Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Site Lokali Edebiyat, Müzik, Spor, Sinema, Bilgisayar.. Site üyelerimizin hukukla ilgisiz konularda sohbetleri için. [Siyaset ve din bu sitede konu dışıdır!]

Nasıl bir evlenme teklifi hayal ediyorsunuz?

Yanıt
Old 23-12-2006, 14:32   #1
yağmurdamlası

Varsayılan Nasıl bir evlenme teklifi hayal ediyorsunuz?

Evet arkadaşlar sizler nasıl bir evlenme teklifi hayal ediyorsunuz ya da aldınız ya da yaptınız?
Old 23-12-2006, 23:56   #2
hükümsüz1621

Olumlu :)

bir evlenme teklifi bile almak benim için hayal
bir kere evlenmek için ayırt etme gücünün olması şartı aranmıştır medeni kanunumuzda....bence de doğru bi karar....ne yaptığını neye kalkıştığını iyi bilmeli insanya da ayırtım gücünü tamamen yitirmiş olmalı ki evlenmeye karar verebilsin
aldığım evlenme teklifleri şöyleydi:benimle evlenir misin,evlensene benimle,evlensek nasıl olur vs....ne kadar romantik değil mi
evlenme teklifi bir kere sıradan olmamalı bence....çünkü basit bir şey için karar vermiyoruz.ve genellikle bir kişi tarafından bir kez yapılıyorfazla ısrarcı olanı görmedim
nasıl bir evlenme teklifi almalıydım?güzel soru...ilginç olmalı benim gibi....mesela adliyede duruşmayı durdurup 'benimle evlenir misin' denmesi çok ilginç olurdu.ya da herkesin sustuğu anda sevginin konuşması...bu kadar güzel bir şey olamaz sanırım..zaten böyle zor durumlarda yapılan evlenme teklifleri genellikle kabul edilir ben size ipucu vermiş olayım..aman evet diyeyşim de bu durumdan kurtulayım derlerben öyle şampanya kadehinde yüzük olmasını ya da pastadan yüzük çıkmasını istemem
ya da benim beklemediğim bir anda yapılması gerek...billboardlardaki evlenme teklifleri de demode oldu artıkne şekilde yapılırsa yapılsın ama sözler samimi olsun derim ben...
Old 24-12-2006, 14:52   #3
Av. Şehper Ferda DEMİREL

Alıntı:
mesela adliyede duruşmayı durdurup 'benimle evlenir misin' denmesi çok ilginç olurdu.

Bu hayalinizin gerçekleşmesi durumunda, nikah öncesi en az bir kez cezaevi ziyaretçisi olmanız gerekebilir
Old 24-12-2006, 15:25   #4
hükümsüz1621

Varsayılan :)

bu da güzel bir fikirmişgardiyanları nikah şahidi yaparız artık
Old 24-12-2006, 15:29   #5
Admin

Alıntı:
Yazan Av.Şehper Ferda DEMİREL
Bu hayalinizin gerçekleşmesi durumunda, nikah öncesi en az bir kez cezaevi ziyaretçisi olmanız gerekebilir
Neden hemen vekillerin arasında olacağını varsaydınız ki? Belki vekil hakime ya da hakim vekile ya da hakim savcıya teklif edebilir ve cezaevi ziyareti de atiye terk edilir.
Old 24-12-2006, 15:30   #6
yağmurdamlası

Varsayılan baylar sizden de ses gelsin...

Evet baylar buna cevap veremez demiyoruz siz nasıl teklif yapardınız?
Old 24-12-2006, 23:32   #7
Av. Şehper Ferda DEMİREL

Doğru Hükümsüz henüz meslek anlamında hükmünü vermemiş, bu durumda varsayımım -şimdilik- hükümsüzdür
Old 24-12-2006, 23:37   #8
hükümsüz1621

Varsayılan :(

meslek hayatımda hüküm kazanamamış olsam sanırım bu konularda fikir yürütmeme engel teşkil etmemektedir.ve ne olursa olsun hükmümü kazandığım an büyük bir parti yapıp herkesi davet edeceğim kahretsin daha reşit bile olamadımbu arada nickimi değiştirdiğime pişman oldumelif türk'ten saygılar
Old 24-12-2006, 23:53   #9
Av. Şehper Ferda DEMİREL

Sevgili Elif,

Hüküm kazanamamış demedim, "henüz hükmünü vermemiş" dedim, yani "henüz meslek seçimini yapmamış", bu konuda kararını vermemiş ya da verdi isen de hangi mesleği seçeceğin konusunda bir ipucu vermemiş olduğunu ifade etmek istedim. Buna sebep de Admin'in "neden hemen iki avukat arasında olacağını düşündünüz" esprisine karşılıktı.

Hem niye üzülüyorsun? Keşke ben, benim kastetmediğim, ama senin ilk anda anladığın anlamda "hükümsüz" olsam

Saygılarımla...
Old 25-12-2006, 14:49   #10
hükümsüz1621

siz doktor olmalıymışsınız...hemen de yaraları iyileştiriyorsunuzteşekkürler ve yanlış anladığım için özür dilerim
sevgiyle kalın
Old 22-01-2007, 00:57   #11
calikusu_kamuran

"Paranızla evlenebilir miyim denmesin de ne denirse densin." demeyeceğim tabi. Ama şu bir gerçek, insan evleneceği kişiyle bir ömür geçirmek isteğinde samimi olmalıdır.

Dershanede bir öğretmenim şöyle demişti: 15" inde kimseyi beğenmezsin, 18" inde daha var dersin, 20" sinde seçicilik olur. 25" inde şu bir ihtimal dersin. 30" unu geçince gözünü kapatıp ilk önüne gelene evet dersin.

BENCE HAKLIYMIŞ, SİZCE

saygılarımla( Bu arada Syn.Hükümsüz ve Syn. Şehper Ferda Demirel diyaloğu güzeldi.)
Old 23-01-2007, 10:37   #12
Alper Ersan Demirci

ben evlenme teklifi almak istemiyorum ben teklif etmek istiyorum.
Old 23-01-2007, 12:08   #13
yağmurdamlası

Varsayılan :)

Ya evlenme teklifi özel olmalı diye düşünüyoruz ama vallaha samimi ve doğal olduğu sürece ve karşındakini de seviyorsan hayır demezler diye düşünüyorummm aman en iyisi bekarlık o da ayrı bir konu ama hayırlısı herkes yaşasın bakalım yaşayacağını....
Old 23-01-2007, 14:09   #14
mertt_onn

valla ben önce okulumu bitirip mesleğime başlayayım da evlenmekte evlenme teklif etmekte kolay
Old 23-01-2007, 15:16   #15
Eflal

çok özel birşey yapılmasına gerek yok samimi bir bakış ve tavırla sevgsini göstermesi ve teklifi yapması en makbulü fikrimce...
Old 23-01-2007, 15:40   #16
Av. R. Onur ÇINAR

nerede görmüştüm tam hatırlamıyorum ama çok hoşuma gitmişti. esas oğlan ve esas kızın araları biraz açıktır. esas oğlan bigün seyahate çıkar ve esas kız onu hiç aramaz. ancak çocuğun yapmak istediğini sadece kendi bilir. kızımız ona yarı dargın birkaç arkadaşının zoruyla onlarla beraber hava alanına karşılamaya gider, tam uçağın ineceği sırada arkadasları bir anda kaybolur. ucaktan yolcular inmeye başlar. ama gelen kalabalığın her biri kıza doğru tebessüm edip gülümser, herkesin elinde kırmızı ve beyaz güller,her birinin üstünde kızın az önce bir kaç saat önce bir arkadaşı tarafından çekilmiş bir fotoğrafı ve küçük kısa bir cümle: seni çok seviyorum.
esas kızın kucağı onlarca gülle dolup taşar, en son esas oğlan çıkar gelir.onda ise herkesinkinden farklı olarak iki gül bulunur, kırmızıda ''aşığım sana'', beyazda ''evlen benimle''...

sizce bu kızın hayır deme şansı var mı ??
Old 23-01-2007, 15:51   #17
av.sgenc

ÇOK özel olsa ne olur. Samimi ve güven verici olmadıktan sonra..Zaten evlilik teklifi yapılırken karşı tarafın kabul etme olasılığı %90 dır heralde.Bu teklifi yapan bunu bilir.
-Canım nasılsın? Bu akşam yemeğe çıkalım mı? Sana çok özel bir şey söyleyeceğim. Karşı taraf anlamıştır heralde...
geri kalan %10luk kısım ise platonik aşklarda olur.Teklif eden "ya kabul ederse" deyip düşüncelerini kelimelere döker. Sonuç belki sevinçli belki hüzünlü..
Önemli olan evlenme teklifinin şekli değil, aradığınız kişinin şeklidir(yani kişiliğidir)Gerisi önemli değil. Ama illaki bir teklif şekli arıyorsanız; önce sıkı bir kavga eder, ondan ayrılmak istediğimi belirtir o deliye dönmüşken teklifi suratına yapıştırırım. Sıkıysa kabul etmesin.Bir de kabul etmezse artık kendini affettirmek için uğraş dur. Bu bayanlar bazen çok nazlı olabiliyorlar...
Saygılarımla
Old 23-01-2007, 15:53   #18
Eflal

Sonuna kadar aynı fikirdeyim...
Old 23-01-2007, 16:57   #19
Av. R. Onur ÇINAR

önemli olan o teklifin kabul edilip edilmemesi değilki... önemli olan ömür boyunca sadece bir kere gerçekleşen bir olayın gerçekleşme tarzı... insan ömründe sadece bir kere yaşayacağı bir olayı bu kadar basit geçiştirmemeli. (bu arada kızın kabul etmeme gibi bi ihtimali üzerinde durmadığım için bu kadar kesin konuşuyorum.)
Old 23-01-2007, 17:07   #20
av.sgenc

Sayın Onurçınar;
Kendinizden çok eminsiniz. Yaptığınız teklif sonucunda "HAYIIIIIR" cevabını alırsanız eğer, o anki durumunuzu görmek isterdim doğrusu.O zaman görürüm ben "önemli olan o teklifin kabul edilip edilmemesi değil ki... önemli olan ömür boyunca sadece bir kere gerçekleşen bir olayın gerçekleşme tarzı" dediğiniz günleri.
Düşünsenize bütün gününüzü sırf bu teklif için kendinize ayırıyorsunuz. Kendinizden eminsiniz. O kadar uğraşmışsınız. "Kesin kabul edecek" diyorsunuz. İşte o anda alacağınız "HAYIIIIIR" cevabı(Allah göstermesin) bu düşüncelerinizi bir anda değiştirecektir. değil mi? İnşallah anlattığım gibi olmaz. Her şey gönlünüzce olsun...
Saygılarımla
Old 23-01-2007, 19:37   #21
Eflal

Hiçbir şeyin garantisi yok hele ki,duygusal konularda...
Old 24-01-2007, 00:52   #22
mutlakadalet

Olaya bir de şu açıdan bakalım mı? Birbirini seven iki kişi ve iyi bir şekilde ilerleyen ilişkileri var; ancak bunlardan birisinin evlilik konusundaki düşünceleri net değil. Ne tam olarak "ilişkimiz evlilik aşamasında" diyor ne de tam olarak "henüz evlilik düşünmüyorum" diyor. Bununla birlikte söz konusu ilişkinin diğer tarafı hayatının eşini yakaladığını düşünüyor ve derhal evlenmek istiyor. Bu amacını gerçekleştirmek için de müthiş bir plan yapıyor. (Bu evlilik teklifi planının içeriğini, hayal gücünüzle doldurabilirsiniz) Bu şekilde bir evlilik teklifi ile karşı karşıya kalan diğer taraf, o anın büyüsüne kapılıyor ve -karşısındaki kişiyi biraz daha tanımaya ihtiyacı olduğu halde- evlilik teklifini kabul ediyor.

Kanımca, iyi bir evlilik teklifi, sahip olunan duyguların en iyi şekilde dile getirilmesi ile olur. Bu bazen bir söz ile bazen sessizliğin ortasındaki bakışlarla, bazen de akla hayale gelmeyen evlilik planları ile olur; ancak bu son ihtimalde söz konusu evlenme teklifinin yapılış şeklinin ön plana geçmesi söz konusu olabilir; şekil, esasın üstüne çıkabilir.

Şekil itibari ile sade; ancak duyguların geçirilmesi bakımından mükemmel olan bir evlilik teklifi, ömür boyunca hatırlanacak bir evlilik teklifi olabilir; ancak duyguların tam olarak geçirilemediği ve fakat; şekil itibariyle mükemmel olan bir evlilik teklifi, kısa bir zaman sonra unutulabilir.

Ben, helikoptere astığım "benimle evlenir misin" (aklıma geldi direkt yazdım, yoksa bu teklif, şekil bakımından dahi iyi bir teklif değil ) pankartı aracılığıyla teklif yapmak yerine sevdiğim kişinin gözlerinin içine bakarak evlenme teklifi yapmak isterim. Böyle olsun isterim; çünkü evlilikten bir söz açıldığı zaman, sevdiğim kişinin, üzerinde "benimle evlenir misin" yazılı pankartı hatırlaması yerine gözlerimi hatırlamasını isterim.

Saygılarımla
Old 24-01-2007, 11:35   #23
yağmurdamlası

Varsayılan Özel ve doğallll....

Bir kişiye bağlanamayacağımızı düşünüyoruz kimi zaman nasıl böyle bir duruma alışırız diye...İnsan sevdiği biriyle bu duruma katlanabilir diye düşünüyorum.Evlenme düşüncesi sadece gerçek sevdiğinde ve sevdiğini kaybetmemek için garantiye almak geliyor bana Evet evlenmek ve yuva kurmak güzel bir şey ve bayanlar buna daha duygusal bakıyorlar.Bu duygu yoğunluğu nedeniyle de evlenme teklifi bayanlar için hep önemli olmuştur.Hep aynı şekilde yapılmasından ziyade erkeğin değişik fikirler üretebilmesini bekliyor.Belki de haklılar demiyorum haklıyız da Vallaha ilk önce sevgi olsun da evlenme teklifini de erkek ne derece seviyorsa o derece özel yapar bunu biz değil onlar düşünsün....Ne kadar evet demesini isteyip istemediği tekliften belli olur zatennn
Old 31-01-2007, 23:25   #24
KaanK

Sürekli tasarladığım ve uygulamaya koyma vakti geldiğinde icin hicbir seyden kacmayacagım bir teklif
mustakbel es ile tatlı hos ve gayet slow ve guzel calan bir cafeye gidilir.Gitmeden önceki gunlerde cafenin sahibi ve bilahare orkestranın gitaristi ile gorusulur kafaya alınır.Ardından eş adayı ile mekanda konusmaya devam ederken masadan lavaboya gitmek icin izin istenip kalkılır.Tabi daha sonra cesaret toplanır ve gitaristle göz teması kurulduktan sonra gitar alınır.Muhtemel eş için yazılmış parçe tum davetliler önünde şarkının asıl sahibine anlamlı anlamlı bakarak okunur.Ardından teklif)
Daha sonra da tebrikler kabul edilir
Old 31-01-2007, 23:38   #25
Eflal

Bence bu kadar özel bir an sadece iki kişi arasında yaşanmalı,gösterişe gerek yok ama herkesin kendi fikridir tabii...
Old 01-02-2007, 14:23   #26
yağmurdamlası

Varsayılan bu çok özel olmalı..

Bence de böyle bir olayı ben de başbaşa yaşamak isterim ama herkesin zevki farklı tabi ki.Ama inşaallah edilen teklif karşısında evet yanıtı duyulur.Önemli olan bu..
Old 26-02-2007, 19:24   #27
suskun_juliette

teklif edildikten kabul edildikten sonraki aşama takıldı şimdi de aklıma.aklına ilginç evlenme teklifleri gelen bir insan olarak düğün sürecinde de enteresan fikirler buldum.paylaşayım dedim belki bazılarının işine yararmesela düğün davetiyeleri hukukçu eşler için özel olmalı diye düşünüyorum.ben olsam davetiye yerine tebligat gönderirdim hem de katılmayanların polis zoruyla nikaha getireleceğini de belirten bir dip not düşerdim
Old 27-02-2007, 10:53   #28
yağmurdamlası

Varsayılan hehehe:)

Sevgili elifcim artık ne tekliflere bakıyorlar ne de kabul etmeye bunlar sıktı milleti.Erkek arkadaşlarımız diyor ne yapacağız da farklı olacağız.Farklı dilde mi teklif etsek farklı oluruz acaba diyor.Bence yeni moda kızların oğlanları kaçırması Eyyyytttttt diyip kaçırabilir mi bir kız oğlanı acaba? Belki kaçırır....Hepsi şaka maka ama yeterince önemseyen yok bu teklif mevzusunu önemseyenler de gerçekten sevenler neyse sallamalı teklifleri yapan yapar değil mi elifcim?
Old 27-02-2007, 11:17   #29
suskun_juliette

teklif (1):seninle yaşlanmak isterim,ya sen?(ben yaşlanmayı her kimle olursa olsun istemem.hem de kırışık katsayımın artması beni mutlu etmeyecek bu yüzden 30 yaşından sonra antiageing'lere para akıtmam söz konusu olacak.
------------------------
teklif(2):benimle evlenir misin?
cevap(2):e ama ben daha reşit bile değilim ki-o zaman seni kaçırırımcevap:18 yaşından küçük bir kızı alıkoymanın cezası ne biliyor musun sen(iyi ki hukuk okuyorum diyorumreşit olduktan sonra başka bahaneler bulmam gerekecek)
------------------------
teklif(3):ya benimsin ya kara toprağın.!!(genelde elde bir tesbih ve boyunda sarı altın bir kolyeyle edilen tekliftircevap:mümkünse kara toprağı seçeyim ben.(çünkü iki seçeneğin de vardığı yol aynı) cevap2:kalbinde yer yoksa bana güzelim,fark etmez ben ayakta da giderimısrarcı tipler..hiç sevmem
------------------------
teklif(4):senle ben evlensek diyorum?
cevap(4):eee?
teklif eden:nasıl olur sence?
cevap(4):deneyelim bakalım.nafakamı yüklü miktarda isterim söyleyeyim
-------------------------
teklif(5):dünya sensiz de dönecektir,ama benim dünyam sensiz dönmez..benimle evlenir misin?..cevap:tabi ki de Evet
teklifler pekçok türlü..teklif edebilmek için bu kadar uğraşıyorlar da bakalım evlendikten sonra bu gayreti eşlerini mutlu etmek için gösterecekler mi
Old 04-03-2007, 11:39   #30
Envanter

Varsayılan LÜtfen

Dinler misin beni
Bakar mısın yüzüme
İster misin beraber olalım
İster misin mutluluk dolu yaşayan
Bir çift olalım

Sever misin beni
Bakar mısın gözlerime
Dokunur musun tenime
Konuşur musun sevgi üzerine nasihat misali
Tutuşur muyuz el ele

Kaybetmekten korkar mısın beni
Aşığım olur musun sevgilim
Bir tanem olur musun benim için
Hayatın güzelliklerini anlatır mısın
Bana sevdiğini söyler misin

Gezer miyiz kol kola
Bakışır mıyız gözlerimizle
Seslenir misin nazik ince sesinle
Gelir misin benimle evlenir misin benimle
Yaşlanır mısın benimle

Dırdırımı çeker misin güzelim
Hasta olursam doktorum olur musun
Gözlerim olur musun
Kulaklarım olur musun
Yaşayalım mı beraber bir çatı altında
Kırmızı kiremitli tahta kapılı bacası
Tüten evimizde

Teklif etsem kabul eder misin canım
Sever misin beni
Duyar mısın beni
Çarem olur musun benim için
Evlenir misin benimle güzelim
Tekrar soruyorum
Aile kurar mıyız beraber
Seni seviyorum desem inanır mısın
İnan lütfen. Sa:14,50 10 Ocak 2001
çarşamba
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi