Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Soruları Arşivi THS Hukuk Soruları alanına 2000-2007 yılları arasında gönderilmiş eski soruların arşivlendiği forum alanımız. Bu alan yeni mesajlara ve yanıtlara kapalıdır ve sadece arşiv amaçlı olarak yayında tutulmaktadır.

Kiracı Sorunu

Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 31-12-2004, 13:20   #1
mskocabay

Mesaj Kiracı Sorunu

sAYIN HUKUKÇULAR BANA YARDIMCI OLURMUSUNUZ. SORUNUM ŞUDUR. YIKAMA ÜZERİNE UFAK BİR İŞ YERİM VARDI EKONOMİK NEDENLERDEN DOLAYI KAPATTIM VE İŞİMİ KÜÇÜLTEREK EVİMDE DEVAM ETMEYE BAŞLADIM. APARTMAN DAİRESİNDE OTURUYORUM VE 5. KATTAYIM. YAPTIĞIM İŞ ÇEVRE CAFELERDEN KİRLİ MASAÖRTÜSÜ ALARAK EVİMDE YIKAMAK. EVİMDE 2 EV TİPİ ÇAMAŞIR VE KURUTMA MAKİNASI VAR. İŞİN YOĞUNLUĞU YÜZÜNDEN SAAT GECE 12 YE KADAR ÇAMAŞIR MAKİNALARI ÇALIŞIYOR. BU DURUMDA DİĞER APARTMAN SAKİNLERİ İMZA TOPLAYARAK KAYMAKAMLIĞA VERDİLER. KAYMAKAMLIK BELEDİYE YE YÖNLENDİRDİ VE ZABITALAR GELDİ. BİR TEBLİGAT YAPIP GİTTİLER. BEN EVİMDE SADECE YIKAMA YAPIYORUM MAL SATMIYORUM MÜŞTERİ GELMİYOR. DİĞER APARTMAN SAHİPLERİ VERDİKLERİ DİLEKÇE İLE BENİ DAİREDEN ÇIKARAMADIKLARINI GÖRÜNCE EV SAHİBİME BASKI YAPARAK BENİ EVDEN ÇIKARMASINI İSTEDİLER. KONTRATIM BİR YILLIKDI VE BU MAYIS AYINDA İKİNCİ YILIM DOLACAK. EĞER EV SAHİBİM PROTESTO ÇEKER VE ÇIKMASSAM BU İŞE DEVAM ETTİĞİM TAKDİRDE EVDEN ÇIKARILMAM MAHKEME SÜRESİ DAHİL NE KADAR SÜRER. VE İKİNCİ HUSUS PROTESTO ÇEKME TARİHİNDEN ÖNCE BEN YAPTIĞIM İŞİ DÜKKAN GİBİ BİR YERE TAŞIR , EVDE YAPMAYI BIRAKIRSAM EV SAHİBİ PROTESTO ÇEKERSE BEN ÇIKMASSAM ORTALAMA NE KADAR SÜRE DAHA OTURABİLİRİM. BU ARADA TÜM KİRALARIMI VE AİDATLARIMI YATIRIYORUM VE KONTRAT YAPARKEN NOTERDEN ONAYLATMADIM YANİ ŞU TARİHTE ÇIKACAM DİYE NOTERDEN BELGE ONAYLAMADIM SADECE NORMAL KONTRAT VAR.

YARDIMLARINIZ İÇİN TEŞEKKÜRLER.
Old 02-01-2005, 11:50   #2
Av.Levent

Sayın Kocabay;
Öncelikle yaptığınız bir iş olsun olmasın buradan para kazanın kazanmayın toplum halinde yaşarken uyulması gerekli kurallar vardır. Bu kuralların başında da komşuluk hukuk gelir. Özellikle apartman gibi bu kuralların yoğun yaşandığı ortamlarda her birey diğerlerini rahatsız etmeden onlara huzursuzluk vermeden yaşamak durumundadır. Sizin yaptığınız gece 12 kadar çamaşır makinenezi çalıştırmaktır ve anladığım kadarıylada bu çalışma gürültülü olmaktadır. Komşularınız da bundan rahatsızlık duymaktadırlar.
Siz aslında hukukun arkasına sığınıp zaman kazanmak istemektesiniz. Buradan böyle anlaşılıyor. Zira devamlı mahkeme süresini sormaktasınız.
Apartman komşularınızın yapacağı bir dava ile hakimden bu gürültünün giderilmesini istemek olacaktır ki dava sonucunda hakim sizin çamaşır yıkama saatlerinize bir sınır getireceği kanısındayım. Bu pek hoşunuza gitmesede en azından bir sınır gelmiş olacak ve geceleri bulan gürültüden komşularınız bir nepze rahatlamış olacaklardır.
Sizin ve ev sahibinizin aranızdaki ilişki konusunda bir cevap vermeyeceğim cünkü yukarıdada bahsettiğim gibi siz hukukun arkasına saklanmak istiyorsunz ve zaman kazanmaya çalışıyorsunuz. Bir cevap verirsem adaletin tecellisinde yardımcı olacağıma adaleti geçiktirerek onun yoluna takoz koymuş olurum.
Old 02-01-2005, 13:30   #3
mskocabay

levent bey öncelikle fikirleriniz için teşekkür ederim. Yaptığım işin doğru olmadığının farkındayım. zaman kazanmak yolunda bir çabam var çünkü sağlam bir işim yok ve aynı zamanda üniversite öğrencisiyim. beni çok zor günler bekliyor ve kendimi buna hazırlamak çabasındayım. yani mahkeme olduğu takdirde hakim tahliyeme mi yoksa makina çalışmasına sınır mı koyar iş bunla da bitmiyor bu gerginlikler yüzünden 4 ay sonra ev sahibim protesto çekecek. benim amacım hukukun arkasına saklanmak değil hukukun bana verdiği hakları kullanmak.

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi