Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Lisans Eğitimi Hukuk Lisans Eğitimi ile ilgili sohbetler ve konular

erasmus programı ile ankara veya istanbul ünv. hukuk fakultesinde okumak istiyorum.

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 20-01-2008, 06:59   #1
harbeli

Varsayılan erasmus programı ile ankara veya istanbul ünv. hukuk fakultesinde okumak istiyorum.

merhaba arkadaşlar.. ben bulgaristan plovdiv ünv. hukuk fak. 1. sınıf öğrencisiyim önünüzdeki sene erasmus programı ile ankara veya istanbul ünv. hukuk fakultesinde 2. sınıfı okumak istiyorum... bunun için koşullar nedir? bilgisi olan arkadaşlarım paylaşırsa sevinirim.. herkese başarılar diliyorum.....
Old 28-06-2009, 03:27   #2
üye25928

Alıntı:
Yazan harbeli
merhaba arkadaşlar.. ben bulgaristan plovdiv ünv. hukuk fak. 1. sınıf öğrencisiyim önünüzdeki sene erasmus programı ile ankara veya istanbul ünv. hukuk fakultesinde 2. sınıfı okumak istiyorum... bunun için koşullar nedir? bilgisi olan arkadaşlarım paylaşırsa sevinirim.. herkese başarılar diliyorum.....

Erasmus programları üniversitenizin anlaşmalı olduğu üniversiteler arasında yapılabilir. Belli şartlar vardır, mesela İngilizce yeterlilik sınavından belli bir notun üzerinde puan alabilmek ve derslerde belli bir not ortalamasına sahip olabilmek için. Sizin üniversitenizin anlaşmalı olduğu daha doğrusu öğrenci değişimi yaptığı üniversiteleri, üniversitenizin varsa eğer erasmus bölümünden öğrenebilirsiniz.

Ayrıca erasmus programı ile başka bir üniversiteye gittiğinizde, yıl sonunda derslerin %75inden geçemezseniz erasmus bursunuz iptal olur ve yüklü bir miktarda borça girmiş olursunuz. Derslerin %100ü ile %75 arasında bir başarı oranına sahipseniz, bu orana göre alacağınız burs azalabilir, yani 40bin liralık masrafınız burs ile ödenmişse sene sonunda derslerin %75ini geçerseniz 10bin lirasını size kalır, %75ini geçemezseniz bütün borç sizindir.

Umarım yardımcı olabilmişimdir, saygılarımla...
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi