Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Davanın reddinde kusur

Konuyu Kilitleyin
Old 06-02-2016, 17:35   #1
Konuk

Varsayılan Davanın reddinde kusur

Merhaba eşim boşanma davası açmıştı. Ben boşanmak istemediğimden reddini talep ettim. Zaten kusurlu olanda eşim , annesi tanıklık etti ona. Olumsuz şeyler söylemiş. Bir de eşimin bi arkadaşı tanıklık etti, o da bişi bilmiyorum dedi. Şimdi ben davanın sonunda , boşanmaya sebep veren olayları yaratanın eşim ve çoğunlukla annesinin yüzünden olduğunu çeşitli örneklerle açıklayacak olursam benim zararıma mı olur ? Çünkü ben boşanmak istemiyorum. Yoksa eşimin annesi dedikleriyle mi kalsın ? Bu arada davanın büyük olasılıkla reddolunma durumu var.. Bana ne önerirsiniz ? Olan biteni hakikatiyle yazıp anlatırsa yani eşimin ve annesinin kusurlu olduğunu bundurumda aynı Zaman'da geçimsizliğe işaret etmiş mi olurum yani hiç yoktan reddedileceksen boşanmaya sebebiyet vermek istemiyorum ama k. Validemizde yalan beyanı yanına kalsın istemiyorum.. Teşekkür ederim. İyi akşamlar
Old 06-02-2016, 22:56   #2
Av. Kürşad MERCAN

Kayınvalideniz hakkında yalan tanıklık yaptığı gerekçesiyle şikayetçi olabilirsiniz.

Yalan tanıklık
Madde 272-
(2) Mahkeme huzurunda ya da yemin ettirerek tanık dinlemeye kanunen yetkili kişi veya kurul önünde gerçeğe aykırı
olarak tanıklık yapan kimseye bir yıldan üç yıla kadar hapis cezası verilir.
Old 07-02-2016, 15:59   #3
Av.Suna SOYDAŞ

Merhaba,
Aleyhinize açılan bir davada karşı tarafın yalan söylediği iddianız davanın reddi için yeterli bir sebep değildir. Mahkeme, dinlenen tanıkları değerlendirerek bir karar verecektir.
Siz de haklı olduğunuzu tanık dinleterek ispatlamak durumundasınız. Tanıklarınız, sizin olaylarda kusursuz olduğunuz anlatır ve Mahkeme de bu tanıklara itibar eder ise istediğiniz kararı alabilirsiniz. Yinede de mahkeme evliliğin temelden sarsıldığına inanır ise ortak kusur sayarak boşanmaya da karar verebilir.
Hak kaybına uğramamak için mutlaka bir Avukattan doğrud an hukuki destek alınız.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi