 haftada hazırlayabileceğin bir konuda 15-20 sayfalık bir ödevle çok rahat 9-10 alırsın

madem kazanmışsın şimdii dua et ki sistemden yana olmayan hocaya denk gelesin...

yoksa işin çok zor..
Old 28-08-2006, 19:05   #16
korayoz

deü;benim girdiğim sene hakimlik sınavını kazandırma oranında başarısı ankara hukuğu bile geçip 1.olan ancak pdö sisteminin ilk mezunlarını verdiği sene ilk 5 e bile girmeyi başaramayan arada sırada istanbul yada gazi hukuğumu yazsaydım diye az düşünmediğim fakültem.ama genede finallerden muaf olunca iyiki bu okulu yazmışım diyorum
Old 28-08-2006, 23:02   #17
Avukat Ayşegül

Arkadaşlar sınav sistemimizde bir değişiklik yok bildiğim kadarıyla.Üniversitemizin sitesinde 2006-2007 akademik takvimi ile ilgili duyuruda dersler yıllık görünüyor.Bu durumda sınavlarımızda test şeklinde olmaya devam eder.Bu sene sınav sisteminde yeni başlayanları etkileyecek bir değişme var.Test usulünde 4 yanlışın 1 doğruyu götürmesi söz konusu bildiğim kadarıyla .Bunu fakültemiz öğrencilerinin hazırladığı dokuz hukuku sitesinde dekan yard. M.Ruhan Erdem'in yaptığı duyuruda okumuştum.Yeni başlayanların işi biraz zor olucak sanırım
Old 29-08-2006, 16:29   #18
kezzy

arkadaşlar kesin bir bilgi değil sınav sistemin değişeceği ancak %90 doğru.. hocalarımın söylediklerini aktardım ben buraya hem geçen bütlerde 4.sınafların sınavlarıda klasik oldu buda bunu bir nevi doğrulamakta. akademik takvim çok önceden belirlenmişti bizim fakülte süprizlerde doludur heran her değişikliğe hazır olun derim
Old 29-08-2006, 17:08   #19
korayoz

tam bitiriceğimiz senede yapılmazki bu.geçen sene okulu bitirenlerin çoğu muaf oldu diye acısını bizden çıkarırlar artık.peki kezzy bu klasik sınavın nasıl olduğu hakkında bilgin var mı?gene toplu sınav şeklindemi oluyor,eğer toplu sınav şeklindeyse bence hiçbir faydası olmaz ben bi kere mazeret sınavına girmiştim ve klasik yapmışlardı.okadar konunun içinden bilmediğin bi yerden sorarlarsa tüm çalışmaların boşa gidiyor.çünkü toplu sınav olduğundan fazla soru soramıyorlar ve işin şansa kalıyor.
Old 29-08-2006, 17:19   #20
kezzy

sevgili korayoz yukardada belirttiğim gibi dersler dönemlik hale gelecek ayrıca geçen sene 4 sınıflarda pdö yoktu bu nedenle sınavlar ayrı ayrı yapıldı
Old 29-08-2006, 17:28   #21
korayoz

bende mazeret sınavına ilk dönem girmiştim.eğer sınav toplu değilse güzel.ancak zorlanacağımız kesin çünkü klasik sisteme hiç alışık değiliz.ayrıca bu pdö sistemininde sonu geldi herhalde yavaş yavaş kaldırıcaklar yada 2. sınıftan itibaren klasik siteme dönücekler gibi geliyor bana.
Old 29-08-2006, 17:37   #22
kezzy

valla sevgili dekanımız siteme en başından beri karşı gelenlerden kaldırılabilir yada tam anlamıyla aktif eğitime geçiş yapılabilir bence tıp fakültsinde olduğu gibi
Old 29-08-2006, 19:18   #23
Serkan Polat

bukadar hırslı oldun icin tebrik ederim . ama malesef şu bir gercektir ki hukukçu dedin mi kalem tutabilmeli ama bizim okulda aktif eyitim degil ezber ve enkolay şekilde sınıf nasıl gecilir ügretiliyorr.. sen 4 .sınıfa gelince herseyi anlarsın.. hadi kolay gelsin okulu inşalah boş bitirmesin ve farkın olur...........
Old 31-08-2006, 08:20   #24
Cevher

Önemli

Sınav sisteminin değişeceğini hocalar söylemişti,haklısın ama bizi etkilemez.Bu dönem girenleri etkileyebilir.Bir de sınavlarda yanlış doğruyu götürecek denmişti ama o uygulama da yeni girecekleri etkileyecek.
Old 31-08-2006, 10:45   #25
nrşsthkkç

Kitap kitaplar

hepinize hayırlı olsun kayıt yapacağınız esnada size ders kitapları satmaya çalışacaklar sakın almayın çünkü o kitaplar eski ve hiç bir işe yaramıyor üstelik derslerde de o kitaplar okutulmuyor yani daha sonra tekrar kitap almak zorunda kalmayın diye söylüyorum geçen sene 65 lira ya satıyorlardı
ben almıştım çünkü bana bilgi veren olmamıştı
tanıdığınız herkese söyleyin
boşu boşuna masraf yapmayın çünkü hukuk kitapları yeterince pahalı zaten bunu göreceksiniz
hocalar hangi kitapları okutacağını derslerde söylüyorlar acele etmeyin
çünkü hukuk sabit bir alan değil her gün bir kanun değişiyor mümkün olduğunca son baskıyı almaya çalışın (/kanunların ve kitapların\)
ben 2.sınf öğrencisiyim
Old 31-08-2006, 10:58   #26
Cevher

Biz de isteyerek almadık ama mecburen herkes almak zorunda
Old 31-08-2006, 11:04   #27
nrşsthkkç

kim demiş almak zorunda diye ben aldım fakat bir baskı olmadı yanlış anlaşılmasın bu işler aldatmacalar zaten tatlı dille olur bana bu kitapları dekanlığın çıkardığını söylediler doğrudur fakat eski kitaplar olduğunu okula başlayınca gördüm bunu yeni başlayanlara söylemek istedim

üstelik kimse kitap almak zorunda bile değil
yeni gelen arkadaşlarımızı kandırmasınlar istiyorum
onlar bizleri enayi yerine koyup kitapları satmaya çalışyorlar biz neden bunlara müsaade edelim

madem kitapları o kadar değerli neden derslerde okutmuyorlar derste okutmayı bir kenara bırakın önerilen kitaplar arasında bile yer almıyorlar
yeni kazanan arkadaşlar beni dinliyorlarsa almasınlar

sattıkları kitapların piyasa değerini söylemek isterdim ama piyasa da yok ki ben ne yapayım
Old 31-08-2006, 14:28   #28
Serkan Polat

yaa sence bunların ne yaptıgı belli olur mu
bence hayır... ne umutLA kazan dık ne umutsuzlukla bitirecez..ben bunu süylüyorsam diyerlerin vay haline ............
Old 31-08-2006, 14:37   #29
Serkan Polat

ne pişman olmayacak .. bence hayatının en büyük hatasını yaptı
Old 31-08-2006, 15:17   #30
kezzy

Alıntı:
ne pişman olmayacak .. bence hayatının en büyük hatasını yaptı

çok karamsarca bence okadarda vahim değil okulumuzun hali sen neler bekliyordun bilemiyorum ama
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi