Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Lisans Eğitimi Hukuk Lisans Eğitimi ile ilgili sohbetler ve konular

Gazi Üniversitesinde Hukuk öğrencisi olmak!

Yanıt
Old 25-08-2008, 16:24   #61
üye9283

Hayırlı olsun diyelim o zaman,aramıza hoşgeldin...
Old 26-08-2008, 00:46   #62
burakyılmaz

önceliklee merhabaAA herkese bendeE bu senee GAZİdeyim hayırlısıylaa..amaa atılann mesajlardann 4ve üstüü senenin çokk çilelii geçeceğinee kanısınaa vardımm(ders çalışşmasını sevmeyenbiri oalrak).Beni bu kanıdan kurtarmakk isteyenlr varsa nolur yardımcı olsuN
Old 26-08-2008, 21:22   #63
üye9283

Çok çileli geçer diyip, şimdiden gözünü korkutmayalım.
İlk iki senen muhtemelen az çileli geçer
Zamanla çile sana arkadaş olur,kardeş kardeş geçinir gidersiniz...
Sana da yeni okulun hayırlı olsun diyelim o zaman.
Yardımcı olabilceğimiz konular olursa bu sayfadan ben ve diğer arkadaşlarım sizleri aydınlatmaya çalışacaktır.
Old 27-08-2008, 00:05   #64
burakyılmaz

Alıntı:
Yazan YASEMİN
Çok çileli geçer diyip, şimdiden gözünü korkutmayalım.
İlk iki senen muhtemelen az çileli geçer
Zamanla çile sana arkadaş olur,kardeş kardeş geçinir gidersiniz...
Sana da yeni okulun hayırlı olsun diyelim o zaman.
Yardımcı olabilceğimiz konular olursa bu sayfadan ben ve diğer arkadaşlarım sizleri aydınlatmaya çalışacaktır.

şakaları bilee çileli yAa teşekkür ederim kazanan diğer arkadaşlara da hayırlıı olsun..gönlümüzce olur inşallah.ilginize de teşekkürler bu aradaa.3sene boyuncaa en büyük yardımcılarımız abilerimiz ablalarımız olucak herlade.neyse fazla uzatmadan bi soru daha sormak istiyorumkullardan açılmadan derslerle ilgilii kitap veya notları bulmak istiyorumm da mümkünmüdür ya da mantıklımıdr ön hazırlık mayetindee??yardımcı olursanız teşekkürler.saygılar...
Old 27-08-2008, 13:55   #65
esra38

mantıklı ama hiç gerek yok zaten ilk hafta pek bişey olmaz.hocalr gelir ama derse gelen olmaz.hatta bu sene bence herkes bayram sonunda gider,okulda pek kimse olacağını sanmıyorum,ankarada oturanlar hariç sınav dönemi zaten calışırsın ne gerek var şimdiden çalışmaya kitapları da hemen almaya gerek yok çünkü hocalar farklı kitap isteyebiliyo yada hiç kitap almana bile gerek olmadan notlar yetiyo bazı derslerden,notlarda kırtasiyede var
Old 02-09-2008, 15:17   #66
kasvetlim

öğrencilerin ankara hukuktaki kadar zorlanmadığı hatta bazılarının yatarak geçtiği rivayet edilen ve ben yazokulunda bütünlemeleri nasıl geçeceğim diye ter dökerken gazili arkadaşlarımın hayatın tadını çıkararak en baba hukuk derslerini rahatlıkla üstten alarak yazın geçebildiği klasik bir tabirle bir hukuk fakültesi adına oldukça rahat bitirilebilen bir eğitim kurumu görüntüsü var. yanlışım varsa düzeltin. eksiği eğitim kalitesinde düşme olması avantajı ise oss kalitesi yüksek ve öğrenciler arası bir uçurumu olmayan bir fakülte...
Old 08-09-2008, 23:54   #67
burakyılmaz

merhaba
ben bu sene gazi hukuktayım da 8-12si arası ders alma işlemleri varmış.İlk sene danışman kendisi yapıyomuş diye duydum, geçen sene yeni kayıt yaptıran arkadaşlar bilgilendirirlerse kısa sürede, memnun olurm
teşekkürler
Old 09-09-2008, 17:21   #68
üye9283

Alıntı:
Yazan kasvetlim
öğrencilerin ankara hukuktaki kadar zorlanmadığı hatta bazılarının yatarak geçtiği rivayet edilen ve ben yazokulunda bütünlemeleri nasıl geçeceğim diye ter dökerken gazili arkadaşlarımın hayatın tadını çıkararak en baba hukuk derslerini rahatlıkla üstten alarak yazın geçebildiği klasik bir tabirle bir hukuk fakültesi adına oldukça rahat bitirilebilen bir eğitim kurumu görüntüsü var. yanlışım varsa düzeltin. eksiği eğitim kalitesinde düşme olması avantajı ise oss kalitesi yüksek ve öğrenciler arası bir uçurumu olmayan bir fakülte...

Bütün görüşlerinizi bir cümleye sığdırmaya çalıştığınız için açıkçası tam anlaşılır olmamış ama duyumlarınız ve tahminlerinize katılmak pek mümkün görünmüyor.
Hangi üniversite olursa olsun hiçbir hukuk fakültesindeki dersleri yatarak geçmek mümkün olamaz. Dönemlik ders programı sistemini bizzat yaşamadığınızdan olsa gerek tek bir dönemden sadece iki dersle yıl uzatan arkadaşların durumunu veya yaz okulunda ders almanın zorluğunu bilmiyorsunuz. Eğer bütünleme sınavı sistemiyle öğrenim gören bir üniversite olsaydık çok daha rahat edeceğimizi düşünüyorum. Fakültedeki arkadaşlarımın genel isteği de her zaman bütünleme sistemine geçişin sağlanabilmesi olmuştur.Ama malesef koşullar buna izin vermiyor.
Old 09-09-2008, 17:24   #69
üye9283

Alıntı:
Yazan burakyılmaz
merhaba
ben bu sene gazi hukuktayım da 8-12si arası ders alma işlemleri varmış.İlk sene danışman kendisi yapıyomuş diye duydum, geçen sene yeni kayıt yaptıran arkadaşlar bilgilendirirlerse kısa sürede, memnun olurm
teşekkürler

Evet 8-12 eylül arası ders alam işlemleri gerçekleştirilecek.Sen harcını yatır,
yapabiliyorsan öğrenci kaydını internetten yine kendin de yapabilirsin ama yanlış birşey yapmak istemem diyorsan dönüşü olmayan bir durum ortaya çıkmaz. Danışmanın da senin öğrenci kaydını yapar veya yanlış yapmışsan da düzeltir,sorun olmaz.
Old 13-09-2008, 10:23   #70
üye25928

Varsayılan Gazi evrenkenti hukuk fakültesini benim için farkı

Öncelikle bu sene Selçuk evrenkentini kazanmış bir hukuk öğrencisi olarak üst dönemdeki abilerimden ve Kırşehir Ağır Ceza Reisi'nden (kendileri hem konyali hem Selçuk mezunu hem de Selçuk da yüksek lisans mezunudur) öğrendiğim kadarıyla fakültemizin bazı önemli hocaları Gaziye geçmişler ve Selçuk bu hocalar gidince çok kan kaybetmiş. Gazi hukuk, Odtü ye çok yakındır. Aşti'nin karşısındadır. Sevdiği kişi odtü de okuyan birisi için bulunulmayacak bir fırsattır Kampüs alanında olmaması da benim kişisel kanaatim bir avantajdır. Bir de Ankara'da okuyor olmak başkadır. Çünkü Konya'da bir evrenkent var. Ankara'da, Konya'daki o evrenkentten daha iyi olan dört beş tane evrenkent bulunmaktadır. Ayni liseden yahut ilden gelen daha fazla arkadaşı ile görüşme imkanı çok fazladır bu yüzden Gazi hukuk öğrencilerinin. Bu da bence yadsınamayacak avantajdır. Bu sene ilk senem lns. çalışıp Gazi ye gelmeyi deniyeceğim. Dışardan bir insanın naçizane görüşü budur. Saygılarımla..
Old 14-09-2008, 10:44   #71
Hasan Bahadır Büyükavcı

Alıntı:
Yazan kasvetlim

"Yatarak geçen rivayeti" genelde kendini yukarılarda gören Hukuk Fakülteleri öğrencileri tarafından uydurulmuştur. Hemen hemen her Ankara Hukuk öğrencisinde bu düşünce mevcuttur. Ancak gerçek durumda hiçde öyle birşey yoktur. Mesela Ankara hukukta bütünleme sistemi vardır ve insana güvence vermektedir. Ancak Gazide yaz okulu sistemi vardır ve hangi derslerin açılacağı belli değildir. Genelde de 6dan fazla ders açılmaz ve kaldığınız dersi 1 sene sonra paşalar gibi yeniden alırsınız. Kalırsanız 1 sene sonra yine...
Rahat bittiğine inanmıyorum.
Eğitim kaliteside oldukça iyidir. Mesela Gazide betacopy olayı olmadığı için Ankara hukuklu arkadaşlar gibi vizelere kadar yatıp sonra betacopyden aldığı notlarla ders geçemiyoruz. Derse gidiyoruz, not tutuyoruz.
Eğer eğitim seviyesini cidden merak eden varsa sınavlarda sorulan sorulara bakabilirler. Özellikle Medeni Usul- İcraİflas-DÖH-Sigorta-Eşya-Ceza sorularını incelemelerini ve kendi fakülteleriyle karşılaştırmalarını isterim.
Old 04-10-2008, 16:54   #72
koçeroo

Varsayılan dokuz eylül hukuk

Arkadaşlar ben 9 eylül hukk fakültesi öğrencisiym.Daha 1. sınıftayım. Şunu öğrenmek istiyorum. Hukuk aynı zamanda araştırma gerektiren bir bölüm olduğundan bir hukuk öğrencisi kendisini ne yönde geliştirmelidir. Birde birçoğunuz Ankara yada Gazi hukuk öğrencisi. Hukukta öğrenim üniversitesine göre çok farkediyormu?
Old 30-05-2009, 20:49   #73
BegümC.

Öncelikle şunu belirtmek isterim ki,hangi hukuk fakültesinde okuyorsa okusun,bir hukukçuya diğer fakülteleri küçümsemek,aşağılamak hiç yakışmıyor.ÖSSde yanlış yapacağı 2 matematik sorusu kendisini o fakültede görmesine sebep olabilirdi.Tıpkı Ankara Hukuk'un bilmediği ,yalnızca bildiğini sandığı yönlerini yererek kendi fakültesini yüceltme çabasına girmesinin hiç yakışmadığı gibi...

"Ankara Hukuk'ta vizelere kadar yatıp betacopy'den çalışarak ders geçmek" sözü gerçekten yüzümde bir tebessüm yarattı.Bunun pek de mümkün olmadığını şöyle açıklayayım:

- Ankara Hukuk'ta dersler yıllıktır,yılda 1 vize ve 1 final yapılır.Vizeler %10 finaller %90 puandır.
-Geçme notu 100 üzerinden 70'dir.Bu da demektir ki,vize de 100 bile alsanız (ki anca rüyanızda alırsınız)finalde 70 almadan o dersi geçemezsiniz.
-Notların arkadaştan değil de kırtasiyeden alınabiliyor olması o fakültenin kolay bitirildiği anlamına gelmez.Hatta şöyle ki,Lale Sirmen'İn kendi eliyle teslim ettiği ders notları okulun içindeki notçuda bulunmasına rağmen ve derslerde birebir aynısı işlenmesine rağmen,"20 aldım yupppiii" diye sevinenlerin bol olduğu bir fakültedir.(ÖSS'de 400 hatta bu sene 600 kişi almasına rağmen taban puanına ulaşmanın bu kadar zor olduğu bir okulda öğrencilerin bu kadar kapasitesiz olması fazla ironik olurdu sanırım.)
-Her dönem seçilen 2şer seçmeli dersin (ki gerçek anlamıyla seçmeli derstir bunlar,okulun kısıtlı olarak sunduğu 2 dersten biri değildir.) 1-2 tanesi ingilizce hukuk dersleri olmak üzere her seçmeli ders için yaklaşık 5-6 alternatifi vardır ve bu seçmeli dersler dahi alanında isim yapmış hocalar tarafından verilmektedir.(Parlamento Hukuku seçmeli dersinin Erdal Onar gibi bi Anayasa Hukuku dahisinden alınabileceği bir okuldur.)Ve bu seçmeli derslerin ne bütünlemesi ne yaz okulu hiç bir şeyciği yoktur.

Ama önemli bir eksiği vardır ki sanırım tüm hukuk fakültelerinin ortak durumudur,o da pratik derlerinin azlığıdır.
Benim düşüncem,bir hukukçu okulunu okurken tarafsızlığını koruyabilmelidir. Okulunda eksik olduğu yönleri kendi çabalarıyla tamamlamalıdır.Bunları hararetele örtbas etmeye çalışmak veya yok saymak ne o okula ne de başka okullara bir şey kazandırmaz, kaybettirmez.

Belirtmeden geçemeyeceğim, bir okulun eğitim kalitesine dikkat çekilmek isteniyorsa,sınav sorularının göz kamaştırıcılığı ne kadar isabetli bir seçimdir bilemiyorum.
(Mesela ben burada "Yeni TCK'ya yöneltilen eleştiriler nelerdir ve neden?Bu eleştirilerin haklı bulduğunuz ve bulmadığınız yönlerini belirtiniz.Gerekçesiz cevaplar değerlendirilmeyecektir. (100 puan)" gibi bir Ceza Hukuku sorusu sorarak,Gazi Hukuk'un Ceza dersindeki eğitim kalitesini belirleyebilir miyim?? Hiç sanmıyorum...)
Old 03-06-2009, 22:52   #74
Hasan Bahadır Büyükavcı

Alıntı:
"Ankara Hukuk'ta vizelere kadar yatıp betacopy'den çalışarak ders geçmek"

Bu ifade kendisini yukarıda gören arkadaşlara misliyle mukabeledir. Yatarak ders geçme ibaresi finallere laylaylom girip ders geçmek değildir. Dersi tamamen takip edip, kendi notunu alıp çalışıp geçmektir. Merak ediyorum devam yüzdesi nedir?

Alıntı:
"20 aldım yupppiii"

Eşyadan 20 almak iyidir, 20 almaya sevinmek iyidir. Ama ben Sigortadan 25 alacağımı duyduğumda yuppi diyecekken 0 almıştım. Deniz Ticaretinden 25 almak gurur vericiydi.

Alıntı:
Belirtmeden geçemeyeceğim, bir okulun eğitim kalitesine dikkat çekilmek isteniyorsa,sınav sorularının göz kamaştırıcılığı ne kadar isabetli bir seçimdir bilemiyorum.

Sınav soruları gayet iyi bir kriterdir.

Anlatmak istediğim bizim mükemmeliğimiz değildir. Mükemmeliğin fakültenin isminden kendilerine sari olduğunu sananlardadır.
Old 04-06-2009, 05:16   #75
BegümC.

Sanırım yanlış anlaşılmışım ki yanlış noktalara değinilen bir cevap almışım.

"Ankara Hukuk'ta vizelere kadar yatıp ders geçme" ifadesi size aittir, bana değil.Ve bence sizi çok yanlış yönlendirmektedir. Teknik sorunlardan ötürü alıntı yapamadığım için ifadenizi özetlemiş ve yüzümde yarattığı tebessümü belirtmiştim.Tam olarak şöyleydi ifadeniz:

Alıntı:
"Mesela Gazide betacopy olayı olmadığı için Ankara hukuklu arkadaşlar gibi vizelere kadar yatıp sonra betacopyden aldığı notlarla ders geçemiyoruz."

Bu söylediğinize sizin dahi inandığınızı sanmıyorum.Evet betacopyden not kolay temin edilir,hatta betacopy'e gerek bile yoktur Hocaların ders notları okulun içinde kitap satışta satılmaktadır.Ama sadece bunları okuyarak, dışarıdan hukuk bitirmek pek muhtemel değildir.Ankara Hukuk gibi ders geçme notu 70 olan okullarda hiç mümkün değildir.

Benim cevabım sizin ifadenizin aslında Gazi Hukuk'u yatarak geçilebilen bir okul olarak gören arkadaşın ifadesiyle ne kadar benzer olduğunu göstermek içindir.Yani o karşısında el pençe divan durduğunuzu sandığınız kendini sırf fakültesinin isminden dolayı üstün gören at gözlüklü anlayışa ne kadar benzer bir yanılgı içinde olduğunuzdur.

Vizelerin %10 etkili olduğuna değinerek vizeden alınan notla ders geçme ifadenizin ne kadar afaki olduğunu belirtmek istedim.Notların kolay yoldan temininin Eşya Hukuku örneğimde olduğu gibi pek de bir işe yaramadığını belirtmek istedim."Bakın biz eşyadan 20 alınca sevinçten topluca zıplıyoruz" gibi bir durumun anlaşılmış olması gerçekten komik.

Ben bir Gazi Hukuk'lu olsam,her şeyden önce tarafsız olma yükümlülüğü olan bir hukukçu olarak ÖSS öncesi bu foruma uğrama ihtimalleri olan öğrencilerin tercihlerini daha objektif yapabilmeleri adına kendi okuluma yönelik artıları dile getirirken eksilerini de dile getirirdim.Ki bir Ankara Hukuk'lu olarak "pratik yapma azlığı" gibi bir konuya değinerek eksilerini ama sizin önyargılı afaki çıkarımlarınıza karşı da okulumun artılarını belirterek bunu bir ölçüde sağlayabildiğimi düşünüyorum.Tıpkı sizin,okulunuzda dersleri yatarak geçtiğinizi ima eden Ankara Hukuk'lu arkadaşa öyle olmadığını izah etme amacına sevk eden düşünceniz gibi...

İğneleme yapma gereğinizi gerçekten anlayamıyorum ama ben yine de cevap vereyim ki varmak istediğiniz yeri görelim:
Ankara Hukuk'ta devam yüzdesi oldukça düşüktür.Prof.Dr. Süha Tanrıverdi hocamızın dediği gibi "Devam zorunluluğu olsaydı bu fakültede ders işlenemez hale gelirdi."
Çünkü Türkiye'de en yüksek kontenjanlı hukuk fakültelerinden biridir,yılda 500 civarı öğrenci almaktadır.Ankara Hukuk'ta devam eden öğrenci sayısının azlığından nereye varabilirsiniz öngörebiliyorum, yanılıyorsam düzeltin sanırım devam eden öğrencilerin azlığını belirterek Ankara Hukuk'a bir gol atmış olacaksınız (?) Ama sandığınızdan daha farklı bir tablo olması ihtimali de kuvvetle muhtemeldir.Mesela siyasi olaylar sebebiyle bu devam edemeyen %5 göz altında,cezaevinde vb. olabilir.%10 sırf merakten okuyan 70li yaşlarına merdiven dayamış amcalar teyzeler olabilir.Tam zamanlı işlerde çalışan,evli çocuklu öğrencilerin sayısı da oldukça fazladır. 200 kişilik sınıfımda 40 kişinin böyle olduğunu varsayarsak 60 kişinin de keyfi nedenlerle gelmediğini varsayarsak yarı yarıya bir oran çıkar.Ders geçme oranına baktığımızda ise yine oldukça düşüktür.Buna rağmen derslere gelmeden yatarak geçme başarısını gösteren arkadaşları tebrik ediyorum ve saygıyla eğiliyorum.Oldukça üstün bir zeka gerektirir.

İlla sınav sorularının iyi bir kriter olması konusunda hem fikir olmamızı dilerseniz,ben şöyle bir yaklaşımın daha tutarlı olacağı kanaatindeyim.

Gazi Hukuk'ta okuyan bir hukukçu adayı,diğer fakülte hocaları tarafından hazırlanan sorularda da aynı başarıyı gösterebiliyorsa o zaman o fakültenin hocaları da,sınavları da,eğitimi de,kalitesi de iyidir.

Her ne kadar siz "sınav soruları gayet iyi bir kriterdir" gibi gerekçesiz bir hükümde bulunmuş olursanız olun benim düşüncem kalitenin o fakültenin kendi sınavlarının çözülmesiyle değil farklı fakültelerin veya kurumların sınavlarında gösterilen başarıyla belirleneceğidir.Mesela hakimlik,savcılık sınavlarında mezunların başarısı iyi bir kriterdir. Ve ben Gazi Hukuk'un oransal başarısının ne kadar iyi olduğunun farkındayım.

Sayın Büyükavcı beni fakültesinin isminin arkasına sığınıp diğer fakülteleri küçük gören anlayışın tarafı olarak görüp cevaplarınızı bunun üzerine kurmanızı üzüntüyle karşılıyorum.Bir hukukçunun en büyük hatası karşıdaki iddiaları yanlış anlayarak savunma geliştirmektir sanırım.Gazi Hukuk'a yönelik hiç bir iddiada bulunmadığım gibi aslında hiç de sandığınız gibi karşı taraf da değilim.Hem kendi fakülteme hem sizin fakültenize yönelik eleştirilerimi kişiselleştirmeden geliştirebilirseniz bence bu forumun amacına daha doğru hizmet etmiş oluruz.Zaten bu ülkenin her ne kadar sayısı 30u geçse de hepimizinde bildiği gibi aslında sayılı hukuk fakültesi vardır ve bu fakülteler arasında karar vermek oldukça zor.

Umarım bu sefer daha doğru ifade edebilmişimdir.Bunu da daha doğru noktalara parmak basan cevaplar vererek göstereceğinizden hiç şüphem yok...
Old 04-06-2009, 13:51   #76
Hasan Bahadır Büyükavcı

Sayın BegümC,
Yatarak geçme ibaresini keyfi olarak kullanmadığımı, bu forumda yazı yazan "kasvetlim" rumuzlu üyeye hitaben yazdığımı forumdan anlamış bulunmaktasınız. Bu üye Ankara Hukuk'u Gazi Hukuk ile karşılaştırmakta, en zor derslerin çok kolay geçildiğini iddia etmekte, yatarak okuduğumuzu söylemektedir. Mesajının sonunda da "yanlışım varsa düzeltin" demektedir.
Ben de bu yanlışı düzeltmek amacıyla Ankara Hukuktaki durumu ile kendi okulumdaki durumu karşılaştırarak "asıl yatanın" ben değil o olduğunu belirtmeye çalıştım. Ben böyle düşündüm çünkü bir Gazili olarak yatmakla itham edildim.

Amacımı tekrarlayayım; her fakültede "yatarak geçen" ama kendini yukarıda görenler vardır. Benim sözüm geçme notunun 70 olduğu, Eşyadan 20 alındığında sevinilecek kadar zor bir fakülte olduğu belirtilen Ankara Hukuku yatarak geçip, Gazi Hukuk'a laf atanlaradır.
O yüzden gelin görün sınav sorularımızı, yatarak geçen ben ve benim gibiler nasıl cevap vermişde geçmiş bu sınavları diye çağırıyorum!

O bağsız, bağımsız, at gözlüksüz gözlerinizle benim kim olduğumu, kişiliğimi, yaşantımı bilmeden "sermayenin karşısında durduğumu sandığımı" iddia etmeniz hangi üstün düşüncenin ürünüdür sayın üye?
Old 04-06-2009, 18:07   #77
BegümC.

Bu sizin yine yanlış okumanızın verdiği hararetle yönelttiğiniz sorunuz,cevap vermeye gerek yok sanırım:

Alıntı:
O bağsız, bağımsız, at gözlüksüz gözlerinizle benim kim olduğumu, kişiliğimi, yaşantımı bilmeden "sermayenin karşısında durduğumu sandığımı" iddia etmeniz hangi üstün düşüncenin ürünüdür sayın üye?

Bu da benim daha önceden yazmış olduğum metin:

Benim cevabım sizin ifadenizin aslında Gazi Hukuk'u yatarak geçilebilen bir okul olarak gören arkadaşın ifadesiyle ne kadar benzer olduğunu göstermek içindir.Yani o karşısında el pençe divan durduğunuzu sandığınız kendini sırf fakültesinin isminden dolayı üstün gören at gözlüklü anlayışa(hımm,kimse sermayeden bahsetmemiş..ilginç...) ne kadar benzer bir yanılgı içinde olduğunuzdur.

Karakterinizle ilgili en ufak bir çıkarımda bulunmadım,ne hadddime;sermaye kelimesini kullanmadığım gibi ima dahi etmedim.El pençe karşısında durulan şey,kendi fakültesinin isminin arkasına sığınarak diğerlerini küçük gören anlayış at gözlüklü anlayıştır.(bkz: kasvetli arkadaş) Ama bu anlayışa cevap verirken,kasvetli arkadaşın yanlış düşündüğünü gerekçelerle anlatmak yerine o fakülteye afaki ithamlarda bulunarak yapan anlayış da bir o kadar yanlıştır.(bkz: sayın büyükavcı'nın gazi hukuk'un yatarak geçildiği yanlışına düşen kasvetliyi,"hayıııırrr biz çalışıyoruz asıl siz yatıyorsunuz,hıhhh!" diye çürütmeye çalışan anlayışı)

Çok uzun laflarımın kısası ben hiç bir hukuk fakültesinin ne kasvetli arkadaşın ne sizin iddia ettiğiniz gibi yatarak geçilebildiğini düşünmüyorum.Karakterinizle,yaşantınızla söylediklerimin hiç bir alakası yok.Sanırım bu yanlış anlamanız da tartışmaları kişiselleştirmenizden kaynaklanıyor.

Alıntı:
Ben de bu yanlışı düzeltmek amacıyla Ankara Hukuktaki durumu ile kendi okulumdaki durumu karşılaştırarak "asıl yatanın" ben değil o olduğunu belirtmeye çalıştım. Ben böyle düşündüm çünkü bir Gazili olarak yatmakla itham edildim.

Savunmanızın temeli asıl yatanların Gazili değil Ankara Hukuklular olduğunu belirtmekmiş...Yani Gazi hukukta yatarak geçilmediğini ispatın yolu Ankara Hukuk'ta yatılarak geçildiği iddiasında bulunmak mıdır?? Nasıl bir ispat aracı bu anlayamadım ben...

Bu kadar çabama rağmen,yanılgınızı üstüne basa basa belirtmiş olduğunuzdan ötürü,ben aslında sizin amacınıza daha uygun bir araç önerisi ile gelmiş olduğum gerçeğini görebilmeniz ihtimaline olan inancımı yitirdim.Bu sebeple tartışmaya devam etmekle amacımdan sapmış olurum.
Saygılarımla,

Nimium altercenda verit.Quae ad unum finem locuta sunt, non debent ad alium detorqueri
Old 05-06-2009, 11:06   #78
Hasan Bahadır Büyükavcı

Sayın üye,

Ben de sizle tartışmak istemiyorum.
Old 07-09-2009, 16:52   #79
saruhan_gence

degerli üyeler ben bu sene gazi üniversitesi hukuk fakültesine baslayacagım ve burs alabilecegim kurumlar hangileridir ögrenmek istiyorum yardımcı olursanız memnun olurum..simdiden tesekkürler
Old 09-09-2009, 00:55   #80
albertina

merhabalar şanlı bir isme sahip olan okulda okuyacağım için kendimi şanslı hissediyorum...okulum hakkında herkes başka bir şey söylüyor artık kulaklarımı tıkadım söylentilere gelip yaşayıp öğreniyim tez zamanda...devrem şimdiden selamlar ve başarılar..=)
Old 09-09-2009, 12:17   #81
Dilek Bostan

gazi üniversitesi hukuk fakültesini yeni kazanan arkadaşlar yarın 2 de ingilizce muafiyet sınavı olacak değil mi?
Old 10-09-2009, 23:23   #82
albertina

selamlar tekrardan ilk sene ders seçme işlemleri otomatik olarak yapılıyor diye duydum...doğruluk yanlışlık derecesi nedir...şimdiden teşekkürler...
Old 13-09-2009, 10:21   #83
sümeyye

ya arkadaşlar muafiyet sınav sonuçları ne zaman açıklanır
Old 13-09-2009, 11:05   #84
Dilek Bostan

ben muafiyet sonucları için okulu aradım açan olmadi arkadaslar..albertina gazinin sitesinde ders alma işlemleri ilgili bir şeyler yazıyor..ben de gazi 2.sınıfa geçmiş bi arkadasa sormuştum bütün dersleri almak zorunlu zaten sadece ok veriyosun okul başlayınca da danışman hocaya onaylatıyorsun dedi
Old 14-09-2009, 13:45   #85
albertina

Alıntı:
Yazan Dilek Bostan
ben muafiyet sonucları için okulu aradım açan olmadi arkadaslar..albertina gazinin sitesinde ders alma işlemleri ilgili bir şeyler yazıyor..ben de gazi 2.sınıfa geçmiş bi arkadasa sormuştum bütün dersleri almak zorunlu zaten sadece ok veriyosun okul başlayınca da danışman hocaya onaylatıyorsun dedi

Teşekkürler sayın dilek... 14 ü ile 25 i arası bu ders alma işlemleri bitiyormuş ama okul 28 inde açılıyor sorun olmaz mı..?
Old 19-09-2009, 14:36   #86
mazımm

Varsayılan gazi üniversitesinde hukuk öğrencisi olmak

arkadaşlar ben mehmet istemiyi sorcaktım kadroda olduğı halde neden ders programında adı gözükmüyor istemi hocadan haberi olan beni aydınlatırsa çok sevinirim
Old 19-09-2009, 20:15   #87
sümeyye

gazi 1.sınıf öğrencisiyim ve gazili olmaktan çok mutluyum.
Old 20-09-2009, 11:57   #88
Dilek Bostan

Alıntı:
Yazan albertina
Teşekkürler sayın dilek... 14 ü ile 25 i arası bu ders alma işlemleri bitiyormuş ama okul 28 inde açılıyor sorun olmaz mı..?
sayın Albertina ben danisman hocam sayın begüm isbir e mail attim 25ine kadar ders alma islemini tamamlamak zorundasın dedi ne sorunundan bahsediyorsun tam anlamadim?
Old 20-09-2009, 23:40   #89
albertina

Alıntı:
Yazan Dilek Bostan
sayın Albertina ben danisman hocam sayın begüm isbir e mail attim 25ine kadar ders alma islemini tamamlamak zorundasın dedi ne sorunundan bahsediyorsun tam anlamadim?

Derslere yabancıyız bu bir sorun teşkil etmez mi... Neyse teşekkür ederim tekrardan Sayın Dilek...
Old 16-03-2010, 12:51   #90
shevval

Selam...

Ben Gazi Hukuk 2008 mezunuyum. Gazi Hukukta ogrenci oldugum donemde de mezun olduktan sonra da Gazi Hukuk ogrencisi olmanin avantajini yasadim.

Yurt disinda calisiyorum ve inanin Balkanlarda Gazi Hukuk mezunu oldugumu duyan butun universiteler arastirma gorevlisi olmami istediler.

Su anda buradaki Turk firmasinin birinde hukuk danismaniyim. Makedonyada egitim almamis olmama ragmen buradaki sistemle ilgili hicbir sikinti yasamadim. Bu yuzden Gazi Hukuk ogrencisi olmayi dusunen arkadaslar hic tereddut etmeden ilk tercihlerini okulumuzdan yana yapsinlar.

Sicak bir ortamda herkesin tek derdinin iyi bir egitim almak oldugu bir kurumda kendilerini yetistirmekten memnun olacaklardir.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi