Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Eşim Hastamı ? Darp Ediyo, İffetsizlikle Suçluyor Hakaret Ediyor

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 16-02-2015, 23:23   #1
Konuk

Varsayılan Eşim Hastamı ? Darp Ediyo, İffetsizlikle Suçluyor Hakaret Ediyor

sayın yetkililer ben 55 yaşında musevi uyruklu tc vatandaşı bir bayanım 15 ay evvel bir müslüman beyle evlilik yaptım bey elinde bir bavullla geldi evlendik evliliğimizin 15 inci günü beni ihanetle suçladı yumrukladı açtığım iş yerinde çalışmamı engelledi şidettli kavga yüzünden kendi evimden ayrılmak zorunda kaldım ben xxx adasında yaşamaktayım istanbula eski iş yerime geldim 3 aylık evliydim ve çalışıp ona para yolladım darp mahkemesi yüzünden adaya izinli döndüm xxxx adsında benle boşanmaya söz verdi diye şikayetimden vazgeçtim aynı gece tekrar darp etti jandarma 1 ay uzaklaştırma kararıyla yolladı ben işime döndüm ve pişman oldunu söyledi özür diledi ve anlaşmalı boşanma davası açtık fakat elimize tebligat ulaşmadığı için dava düştü kapandı kendi sokakta kaldığı gidecek yeri olmadığı için iş yerime yanıma işe aldım aynı binada kalmaya başladık devamlı takip halinde benim telefon konuşmalarımı kaydetmekte ve beni iffetsizlikle suçlamaya devam etti acıdığım için sokağa brakamadım 62 yaşında yazık dedim ama iş yerim kapandı ve ben ocak ayı sonunda işimi terk etmek zorundaydım 1 senedir çalıştım ona baktım 2 ayda bir dövdü gitti özür diledi geldi bu gidişlerde kredi almış yemiş bitirip gelmiş tesadüf maillerde gördüm banka dekontlarını itiraf etti ilk eşinide 2çocuğunun annesini iffetsizlikle suçlamış boşamış at yarışı ve tatillerde yediği paraları ben ödemek zorunda deilim dedim işimde kapanıyo diye yine darp etti 15 ayda pisikolojim bozuldu arkadaşlarım ailem benle görüşmüyor onlara msj atıp rahatsız ediyor en son darp tan 3 ay uzaklaştırma aldı beni telefonla arayıp sesli msj brakmış abime ablama ağıza alınmıycak şeyler demiş beni abimle beraber olmakla suçlamış pis yahudi diye hakaret etmiş artık tahammülüm kalmadı beni tehdit ediyor başıma bela oldu 15 aydır bana bakmadığı gibi sürekli hakaret ediyor alkol alınca yapıyor alkolsuz gayet kibar özür diliyor bu adam hastamı ben savcılığa türkselde kayıtlı ses mesajlarıyla şikayetçi oldum ama adam hala hakaret ediyor karakol aramış bana savcıya söyliyemiyceğim şekilde sen şusun sen busun onuda savcıya söyle diye msj atıyor ben 27 yaşında trafik kazasında evlet kaybetmiş bir anneyim kadınlık onurum kalmadı pisikolojik tedavi görmüş bir insan olarak madurum ve kimsezizim ailemle görüşmüyorum başka dinde biri ile evlendim diye dışlandım sizden ricam ben bu adam hastamı nereye başvurabilirim avukat tutcak durumum yok bu adamdan kendimi nasıl koruyup boşanabilirim akli dengesi yoksa beni öldürceni söylüyor kimsesizliğimin farkında lütfen yardım edin nereye dilekçe veriyim abim sığınma evine git öldürür seni bu adam pisikopat diyor arkadaşlarımda öyle telde konuşsam yanında biri var diyor arkadaşlarımdan birini yakıştırıyor eşine iftira atmak onu toplumda karalamak suç deilmi beni yaşadığım yere rezil ediceğini söylüyor ada küçük yer benim onurumu yerle bir etti yalvarırım nasıl kurtulcam ben bu hasta insandan kanunda yeri yokmu kadın evlendi diye kötü olmakla rahatça suçlanabilirmi benden sürekli para istiyor verince sen iyi birisin özür dilerim diye msj atıyor hepsi kayıtlı bi hakaret bir özür ne yapıcam bilmiyorum vericeğiniz cevap için teşekkür ederim bana bir yol gösterirseniz sevinirim allah razı olsun SAYGILAR.
Old 17-02-2015, 12:50   #2
Av.Ufuk Bozoğlu

Sayın Katılımcı

Kişiye karşı boşanma davası açabilirsiniz. Tehdit, hakaret, darp kusurlu davranışlardır. Bunları en yakın akrabalarınızın veya arkadaşlarınızın, komşularınızın tanıklığı ile ispatlamanız mümkündür. Ayrıca kişinin eylemleri nedeniyle aldığınız uzaklaştırma kararları ve savcılık, karakol şikayetleri de deliliniz olacaktır.

Şimdiden sonra yaptıklarına da sessiz kalmayın. Savcılığa suç duyurusunda bulunabilir, en yakın aile mahkemesinden KORUMA kararları verilmesini isteyebilirsiniz.

Boşanma davanızı takip etmeniz gerekir. Kişinin adresinin olmaması boşanamazsınız anlamına gelmez. Mahkeme gerekli adres araştırmasını yapar ve yasaya uygun prosedürleri izledikten sonra davalıya tebligatı yapılmış kabul edecektir. Bu sadece zaman alır. Ama boşanmayacağınız anlamına gelmez. Gelirinizin avukatlık ücreti ödemeye elverişli olmadığını ispatlayarak tarafınıza ücretsiz avukatlık hizmeti verilmesini sağlayabilirsiniz. Detaylar ve izlenecek hukuki yol içi mutlaka bir avukat yardımı alınız.

Tebligat aşaması sonrasında kişinin davaya cevap vermemesi de önemli değildir. Davayı takip etmemesi de önemli değildir. Yeter ki siz, boşanmaya sebep olaylarda onun KUSURLU olduğunu ispat edin..

Kişinin iftiralarına karşı da yine suç duyurusunda bulunabilirsiniz.

Maruz kaldığınız şiddeti ancak hukuki yolları kullanmakta sonuna kadar kararlı olursanız bertaraf edebilirsiniz.

Saygılarımla,
Old 17-02-2015, 19:16   #3
Konuk

Varsayılan eşim hastamı darp ediyo iffetsizlikle suçluyor hakaret ediyor

sayın yetkili bana verdiğiniz cevap için çok teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler bana güven verdi boşanabilceğimi bilmek beni rahatlattı iyiki varolmuşunuz biz gibi kadınları bilgilendiriyorsunuz artık cesaretle savcılığa başvurabilirim ve boşanma açıcam allah sizden razı olsun saygılar
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi