Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Yüksek Hukuk Eğitimi Hukukta yüksek lisans ve doktora eğitimi ile ilgili konular

Okulumda Kalmak İstiyorum!

Yanıt
Old 29-11-2006, 09:42   #1
su perisi

Soru Okulumda Kalmak İstiyorum!

Merhaba sevgili site,üyeleri ve ouyucular...
Bu benim ilk yazım.Şu an hayalimde olan hatta okula başladığım andan itibaren tek dileğim olan öğretim üyeliğinden bahsetmek ve bu konuda bazı bilgiler ve yardımlar istiyorum.Marmara üniv.de hukuk eğitimime başlamamla birlikte bende,kürsüdeki hocalarıma karşı derin bir ilgi oluştu.özellikle medeni hukuk dersinin hocası,pek sevgili ipek hanımı her ders büyük bir hayranlıkla izler oldum.Başlarda doğal olarak bu bende yalnızca bir hayaldi ama günler,aylar hatta artık büyük bir hızla yıllar d geçmeye başlayınca bu hayalin bana yaklaştığını hissettim.Ama bunu başaramama korkum oluştu.her zaman "neden olmasın ki,onlar da benim gibiydi muhakkak."desem de,bu iş hiç de kolay değil.
henüz ikinci sınıfım ama zaman çok çabuk geçiyor,acilen bir şeyler yapmak istiyorum.sanırım ilk adım olarak okuldan sonra yüksek lisans yapmam gerekiyor.benim bu konudaki isteğimse,kendi okulumda olmak.ben o sıralarda oturuyorum ve yine kürsüden o sıralara hitap etmek istiyorum.(tıpkı canım ipek hocam gibi )
az kalan bu zaman içinde ne gibi kendimi geliştirmem,nasıl ve neye daha çok yönelmem gerekiyor? bana yardım edin ve hayallerimin gerçek olması için bana dayanak olun lütfen..
HERKESE ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM TEKRAR HOŞBULDUK!!!!!!!!
Old 29-11-2006, 14:32   #2
faruksa

nedense hukuk fakültesinin ilk yıllarında fakültede kalmak isteyen sayısı çok fazladır.son sınıfa gelindiğinde bu istek fakülteyi bitirme telaşıyla unutulur.
Bende tıpkı sizin gibi fakülte öğretim üyesi olarak kalmayı düşündüm.Fakat çeşitli sebepler bu amacımı sekteye uğrattı.
öncelikle öğretim üyesi olmak sanıldığı kadar kolay değil.Yüksek lisans için iyi bir les puanı,iyi bir ortalama ve tabiki ingilizce isteniyor.
bunlardan daha fazla önem verilen diğer bir kriter öğrencilik döneminde yüksek lisans yapmak istediğin dersin kürsüsündeki öğretim üyelerinin gözüne girebilmendir.öğretim üyeleriyle ortak paydaların olacak.

umarım dilediğini elde edebilirsin
Old 30-11-2006, 11:54   #3
su perisi

Varsayılan öncelikle teşekkürler

evet henüz 2. sınıf olmam fikirlerimin ve isteklerimin değişebileceğini gösteriyor.ben de farkındayım.zaten tek hedefim de bu değil ancak yine de hedefi yüksek tutmak gerekiyor sanırım.biraz ideolojik yaklaşıyorum.derslerim şimdilik oldukça iyi gidiyor.sürekli dersleri takip ediyor ve araştırma yapmaya çalışıyorumşkütüphaneye ısınma turları yapıyorum(ki sanırım başarılı oldum).
her neyse,neticede önümde dersler ve daha 2 yılım var ben kendimi yavaş yavaş geliştirmeye başlasam fena olmaz sanırım.zaten fransızca ve (ilki kadar olmasa da)ingilizcem var.onları da geliştirme ve mesleki anlamda kullanmaya yeterli olacak hale getirmeye başlamam gerekiyor.kürsüdeki hocalarla iyi olmaya gelince,bu çoğu zaman,üzülerek söylüyorum ki,not amaçlı olarak görülüyor.her neyse tekrar çok teşekkür ederim faruksa,umarım amaçlarıma ulaşırım...
Old 30-11-2006, 12:31   #4
faruksa

rica ederim.
Hukuk fakültesi yıllarını dolu dolu gecirmen ve hedeflerinden ve azminden birşey kaybetmemen dileğiyle
Old 30-11-2006, 16:25   #5
ISIL YILMAZ

Sn.su perisi,

Akademisyenlik "kürsü hocasına derin bir ilgi oluşturmakla" karar verilecek bir meslek değil bence. Ama herşeye biryerden başlamak lazım yine de...

Hedefi yüksek tutma konusundaki sizin tabirinizle "ideolojik yaklaşımınız"dan ne kastettiniz çok bilemedim, ama etrafında birkaç akademisyen olan ve kızkardeşi akademisyenlik için evde harıl harıl sınavlara hazırlanan biri olarak şunu söyleyeyim ki, bu iş çok zor bir iş.

Sürekli çalışmanız, yeni yayınları takip etmeniz ve geniş bir birikime sahip olmanız gerekli, kütüphaneye ısınmayı iyi düşünmüşsünüz

Kürsüdeki hocaya bakarsanız, işin sadece sahne tarafını görürsünüz. Benim birçok arkadaşım daha master tezi yazarken stresten türlü türlü hastalıklara sahip oldular : Zona, ülser, vs.vs. Doktora tezi yazanların günde kaç saatcik uyuduklarını ve sahip oldukları stres kaynaklı hastalıklar ise söylemek dahi istemiyorum, hevesiniz kırılmasın diye.

Kısaca çok büyük bir özveri isteyen ve karşılığını mali açıdan uzun bir süre alamayacağınız bir alana meyletmişsiniz. Bu ciddi kararı verenleri daha en baştan kutlamak gerek.

Umarım iyi bir akademisyen olursunuz.

Saygılar.
Old 01-12-2006, 19:06   #6
su perisi

Varsayılan teşekkürler

Alıntı:
Yazan ISIL YILMAZ
Sn.su perisi,

Akademisyenlik "kürsü hocasına derin bir ilgi oluşturmakla" karar verilecek bir meslek değil bence. Ama herşeye biryerden başlamak lazım yine de...

Hedefi yüksek tutma konusundaki sizin tabirinizle "ideolojik yaklaşımınız"dan ne kastettiniz çok bilemedim, ama etrafında birkaç akademisyen olan ve kızkardeşi akademisyenlik için evde harıl harıl sınavlara hazırlanan biri olarak şunu söyleyeyim ki, bu iş çok zor bir iş.

Sürekli çalışmanız, yeni yayınları takip etmeniz ve geniş bir birikime sahip olmanız gerekli, kütüphaneye ısınmayı iyi düşünmüşsünüz

Kürsüdeki hocaya bakarsanız, işin sadece sahne tarafını görürsünüz. Benim birçok arkadaşım daha master tezi yazarken stresten türlü türlü hastalıklara sahip oldular : Zona, ülser, vs.vs. Doktora tezi yazanların günde kaç saatcik uyuduklarını ve sahip oldukları stres kaynaklı hastalıklar ise söylemek dahi istemiyorum, hevesiniz kırılmasın diye.

Kısaca çok büyük bir özveri isteyen ve karşılığını mali açıdan uzun bir süre alamayacağınız bir alana meyletmişsiniz. Bu ciddi kararı verenleri daha en baştan kutlamak gerek.

Umarım iyi bir akademisyen olursunuz.

Saygılar.
öncelikle çok teşekkürler.türk dili hocamın da söylediği gibi"doktora yaparken bir insanın delirme ihtimali %50 ye çıkabiliyormuş."aslına bakarsanız maddi,manevi anlamda benden çok şey götürecek bir hedefim olduğunu biliyorum.hatta sizin de söylediğiniz gibi maddi anlamda da emeklerimin karşılığını uzunca bir zaman alamamam söz konusu.neticede bilgi birikimi denen şey de adı üstünde birikerek oluştuğu için en iyisi ben yine kütüphane raflarımdaki turlarıma devam edeyim.
tekrar belirtmek istiyorum ki,evet bu benim hedefim ancak tek alternatif de değil.önümde fransızcamı kullanabileceğim avukatlık da var.tabi bir taraftan da hakimlik,savcılık...akademisyen olmayı çok istediğim doğru,umarım olurum ama olmasam da,iyi bir hukukçu olmam yeterli benim için.
kardeşinize başarılar....saygılar
Old 01-12-2006, 23:54   #7
Cest la vie

Sevgili Su Perisi,
Ayni sizin gibi 2. sinifta bu karari vermis, okulu bitirdikten sonra da amacina ulasmis biri olarak nacizane bir kac tavsiyem var:

Oncelikle ne yapip edin, okulu iyi bir ortalamayla (3'un ustu idealdir) bitirmeye bakin. Bunun icin severek calismaniz zaten yeterli olacaktir.

Ikincisi, hocalarinizi sevin, ancak bunu "yalakalik" boyutuna ulastirmayin. Her ne kadar bazi hocalar bunu sevse de, herkes herseyin farkinda oluyor gercekte. Cunku dediginiz gibi "onlar da sizin gibiydi zamaninda ve onlar da ne yapacaklarini bilmiyorlardi". Bu arada iletisiminizi de kopartmayin hocalarla, sadece ders calisan biri olmaniz da kimsenin hosuna gitmez. Ozetle yalakalik boyutuna varmayan kisisel iletisimlerde bulunun-o kadar kisi icerisinden hocanizin "sizi tanimasina" musaade edin.

Ucuncu kural, her hocanizi sevin ama hicbirine digerini ne kadar cok sevdiginizi falan anlatmayin.

Calisin, okuyun, arastirmaci olun. Kafaniza takilan sorulari "mutlaka" hocalariniza sorun. (Sadece sinav donemi degil, her zaman) Bu sizin "cabaladiginizi" gosterir.

Son olarak da, ne olursa olsun "hakkinizi savunun". Saygiyla, kibar bir dille ama muhakkak.

Basari ve iyi sans dileklerimle,

Ahu
Old 02-12-2006, 13:21   #8
su perisi

Varsayılan beni çok sevindirdiniz

Alıntı:
Yazan Ahu
Sevgili Su Perisi,
Ayni sizin gibi 2. sinifta bu karari vermis, okulu bitirdikten sonra da amacina ulasmis biri olarak nacizane bir kac tavsiyem var:

Oncelikle ne yapip edin, okulu iyi bir ortalamayla (3'un ustu idealdir) bitirmeye bakin. Bunun icin severek calismaniz zaten yeterli olacaktir.

Ikincisi, hocalarinizi sevin, ancak bunu "yalakalik" boyutuna ulastirmayin. Her ne kadar bazi hocalar bunu sevse de, herkes herseyin farkinda oluyor gercekte. Cunku dediginiz gibi "onlar da sizin gibiydi zamaninda ve onlar da ne yapacaklarini bilmiyorlardi". Bu arada iletisiminizi de kopartmayin hocalarla, sadece ders calisan biri olmaniz da kimsenin hosuna gitmez. Ozetle yalakalik boyutuna varmayan kisisel iletisimlerde bulunun-o kadar kisi icerisinden hocanizin "sizi tanimasina" musaade edin.

Ucuncu kural, her hocanizi sevin ama hicbirine digerini ne kadar cok sevdiginizi falan anlatmayin.

Calisin, okuyun, arastirmaci olun. Kafaniza takilan sorulari "mutlaka" hocalariniza sorun. (Sadece sinav donemi degil, her zaman) Bu sizin "cabaladiginizi" gosterir.

Son olarak da, ne olursa olsun "hakkinizi savunun". Saygiyla, kibar bir dille ama muhakkak.

Basari ve iyi sans dileklerimle,

Ahu
gerçekten beni sanırım en iyi anlayan siz oldunuz.zaten üye olmadan önce de okuyordum yazılarınızı.amacı benimle aynı olup da ona ulaşan birinin bana bu şekilde destek ve umut vermesine çok sevindim.tavsiyeleriniz benim için gerçekten çok ama çok önemli.özellikle de hocalarla iletişim konusu.hocaların neyin,niçin yapıldığının farkında olduklarını biliyorum,akıllı insanlar.biz bile farkediyoruz.ben de o öğrenciler gibi "itici" görünmek istemiyorum.ama aklıma takılan konularda da danışmaktan çekinmiyorum.yalnızca ders konusunda değil tabi.önlerde oturup dersleri kesintisiz ve ilgiyle takip ediyorum,sanırım bunun da etkisi var ki,hocalarımla ders dışında karşılaştığımızda da selam vermeleri ve gülümsemeleri çok hoşuma gidiyor.hayallerimin gerçekleşmesi elbette hiç kolay değil ama imkansız da değil.ben de artık bu hayallerimi gerçeğe dönüştürmek için elimden geleni yapmaya karar verdim tekrar tekrar teşekkür ediyorum,heves ve çalışma arzumu kamçıladınız resmen.destek ve görüşlerinize her zaman ihtiyacım var...
Old 03-12-2006, 05:33   #9
Cest la vie

Varsayılan harika!

Destek ve goruslerimle her zaman, ne zaman ihtiyaciniz olursa yaninizdayim

Bu karari ilk verdigim zamanlar su sozu benimsemistim: Zoru basar, imkansizi iste! Istedikten sonra yapilamayacak hicbirsey yok, buna inanin.

Zor bir donem sizi bekliyor. Ancak zamani gelip de idealinizin gerceklestigini gorunce, yasadiginiz her turlu zorluk "iyi ki"ler olarak hafizaniza yerlesiyor. 'Su an ogrenci oldugunuz siralara hitap etmek' gercekten anlatilamayacak bir duygu. Bunu gercekten istiyorsaniz, sakin pes etmeyin.

Umarim 5-10 yil sonra akademik bir toplantida karsilasiriz

Sevgilerimle,

Ahu
Old 04-12-2006, 14:45   #10
faruksa

su perisi ahu hanım ve ısıl hanım çok iyi açıklama yapmışlar.Bana söyleyecek bişey kalmamış
Old 04-12-2006, 20:33   #11
su perisi

Varsayılan yine de

Alıntı:
Yazan faruksa
su perisi ahu hanım ve ısıl hanım çok iyi açıklama yapmışlar.Bana söyleyecek bişey kalmamış
evet herkes çok güzel açıklamalar yaptı gerçekten.artık neyi nasıl yapmam gerektiği konusunda daha net fikirlere sahibim.düşüncelerim her geçen gün daha oturuyor.yine de her zaman olduğu gibi fikir ve tavsiyelere ihtiyacım olacak.tekrar tekrar teşekkür ederim.
Old 04-12-2006, 20:45   #12
su perisi

Varsayılan dur bir saniye....

Alıntı:
Yazan Ahu
Destek ve goruslerimle her zaman, ne zaman ihtiyaciniz olursa yaninizdayim

Bu karari ilk verdigim zamanlar su sozu benimsemistim: Zoru basar, imkansizi iste! Istedikten sonra yapilamayacak hicbirsey yok, buna inanin.

Zor bir donem sizi bekliyor. Ancak zamani gelip de idealinizin gerceklestigini gorunce, yasadiginiz her turlu zorluk "iyi ki"ler olarak hafizaniza yerlesiyor. 'Su an ogrenci oldugunuz siralara hitap etmek' gercekten anlatilamayacak bir duygu. Bunu gercekten istiyorsaniz, sakin pes etmeyin.

Umarim 5-10 yil sonra akademik bir toplantida karsilasiriz

Sevgilerimle,

Ahu
ben sizin adana'da olduğunuzu zannediyordum.ya da bana mı öyle gelmişti bilemiyorum.bir de albümde fotoğrafınızı gördüm,ABD de bir kütüphane mi yoksa!bir sorum daha olacak,acaba hangi alanda araştırma görevlisisiniz?çok mu oldum bilemiyorum ama gerçekten bana umut ışığı olduğunuzu söyleyebilirim.görüşmek üzere......
Old 04-12-2006, 22:50   #13
Seyda

Sevgili su perisi;benim de birkaç tavsiyem olacak.Marmara üniversitesinden 4 yılda ve bütünlemesiz mezun olan,ortalamanın üstünde bir ortalamaya sahip olan ve les'i geçip mülakatta sorulan soruya son derece iyi bir cevap vermiş olan ben ne yazık ki yüksek lisansa kabul edilmedim.Elbette benim de diğer adaylardan eksiklerim vardır,ama inan ki artılarım da vardı..Bizim okulumuz yüksek lisansa başlamak için yabancı dil aramıyor ve bu yüzden başvuran sayısı çok oluyor.Onların arasından sıyrılabilmek için daha ne yapmak gerekiyor gerçekten anlamış değilim.Yani şunu söylemek istiyorum:Okulumuz kendi mezun ettiği öğrenciye hiçbir şekilde farklı gözle bakmıyor mülakatta.Okulda kalmayı hiçbir zaman düşünmedim,sadece yüksek lisans yaparak Hakimlik mesleğine farklı bir noktadan başlamayı planlıyordum.Bunları iyi düşün ki ilerde hayal kırıklığı yaşama..Umarım hedeflerine ulaşırsın,başarılar dilerim..
Old 10-12-2006, 16:14   #14
A.Turan

Bğen de Seyda ya aynen katılıyorum
Old 10-12-2006, 19:06   #15
su perisi

Varsayılan teşekkürler

Alıntı:
Yazan Seyda
Sevgili su perisi;benim de birkaç tavsiyem olacak.Marmara üniversitesinden 4 yılda ve bütünlemesiz mezun olan,ortalamanın üstünde bir ortalamaya sahip olan ve les'i geçip mülakatta sorulan soruya son derece iyi bir cevap vermiş olan ben ne yazık ki yüksek lisansa kabul edilmedim.Elbette benim de diğer adaylardan eksiklerim vardır,ama inan ki artılarım da vardı..Bizim okulumuz yüksek lisansa başlamak için yabancı dil aramıyor ve bu yüzden başvuran sayısı çok oluyor.Onların arasından sıyrılabilmek için daha ne yapmak gerekiyor gerçekten anlamış değilim.Yani şunu söylemek istiyorum:Okulumuz kendi mezun ettiği öğrenciye hiçbir şekilde farklı gözle bakmıyor mülakatta.Okulda kalmayı hiçbir zaman düşünmedim,sadece yüksek lisans yaparak Hakimlik mesleğine farklı bir noktadan başlamayı planlıyordum.Bunları iyi düşün ki ilerde hayal kırıklığı yaşama..Umarım hedeflerine ulaşırsın,başarılar dilerim..
her zaman en iyisini ve elimden gelenin en güzelini yapmaya özen gösteriyorum.neticede şu an yapmam gereken şey en iyi şekilde derslerime çalışmak,bir çok alanda ve konuda kendimi geliştirmek.gerisi zamanı gelince kendiliğinden ortaya çıkar zaten.okulumda kalamasam bile şu an verdiğim emekler hiçbir zaman boşa gitmez....o halde çalışmaya devam...
Old 06-04-2008, 00:01   #16
yusuf onur seçme

merhabalar herkese bende akademik eğitim almak ve akademisyen olmak istiyorum 3.sınıfta okuyorum önümüzdeki aylarda 4 oacağım ve ales sınavına gireceğim değerli üye hocalarımızın ve bu konuda bilgisi olan herkesin bilgisine ve görüşüne ihtiyacım var bilgilendirirseniz ve zaman ayırırsanız sevinirim iyi günler
Old 06-04-2008, 00:02   #17
yusuf onur seçme

benim yatkın olduğum ve en keyif aldığım alan kamu hukuku ve özellikle de idare hukuku bu alanla ilgili bilgisi ve ilgisi olanlar lütfen yazabilir mi
Old 06-04-2008, 14:39   #18
Doç. Dr. Özge Yücel

Yüksek lisans eğitiminde hangi üniversiteyi düşünüyorsanız o üniversitenin sitesinden lisansüstü eğitim yönetmeliğini bulup okuyarak en doğru bilgileri edinebilirsiniz.
Genel olarak söylemek gerekirse KPDS, ÜDS, TOEFL gibi sınavlardan birine girerek yabancı dil bilgisinde yeterliliğinizi belgelemeniz, ALES'e girmeniz gerekmektedir. Ayrıca lisans not ortalamanızın belli bir düzeyin üstünde olması aranır, ne kadar aranacağı üniversitenin anabilim dalları arasında dahi değişkenlik gösterebileceğinden daha önceki ilanlar ve yönetmelikle size yardımcı olabilir. ALES puanının %60'i, not ortalamasının %10'u, mülakatın %30'u alınarak toplanır ve yapılan değerlendirmeler açılan kontenjana göre sıralanır.

Örnek olarak Ankara Üniversitesi'nin Lisansüstü Eğitim ve Öğretim Yönetmeliğinin ilgili kısmını kopyalıyorum:
Alıntı:
a) Tezli ve tezsiz yüksek lisans programlarına başvuruda aşağıdaki koşulların sağlanması gerekir:
1) Diploma ve mezuniyet not ortalaması: Adaylar bir lisans diplomasına sahip olmalı ve lisans not ortalaması 100 (yüz) tam not üzerinden en az 65 (altmışbeş) olmalıdır.
2) LES puanı: Adaylar Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavında (LES) başvurdukları programın puan türünde en az 45 (kırkbeş) standart puan almış olmalıdırlar. Uluslararası geçerliği olan lisansüstü giriş sınavı sonuçları bu Yönetmeliğin 7 nci maddesinin (a) bendi çerçevesinde değerlendirilebilir. En az 45 (kırkbeş) LES puanı sağlayarak lisansüstü eğitime başlayan adaylardan, lisansüstü eğitimlerini tamamladıktan sonra en fazla bir yarıyıl ara vererek doktoraya başvurdukları takdirde LES koşulu aranmaz.
3) Yabancı Dil Sınavı: Adaylar başvuruda Türkçe ve Yabancı Dil Araştırma ve Uygulama Merkezi (TÖMER) tarafından yapılan lisansüstü Yabancı Dil sınavında 100 (yüz) tam puan üzerinden en az 60 (altmış) puan almak zorundadırlar. Tezsiz yüksek lisans programlarında yabancı dil sınavı zorunlu değildir; ancak tezsiz yüksek lisans programına öğrenci kabulünde ilgili Anabilim Dalı Akademik Kurulu önerisi ve Enstitü Yönetim Kurulunun onayı ya da Enstitü Yönetim Kurulu Kararı ile yabancı dil sınavı koşulu aranabilir. Yabancı dil sınavının öngörüldüğü durumlarda adaylar bu Yönetmeliğin 7 nci maddesinin (b) bendi çerçevesinde yabancı dil sınavından muaf tutulabilirler. TÖMER tarafından sınavı yapılamayan diller için yabancı dil sınavları Enstitü Yönetim Kurulunca belirlenecek jüriler tarafından merkezi olarak yapılır.
4) Değerlendirme: Yüksek lisans programlarına öğrenci kabulünde LES puanı, lisans not ortalaması ve mülakat sonucu değerlendirilir. Değerlendirmede LES puanının %60'ı, lisans not ortalamasının %10'u ve mülakat sonucunun %30'u dikkate alınarak Anabilim Dalı akademik kurulu önerisi ve Enstitü Yönetim Kurulu kararıyla en az toplam 55 (ellibeş) puan alanlar arasında sıralama yapılır. Mülakatta öğrencinin başvuruda sunduğu referans mektubu ve neden yüksek lisans yapmak istediğini, hedeflerini belirten kompozisyon dikkate alınarak sözlü değerlendirme yapılır.
Old 06-04-2008, 20:39   #19
yusuf onur seçme

Sayın Özge YÜCEL yollamış olduğunuz mesaj aklımdaki bir çok soru işaretini kafamdan sildi çok teşekkür ederim fakat bunun yanında yeni soru işaretleri de eklenmedi değil mesela okuduğum üniversitede 4lük not sistemi var ve benim tahmini ortalamam 2.5 civarında olacak ortalama puan açısından çok fazla önem arz ediyorsa ciddi bir sıkıntıya yol açacak gibi eğer ortalamamın düşüklüğünü ales sınavıyla ikame edebilirsem sanıyorum başarırım tekrar çok teşekkür ederim saygılarımla...
Old 03-09-2011, 17:17   #20
Aslı Aydın

Merhabalar
Bu sene 3. sınıfa geçmiş bir hukuk öğrencisiyim. Yaz tatilinde birçok kişiyle bu konuda konuştum ancak sanırım bana en uygun meslek akademisyenlik olacak. Fakat kafamda birçok soru işareti var:

- Bu mesleği Ankara'da yapmayı düşünüyorum. Yeni açılan üniversitelerle birlikte akademisyenlik konusunda Ankara'da ikamet etme imkan bulabilir miyim?
- Ceza hukuku alanında uzmanlaşmak istiyorum. Hatta ileride, eğer devam ettirebilirsem, avukatlıkla birlikte bu mesleği yapmayı düşünüyorum. Ceza avukatlığının ne gibi zorlukları olabilir?
- Yüksek lisansa kabul edilmek anlatıldığı gibi çok zor mu? Aakdemisyenlik için lisans mezunlarından talep var mı?
- Eğer yüksek lisansa kabul edilirsem, aynı zamanda araştırma görevlisi olarak çalışmak istiyorum. Bu konuda kabul açısından zorlanır mıyım?
- Tüm bunları gerçekleştirebilmem için şimdiden neler yapmam ve kendimi nasıl geliştirmem gerekiyor? (Özellikle dil konusunda ne önerirsiniz?)

Şimdiden teşekkür ederim.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi