Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Dava dilekçesine yazdıklarımın çarpıtılması

Konuyu Kilitleyin
Old 06-06-2013, 12:24   #1
Konuk

Varsayılan Dava dilekçesine yazdıklarımın çarpıtılması

Öncelikle yardımlarınız için çok teşekkür ederim. Eşimle çekişmeli bir boşanma davamız mevcut. Sürekli mahkemeye dilekçe veriyorum. Şu an üçüncü dilekçeye cevap vermem istendi. Ama bir önceki dilekçemde yazdığım çoğu şey çarpıtılmış. Ben çocuğumun bakımının çok zor olması nedeni ile işten ayrılmak zorunda kaldım. Dilekçede bunu kızımın çok sorunlu bir bebek olmasından dolayı işten ayrılmak zorunda kaldım şeklinde yazdım. Sorunlu kelimesi karşı tarafça çarpıtılmış çocuğuma bir anne olarak sorunlu dediğim için velayetinin bana verilmemesi gerektiği ifade edilmiştir. Çocuğa sorunlu demek velayeti etkilermi. Çocuğum 5 yaşında. Nasıl cavap verebilirim bu iddaya. Çok teşekkür ederim.
Old 06-06-2013, 13:22   #2
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
Yazan Konuk
Öncelikle yardımlarınız için çok teşekkür ederim. Eşimle çekişmeli bir boşanma davamız mevcut. Sürekli mahkemeye dilekçe veriyorum. Şu an üçüncü dilekçeye cevap vermem istendi. Ama bir önceki dilekçemde yazdığım çoğu şey çarpıtılmış. Ben çocuğumun bakımının çok zor olması nedeni ile işten ayrılmak zorunda kaldım. Dilekçede bunu kızımın çok sorunlu bir bebek olmasından dolayı işten ayrılmak zorunda kaldım şeklinde yazdım. Sorunlu kelimesi karşı tarafça çarpıtılmış çocuğuma bir anne olarak sorunlu dediğim için velayetinin bana verilmemesi gerektiği ifade edilmiştir. Çocuğa sorunlu demek velayeti etkilermi. Çocuğum 5 yaşında. Nasıl cavap verebilirim bu iddaya. Çok teşekkür ederim.

Sayın Konuk,

Çocuğun yaşı itibariyle annenin yanında olması gelişimi için daha uygun kabul edilmektedir. Kaldı ki yazdığınız cümlenin o şekilde çarpıtılması tek başına karşı tarafa bir avantaj sağlamaz. Hakim, dilekçeyi bir bütün olarak ele alır.

Davalarınızın sağlıklı takibi ve hak kaybının önlenmesini teminen, çevrenizdeki bir avukattan profesyonel yardım almanız yararınıza olur.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi