Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hasta Hakları Hukuki Destek Merkezi (HASDEM) Hasta Hakları Hukuki Destek Merkezi (HASDEM), THS Hasta Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece hasta haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [HASDEM Portalı]

Ambulansdaki çalışan sayısı

Yanıt
Old 25-02-2015, 04:52   #1
Ferhat diyar

Soru Ambulansdaki çalışan sayısı

Merhabalar Efendim Ben 07/07/2014 Sabahi Saat 5 Gibi Ambulansi Aradim Ve Hastayi Almasi Için Adres Bilgilerini Verdim... Ambulans Geldi Ve Rahmetli Annemi Alip Hastaneye Götürdüler Götürmeden önce Olay Yerinde Nabiz Atiyordu Ve Hastaneye Kaldirdilar Fakat Işin Kötü Tarafi Ambulans Ta Sadece Iki Kişi Vardi Biri şöfür Biride şöfürlen Gelen Kişi Ama Doktor Olmadiğini Düşünüyorum şöfürlen Gelen Kişinin (eğer Ispatlayabilirsem Gelen Ambulans Ta Doktorun Olmadiğini Bir Hak Talep Edebiliyormuyum Devletten) çünkü Ayni Gün öğlen Saatlerinde Annemi Kaybettik Allah Kimseye Bu Aciyi Yaşatmasin çünkü çok Zor... Eğer O Ambulans Ta Doktor Olmuş Olsaydi Belkide Annem şimdi Hayatta Olurdu çünkü Bir Ambulans En Az Bildiğim Kadariyla üç Personelden Oluşmaktadir Ama Neden Iki Kişi Lik Bir Ambulans Gelip Hastayi Alabiliyor Hatta Ambulans Hastaneye Vardiği Zaman Hastanedeki Doktor Ambulans çalişanina Kizmişti Boylemi Damar Yolu Açilir Diye Sizden Acil Haber Bekliyorum Hastaneye Gidip Kamera Kayitlarina Bakabilirim Mesela Işime Yararmi Bir Delil Olarak Kullanabilirmiyim
Old 04-03-2015, 15:14   #2
Mesut ÇETİN

Alıntı:
Yazan Ferhat diyar
Merhabalar Efendim Ben 07/07/2014 Sabahi Saat 5 Gibi Ambulansi Aradim Ve Hastayi Almasi Için Adres Bilgilerini Verdim... Ambulans Geldi Ve Rahmetli Annemi Alip Hastaneye Götürdüler Götürmeden önce Olay Yerinde Nabiz Atiyordu Ve Hastaneye Kaldirdilar Fakat Işin Kötü Tarafi Ambulans Ta Sadece Iki Kişi Vardi Biri şöfür Biride şöfürlen Gelen Kişi Ama Doktor Olmadiğini Düşünüyorum şöfürlen Gelen Kişinin (eğer Ispatlayabilirsem Gelen Ambulans Ta Doktorun Olmadiğini Bir Hak Talep Edebiliyormuyum Devletten) çünkü Ayni Gün öğlen Saatlerinde Annemi Kaybettik Allah Kimseye Bu Aciyi Yaşatmasin çünkü çok Zor... Eğer O Ambulans Ta Doktor Olmuş Olsaydi Belkide Annem şimdi Hayatta Olurdu çünkü Bir Ambulans En Az Bildiğim Kadariyla üç Personelden Oluşmaktadir Ama Neden Iki Kişi Lik Bir Ambulans Gelip Hastayi Alabiliyor Hatta Ambulans Hastaneye Vardiği Zaman Hastanedeki Doktor Ambulans çalişanina Kizmişti Boylemi Damar Yolu Açilir Diye Sizden Acil Haber Bekliyorum Hastaneye Gidip Kamera Kayitlarina Bakabilirim Mesela Işime Yararmi Bir Delil Olarak Kullanabilirmiyim
------------------------------------------------------------------------------

Sayın KONUK,

112 Hızır Acil Servis ya da özel hastanelere bağlı Acil Ambulanslarda bir doktor,bir sağlık görevlisi ve sürücüden müşekkil personel görev yapar.
Ama eğer size gelen hasta nakil ambulansı ise bir sürücü ve bir sağlık personeli yeterlidir.
Fakat her iki halde de her türlü kayıt ilgili birim tarafında tutulur.
Eğer durumdan şikayetci iseniz bir dilekce ile şikayetenizi ilgili birime veya TC.Sağlık Bakanlğına yapabilirsiniz.
İlgililer bu şikayetinizi değerlendirip size bir bilgi vereceklerdir.
Bir avukattan destek almak da ayrıca yararınıza olacaktır.
Saygılarımla.

Ecz.Mesut ÇETİN
Old 13-03-2015, 13:17   #3
Nur Deniz

Nakil ambulanslarında bir Acil Tıp Teknisyeni ya da Paramedik ve şöfor nakli gerçekleştirebilir. Doktor bulunması şart değildir ve genellikle de olmaz. Hatta şimdi ATT lerin şöfor olarak kullanıldığı gözönüne alınırsa gelenlerden biri doktor diğeri de ATT olabilir.

Başınız sağolsun.

Saygılarımla.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi