Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Meslektaşların Soruları Hukukçu meslektaşların hukuki nitelikte sorularını birbirlerine yöneltecekleri mesleki yardımlaşma forumu. SADECE hukuk fakültesi mezunları ile hukuk profesyonellerinin (bilirkişi, icra müdürü vb.) yazışmasına açıktır. [Yeni Soru Sorun]

süt parası

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 11-01-2011, 12:17   #1
ayşekömürcü

Varsayılan süt parası

Merhaba,
Ben 21 şubat 2010 da doğum yaptım.şu an çalışmıyorum fakat eşim sigortalı.bebeğim 11 aylık oldu fakat biz hala süt parasını alamadık.benim merak ettiğim süt parasını alabilmek için herhangi hukuki bir yola başvurabilir miyiz?Eğer başvurursak bu kadar zaman ödenmediği için faiz talep edebilir miyiz?şimdiden teşekkür ederim.
Old 11-01-2011, 13:20   #2
eser_29

SGK'ya gidip durumu sormayı denediniz mi hiç ? Normal şartlarda sizin adınıza PTT'ye parayı yatırıyorlar 2 haftaya kadar. Bence önce bir PTT'ye gidip adınıza para yatıp yatmadığını sorgulatın, olumsuz cevap alırsanız ilgili SGK bölge müdürlüğünüze gidip akıbeti sorun.
Old 11-01-2011, 14:47   #3
ayşekömürcü

SGK topu PTT ye,PTT de SGK ya atıyo.Her ikisinede sürekli olarak 'haftaya tekrar sorun' dedikleri için her hafta soruyoruz.Ama durum bu işte
Old 11-01-2011, 14:59   #4
Atahun

Sayın eylülkömürcü ; Doğumdan sonra doğum raporunun aslı, doğum yaptığınız tarihli vizite kağıdı ve çocuğunuzun nüfus cüzdanı fotokopisi ile bağlı bulunduğunuz sosyal güvenlik merkezine başvurunuz var mı?
Old 11-01-2011, 15:15   #6
ayşekömürcü

Sn. Atahun
Kusura bakmayın çok kısa bi cevap oldu.SGK na usulune uygun şekilde yapılmış başvurumuz var.Ancak çok yüksek bi meblağ olmadığı için bugüne kadar pek üzerinde durmamıştık.Fakat bu şekilde oyalama yapılması benim sinirimi bozdu ve bu yüzden ne yapabileceğimi öğrenmek istedim.
Old 11-01-2011, 15:20   #7
Atahun

Alıntı:
Yazan eylülkömürcü
Sn. Atahun
Kusura bakmayın çok kısa bi cevap oldu.SGK na usulune uygun şekilde yapılmış başvurumuz var.Ancak çok yüksek bi meblağ olmadığı için bugüne kadar pek üzerinde durmamıştık.Fakat bu şekilde oyalama yapılması benim sinirimi bozdu ve bu yüzden ne yapabileceğimi öğrenmek istedim.

Önemli değil.

Evet, fazla bir miktar değil ama, devletten de zengin değiliz değil mi? Üstelik hakkımız.

Normal şartlarda başvurunuzdan itibaren en geç 1 ay içinde ödenmesi gerekiyor. Bu kadar uzun sürmesi normal değil.
Old 11-01-2011, 15:23   #8
ayşekömürcü

Yanıtınız için tekrar teşekkür ederim Sn. Atahun.En iyisi Sgk ya gidip yine bi görüşmek.sonrada bakıcam artık ne yapacağıma.
Old 12-01-2011, 09:13   #9
eser_29

Ben olsam o sgk'daki her zamanki ilgisiz-alakasız tavrı ile "vatandaşsavar" memurun karşısına dikilip 1 senedir işlemine cevap verilmediğini ve en geç bir hafta içinde açık bir yanıt verilmezse bu sebeple kurum içi şikayet ve savcılığa suç duyurusunda bulunacağımı belirtirim. Yazılı bir başvuru yapın, gelen evrak numarasını alın ve verecekleri yahut vermeyecekleri cevaba göre tüm hukuki yollara başvurun derim.
Old 12-01-2011, 12:56   #10
ayşekömürcü

bende öyle yapmayı düşünüyorum eser 29
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi