Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Site Lokali Edebiyat, Müzik, Spor, Sinema, Bilgisayar.. Site üyelerimizin hukukla ilgisiz konularda sohbetleri için. [Siyaset ve din bu sitede konu dışıdır!]

Kendİ Kendİnİze KonuŞur Musunuz???

Yanıt
Old 27-12-2008, 13:41   #1
üye27169

Varsayılan Kendİ Kendİnİze KonuŞur Musunuz???

Yürürken veya bir iş yaparken kendi kendinize konuşur musunuz?(sesli ya da sessiz) ????????
Çoğu zaman aniden görünce beni şaşırtan, yolda giderken yalnız ama kendisiyle konuşarak giden insanlara çok kez denk geldim.
Uzun uzun konuşanlar oluyor kendi kendilerine..(Genelde erkekler yapıyor bunu, Bende o zaman kendi kendimle sessizce konuşup kendime diyorum ki,-zavallılar hayat onları daha çok zorluyor demek ki?- diyorum
J

Dün sabah işe giderken de kendi kendine konuşan bir adam gördüm. Kendi kendine soru sorup sonra kendisi cevaplıyordu. Önce korktum. Bana doğru dönmez inşallah diye düşündüm. Etrafımdaki dolu dolu insanlara güvenerek merakla adamın arkasına geçtim. Adam önce kendi kendine kızıyor, sonra da yine kendine moral veriyordu. Ve kendi kendine söylediği bu sözlerden öylesine etkilenmiş gözüküyordu ki bazen kendine tokat bile atıyordu. Kendi kendine konuşan çok insan gördüm ama bu adam bana çok ilginç geldi.
Kendi kendime acaba deli mi? Yoksa çok mu akıllı diye düşündüm.... belki de çoğumuzdan daha akıllıydı. Çünkü kendi kendine konuşmasının sonucunda kendi kendiyle olan kavgasını bitirdi ve sustu,gülen bir yüzle yoluna devam etti.
İşe gelince arkadaşıma anlattım, bana dedi ki;-kayınpederim olmasın, o da çok konuşur kendi kendine-???????????? (Tespitim şu oldu: Demek ki kendi kendine konuşan her insan deli değildir çünkü arkadaşımın kayınpederini tanıyorum.)

Ben daha çok sesli değil de sessiz konuşurum kendimle, beynimle fikir alışverişi yaparım.içimdeki sesle mücadele ederim,yaptığım bir şeye içimdeki yanlış derken ben direnir doğru olduğunu düşünür ve doğru olduğuna dair gerekçeler hazırlarım (içimdeki sese),Yani sonuçta bende sessizde olsa kendi kendimle konuşurum........sizce komik mi???

Düşündüm ki, insanın yaşadığı hayat boyunca en fazla birlikte olduğu insan kendisidir.

Herkes her zaman kendisi ile birliktedir. İnsanlardan benimle benim kadar zaman geçiren kişi yok. Başkalarının benim hakkımda bilmediği ya da bilmediklerini sandığım pek çok şeyi yine ben kendim biliyorum. Beni en çok kandıran kişi yine benim. İnsanın kendisiyle bu şekilde konuşması her zaman aklını yitirme alameti değil ve ayrı bir yazının konusu olabilecek genişlikte bir konu. Üzerinde durmaya değer diye düşünüyorum. Ayrıca kendi kendine konuşmak için yalnız olmaya da gerek yok. Aslında kendi kendine konuşan çok insan var.Benim düşüncem insanların bir an dalgınlıkla kafasındaki düşünceleri sesli düşünmesi.Bence insanın kendi kendine konuşması deliliğin alameti değildir. Yolda gördüğüm kendi kendine konuşan bir çok kişi gibi bahsettiğim adam da gayet akıllı gözüküyordu ve kendi kendine olan kavgasındaki sözleri de çok mantıklı geldi bana,(Benimde deli olduğumu mu düşünüyorsunuz?)JJ
Herhalde her insan bunu yapar.bence bu insanın kendisiyle yüzleşmesidir.Kimseye anlatamadığımız özelimizi yine biz biliriz.İnsanın kendi kendiyle konuşması hepimizin yaptığından biraz farklı olabilir ama bunu genel olarak sesli ya da sessiz hepimiz yaparız değil mi?
Mesela hepimiz işimizle uğraşırken geçmişi sorgulayıp, hayaller kurmaz mıyız? Hatta bazen güzel bir müzik de kendimizle dans etmez miyiz.çünkü o an bana en yakın olan yalnızca benimmmmmmm.
insanın doğal hali ne güzel.. İnsanın kendi kendisiyle konuşabilmesi de güzel .
Bende şu an yalnızım ve size yazarken kendi kendimle konuşuyorum..

Old 27-12-2008, 22:46   #2
Av.Mehmet Saim Dikici

İnsan, insan olduğu için konuşur,
Tartışır, kavga eder, sevinir, hoplar, zıplar
Tıpkı bir diğer insan gibi, diğerlerini komik bulur,
endişelenir...

insan, insan olduğu için konuşur,
Suat Abiyi arar "Abi noldu o iş?" diye sorar...

Suat abi noldu o iş?
Old 28-12-2008, 18:33   #5
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Saim

İnsan, insan olduğu için konuşur,
Tartışır, kavga eder, sevinir, hoplar, zıplar
Tıpkı bir diğer insan gibi, diğerlerini komik bulur,
endişelenir...

insan, insan olduğu için konuşur,
Suat Abiyi arar "Abi noldu o iş?" diye sorar...

Suat abi noldu o iş?

Kendinle konuştuğun için duymadım tabi... O iş yarın belli olacak.

İnsanın kendisiyle konuşmasına gelince...Yalnız kalmaya ilişkindir. Konuşacak kimsenizin kalmaması demektir.
Alıntı:
Ayrıca kendi kendine konuşmak için yalnız olmaya da gerek yok.

Kalabalık içinde de kendinizi yalnız hissedebilirsiniz.

Alıntı:
Bence insanın kendi kendine konuşması deliliğin alameti değildir

Bence delilik değilse de alametidir.
Old 28-12-2008, 21:30   #7
üye8180

Ben kendi kendimle konuşurum, ama sadece motive etmek, teselli etmek, sen harika bir kadınsın demek için. En iyi dostumun kendim olduğunu i.e.
Old 28-12-2008, 22:51   #9
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
Yazan Av.Cengiz Aladağ
Kıssadan hisse: Saim bey kendi kendine konuşur.

Kendi kendime konuşmam, Kendimle konuşurum ben de!

Hakikaten.
Old 28-12-2008, 23:36   #10
erkanaga

Ben genelde kendi kendimle sessizce konuşur,sonucu bağıra bağıra söylerim.Gerçi her ne kadar sessiz düşünsem de yaptığım hareketlerden olsa gerek bazen insanların garip garip baktığını görüyorum, eğer çevrenizde böyle biri görürseniz de garipsemeyin ya da deli olduğunu düşünmeyin
Old 29-12-2008, 11:05   #12
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Yazan av-ufuk
Kendimle sürekli konuştuğumu i.e. )

Peki, o sizinle konuşuyor mu? Yoksa sadece dinliyor mu?
Old 29-12-2008, 11:50   #13
uye8490

"Kendi kendime" konuştuğum zaman mutlaka birilerine verip veriştiriyorumdur.

Nezaket ve görgü kuralları gereği yüzüne söylemediklerimi, ne bileyim soğan doğrarken mesela kendi kendime söylüyorumdur.

Ama kendi kendimle daha çok ilk gençlik yıllarında konuşurdum.Şimdilerde sadece düşünüyorum.Yani öyle uzun uzadıya oturup kendi kendimle konuşmak açıkçası yoruyor.

Onyedi onsekiz yaşlarındaydım,kendi kendimle konuştuğuma benden habersizce tanık olan babam ,bir müddet kitap okumamamı istemişti benden.Demek ki o an O da ,bunu bir delilik alameti olarak yorumlamıştı.
Old 29-12-2008, 11:56   #14
Nur Deniz

Konuşurum.

Ben beni duyabiliyor ve anlayabiliyorsam, kendimle elbette konuşurum.

Çaktırmam,bu da ayrı mesele.
Old 29-12-2008, 12:04   #15
supernatural

Neşeli

Kendi kendime de konuşurum ayrıca uykumda daha çok konuşurum
Old 29-12-2008, 12:13   #16
uye8490

Alıntı:
Yazan supernatural

Uykusunda konuşanlarla konuşmak,onlara soru sormak en sevdiğim diyalog ların başında gelir.
Verilen yanıtlar son derece rahat,çoğu vakit alakasız ,alakasız olduğundandır herhalde ,bir o kadar da komik oluyor çünkü.
Old 29-12-2008, 12:20   #17
supernatural

Neşeli

Alıntı:
Yazan Özgür DİKTAŞ
Uykusunda konuşanlarla konuşmak,onlara soru sormak en sevdiğim diyalog ların başında gelir.
Verilen yanıtlar son derece rahat,çoğu vakit alakasız ,alakasız olduğundandır herhalde ,bir o kadar da komik oluyor çünkü.

Evet maalesef ablam yüzünden çok gafil avlandığım olmuştur
Geçen kardeşim de yaptı ders çalışmıyor diye windows'u kitledim.uykumda beni konuşturarak şifreyi almış tabi annem gülmekten kopmuş.İddaya bile girmişler
Old 29-12-2008, 12:20   #18
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Yazan supernatural

Uykuda konuşmak, kendi kendinle konuşmak sayılmaz; diğeri uyuyor çünkü.
Old 29-12-2008, 13:03   #19
üye8180

Alıntı:
Yazan Supernatural
uykumda beni konuşturarak şifreyi almış tabi annem gülmekten kopmuş

O zaman sizin hayatta hiçbir gizli saklınız olamayacak demektir. Çünkü birşey sakladığınızı düşünenler supernaturali uykuda konuşturacaklardır.
Old 29-12-2008, 13:21   #20
Dilge

Uykusunda bolca konuşan hatta şarkı söyleyenlerden biri de benim Yurtta kaldığım dönemlerde oda arkadaşım bir gün uykumda "depresyondayım" şarkısını söylediğimi duymuş Hakikaten insan korkuyo kendisinden böyle bi durumda
Old 29-12-2008, 13:23   #21
Nur Deniz

Çok konuşuyorum kendimle bile ama uykumda asla.
Old 29-12-2008, 13:26   #23
Dilge

Şanslısınız Nur Hanım, zira ben uykumda yalnız kendimle değil başkalarıyla da sıklıkla konuşuyorum.
Old 29-12-2008, 13:26   #24
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Yazan Nur Deniz
Çok konuşuyorum

Bugünlerde hep doğru tespitlerde bulunuyorsunuz.
Old 29-12-2008, 13:29   #25
Nur Deniz

Alıntı:
Yazan Av.Cengiz Aladağ
Bugünlerde hep doğru tespitlerde bulunuyorsunuz.

Soğuktan olmasın?

Ve evet kesinlikle uykumda yazmıyorum THS ye.

İyi ki.
Old 29-12-2008, 13:29   #26
Nur Deniz

Alıntı:
Yazan dilgehuk
Şanslısınız Nur Hanım, zira ben uykumda yalnız kendimle değil başkalarıyla da sıklıkla konuşuyorum.

Bunun bir çözümü olmalı. Eğer varsa bence hemen çözün derim.
Old 29-12-2008, 13:42   #27
supernatural

Neşeli

Alıntı:
Yazan Av.Cengiz Aladağ
Uykuda konuşmak, kendi kendinle konuşmak sayılmaz; diğeri uyuyor çünkü.

Onu öylesine yazmak istemiştim
Old 30-01-2009, 14:48   #28
supernatural

Alıntı:
Yazan supernatural

kendi kendimle konuşmaktan delirmek üzereyim galiba
Old 30-01-2009, 17:25   #29
Nur Deniz

Alıntı:
Yazan supernatural
kendi kendimle konuşmaktan delirmek üzereyim galiba

Ben seni duyuyor ve anlıyorum süperkardeşim, delirmiyorsun, merak etme..
Old 30-01-2009, 19:39   #30
supernatural

Neşeli

Alıntı:
Yazan Nur Deniz
Ben seni duyuyor ve anlıyorum süperkardeşim, delirmiyorsun, merak etme..

şükür
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi