Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Lisans Eğitimi Hukuk Lisans Eğitimi ile ilgili sohbetler ve konular

Neden Hukuk Eğitimi Zor?

Yanıt
Old 05-02-2007, 19:19   #31
wunderkınd erdem

hukukun zor olmasi gerek çünkü adalet zor olsa gerek......
Old 18-03-2007, 00:06   #32
erkanaga

Ben hukuk fakültesi 1. sınıfta okuyorum.1. dönemi geride bıraktık ve bu zaman diliminde hukuk fakültesinin zor olmadıgını gördüm.İnsanın severek yaptığı bir şey neden zor olsun ki...
Old 19-03-2007, 23:29   #33
didem kunal

Varsayılan karıstırmayın ama

bıseyı sevmıs olmak onun zorluk derecesını azaltmaz bence sadece sevdıgınız ıcın sıze yuk gelmez o ıs.ustelık daha yolun basındasınız.bı 3. sınıfı 4. sınıfı gorun.ben cok severek gırmedıgım bu fakultede 1. sınıfta hıc zayıf getırmemıstım.demkkı bunun sevmekle cokda ılgısı yok.hukuk baslı basına zordur.zorluguda elbettekı ders sayısının coklugundan ve kalın kıtapları okumak zorunlulugumuzdan kaynaklanmaktadır.elbette sevmek bır ısı zevklı hale getırı ama kolaylastırmaz.zoru kolay yapmaz yanı.sadece zoru eglencelı ve bıraz daha hafıf hale getırebılır belkı
Old 20-03-2007, 00:38   #34
erkanaga

Henüz yolun başında olmam ve asıl zorlukların ileride olacagı konusunda haklı olablirsiniz.Ama bir işi severek yapıyorsanız,ondan zevk alıyorsanız o iş sizin için zor değildir.Yalnızca başkaları için zor olabilir sizin için değil.Saygılarımla
Old 22-03-2007, 12:13   #35
oguzhand0

2.Sınıftayım ve zor olduğunu düşünmüyorum.Ve hatta bir çok bölümden (Mühendislik, tıp, reklamcılık vs.) daha kolay.Bunda tabi ki sevmemin payı da vardır.
Old 05-02-2008, 01:12   #36
handekumas

tabii ki zor değil
sağolsun meslektaşlarımız kendilerine yöneltilen 'aaa vallahi bravo, nasıl bitirdin? süpersin. şöyle zekisin böyle zekisin..nasıl o kadar kitabı ezberledin'' şeklindeki iltifat yumağı sorular hiç bitmesin diye bu geleneği sürdürüyorlar.
Old 07-02-2008, 00:45   #37
BOZDOGAN

Dünyada 2 meslek var. İkisi de salt insan temellidir. Biri yaşamının düzenini sağlar -ki bu hukuktur- diğeri bedeninin yaşamasını düzenler-bu da Tıptır. Evet bu iki meslek zordur. Çünkü insan üzerinedir ve dünyanın en karmakarışık canlısıdır insan. Bu iki meslekte de yapılacak hataların telefisi çok zordur. Bazen de imkansızdır. Bu durumda bu mesleklerde ve bu mesleklerin okullarında kolaylık beklemek doğru değildir. Ama başarılamaz,ulaşılamaz da değildirler.
Old 28-03-2008, 15:31   #38
Atalay KAZANCI

okumayı seven ve ilgili bir insana asla ve asla zor değil.
Old 29-03-2008, 18:11   #39
jumeaux

Yok aslında okumayı seven biri için de fazlasıyla sıkıcı ve zor olabiliyor
Ben, ki haftada üç kitap bitirirdim, okumaktan soğudum o dersler yüzünden. Yazılı bir metin gördüğümde beynime kan sıçradığı çok oldu.
Ve tekrar belirteyim, ben okumaya bayılırım. Genel olarak bölümümü de seviyorum, hatta kendimi başka yerde düşünemiyorum. Ama zor işte, sevsen de sevmesen de zorlanıyorsun.
Old 21-08-2008, 17:29   #40
betülözülkü

merhaba ben daha yeni hukuk fakültesini kazandım.Ve yaptığım tercihlerin tümüde hukuktu.gerçekten genel olarak hukuk okumak zor değil demeniz bana büyük bir cesaret verdi ki zaten %100 burslu kazandığım için kolay ya da zor pekte umursamamıştım çok istediğim için... ama kazandığıma bir kere daha çok sevindim.
Old 26-08-2008, 12:59   #41
burakyılmaz

Alıntı:
Yazan handekumas
tabii ki zor değil
sağolsun meslektaşlarımız kendilerine yöneltilen 'aaa vallahi bravo, nasıl bitirdin? süpersin. şöyle zekisin böyle zekisin..nasıl o kadar kitabı ezberledin'' şeklindeki iltifat yumağı sorular hiç bitmesin diye bu geleneği sürdürüyorlar.
yeni bi hukuk fakltesi öğrencisi olarakk bu yorumuu çok sevdimya umarımm söylediğinizz giibidirr,bozulan morelim birazz düzelir gibi olduuu
Old 28-08-2008, 14:14   #42
hukukun-üstünlüğü

Hemen hemen her hukuk fakültesi öğrencisi üstüne bastıra bastıra kendi hukuk fakültesinin eğitiminin zor olduğunu belirtir.Anlata anlata bitiremez,anlatır da anlatır.Öyle olsa da olmasa da anlatır.
Old 28-08-2008, 17:56   #43
u_fuk68

hukuk fakültesinin zorluğu daha önce hiç görmemiş olduğumuz şeyleri ilk defa üniversitede görüyor olmamızdandır.diğer fakültelere bakılırsa bu daha iyi görülür.matematikçi geçmişte temelini alıp gelmiştir...fizikçi,kimyacı,tükçeci... hepsi aynı şekilde geçmişten bir şeyler biliyodur.fakat biz ilk derse girince NEREYE DÜŞTÜM sorusunu sormaktan kendimizi alamıyoruz.
Old 29-08-2008, 09:06   #44
handekumas

Alıntı:
Yazan burakyılmaz
yeni bi hukuk fakltesi öğrencisi olarakk bu yorumuu çok sevdimya umarımm söylediğinizz giibidirr,bozulan morelim birazz düzelir gibi olduuu

) ne mutlu bana o zaman
Old 15-09-2008, 18:56   #45
üye25928

Hukuk eğtimime başlamadan diğer bölümlerle kıyasladığımda zor olduğunu düşünüyordum. Ama matematikin olmaması çok büyük bir avantaj bence.. Ama seven insan için ne zordur ki!
Old 18-09-2008, 21:39   #46
bilge güven

arkadaşlar şunu unutmayalım: "KOLAY OLSA HERKES YAPARDI.."_Frank vertosick
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi