Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Kazanmaliyim

Konuyu Kilitleyin
Old 26-06-2007, 13:17   #1
BERİL

Varsayılan Yenİden Hayata BaŞlamak İstİyorum

Sİz DeĞerlİ Sİte YÖnetİcİlerİne Merhabalar Dİlİyorum.kÜÇÜk YaŞtan İtİbaren Aİle İÇİ Kavga Şİddet Ve Huzursuzluk Dolu Bİr Ortam İÇerİsİnde BÜyÜdÜm.Çok Duygusal Bİr Yapiya Sahİbİmdİr.sevgİ Kavrami Çok Önemlİdr Benİm İÇİn.neyse Lafi Uzatmanin Alemİ Yok.18 YaŞimda GİrdİĞİm Bİr İŞyerİnİn Sahİbİ Tarafindan Yakin İlgİ GÖrdÜm.evlİ Ama Çok İyİ Bİrİ.neyse Zaten SiĞinacak Bİr Dal Ariyorum.bende Ona İlgİ GÖsterdİm.gÜnler Aylar GeÇtİ Bİz Hala Beraberdİk Ve Artik Sevgİyİ ÖĞrenmİŞtİm.bana EŞİm BÖyle EŞİm ŞÖyle İŞte BİŞey Olursa Gİderİz Buralardan Dİye SÖzler Sarfederdİ.anlayacaĞiniz Benİ Ayarlamak İÇİn HerŞeyİ Yapti.ama Allah Bİlİyor BoĞazimdan Bİr Lokmasini GeÇİrmedİm.amacim Parasi Falan DeĞİldİ.beraberlİĞİmİzİn Bİr Yil Sonrasinda Bİrlİkte Olduk.artik Eskİsİ Gİbİ DeĞİl Benİ İstemez Bİrİ Oldu Çikti.bİlİyorum YaptiĞim Çok YanliŞti.ama Onu O Zamanlar GÖremedİm.aklİ Dengem Bozuldu.İntİhar Ettİm.ellerİmİ Kestİm.herkesİn İmrenerek BaktiĞi Ben Artik Yerlerde SÜrÜnÜyordum.kendimden utanıyordum.aklimi KaÇirmak Üzereyİm.ben Kendİ Kendİme Ettİm.yanİ Artik Yarim Bİr İnsanim.tedavİ Olmam İÇİn Kendİme Yenİ Bİr Hayat Kurmam İÇİn Bana Yardim Edİn.hayatimi Bu Denlİ Mahveden Bu KİŞİden maddi ve manevİ Tazmİnat Davasi AÇmak İstİyorum.sİzce Dava AÇma Hakkim Varmi?byle Bİr Haktan Yararlanabİlİrsem Davayi Kazanma Şansim Nedİr.
Old 26-06-2007, 14:08   #2
Av.Selcan Güngör

Sanırım bu durumda dava açmanızın size bir getirisi olmayacaktır,hatta o insanla daha çok muhattap olacağınız için size zararı bile olacaktır.Madem hayata yeniden başlamak istiyorsunuz,bırakın herşey geride kalsın.Siz geleceğe bakın ve neye mal olursa olsun hayat gerçekten yaşanmaya değer bunu asla unutmayın çünkü siz başkası için değil kendiniz için yaşıyorsunuz.Yaşadığınız sadece acı bir tecrübeden ibaret,başka birşey değil.
Mutluluk her daim sizinle olsun...
Old 26-06-2007, 14:51   #3
av.semire nergiz

Alıntı:
Yazan BERİL
Sİz DeĞerlİ Sİte YÖnetİcİlerİne Merhabalar Dİlİyorum.kÜÇÜk YaŞtan İtİbaren Aİle İÇİ Kavga Şİddet Ve Huzursuzluk Dolu Bİr Ortam İÇerİsİnde BÜyÜdÜm.Çok Duygusal Bİr Yapiya Sahİbİmdİr.sevgİ Kavrami Çok Önemlİdr Benİm İÇİn.neyse Lafi Uzatmanin Alemİ Yok.18 YaŞimda GİrdİĞİm Bİr İŞyerİnİn Sahİbİ Tarafindan Yakin İlgİ GÖrdÜm.evlİ Ama Çok İyİ Bİrİ.neyse Zaten SiĞinacak Bİr Dal Ariyorum.bende Ona İlgİ GÖsterdİm.gÜnler Aylar GeÇtİ Bİz Hala Beraberdİk Ve Artik Sevgİyİ ÖĞrenmİŞtİm.bana EŞİm BÖyle EŞİm ŞÖyle İŞte BİŞey Olursa Gİderİz Buralardan Dİye SÖzler Sarfederdİ.anlayacaĞiniz Benİ Ayarlamak İÇİn HerŞeyİ Yapti.ama Allah Bİlİyor BoĞazimdan Bİr Lokmasini GeÇİrmedİm.amacim Parasi Falan DeĞİldİ.beraberlİĞİmİzİn Bİr Yil Sonrasinda Bİrlİkte Olduk.artik Eskİsİ Gİbİ DeĞİl Benİ İstemez Bİrİ Oldu Çikti.bİlİyorum YaptiĞim Çok YanliŞti.ama Onu O Zamanlar GÖremedİm.aklİ Dengem Bozuldu.İntİhar Ettİm.ellerİmİ Kestİm.herkesİn İmrenerek BaktiĞi Ben Artik Yerlerde SÜrÜnÜyordum.kendimden utanıyordum.aklimi KaÇirmak Üzereyİm.ben Kendİ Kendİme Ettİm.yanİ Artik Yarim Bİr İnsanim.tedavİ Olmam İÇİn Kendİme Yenİ Bİr Hayat Kurmam İÇİn Bana Yardim Edİn.hayatimi Bu Denlİ Mahveden Bu KİŞİden maddi ve manevİ Tazmİnat Davasi AÇmak İstİyorum.sİzce Dava AÇma Hakkim Varmi?byle Bİr Haktan Yararlanabİlİrsem Davayi Kazanma Şansim Nedİr.
Maddi-manevi tazminat davasi açabilirsiniz.Ancak burada unutmamanız gereken bir husus var ki o da süre konusudur. Tazminat davalarinda süreyi kaçırdığınız takdirde mahkemece lehinize karar verilmemektedir.Eğer süreleri kaçırmadıysanız davayi degerine göre Asliye Hukuk Mahkemesi'ne veya Sulh Hukuk Mahkemesi'ne açabilirsiniz. Ancak davayi kazanabilmeniz için davanin ispati gerekmektedir.İspat için tanık vs.her türlü yasal delili gösterebilirsiniz. Ayrica bahse konu şahıs hakkında savciliga sikayette de bulunabilirsiniz.Bütün bu haklarınızı kullanabilmeniz ve herhangi bir hak kaybına uğramamanız için başınızdan geçen olayları detaylı olarak anlatacağınız ve paylaşacağınız bir avukatın profesyonel yardımından faydalanmanızı eğer ekonomik durumunuz avukat tutmaya uygun değil ise bulunduğunuz yerin barosuna başvurarak adli yardımdan faydalanmak üzere ücretsiz bir avukatın sizin için atanmasını talep etmenizini öneririm.Ayrıca bulunduğunuz yerdeki baro kadın komisyonu veyahut kadın danışma merkezlerine başvurarak bu konularda mağdur kadınlara ücretsiz psikolojik destek veren merkezlere sizi yönlendirmeleri konusunda yardım isteyin.Yeni ve güzel bir yaşama başlamanızı dilerim.
Old 27-06-2007, 14:27   #4
Konuk

Çok TeŞekkÜr Edİyorum İlgİnİze.İÇİmİ Ferahlattiniz.yaŞamiŞ OlduĞum,bİr Zamanlar Bana Çok GÜzel Gelen Ama İlerİde Benİ Benden AlacaĞini BİlmedİĞİm Bu İlİŞkİyİ TÜm YÖnlerİne Kadar Anlaticam Çok Yakinda.ÇÜnkÜ Ancak Bu DoĞrultuda Bana Yardimci Ve YÖn GÖsterİcİ OlacaĞinizi DÜŞÜnÜyorum.sİz Ve Sİzİn Gİbİ DeĞerlİ İnsanlarin Ben Ve Benİm Gİbİ Çikmaz SokaĞa GİrmİŞ Olup Anayolu GÖsteren İnsanlarin OlduĞunu GÖrmek Ve Bİlmek YÜreĞİmİzİn Bİr Kenarina SaklanmiŞ Umutlarin Ortaya Çikmasini SaĞliyor.teŞekkÜrlerİmİ Ve Saygilarimi Sunarim.
Old 28-06-2007, 07:52   #5
BERİL

Varsayılan Kazanmaliyim

Merhabalar.aslinda Konuyu Kapatip Onunla Bİr Daha GÖrÜŞmemek En DoĞrusu.ama Arkana Bakip YaŞanan Bİr İlİŞkİnİn Ne Kadar GÜzel OlduĞunu AĞladiĞinda Ttulacak Bİr Elİn OlduĞunu Bİlİp Sonradan Yapayalniz Ortada Kalmak İnsani Ruhİ ÇÖkÜntÜ İÇİne Atiyor.ben Maalesef Hala Onu Çok Sevİyorum.ve Benİ Kullanip Bİr Kenara Atmasina Dayanamiyorum.İÇİm İÇİmİ Yİyor.2006 Yilinda Cİddİ Anlamda Bİrlİkte Olduk.benİ İstememesİ Çok KÖtÜ Ruhİ Bİr Bunalima Soktu.benİm Ondan Tek Beklentİm Sevgİydİ.ama O Hevesİnİ Aldi Ve Birakti.benİm Canimi Felaket Yakti.maddİ Ve Manevİ Çok Kaybim Oldu.ben Dava AÇmak İstİyorm.sormak İstedİĞİm SÜreden BahsedİlmİŞtİ.ne Kadar Bİr SÜre Sinirlamasi Var.Şahİtlerİmde Var.ayrica Bu Olayin Çok Duyulup Aİlesİ İle Arasinin Bozulmasini İstemİyorum.benİm Çok Zayif Bİrİ OlduĞumu DÜŞÜnÜyor.ona Kendİmİ GÖstermem Ancak Bu Yolla Olucak.
Old 29-06-2007, 07:36   #6
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.Beril

Bir avukattan yardım almanızı,mali durumunuz uygun değil ise bulunduğunuz ilin barosu adli yardım servisine başvurmanızı öneriyoruz.

Saygılar
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi

THS Sunucusu bu sayfayı 0,03942394 saniyede 15 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.